Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mölltal 09/10

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Naslednja
 Mölltal 09/10 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Apr 30, 2010 10:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3438
Kraj: Maribor

Danes: prazno smučišče, vreme je bilo do enih sončno, nato delno oblačno, toplo.

Do gondole se je dalo dobro smučat nekje do enajstih, zgoraj pa do pol dveh. Po pavzi, malo čez drugo, ni več bil užitek, tako da sva izjemoma zaključila že ob treh - mislim s smuko, uro posedanja na sončku pri spodnji postaji gondole z enim Weiznom sva si seveda še privoščila !

Ker se ledenik v enem tednu ni kaj dosti spremenil , samo en mali izbor fotk:







_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Maj 02, 2010 4:12 pm    Naslov sporočila: Moelltal, 28., 29. in 30. aprila Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Z malo zamude še poročilo o treh lepih dnevih, le v petek popoldne je bilo že malo pretoplo, kot je že napisal Miki. V sredo je bilo sploh super, ta dan bi kar uvrstil med Top 10 letošnje sezone. Dopoldne je bil sneg trd, a ne leden, bolj zimski kot pa pomladanski. Južno je bilo šele ob dveh popoldne, a dobra smuka je bila vse do konca. Razen seveda čisto spodaj, ko sem se na poti do zadnjega vlakca s pekočimi nogami že kar težko prebijal po razriti progi.
Na novi progi, ki so jo speljali skoraj do vznožja Panoramabahna, so vse dopoldneve trenirali smuk, nato smo po lepi gladki progi lahko smučali tudi ostali. Občudoval sem Kostelića, ki je od zgodnjega jutra (prvi tekmovalci so šli gor že ob pol sedmih) do desete, enajste ure treniral smuk, potem pa še slalom.



















V četrtek je nekdo na zgornjem parkirišču pozabil pancerje. Odnesel sem jih na blagajno.




Lp. Tomi
_________________
Sezona 2009/10 = 91x: 24x Moelltal, 25x Turrach, 14x Osojščica, 7x BKK, 5x Mokrine, 2 x Goldeck, 2x Tromeja, 2x Kačjak, 1x Verditz; 1x Innerkrems, 1x Belo jezero, 5x Španov vrh, 1x Kobla, 1x Peca, 1x Krvavec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polh
PrispevekObjavljeno: Pon Maj 03, 2010 12:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 3:52
Prispevkov: 280


Zanimivo, da sezonska zdrži samo do nedelje, odprt pa je še naslednji teden, ne vem ali ima ta Schultzova formula kakšen posebno dobičkonosen trik, vendar mislim da bi s trajanjem karte še naslednji teden imetniki sezonskih pustili še kakšen dodaten evro v koči medtem ko nas, verjetno, zdaj niti ne bo gor, no vsaj ne v takem številu.

Moje vprašanje pa je predvsem kakšna je smuka junija, imajo klubi, reprezentance celo poletje zaprt dobršen, boljši del zgornje proge?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
H2o
PrispevekObjavljeno: Pon Maj 03, 2010 1:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2006 22:18
Prispevkov: 398


polh je napisal/a:

Moje vprašanje pa je predvsem kakšna je smuka junija, imajo klubi, reprezentance celo poletje zaprt dobršen, boljši del zgornje proge?


Lani, v začetku julija, so imeli zaprt levi del proge - gledano navzdol. Na splošno je bilo malo obiskovalcev, tudi tekmovalcev bolj malo. Smuka je dobra, če je dokaj hladno vreme. Ob dnevih, ko je v dolini 30+, kakšne dobre smuke ne moreš pričakovati.
_________________
22/23: 2x
21/22: 49x
20/21: 11x
19/20: 36x (čista jeeeba)
18/19: 59x
17/18: 50x
16/17: 49x
15/16: 56x
14/15: 51x
13/14: 28x (žled)
12/13: 55x
11/12: 56x
10/11: 50x
09/10: 82x
08/09: 45x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucifer
PrispevekObjavljeno: Pon Maj 03, 2010 10:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 12:27
Prispevkov: 343
Kraj: Planina pad Golico

ne ni vedno zaprt, največkrat je le polovica zakoličena pa še to ne celo dopoldne! sam ko sem bil pred tednom gor se mi je zdelo napram prejšnjim letom za ta čas nekam malo snega tako, da ne vem kako bo letos kaj z smuko čez poletje
_________________
2008/09 15*Španov vrh, 4*kranjska gora, 2*višarje, 3*mokrine, 1*vogel, 1*katchberg, 1*turacher, 2*molltal, 3*kanin
2009/10 3*kranjska gora,6*španov vrh,3*višarje,2*turacher2*krvavec,2*mokrine
2010/11 2*molltal, 1*španov vrh, 1*višarje, 1*kanin
2012/13 1*mokrine, 3*turacher, 5*kranjska gora
2013/14 2*molltal
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MORIS
PrispevekObjavljeno: Tor Maj 04, 2010 3:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2006 19:16
Prispevkov: 653


Ja letos je zelo bogo s snegom če pogledamo lansko sliko je letos opazno manj snega


slika sposojena iz lanske teme
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sob Maj 08, 2010 6:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice



Po tednu dni slabega vremena (no, meglo bi že štel tako, sneženje pa ne ), je končno posijalo sonce, in to na pravi dan. Ob svitu so kamere sicer kazale oblake, a megle ni bilo, pa sem se kljub slabi napovedi odločil za skok na Melija. Dobra odločitev, že takoj na drugi strani Karavank se je pokazalo sonce.

Pogled na srednjo postajo, kar zimsko:



Prekrasno jutro, veliko svežega, a dobro utrjenega pršiča, fantazija:















Offpiste, pogled na načeto belino zgoraj



...in še nedolžno strmino spodaj:



Na položnem delu pa je šlo čisto povrhu, sneg je bil povsem utrjen. Karvanje po popolnoma gladki podlagi, brez reberc od teptalnika
Pogled nazaj in na proge ob Panoramabahnu:





Še en pogled proti vrhu:



Vreme pa se je seveda počasi kvarilo, ob enajstih so že zaplesale prve snežinke. Skozi oblake je sicer še sijalo sonce, prav čutiti je bilo toploto žarkov, a vidljivost se je že pred opoldnevom močno poslabšala. Ob dvosedi in gondoli je še šlo, na vrhu pa je bila ena sama belina. Na zadnji vožnji sem komaj prišel dol, ker mi je postajalo slabo. In to še preden se je pojavila megla, ob sončnih žarkih, ki so se prebijali skozi oblake . Zato sem se že ob pol enih z vlakcem odpeljal v dolino. Takrat je bilo tudi sneženje že kar konkretno.



Ampak, jutranje ure so bile neprecenljive . In jutri bo spet lepo (vsaj) jutro, da naredimo krasen zaključek sezone. Se vidimo na vlakcu ob osmih .

Lp. Tomi
_________________
Sezona 2009/10 = 92x: 25x Moelltal, 25x Turrach, 14x Osojščica, 7x BKK, 5x Mokrine, 2 x Goldeck, 2x Tromeja, 2x Kačjak, 1x Verditz; 1x Innerkrems, 1x Belo jezero, 5x Španov vrh, 1x Kobla, 1x Peca, 1x Krvavec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dedi
PrispevekObjavljeno: Sob Maj 08, 2010 7:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 20:42
Prispevkov: 204
Kraj: Ljubljana

Če je jutri zadnji dan za sezonsko pa se sigurno vidimo.Recimo ob 11 pri šestsedežnici.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sob Maj 08, 2010 8:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Velja! Age, Miki,..., se vidimo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Sob Maj 08, 2010 10:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


koliko stane karta
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zanm
PrispevekObjavljeno: Sob Maj 08, 2010 10:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2009 0:44
Prispevkov: 91


Ce nimas sive brade 19 + keycard
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ssdnzalo
PrispevekObjavljeno: Ned Maj 09, 2010 8:22 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Jan 2007 18:24
Prispevkov: 207
Kraj: Ravne

Koliko stane dnevna odrasla karta sedaj ???

Hvala za odgovor
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Maj 09, 2010 8:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Na dan zmage proti fašizmu, zadnji dan koroške karte, se nas je spet nekaj forumovcev našlo skupaj na ledeniku. S tomijem smo se našli že na parkirišču, skupaj smo bili na vlakcu ob osmi uri in potem celo lepo sončno dopoldne, ko so prišli oblaki na zgornji del smučišča, pa je bilo treba na marendo in pirček. Na pirčku pa ni mogel manjkati niti naš dedi. Glede na zanimiv vremenski dan bo poročilo v sliki, kar ste pri meni že navajeni.

Jutranji pogled skoraj identičen tomijevim včerajšnim slikam, čeprav je bil po njegovih besedah, sneg danes bolj mehak kot včeraj. Čakale so nas ogromne količine neprevoženega 'ceuca'.

Sad ga ima

sad ga nema

Ej miki, kje si bil, nisem te dočakal ob pol devetih na šestsedi

Danes sem prvič videl tekmovalce, da trenirajo na off pistah, počasi se bodo še smučat naučili.


Zgoraj start smuk proge, kjer je ta teden treniral mačkon Kostelić

Proge kot svež kruh, še mehke in devične.


Ćrna proga v dolino, boljši pogoji kot pred 14 dnevi,. nižje doli Duisburger hütte, odlična domaća krmilnica.

Koča je še vedno odprta

Frontmen foruma tomi (93 dni) z dodatkom, hehe, mojo že..

tomi na off pisti, matr mi je tok hitr pobegnu, da sem ga še komaj v fotkič ujel

Desna off pista/proga od šestsede, ki te pelje na dvosedo, oblaki se počasi nabirajo


Tukaj se združi smuk proga (danes veleslalomska) in proga na dvosedi

Črna proga na dvosedi, kjer si je moja žena že drugič to sezono sesula koleno, tokrat z manjšimi posledicami, zdaj ko je konec sezone si ga lahko samo še poleti na smučanju na vodi.

Oblak na zgornji progi, ob 11 uri je naredil konec smučanja na vrhu.

Pa smo smučali samo še na dvosedi in progi na gondolo do 12 ure, pol pa na futr in kar domov ob 14 uri, vreme se ni več popravilo.

Za konec še tale možakar (naše gore list), se kar ni mogel odločiti ali bi freeride al pa surf, na koncu je šel z vlakcem dol, pomoje je zmagal surf, hehe.


Če potegnem danšnjo črto, se je kar splačalo smučat samo zgodaj si moral biti. Verjetno bosta še dedi in tomi kaj napisala, dedi seveda spet v svojem telegrafskem jeziku, hehe.

Še za spraševalce cene kart, mislim da so še vedno ista cena 38 EUR odrasli/ 19 EUR otroci(do 18 let).

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dedi
PrispevekObjavljeno: Ned Maj 09, 2010 8:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 20:42
Prispevkov: 204
Kraj: Ljubljana

Ni kaj dodati,na koncu smo si zaželeli kratko poletje,se vidimo v 9 mescu,mogoče na novi pridobitvi Melija.
p.s. Tomi v novi sezoni stotka,Age dobro kolensko okrevanje že.. pa moj končni obisk Osttirolske. Vsem ostalim pa toplo in mirno morje.
19x2009/2010
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Maj 09, 2010 10:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Tisti, ki s(m)o bili danes zgodnji, smo res zmagali . Glede na boljšo napoved kot včeraj sem upal, da bo vreme zdržalo kakšno uro dlje, pa vendar: kratko, a sladko . Sicer se je ob dvosedi in gondoli dalo solidno smučati tudi še popoldan.

Agejevim slikam dodajam še dve 'puščavski':





Age, tudi ti si bil hiter :



V dobri družbi sem tako zaključil dobrih osem mesecev dolgo sezono. Ja dedi, tako blizu stotki bom težko še kdaj. Razen mogoče, če grem takoj v penzijo. A do tja je še daaaleč.

Karta pa stane 39 evrov, oz. polovičko.

Lp. Tomi
_________________
Sezona 2009/10 = 93x: 26x Moelltal, 25x Turrach, 14x Osojščica, 7x BKK, 5x Mokrine, 2 x Goldeck, 2x Tromeja, 2x Kačjak, 1x Verditz; 1x Innerkrems, 1x Belo jezero, 5x Španov vrh, 1x Kobla, 1x Peca, 1x Krvavec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Naslednja Stran 9 od 11

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mölltal 09/10
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB