Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mölltal 09/10

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Naslednja
 Mölltal 09/10 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Fantastic
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 10, 2009 6:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Čet Nov 2007 18:06
Prispevkov: 812
Kraj: wait city

Naslednji teden sem gor od srede do sobote.Kaka je možnost,da bo topleje?
_________________
Lp Georg!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 10, 2009 9:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Je skoraj ni
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorenc2
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 10, 2009 10:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Dec 2007 20:41
Prispevkov: 404
Kraj: Gozd Martuljek

Ja pa sej to so čist lepe zimske temperature!
_________________
2009/10 Kranjska Gora 13X, Flachau 1X, Zauchensee 1X, Obertauern 1X, Kanin 1X, Mokrine 1X, Katcberg 1X
2010/2011 Mollta 2x Kr. Gora 30X, Katschberg 1X
2011/2012 Alta Badija 4xKr. Gora 12X,Bad Kleinkirchheim 2X
2012/2013 Kranjska Gora8x, Bad Kleinkirchheim 1X, Großeck - Speiereck 1x
2013/2014 Alta Badija 4x, Kranjska Gora30X, Mokrine 1X
2014/2015 Kranjska Gora 22X, Katchberg 1X, Molltal 1X
2015/2016 Kranjska Gora 6x Alta Badija 4X
2016/2017 Alta Badija 4X Kranjska Gora 28X Mojstrana 1X
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
sernk
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 14, 2009 6:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2007 21:33
Prispevkov: 127
Kraj: Stanežiče

Včeraj smo bili s kolegi na moeltalu, pričakal nas je novozapadli sneg. Posledično smo cel dan preživeli izven urejenih prog, pa tudi proge so bile lepo urejene. Zapadlo je nekje 30-40 cm novega snega, čistega pršiča, zato smo poizkusili smučati tudi po strmini na levi strani 6-sedežnice gledano iz spodaj na gor. Tam sneg ni bil tako dober ker je sneg postajal kložast. Vreme je bilo vredu, temperature nekje -12 stopinj in pa sonce. Zbralo se je ker veliko freeriderjev in to predvsem slovencev.
_________________
Sezona 14/15 2x Stari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 25, 2010 11:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Sredi januarja na ledenik? Ne, ne priporočam ! Midva sva za drugi dan letošnje januarske turneje naredila to napako. Brezveze je. Dolgočasne steptane proge, nikjer nobenega, odličen trd sneg, pa še razmeroma prijetnih -4 stopinj smo imeli včeraj - bistveno manj mrzlo kot v dolini:


Šalo na stran, dan je bil odličen. V vseh pogledih. Mislim da ob naslednjih slikah (ne pozabimo - bila je nedelja!) komentarji niso potrebni:










Če je bilo na ledeniku in na progah v dolino prazno, potem za proge ob štirisedežnici zmanjka besednega zaklada - kako se stopnjuje beseda prazno ?


Upravljalci so se očitno odločili, da se s topovi uprejo taljenju ledenikov: na zgornjem smučišču stoji 29 topov, ponoči so morali delati vsi, kar se je poznalo po odličnem suhem umetnem snegu na smučišču, 9 pa jih je delalo ves dan:


Stanje 'črne' proge na gondolo nekaj minut po 16. uri:


Pod črto: zagotovo najboljši dan smučarske sezone 2009/10 do sedaj. Za ljubitelje karvanja na odlično pripravljenih progah si v tem trenutku ne znam predstavljati primernejšega smučišča. Ljubitelje prostega jahanja pa moram razočarati: izven prog pogoji niso bogve kako dobri, sneg je napihan in kložast. Še frajerji s prevelikimi hlačami in preširokimi smučkami so se po pol ure mučenja izven prog vrnili na speglane avtoceste .
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polh
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2010 12:08 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 3:52
Prispevkov: 280


miki: izven prog pogoji niso bogve kako dobri, sneg je napihan in kložast

Ja, nove pošiljke snega že nekaj časa ni, vendar bodo ob naslednji pogoji bolj ali manj idealni, skale so že precej pokrite in utrjene spodaj s čeznanosi prejšnjih sneženj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polh
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 14, 2010 9:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 3:52
Prispevkov: 280


Bil v soboto 13.2., smučarjev izredno malo, sploh glede na februar in vikend, proge cel dan odlične; molltal se mi nasploh zdi odlična alternativa ostalim februarsko polnim koroškim smučiščem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DamnDreamer
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 07, 2010 12:02 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Mar 2010 23:33
Prispevkov: 4
Kraj: Okolica Maribora

tu sem tui bil in to lansko leto 6.11.2009 fain je blo



tu je bilo tui zjutraj takoj megleno pol pa je enaenkrat posijalo sonce kot strela zjasnega in smo celi dan imeli lepo vreme in že takrat (zgodovina se očitno ponavlja) zadnja fura pa megleno, veter, sneg (kot snežni veihar ) kaj češ se nisem sekirao ker je bila zadnaj in je čakal avtobus, toto leto pa če bo vse po sreči bom šel mogoče zopet novembra
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 18, 2010 7:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice





Tale vikend ni potekal po (mojih) pričakovanjih, bilo je nekaj razočaranja .

Vreme je bilo v glavnem slabše od napovedi. Včeraj zjutraj je bila gosta megla, le počasi se je svetlilo in šele opoldne je posijalo sonce. Popoldne je bilo res krasno in se prav nič ne pritožujem, čeprav so vremenarji napovedovali pooblačitve . Najboljša smuka je bila vse do konca na črni progi ob dvosedežnici. Danes pa so naju že zgodaj zjutraj zbudile dežne kaplje, ki so kmalu potihnile, ker so prešle v kar močno sneženje. Žena je ostala 'doma', sam pa sem se od 8h do 11h za silo nasmučal. Na vrhu je bila megla, spodaj le občasno. Po črni progi do vlakca se je dalo kar dobro smučati, na dvosedežnico sem šel le enkrat, ker se kljub temu, da ni bilo megle, ni videlo prav nič, pa še nekaj več novega snega je bilo.

Razočaran sem bil nad kvaliteto snega, predvsem podlage. Pričakoval sem bolj zimski sneg, bil pa je trd spomladanski. Dodatno težavo pa je predstavljalo nekaj cm novega snega, ki je včeraj kmalu, kljub nizkim temperaturam, postal južen, a vendarle ne preveč. Danes sem zato pričakoval odličen sneg, a je verjetno veter povzročil, da je trdo pomrznil. Čez pa je bilo spet par cm novega snega, ki je zaradi mraza in vetra, ostal suh.
Ker sem bil zadnjič tukaj novembra, sem pričakoval veliko več snega, zdi se mi, da ga je bilo zadnja leta precej več.

Še zadnje razočaranje pa je sledilo na blagajni. Dobil sem dva maila, da sem zadel zastonj vozovnico (sploh se ne spomnim, kdaj sem napisal naslov na Bergfex), pa sem v resnici le eno, drugi mail je bil le zaradi podaljšane veljavnosti .

Še to: včeraj je bilo veliko ljudi, tudi nekaj čakanja je bilo potrebno, a ne preveč, danes pa seveda zelo malo. Štirisedežnica ne obratuje več.




























Lp. Tomi
_________________
Sezona 2009/10 = 83x: 21x Moelltal, 21x Turrach, 13x Osojščica, 7x BKK, 5x Mokrine, 2 x Goldeck, 2x Tromeja, 2x Kačjak, 1x Verditz; 1x Innerkrems, 1x Belo jezero, 5x Španov vrh, 1x Kobla, 1x Peca, 1x Krvavec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MORIS
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 18, 2010 9:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2006 19:16
Prispevkov: 653


@tomi: Imaš nov fotoaparat? Nekam "opasne" slike lepiš zadnje čase
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 18, 2010 9:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Citiram:
Tale vikend ni potekal po (mojih) pričakovanjih, bilo je nekaj razočaranja
Še eden ki je ta konec tedna ostal z dolgim nosom ... vidim da včeraj na Turrachu sploh ni bilo tako slabo, danes na Moelltalu pa je res bilo hudo žalostno. Toliko o vremenarjih ...

Citiram:
Žena je ostala 'doma'

Smem vprašam kje prenočujeta? Midva sva spala pri Badmeistru, torej v zadnjem hotelu pred vlakcem. Solidno, ampak glede na ceno bi lahko bilo bolje. Innerfraganter Wirt in Gletschermuelle, ki sta nekoliko cenejša, sta bila ta vikend zasedena - sem bil kar malo presenečen, ko sem v četrtek zvečer (takrat je bila napoved še povsem drugačna) iskal prenočišče in sem šele na tretjem naslovu dobil sobo.

Opozorilo vsem imetnikom sezonske vozovnice Koroška / Vzhodna Tirolska:


Moelltal res obratuje do 16. maja, sezonska pa velja le do 9. 5.!!
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 18, 2010 10:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

@MORIS: fotoaparat je (še) kar v telefonu, včasih so pa pogoji res taki, da uspe kaj 'opasnega'.

@miki: najin 'dom' je vedno isti, le vsakič na drugem mestu - avtodom.

Glede veljavnosti vozovnice: že od začetka je bilo napisano, da velja do 9.maja. Ko sem videl, da Moelltal obratuje teden dlje, sem se že razveselil, pa ni nič s tem. Zdaj se pa bojim, da bodo sezono skrajšali še septembra. Da ne bomo kmalu na salzburški varianti: od sredine novembra do prvomajskih praznikov .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 18, 2010 10:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Jaz sem bil gor v petek, pa se nimam nic za pritozevat. Na parkiriscu je bilo za slabo tretjino zgornjega prostora avtomobilov, kar posledicno pomeni da ni bilo na smuciscu nikogar. Proga (na vrhu) je bila za moj okus malo premehka, kar je posledica tistih 10-20cm novega snega v tem tednu. Ampak kljub temu je bil sneg suh, proga pa tako ali tako ne more ostati kaj drugega kot gladka, ce se po njej spusca po moje manj kot 100 ljudi. Spodaj do vlaka sem sel pa samo na koncu. Ampak takrat je bil sneg spodaj ze hudo moker. Edino kar me je motilo, je bila obcasno precej neugodna oblacnost... niti ko sem dirkal nisem maral tiste difuzne svetlobe, ko je vse kar vidis zgolj en odtenek bele, danes pa to sovrazim se toliko bolj. Ampak ko sestejem je bilo vozenj v taksni svetlobi mogoce 5, tako da sem bil cisto zadovoljen s petkom
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 25, 2010 11:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Po skoraj mesecu dni lovljenja sončnih žarkov med meglo in snežnimi plohami sva danes na Moelltalu končno dočakala dan, kot si ga želiva na spomladanski smuki: sonček, temnomodro nebo, skoraj brez vetra.

Za prvo presenečenje je poskrbelo kar polno parkirišče, za drugo pa nova proga ki so jo uredili poleg obstoječih - na sliki levo od obeh 'standardnih' prog. Zjutraj so na njej imeli treninge, nato pa je bila dostopna tudi navadnim smrtnikom:


Zgornji del nove proge:


Sicer pa je bil sneg zjutraj in še del dopoldneva trd, delno celo leden ... :


... nato pa je zelo hitro popustil, tisto (meni) idealno obdobje ko spusti zgornja 1 ali 2 cm debela plast, spodaj pa je še trdo, je bilo zelo kratko. Popoldan je bila še najboljša strma proga ob dvosedežnici:


Sicer pa je bilo do dvanajstih treba na vseh sedežnicah počakati 2 ali 3 minute, še najbolj dolgo sva stala enkrat na Panoramabahn ... komaj čakam da bo tu stala 6KSB :


Še nekaj klasičnih panoramskih:






Za tiste ki (tako kot jaz) radi 'projektirate' proge po deviških terenih: če bo šlo vse po sreči, bo tu že jeseni stala nova štirisedežnica. Verjel pa bom šele, ko jo bom videl :


Pa še pogled k sosedom v Sportgastein, trenutno se po avstrijskih medijih spet nekaj govori o (ponovno) obujenih načrtih podzemne žičnice iz Sportgasteina na ledenik Moelltal. Ampak to je še mnogo bolj oddaljena prihodnost kot prej omenjena štirisedežnica ... :

_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 26, 2010 11:42 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Po dolgem času spet moje poročilo, oba iz ženo sva imela malo nesreče s natrganimi kolenskimi vezmi, tako da sva imela kar mesec in pol pavze. Lepo se je spet spustiti po belih planjavah . Kot je že opisal miki, res je že pravo pomladansko vzdušje, na vrhu zjutraj za mene precej čudno trd sneg, ponekod leden, ki je do 12 ure spustil povsod. Smučal sem tako samo do 12 ure, potem izležavanje na soncu, samo proti koncu sem se še malo matral, samo kondicija je slaba. Mogoče samo to, dokler ni bilo zadosti smučarjev, nekje do 10 ure zjutraj ni delala šestseda, tudi Avstrijci šparajo.

Posneta zjutraj pri preobuvanju v restavraciji, levo proga, ki jo opisuje miki.


Desna proga na spodnjo postajo gondole, že ob 9:30 je bila spodaj čofta

Start veleslamomske proge za tekmovalce



Upam, bo naslednji vikend lepo vreme na Osojščici, čeprav ne kaže, da se mogoče srečamo forumovci, kar nekaj jih napoveduje svoj prihod.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Naslednja Stran 8 od 11

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mölltal 09/10
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB