Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje - aktualne informacije

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 41, 42, 43, 44  Naslednja
 Mariborsko Pohorje - aktualne informacije « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
alioth
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2007 10:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Maj 2006 17:02
Prispevkov: 131


V soboto prava zimska pravljica. Kot bi bil december in ne konec marca.


Habakuk je bil odličen. Lep pogled v dolino.



Potem pa se je začelo. Sneženje in megla. Fotografirati skoraj ni bilo kaj. Žigart...



Areh.



V nedeljo brez sneženja, megla še hujša kot v soboto. Sneg pa občutno bolj južen. Habakuk je bil popoldan hudo načet in rjav. Slika pokaže le del tega.


Za konec pa Pohorsko tihožitje!!! Stoli na Stolpu. Sorry Branik, ampak račun za čiščenje boste pa plačali.






Optimističen zaključek: na Cojzarici smučamo za Veliko noč.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smuciscar
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 30, 2007 7:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 16:44
Prispevkov: 778


Sva bila danes z Maticem gor zadnji 2 urci obratovanja ... vse skupaj je bilo bolj bogo, hitrosti ni nobene na tem mokrem naravnem snegu, pa še deževalo je vmes. Jutri pa se načeloma vidimo gori!
Takle mamo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 30, 2007 8:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Kje sta bila danes zadnji dve urci obratovanja? Pa ne slučajno na Videcu? Če je tako, smo spet enkrat smučali istočasno na isti progi . Sicer pa je res tako kot je napisal MaLi, vse skupaj je bolj bogo (pa ne mislim na količino snega, ampak na kvaliteto). In to rečem celo jaz, ki mi zlepa ni preveč južno. No ja, saj bo počasi že april ...

Neuradno sem od enega 'dobro obveščenega' slišal, da naj bi Pohorje obratovalo do 15. aprila, torej en teden po Veliki Noči. Če bo Videc 'preživel' tako dolgo, sicer malo dvomim, Areh pa bi skoraj moral zdržati.
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smuciscar
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 30, 2007 9:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 16:44
Prispevkov: 778


Na Videcu sva šla eno furo, potem pa sva smučala na Partizanki cel čas.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Matic
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 31, 2007 10:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Admin
Admin

Pridružen/-a: Pet Mar 2005 22:15
Prispevkov: 551


No danes je bilo pa dokaj mokro, pa nobene gužve. Škoda da čez noč ni malo stisnilo.

Pa še nekoga sva srečala z MaLim - legendo Mikija! Je bil že skrajni čas...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Ski_Fanatic
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 02, 2007 11:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2006 23:40
Prispevkov: 247
Kraj: Doma

No tako, vikend je naokoli in spet sem se odpravil smučat (za vikend ne skijam zaradi gužve )

Zjutraj prišibam na Belvi in prvo presenečenje , plato pod zgornjo postajo kopen, na netu pa zjutraj preveril in piše da obratujejo vse naprave.......le kako
Nadaljujem proti stolpu (peš seveda) in se nekje pri cerkvi, končno spravim na skije. Pogled na smučišče ni obetal nič kaj lepega.
Dvig na vrh stolpa in tam nova surpresa ....Videc dela samo za povezavo in tako lepo odštanfam preko vrha videca in se spustim na partizanko. Povezave po gozdu lepo bele, brez kopnin. Prihod na partizanko in novo presenečenje ....kar nekaj kopnin na progi, zato se po parih furah odločim in se zavihtim na Areh. Povezava spet lepo bela in ko bi migno, sem bil na ruški (ja, ja....sem zjutraj skije za južno namazal, gori pa je bilo pomrznjeno)
Tam pa ponovno presenečenje (pozitivno) ...proga trda, nobenih kopnin in zelo malo folka (sami penzionisti in jaz ). Po tri urnem preganjanju po ruški, sem imel skijanja čez glavo, zato se odločim in ga pičim proti belviju. Vmes še postanek na partizanki ( naredil še 5 spustov po njej in se za letos od nje poslovil ), preko videca, kjer je spodaj samo še zemlja, da bi skoraj mogo smučke nosit (spet) in nato še do zgornje postaje vzpenjače in z gondolo v dolino. Belvi je za mene letos baj baj, zato pa še bom kak dan izkoristil in skočil z avtom na Areh.

Sneg je bil do 10:30 trd in pomrznjen, po tem pa samo še v senčni legi, na sončnih delih pa je postal zelo mehek.....letelo pa je vseeno, kot sem že napisal, sem zjutraj lepo smučke namazal in nisem imel nobenih težav
No, dosti besed, sedaj pa še nekaj slikic .......

Ruška 3.jpg


Ruška 4.jpg


Ruška 5.jpg


Partizanka 6.jpg


Partizanka 7.jpg


P.S. Na belviju nisem slikal, ker mi je šlo kar na jok
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mariborcan
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 03, 2007 12:57 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 3:45
Prispevkov: 400
Kraj: Maribor

Hja, sem si kar mislo, da je na Videcu, Partizanki že kar kriza, po resnici povedano me je kar čudilo, da še sploh obratujeta. Na kako Cojzerco pa bi še šel pogledat, ampak pri trenutnih cenah ni šans, še 16.69 EUR za študentsko mi je za to škoda dat, da pa pohorci še kar 24.70 zahtevajo pa nimam pravih besed. Bomo vidli, kako bo, ko bo delal samo še Areh, ene 10 do 12 EUR bi se mi zdela še sprejemljiva cena, več ne dam...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mariborcan
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 03, 2007 2:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 3:45
Prispevkov: 400
Kraj: Maribor

Aha, dela samo še Areh, nova cena pa je 13 EUR. Recimo, da bi se za to ceno še ravno mogoče dal prepričati za kaki obisk, če bo tako naneslo... Bojim se samo, da čez noč ne bo pomrznilo in bo že zjutraj vse mehko. Sicer so za čez noč napovedane snežne padavine nad 1000m, ampak se bojim, da bi znal novi sneg pri takih razmerah (temperature) stanje celo poslabšati...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ski_Fanatic
PrispevekObjavljeno: Sre Apr 04, 2007 7:47 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2006 23:40
Prispevkov: 247
Kraj: Doma

Hja, da vam kar podam poročilo od včeraj ......
Zjutraj ob osmih prišel na Areh in poglej presenečenje proga fino trda(pomrznjena) in do desetih, ko sem zaključil smučanje, je bila še vedno zelo trda, samo na zelo izpostavljenih delih, se je sneg omehčal.
Za jutranjo rekreacijo so razmere zelo ugodne, tako da se splača zapeljati na areh in izkoristiti še zadnje izdihljaje smučarske sezone.
Upam, da še izkoristim četrtek in petek, potem pa mirno lahko pospravim smučke in pričnem z drugimi aktivnostmi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Apr 07, 2007 8:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Bil v četrtek in danes, mislim da je današja smuka bila moja zadnja na Pohorju v sezoni 2006/07 . V četrtek je bilo še zelo hladno, zjutraj kar nekaj stopinj pod ničlo in temu primerno najprej pretrdo ('beton'), med deseto in dvanajsto pa fantastično. Danes precej topleje, ponoči je k sreči še pomrznilo, nato pa se je zelo hitro grelo in ob desetih je termometer na Cojzarici že kazal +8 stopinj. Sneg pa je tja do pol enajstih začuda še kar zdržal, razen spodnjih 50 m pri spodnji postaji, kjer je več blata in trave kot snega. Škoda, zaradi tega kratkega odseka bo verjetno v kratkem najverjetneje konec s smuko, čeprav je 80% proge še povsem OK. Potem pa še nekaj fur na Ruški, žal dela le do polovice ker je pobralo sneg na zadnji strmini pred spodnjo postajo. Zgornji, torej odprti del, je v redu in sneg ostane trd bolj dolgo kot na sončni Cojzarici.

Pozor: fotke so od četrtka, če vas zanima kako je danes, odštejte nekaj snega in pomnožite rjava mesta krat 2 ... ne , raje krat tri




_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SMUČAR (KOPE)
PrispevekObjavljeno: Sob Apr 07, 2007 9:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Jun 2006 11:28
Prispevkov: 385


a do 9.4. bodo obratovali?

a bo Ribniška slučajno obratovala do prvomajskih praznikov?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
doppelmayr
PrispevekObjavljeno: Sre Apr 11, 2007 1:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Apr 2007 13:36
Prispevkov: 561
Kraj: Maribor

poglej si na www.pohorje.org in piše da je ribniška končala sezono včeraj 10.4 2007
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
SMUČAR (KOPE)
PrispevekObjavljeno: Sre Apr 11, 2007 7:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Jun 2006 11:28
Prispevkov: 385


Marco je napisal/a:
poglej si na www.pohorje.org in piše da je ribniška končala sezono včeraj 10.4 2007


ja sem videl ja,sam to verjetno zarad premalo ljudi,ker po webcamu sodeč je še snega za kakšen teden dosti
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
doppelmayr
PrispevekObjavljeno: Čet Apr 12, 2007 3:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Apr 2007 13:36
Prispevkov: 561
Kraj: Maribor

Jaz bi vprašal koliko smučarskih dni je bilo letos na pohorju
_________________
Sezona 2009/10: 12xMB Pohorje 3xKope

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Ski_Fanatic
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 15, 2007 12:46 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2006 23:40
Prispevkov: 247
Kraj: Doma

Marco je napisal/a:
Jaz bi vprašal koliko smučarskih dni je bilo letos na pohorju


Po pohorsko ........ziher 100
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 41, 42, 43, 44  Naslednja Stran 42 od 44

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje - aktualne informacije
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB