Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Kope » Kope - aktualne informacije 2009/2010

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 Kope - aktualne informacije 2009/2010 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 12, 2010 8:06 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

miki je napisal/a:
Citiram:
Oja, pa si kritiziral (ne mislim na vreme-preberi počasi še enkrat tvoj post), ob dejstvu da ne poznaš vsega ostalega....temu se reče kritizerstvo
Madona, to me pa hudo spominja na čase pred 1990: seveda je bila dovoljena kritika, ampak če pa si kaj pošimfal, pa so ti takoj očitali kritizerstvo. Se povsem strinjam s pohorcem, kotulcem, janezom in predvsem janimom: ja, res smo nekje pri 15 dnevih minusa na 1000 metrih in če v tem času niso uspeli zasnežiti Kaštivnika, najbolje da zaprejo štacuno oz. omejijo zasneževanje na Pungart in Sedlo, ti dve progi znajo hitro zasnežiti, potem pa se vse skupaj ustavi ...

Citiram:
ampak proti naravi se ne da

Če imajo na Kopah slabe črpalke na 4 leta starem sistemu (ali slabo dimenzionirane ali slabo vzdrževane je konec koncev vseeno), to zagotovo ni stvar narave - ali pač?


Tista pred 1990 je bila pa malo mimo, zato si jo lahko mirno nekam domov neseš ....Glej sam dobro veš, da sem zadnji, ki bi jim štango držal.....ampak zdaj jokat tu zgoraj, da pa kako pač niso zasnežili in iskat ne vem kakšne vzroke-saj je ja vsako leto isto-pač ne greš gor (ja janez bi celo sonček imel, da bi bile Kope optimalne ) ....imeli so probleme, nekaj je dodala še narava, zadeva je šla mimo in sedaj bomo tu trabunjali dalje.....sicer so pa vsi posti (BOLJ ALI MANJ) vse sezone isti....pa idite na internet, poglejte malo web came, preverite koliko je kaj snega, preverite vloženo-nudeno, in idite no že smučat..... Pač eni radi doktorske disertacije naredite iz preproste zadeve, ki se ji reče smučanje.....jaz medtem raje smučam.....in se več ne sekiram, ker se mi ne da več......moram svojih 50 dni na skijah nekako skupaj spacat to sezono, drugače ne bom mogel spat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dejvi
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 12, 2010 9:17 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec smučišč
Snemalec smučišč

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 7:45
Prispevkov: 571


Se čisto strinjam s povedanim fisherpro. Kolikor vložiš, toliko dobiš. Danes lahko vsakdo preveri na spletu kam bo šel in kako bo šel. Nekateri samo jamrajo, drugi pač ne delajo dizertacij in se raje smučajo. Nihče nikogar ne sili na Kope. Meni so se Kope zdele Amerika v nekdanjih časih, ampak samo zato, ker pač nisem poznal dosti ostalih smučišč.

Torej, če potegnem črto - nimamo vpliva na vreme, nimamo vpliva na urejenost smučišča, lahko pa izbiramo po mili volji. Jaz grem smučat, na žalost ne na Kaštivnik, pardon na Kope, ampak tam kjer dobim največ za (pre)drago karto.
_________________
Video arhiv
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
okla
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 12, 2010 11:34 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Sep 2006 19:27
Prispevkov: 24
Kraj: KLanjec, CRoatia

[img]http://www.snezni-telefon.si/Images/Kamere/9_0_b.jpg

zgleda da so odprli kaštivnik [/img]
_________________
Smile je zakon!!!!!!!!!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zlatko83
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 12, 2010 11:35 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 10:29
Prispevkov: 168


Imam tole "srečo", da poznam tehničnegana Kopah, pa vam lahko povem kaj več iz prve roke. Že nekaj let se trudijo z papirji za izgradnjo še ene ga jezera, pa se zaradi nature 2000 stvar ne premakne iz mrtve točke. V obstoječem jezeru je baje premalo vode za vse žičnice in proge, tako morajo jezero spet napolnit, ko vodo porabijo na Pungartu in bejbikah. Baje je tudi že zasnežen Kaštivnik v spodnjem delu in ta teden bi naj zasnežili še gornji del. Morda se bomo za vikend že smučali tudi po Kaštivniku????
Lani jim ja malo pomagal še naravni sneg, ki ga je letos manj, pa še tega je baje spihalo.
Jaz držim fige, mogoče pa bom za vikend že lahko pobegnil iz Maribora na Kaštivnik
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
janim
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 12, 2010 12:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2009 8:59
Prispevkov: 52


prav zanimivo......papirje ne dobijo.........pa že.....edini......brezveze...
vam pa povem informacije iz prve roke, vsem tistim ki poznajo vse direktorje itd.....
Kaštivnik jim je uspelo zasnežiti, narava sploh ni tako neprijazna letos, kar nekaj snega je padlo, izgovor da ga spiha je malo smešen, verjetno res spiha sneg če ga grejo teptati teden dni potem ko pade....
je pa situacija takšna....Kaštivnik bodo odprli za nas, navadne smrtnike v soboto, ja pa pripravljen že 4 dni od nedelje ko je prvič obratoval za določene posebne skupine....sem preveril bil gor in videl na lastne oči......sedaj bosta gor dva dni dve FIS tekmi v soboto pa štartajo za turiste......
samo toliko o turizmu in o pametnih glavah ki vodijo Kope

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
renato
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 12, 2010 12:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Feb 2006 20:46
Prispevkov: 65


Bio na Kopama prošli tjedan, na Pungartu stajao top 6 dana, niti spojen nije bio, na Kaštivniku dva radila dva parkirana na u šumi, na Maloj kopi od 7 dana top radio jedan dan i niš nisu napravili do snjega u subotu. Mogu se oprvdavati tehničkim nemogučnostima ali na Kopniku je bilo cca30-40 cm snjega a nisu se udostojili ni sa ratrakom proč u sedam dana...naravno da ga onda spiha!! Nikog ne kritiziram, samo činjenice, pa prosudite sami!
Moj je dojam da su prosudili da im se ne isplati spremat staze.


I da zanima me koji je to priorite sredit Veliku kopu a Malu ne, vizavi gostiju partizanke i apartmana iznad nje, nek mi neko objasni ko malom djetetu??
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
wee-a-woo-o-waaah
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 12, 2010 12:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2008 15:23
Prispevkov: 33


Ne vem, kaj se dogaja na Kopah, zato ne bom kritiziral, vseeno pa lahko izrazim razočaranje, da smo na sredini januarja, kaštivnik pa še vedno ni odprt. Zima je letos dala dobre pogoje, tako da vreme ne more biti izgovor. Sem samo turist, ki bi s karto rade volje vložil svoja sredstva v Kope, ampak ne, če ne delujejo vse proge oz. Kaštivnik. Ta je namreč edina dobra proga na Kopah za tiste ki malo boljše smučamo. Za začetnike pa je tudi Pungart odličen.

Kar pa se nature 2000 tiče, pa mislim da bi bil skrajni čas, da bi razmislili o naturi 2010, sicer bomo kmalu še brez Kop ostali.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zlatko83
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 12, 2010 12:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 10:29
Prispevkov: 168


Saj ne, da bi koga zagovarjal, ampak bodimo realni. V času božičnih praznikov sem bil na Kopah, seveda razočaran (pa ne nad žičničarji, ampak vremenom), samo tri vlečnice. Naslednji dan sem se odpravil na Roglo, pa nič boljše, Ostruščica in Mašinžaga, na smučišču manj snega, kot na Pungartu. Kje ste videli 30-40 cm snega???? V soboto sem se smučal na Veliki Kopi, ker pač tam ni bilo gneče na žičnici. Šel sem pogledat tudi Pahernik, gornja strmina popolnoma spihana, da se vidi ven trava. Ali mene zapušča vid, ali pa vsi kritizirate na pamet
Me pa veseli, da bo končno nared kaštivnik, če je to res, kar pišete.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 12, 2010 1:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

zlatko83 je napisal/a:
Saj ne, da bi koga zagovarjal, ampak bodimo realni. V času božičnih praznikov sem bil na Kopah, seveda razočaran (pa ne nad žičničarji, ampak vremenom), samo tri vlečnice. Naslednji dan sem se odpravil na Roglo, pa nič boljše, Ostruščica in Mašinžaga, na smučišču manj snega, kot na Pungartu. Kje ste videli 30-40 cm snega???? V soboto sem se smučal na Veliki Kopi, ker pač tam ni bilo gneče na žičnici. Šel sem pogledat tudi Pahernik, gornja strmina popolnoma spihana, da se vidi ven trava. Ali mene zapušča vid, ali pa vsi kritizirate na pamet
Me pa veseli, da bo končno nared kaštivnik, če je to res, kar pišete.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
renato
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 12, 2010 1:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Feb 2006 20:46
Prispevkov: 65


Drago mi je kaj sam zapamtil datum, na sv. tri Kralja, znači 6.1. sam bio na Kopniku i bilo je snjega točno koliko sam rekao. A ratrak nije prošao sve do subote, kažem, normalno da ga je spihalo, da je ratrak prošao i stisnuo sneg, nebi ga spihalo, ne!?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 12, 2010 1:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

renato je napisal/a:
Drago mi je kaj sam zapamtil datum, na sv. tri Kralja, znači 6.1. sam bio na Kopniku i bilo je snjega točno koliko sam rekao. A ratrak nije prošao sve do subote, kažem, normalno da ga je spihalo, da je ratrak prošao i stisnuo sneg, nebi ga spihalo, ne!?


Na kaj naj bi stisnil sneg? Na travo, na toplo zemljo, zoral vse skupaj.....kaj? Predlagaj...izgleda da si hudo pameten....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
renato
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 12, 2010 1:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Feb 2006 20:46
Prispevkov: 65


2.1. sam stavljal lance od asvalta do partizanke, a temperatura je bila -11 skoro cijeli tjedan, kad je porasla bila je -5 i m. kopa je bila uredno izratrakirana iako je na njoj bilo manje snjega, nisam prepametan niti ne filozofiram...samo kažem što sam vidiu u tjedan dana gore. sad mi je žao što nisam slikao...ispada da lažem ili nešto, a nemam razloga.

I ja i žena smo bili iznenađeni tolikim snjegom na Kopniku!!

A što se tiče otvaranja Kaštivnika u subotu, mislim da je dva tjedna zasnježivanja dovoljno!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
janim
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 12, 2010 2:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2009 8:59
Prispevkov: 52


Na kaj naj bi stisnili sneg..........tega pa ne razumem, saj ni poletje, je pa ja zemlja ohlajena ali ne...........pa to da jim ga spiha je bilo mišljeno bolj na izgovore iz prešnjih let......črno progo jim povečini spiha, ko pa prideš gor pa vidiš da je prekleto veliko snega.......samo nekak nimajo energije......tako da prosim dovolj dolgo že spremljam vse skupaj, da mi je povsem jasno kako stvari tukaj potekajo.......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 12, 2010 3:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

janim je napisal/a:
Na kaj naj bi stisnili sneg..........tega pa ne razumem, saj ni poletje, je pa ja zemlja ohlajena ali ne...........pa to da jim ga spiha je bilo mišljeno bolj na izgovore iz prešnjih let......črno progo jim povečini spiha, ko pa prideš gor pa vidiš da je prekleto veliko snega.......samo nekak nimajo energije......tako da prosim dovolj dolgo že spremljam vse skupaj, da mi je povsem jasno kako stvari tukaj potekajo.......


Ah ne da se mi več.....mejte se...jaz grem na nočno v Ribnico....baje, da se celo da smučat zgoraj...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MORIS
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 12, 2010 3:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2006 19:16
Prispevkov: 653


Zanimivo da na Golteh ni nič spihano pa nevem če je 20km zračne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja Stran 4 od 9

Kazalo po Smucisca.net forumu » Kope » Kope - aktualne informacije 2009/2010
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB