Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » brušenje smuči

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
 brušenje smuči « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
bobo
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 27, 2009 12:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Apr 2007 12:22
Prispevkov: 235


Se vam ne zdi, da ste malo smešni? Kakorkoli že obrneš, pol stopinje na robniku pri rekreativnem smučanju NE POMENI NIČ. Pa lahko cele dizertacije tukaj napišete.. Namesto tega ali imate robnik na 0,5° ali na 1°, bi se mogoče lahko bolj osredotočili na kakšen drug element smučanja. Bi bilo definitivno bolj pametno

Čeprav tole je pa spet drug ekstrem:

marko je napisal/a:
je bilo pa najbrž res čudno videti, ko sem po zadnjem brušenju potem na smučišču dilco drgnil ob neko železno ograjo, ker mi je čisto preveč prijemala. Zato bom drugič sabo raje vzel en šmirgl.


Marko sori, ampak a mi lahko lepo prosim razložiš, kako izgleda ko dila preveč prijema?? Res si ne znam predstavljati tega
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andro_
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 27, 2009 12:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Feb 2006 20:39
Prispevkov: 537


pj je napisal/a:

Citiram:
Stopinje--Odmik kolena od navpicnice preden robnik zagrabi (pri 550mm visine nad ploskvijo)
0.0--------0mm
0.5--------5mm
0.75-------7mm
1.00-------10mm
2.00-------19mm

Torej, kaj naj iz te tabele razberem? Na kakšen kot naj pilim?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mdolzan
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 27, 2009 1:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Ned Sep 2008 23:13
Prispevkov: 95


Večji ko je kot drsne ploskve, "manj" - kasneje zagrabi dila. Recimo če voziš trail po rorih pipe ipd. si želiš kasejše grabljenje robnikov. Tukaj govorimo o več kot 2 stopinjah.
Za "normalne" smučarje pa si preberi začetek postov.

lpm
_________________
s kante na kanto...:-)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 27, 2009 2:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

bobo je napisal/a:
Se vam ne zdi, da ste malo smešni? Kakorkoli že obrneš, pol stopinje na robniku pri rekreativnem smučanju NE POMENI NIČ. Pa lahko cele dizertacije tukaj napišete.. Namesto tega ali imate robnik na 0,5° ali na 1°, bi se mogoče lahko bolj osredotočili na kakšen drug element smučanja. Bi bilo definitivno bolj pametno

Čeprav tole je pa spet drug ekstrem:

marko je napisal/a:
je bilo pa najbrž res čudno videti, ko sem po zadnjem brušenju potem na smučišču dilco drgnil ob neko železno ograjo, ker mi je čisto preveč prijemala. Zato bom drugič sabo raje vzel en šmirgl.


Marko sori, ampak a mi lahko lepo prosim razložiš, kako izgleda ko dila preveč prijema?? Res si ne znam predstavljati tega
Tudi jaz sem mislil, da joški ne morejo biti preveliki, dokler nisem videl Latoye.
Sem napisal par postov nazaj. Ni najboljši izraz, da preveč prijema. Smuča nekako zateguje. Ob zaključevanju zavoja sploh pri mešanem snegu prehitro in premočno prime. Zlasti je to občutno, če začneš zavoj na ledu oz. snežnem cementu, zaključuješ pa ga v narinjenem puhu in nisi pozoren (recimo lahko je slaba vidljivost). Lahko te tudi meče iz zavoja v zavoj, prehitro zaključuje itd. V mehkem snegu ne morem voziti agresivno pa vseeno z ritmično mehkobo. Na ledu imam (zanimivo, tega sem se zavedel šele zdaj) nasprotno občutek, kot bi bila smučka bolj toga in bi se manj krivila, tako da so zavoji slabše potegnjeni. Smučka tudi slabše odpušča napake in lenobo (preciznost in odzivnost pri turizmu ni vedno plus). Kot sem že rekel, lahko bi bila to tudi premalo pobrana igla (ne vem), vendar dejstvo je, da so za mojo (zame najljubšo) tehniko najboljše smuči šele kakšen dan po servisu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bobo
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 27, 2009 10:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Apr 2007 12:22
Prispevkov: 235


Se pravi ti želiš (oz. tvoja tehnika zahteva) od dile, da lepo mehko oddrsne, namesto da te sili v zaključevanje zavoja?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kux
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 28, 2009 10:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 0:31
Prispevkov: 99


am, ravno ne berem oz začetka vaših postov..a bi blo morda za nekoga, ki se začetno podaja v servisiranje smuči..da si pogleda swix school?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 28, 2009 11:10 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

...pa bi bilo dobro, da vse prebereš, tud temo o vzdrževanju smuči.... Eni pač nočete čimveč izvedet.....ker ste preleni....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 28, 2009 3:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

bobo je napisal/a:
Se pravi ti želiš (oz. tvoja tehnika zahteva) od dile, da lepo mehko oddrsne, namesto da te sili v zaključevanje zavoja?
Ne vem kam meri tole vprašanje. Mogoče namiguje, da ne obvladam tehnike? Bi to moralo skrbeti mene in tiste mnoge, katere sem učil smučanja? Bi rekel, da oddrs zahteva večina tehnik za vijuganje v ozkem hodniku z nadzorovanjem hitrosti. Jaz pričakujem, da bom moral smučko obremeniti, da bo prijela in če bom pripeljal na led kot turist, da me bo odneslo. Pričakujem, da bom z nastavkom robnika in z obremenitvijo jaz vodil smučko in ne ona mene.

Sicer sem se pa že malo navelilčal odgovarjati na vprašanja, katerih smisel bi lahko bil samo v tem, da se meni dokaže, da o smučanju nimam pojma. Samo neko napihovanje, da pa bi mi nekdo od strokovnjakov nabrusil dilce na svoj način pa ne.

Me pa še nekaj zanima. Na kakšen kot brusite zunanje robnike?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andro_
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 28, 2009 6:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Feb 2006 20:39
Prispevkov: 537


Jaz osebno naa 88, baje pa da je neko povprečje za rekreativce 87. Po moje pa ne bo noben rekreativec falil če bo stranski kot brusil nekje med 86-89 stopinj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
bobo
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 29, 2009 1:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Apr 2007 12:22
Prispevkov: 235


marko je napisal/a:
bobo je napisal/a:
Se pravi ti želiš (oz. tvoja tehnika zahteva) od dile, da lepo mehko oddrsne, namesto da te sili v zaključevanje zavoja?
Ne vem kam meri tole vprašanje. Mogoče namiguje, da ne obvladam tehnike? Bi to moralo skrbeti mene in tiste mnoge, katere sem učil smučanja? Bi rekel, da oddrs zahteva večina tehnik za vijuganje v ozkem hodniku z nadzorovanjem hitrosti. Jaz pričakujem, da bom moral smučko obremeniti, da bo prijela in če bom pripeljal na led kot turist, da me bo odneslo. Pričakujem, da bom z nastavkom robnika in z obremenitvijo jaz vodil smučko in ne ona mene.

Sicer sem se pa že malo navelilčal odgovarjati na vprašanja, katerih smisel bi lahko bil samo v tem, da se meni dokaže, da o smučanju nimam pojma. Samo neko napihovanje, da pa bi mi nekdo od strokovnjakov nabrusil dilce na svoj način pa ne.

Me pa še nekaj zanima. Na kakšen kot brusite zunanje robnike?


Nekako tja meri moje vprašanje, ja... Saj si si sam odgovoril - ti moraš imeti smučko pod kotrolo in ne ona tebe. Moč in tehnika sta tukaj žal bistvenega pomena. "Preveč" nabrušeni robniki pa le smešen izgovor...
Aja, o katerih tehnikah vožnje pa govorimo?
Ampak OK, nima veze, debata je tako ali tako, milo rečeno, smešna. Kot je smešno za nekoga trditi, da nima pojma o smučanju, po parih postih na forumu. Čeprav zna biti včasih prvi vtis kar pravilen
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dverbnik
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 08, 2009 8:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Serviser
Serviser

Pridružen/-a: Sre Avg 2005 18:40
Prispevkov: 335


zdravo

Mate pa hude teorije. Problem da te smučka vodi -mešan sneg itd je samo eden-- poliranje robnikov - fina obdelava- ponavadi se to dela na keramiki
_________________
041/311769 Dare
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
plavi
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 22, 2009 9:43 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Dec 2005 14:04
Prispevkov: 52


dverbnik je napisal/a:
zdravo

Mate pa hude teorije. Problem da te smučka vodi -mešan sneg itd je samo eden-- poliranje robnikov - fina obdelava- ponavadi se to dela na keramiki


Zdravo,

Že dve leti nisem bil pri tebi na servisu, se še nahajaš tam kjer si se in ali še sploh delaš? Delovni čas? Mel bi dvoje smučk za zrihtat, ene SLX bi bile potrebne malo bolj detajlne nege, je masa na dveh koncih kr poškodovana
Hvala,lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dverbnik
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 22, 2009 11:13 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Serviser
Serviser

Pridružen/-a: Sre Avg 2005 18:40
Prispevkov: 335


Zdravo
Nimam več servisa - Prostor so podedovali lastniki
_________________
041/311769 Dare
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 22, 2009 5:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Hej Dare, slab izgovor, če se ti ne da več ukvarjati s tem. Ne boš rekel, da v Ljubljani nikjer ni mogoče najti ene garaže ali pa drvarnice. Tudi jaz namreč pogrešam tvoje kvalitetne storitve.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dverbnik
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 23, 2009 4:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Serviser
Serviser

Pridružen/-a: Sre Avg 2005 18:40
Prispevkov: 335


Najprej hvala za pohvalo. Zdej sem zaplaval mal v druge vode -šloserija pa sem mal več po terenu- tujina. Ja delam na tem da bom izumil nov stroj za zalivanje smučk- na eni strani co2--na drugi greješ -pa umes folijo od mase in ti naredi glanc površino.- No vidiš še nisem šel čist ven iz tega. Polet pa mal gorska kolesa poštimujem.
_________________
041/311769 Dare
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja Stran 3 od 10

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » brušenje smuči
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB