Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Aktualne snežne razmere 2009/10

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 Aktualne snežne razmere 2009/10 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
atomic sl12
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 15, 2009 12:26 pm    Naslov sporočila: Aktualne snežne razmere 2009/10 Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2008 20:21
Prispevkov: 197
Kraj: maribor

Odpiram temo podobno kot smo jo imeli tudi lani.(izven ledenikov)

Na alpinforumu sem zasledil tudi, da so na veliko Avstrijskih smučiščih že postavili topove in jih tudi že vklopili.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MORIS
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 15, 2009 3:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2006 19:16
Prispevkov: 653


Schladming štarta pojutrišnjem z najzgodnejšim začetkom sezone v zgodovini: 17.OKTOBER
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 15, 2009 4:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Na Turracher Hoehe menda štartajo že jutri
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 16, 2009 9:50 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Vlečnica že dela!

http://www2.kaernten.at/?action=schneeberichtdetail&node=68181879807079342&page=_HP&rid=&gid=&srid=&sgid=&bid=&tid=&sid=&lid=DE&jid=WI&typ=_winterwerte
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dejvi
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 16, 2009 3:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec smučišč
Snemalec smučišč

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 7:45
Prispevkov: 571


Tako kot lani. Mislim da na isti dan...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MORIS
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 11, 2009 12:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2006 19:16
Prispevkov: 653


Praktično na vseh Koroških smučiščih je že dovolj snega, da poženejo:

Gerlitzen:












Turracher, ki ima tudi nekaj novih kamer :










Peca:



Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 11, 2009 1:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Turrach da, Osojščica res zgleda lepo pobeljena, a ne vem, če so sploh že kaj zasneževali. Naravnega snega je verjetno premalo. Za Peco pa ne vem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mariborcan
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 12, 2009 2:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 3:45
Prispevkov: 400
Kraj: Maribor

Sem bil minuli vikend s turnimi na Koralpah. Pri avtu kake 10 cm, na vrhu recimo ene dobre 30 cm, v kakih zametih pač tudi več. Se je pa dalo smučati od vrha do avta brez večjih poškodb na skijah. Ni bilo videt, da bi že kaj zasneževali, vsaj tam ne, kjer smo mi šli (Hipfllift in pol po grebenu). Mogoče ga je po soboti še kaj zraven zapadlo, kaj dosti ziher ne (javljajo še vedno isto). Ga še absolutno ni dovolj, da bi odprli (sploh, ker je glavnina prog v spodnjem delu).
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
IceMan20
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 30, 2009 9:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Nov 2009 13:53
Prispevkov: 10
Kraj: Ice Mountains

Na prošnjo uporabnika tomija v temi o testu Elanovih smuči, bom povedal nekaj malega o razmerah v Heiligenblutu, kjer sem smučal v soboto z Intersportom in M Holidays In to se mi zdi prava tema za ta opis.

Prvo moram omeniti, če bi izbrali smer MB-Dravograd-Heilgenblut, bi prišli uro prej kot pa ker smo šli še v LJ. Tako smo prispeli tja ob 10 uri. In imeli smo fenomenalno vreme, sončno. Celo preveč sončno in preveč toplo.

Do 13h ure je proga do spodnje postaje (zgoraj zaviješ levo) postala prava muka zaradi odjuge in otoplitve. Še večje presenečenje je bilo za vse, ki tam smučajo vsakoletno, da še sploh naokoli sicer ni bilo snega. Progo so očitno umetni zasneževali prejšn teden , ko so bile temperature pod ničlo. Pričakoval sem tudi sam sneg naokol in okol, saj je vendar vse nad 2000 metri.

No, skoraj povsem druga zgodba je proga na drugo stran, torej da zavijete v desno. Tja pride manj sonca in je vse pod snegom. A še vedno premalo za freestyle smučanje po pobočju. Tako smo zgornji del proge, ki je meni bila slična neki ozki gorski potki, preozki, "zrili" sneg in smo se kasneje smučali po ledu. Ni bilo ravno fino... A imeli smo se fenomenalno v spodnjem delu, ko se le pot razširi in je bil pravi užitek smučati do gondole.

Zaenkrat je bilo le 50cm snega, zasnežujejo, kolikor sem opazil, vedno ko je možno. Ob 15h , ko smo se spuščali, so že pognali zgornje brizgalnike snega saj se takrat kar ohladilo in je bilo spet fajn za smučat, hehe.. Sicer pa je pri zgornji postaji delal en tale kar cel dan! Temperatura na zgornji postaji je bila malo pod ničlo. (jaz sem se preveč oblekel in je bilo prijetno hladno ob spustih, a sem se topil v gondoli kot v savni )

Odprte bi naj bile 4 proge in tudi štiri vlečnice/gondole delujejo. Kakšne slikce lahko pričakujete v naslednih tednih, ker sem fotoaparat pozabil doma in sem jih naredil le par z mojim starim telefonom, zdaj pa morm do kolega, ki ma blutut na laptopi...

Če koga mika smuka, je do 18.12 cena smučarske vozovnice za odrasle 22evrov. Kar se mi zdi zelo dobra cena in ob spremljanju temperatur (da bi bile pod ničlo) se je vredno podati tja v soboto ali nedeljo.

LP
_________________
..:.. I love to ski ..:..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 01, 2009 9:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


Končno so prišle datumu primerne temperature: Turracher, Osojščica, ... povsod že lepo delajo topovi, samo na Peci še spijo

Aktualna slika iz Osojščice
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 02, 2009 11:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Kopirano iz Skipasstravel:

AKTUALNO OBRATOVANJE ŽIČNIC V AVSTRIJI - DECEMBER 2009
Obvestilo osveženo : SREDA 02. 12. 2009 ob 09.30 uri!

Trenutno obratujejo sledeči smučarski centri in naprave :

LEDNIK MOELLTAL / vse naprave / Cene : ODR 37,10 ? ML/OTROCI 18,60 ?
TURRACHER HOEHE / vlečnica Wildkopf, od sobote 14.11. še šestsedežnica Kornock in vlečnica Ubungswieselift. - Veljajo posebe cene :ODR 25?, ML 21?, OTR 12,50 ?
GROSSGLOCKNER/HEILIGENBLUT/ obratuje leva stran smučišča! Veljajo posebe cene :ODR 22?, ML / OTR 11 ?

OSTALA SMUČIŠČA : še zaprta!

Predviden začetek obratovanja :
NASSFELD, predvidoma v ponedeljak 07. 12.
GERLITZEN, predvidoma v ponedeljek 07. 12.
KATSCHBERG : potrjeno 05 december 2009 ( število žičnic in cene bomo objavili v petek 4.12. )
BKK : predvidoma v soboto 05. 12. ( ni sigurno)
TRBIŽ VIŠARJE : predvidoma 12. 12.
TROMEJA: predvidoma 12. 12.

Moja dopolnitev:

GERLITZEN: Bregerbahn že v nedeljo, ali celo soboto
BKK: sigurno ne, na spodnji polovici prog ni bilo danes zvečer niti trohice snega
GROSSGLOCKNER/HEILIGENBLUT: od sobote naj bi obratovale vse naprave
TURRACHER HOEHE: glej ustrezno temo
KATSCHBERG: pustimo se presenetiti
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cviček
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 03, 2009 7:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Okt 2009 15:50
Prispevkov: 137


Glede na stanje z snegom kaj najbolj priporočate za sob. smuko?Za koroško mislim.Smo imeli plan s kolegi na Moelltal,pa bo propadlo zgleda,sedaj pa iščemo alternativo.Sam nimam ravno izkušenj z avstrijskimi smučišči,pa prosim za mnenje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 03, 2009 10:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Heiligenblut, Turrach, Katschberg. V tem vrstnem redu. Še prej pa seveda Moeltal. Saj ne bo propadel . Vse je v +/-30km. Bližje ni še nič.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cviček
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 03, 2009 10:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Okt 2009 15:50
Prispevkov: 137


Hvala za info tomi.Glede Moeltala pa je nam plan propadu,ni bilo mišljeno na ledenik Tako bo verjetno kar Turrach padu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gaj
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 09, 2009 2:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 11:45
Prispevkov: 589
Kraj: Ljubljana - Center

Zdravo fantje, dejte mi malce pomagat prosim!

S kolegi se jutri odpravljamo za slab teden v saalbach, razmere so obupne, obratuje par prog, res je da so cene kart skoraj polovicne ampak mislim da to ni to! Torej v radiju kake ure so kot vem Schladming, Kaprun, Kitzbuhel, kam predlagate it ta prvi dan? Ko se bomo pa enkrat namestili v apartjame pa itak ne bomo imeli izbire kot pa cakat na sneg in otvoritev se kake proge v saalbahu..

Hvala
_________________
2008/2009=
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Aktualne snežne razmere 2009/10
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB