Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Trevalli

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 Trevalli « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
matjaz
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 12, 2009 12:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Dec 2007 19:29
Prispevkov: 62


markxx je napisal/a:
bil sem na vecini smucisc v Dolomitisuperski skupini, tako da lahko malo objektivno govorim o tem. Ok, v Civetti nisem bil, ampak poznam p aveliko ljudi, ki so tam bili, pa so eni navduseni, drugi manj. Glede na plan prog lahko sklepam, da je za 20% manjse kot Tre Valli.
Kar se tice uzivaskega carvinga je zame se vedno najbolje Val Gardena (Val di Fassa) s Passo Sella ter z Alpe di Siusi. Tam se tega ne mores kar tako najest. Pa se guzve ni nikakrsne v primerjavi s Kronplatzom. Kronplatz je tudi superza carvat, ampak v istem terminu januarja sem bil 2 leti zaporedoma v Val Gardeni, potem pa naslednje leto na Kronplatzu, pa je guzva nenormalna na Kronplatzu v primerjavi z Val Gardeno. Tako da te je se na tistih sirokih progah strah, kdaj dobis koga v hrbet al pa iz strani, al pa da ti koga nagazis...
Tre Valli mi je bil tudi vsec, ampak je pac manjsi in malo bolj "italjanski" kot prejsnja dva. Proge na Passo San Pellegrino so lepe, niso ne vem kako dolge, razen ce gres iz Col Margerite na passo. So pa dobre proge (za tiste na easy in tiste na full) na Alpe di Lusia (nad Moeno), ki spadajo v isto karto Tre Valli.
Ce te zanimajo da probas razlicna smucisca potem s tre Valli ne bos falil. Mis smo takrat apartmaje rezervirali v Falcadah (ne v Cavioli) preko http://www.dolomitissime.it/.

Upam, da ti kaj pomaga. Lp

Sicer malo izven teme. Predlani sem bil v Val Garden in sem veliko smučal po sončni strani doline, še posebej iz Secede v Ortisei (12 km proga). Na Alpe di Siusi nisem nikoli šel, ker žene nisem prepričal za peš hojo po nekem tunelu na drugo stran Ortiseja. Kako daleč je dejansko peš od vznožja jajčk na Secedo do jajčk na Alpe di Siusi. Ali vozi kakšen skibus? Ali je boljša opcija za obisk Alpe di Siusi priti kar z avtom iz Val Gardene? A je to tako smučišče, da imaš cel dan kaj za počet?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 13, 2009 9:47 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Seissser Alm je smučišče, ki je več kot za en dan. Zato nima smisla da nekaj kombiniraš z Gardeno, Secedo in tunelom in se raje pripelješ kar do žičnice za Seisser Alm. Seisser Alm ima dve dostopni žičnici. Ne spomnim se več dobro, kako je s parkiranjem na tisti v Ortiseiu, ker smo mi šli gor običajno v Seisu, kjer je moderna kabinka in veliko brezplačno parkirišče. Žičnica je kar precej stran od Ortiseia, ampak mi smo bili nastanjeni tam dokaj blizu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
TOM
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 23, 2009 11:27 am    Naslov sporočila: ODPRTJE TRE VALLI 17. DO 20. DECEMBER 2009 Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Dec 2009 11:12
Prispevkov: 1
Kraj: NOVO MESTO

Glede smučišča TRE VALLI bi rad dodal le naslednje. Tri odprtja so že za mano ( 2007, 2008 in 2009 ), smučal sem tudi že v Badu, Turracher, Višarje in seveda pri nas.

Tre Valli ima prednost, ker še nikoli ni bilo gužve, ker ima pester izbor prog in je ugoden-tudi proge so vedno spedenane. Na Pellegrinu je daljša le proga s Cima Uomo ( ki gre zadaj, za vrhom), ki je ravno prav strma za karvanje in decembra bolj kot ne prazna-ne vem, zakaj se je bojijo. Tudi s Cola margarite je lepa proga, drugače pa so najboljše na Lucii-Moena.
Tam so dolge in široke ( na vrhu c Campo Laste ), potem je Pista per experti iz Piavaca ( edina črna, poleg Direttisime, ki je kratka ) do doline in še cel kup lepih in širokih drugih.

Še se bom vračal, ker je bilo letos najlepše do sedaj: mrzlo, trdo, sončno in bolj kot ne PRAZNO. ZAKON.....
_________________
IN SUMMITATEM NISSUS
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Rado
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 19, 2010 11:19 am    Naslov sporočila: Prvič v Dolomitih Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pet Mar 2010 10:23
Prispevkov: 2


Lansko leto sem bil prvič na otvoritvi smučarske sezone v Dolomitih sploh in sicer v Hotelu Pampeago ob vznožju smučišča Latemar-Oberegen. Proge zrihtane v nulo, zelo malo ljudi, ki se porazgubijo po relativno velikem področju prog in naprav. Ni da ni. Pestra izbira. Nočne smuke in hudega sankališča v Oberegnu.. So pa proge večinoma zelo v izi-rdeče, tako da lahko neomejeno karvaš. Tudi dve pravi črni imam v spominu. Zelo lepa pokrajina. Aha,bilo je od -14 do -22 na Passo de San Palegrinu, ko sem se vračal. Dve podkapi, tri dolge hlače in šest majc, pulijev.. ma ni problema, super je bilo.. Lp.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
šubic
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 29, 2011 3:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Nov 2006 16:14
Prispevkov: 31


V soboto se odpravljamo v tre valli in me zanima katera pot je najboljša in najhitrejša. Smo iz Škofje Loke?? Hvala za ogovor
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polde
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 29, 2011 5:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 9:25
Prispevkov: 352
Kraj: Dunaj

Škofla Loka - Ljubljana (A1)- Fernetiči -(A4) Palmanova -(A4) Portogruaro (A28)- Conegliano - Belluno Sud (A27)/izvoz z avtoceste/ - Belluno - Agordo - Cencenige - Falcade.
Od Ljubljane do Belluno-Sud imaš avtocesto, cca 2 uri 45 minut, nato še približno 1 uro 15 minut do Falcadeja. Cestnine cca 7 EUR.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 31, 2011 12:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Ali je med Portoguarom in Belunom zdaj že zgrajena avtocesta? Jaz jo imam že na enem več kot 20 let starem zenljevidu označeno, da je v gradnji, pa je pred par leti še ni bilo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polde
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 31, 2011 12:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 9:25
Prispevkov: 352
Kraj: Dunaj

Avtocesta je gotova od lanske jeseni. Novozgrajeni delček (12km) skrajša pot v Dolomite po tej poti za skoraj 1/2 ure.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
šubic
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 31, 2011 10:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Nov 2006 16:14
Prispevkov: 31


Kaj pa pot skozi avstrijo ter cortino ??
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polde
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 01, 2011 9:20 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 9:25
Prispevkov: 352
Kraj: Dunaj

Ljubljana - AC - Karavanke - AC - Beljak - AC - Spittal (konec avtoceste) - 1ura 30 minut - Lienz - 50minut - Toblach 40 minut - Cortina 30 minut - Falzarego 25 minut - Agordo 35 minut - Cencenighe - Falcade 30 minut = 300 minut oziroma 5 ur čiste vožnje. Potrebuješ avstrijsko vinjeto in cestnino za Karavanke. Torej dražje in dalje. V Dolomite se splača čez Avstrijo voziti, če greš v Sexten, na Kronplatz ali v okolico Brixna. Val gardena in Alta Badia sta nekje na meji - pelji tam, kjer ti paše; Arabba, Cortina, Civetta, Trevalli, pa tudi Val di Fiemme in Fassa pa so vsekakor lažje dostopni preko Italije. za izhodišče sem seveda vzel Ljubljano.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Nataša
PrispevekObjavljeno: Sre Avg 24, 2011 12:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Sep 2006 17:31
Prispevkov: 35


ojla,

zanima me ali je kdo že bil v Falcade? Kakšna so smučišča? je bil kdo že preko skifun agencije?
hvala za vse informacije
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
moped
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 10, 2012 2:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 16:09
Prispevkov: 57


Zanima me, če ima kdo kakšno informacijo ali med San Pellegrinom in Alpe di Lusia vozi kakšen skibus?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hrabroslav
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 12, 2012 8:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Avg 2010 20:27
Prispevkov: 21


moped je napisal/a:
Zanima me, če ima kdo kakšno informacijo ali med San Pellegrinom in Alpe di Lusia vozi kakšen skibus?


Ja, vozi 100%, samo mislim, da je frekvenca do božično novoletnih praznikov malo manjša kot potem.
Mislim, da je na web strani turist offica v Moeni vozni red. To pa ni 100%.


Nazadnje urejal/a hrabroslav Čet Dec 13, 2012 10:23 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
moped
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 13, 2012 9:45 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 16:09
Prispevkov: 57


Gremo itak šele prvi teden marca, takrat bi verjetno morali voziti bolj pogosto... Je potrebno doplačilo za skibus ali je vključen v ceno karte Dol. Superski?
Nastanjeni bomo v Canazeiu pa bi en dan smučali v Predazzu, en dan pa planiram obiskati po dolgem času še ti dve smučišči (Passo San Pellegrino in Alpe Lusia), ostale 4 pa na območju Selle Ronde in okolice.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hrabroslav
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 13, 2012 10:34 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Avg 2010 20:27
Prispevkov: 21


moped je napisal/a:
Gremo itak šele prvi teden marca, takrat bi verjetno morali voziti bolj pogosto... Je potrebno doplačilo za skibus ali je vključen v ceno karte Dol. Superski?
Nastanjeni bomo v Canazeiu pa bi en dan smučali v Predazzu, en dan pa planiram obiskati po dolgem času še ti dve smučišči (Passo San Pellegrino in Alpe Lusia), ostale 4 pa na območju Selle Ronde in okolice.


Ski bus je vštet v ceno ski karte Dol.Superski.
Glede Selle Ronde imam pa precej slabe izskušnje, zadnja leta se je izogibam, če se le da.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja Stran 2 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Trevalli
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB