Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mölltal 09/10

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Naslednja
 Mölltal 09/10 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 01, 2009 7:53 pm    Naslov sporočila: Mölltal 09/10 Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Pozdravljeni, smučarji!

Danes ni bil samo prvi šolski, ampak tudi prvi smučarski dan. Kot ta prav Gorenc sem moral takoj prinesti not rahlo podražitev letne karte, zato sem jo izkoristil že prvi dan

Seveda je prva služba, zato sem začel smučati šele opoldne. Pričakoval sem čofto, a je bil sneg dokaj hiter, proga pa ni bila prav nič razrita. Čisto dobro bi se dalo smučati še celo popoldne, a dvosedežnica dela samo do dveh. Kamenja praktično ni, izjemoma se kakšen kamenček najde le na zgornjem prehodu. A vzrok ni pomanjkanje snega, pač pa bližnji breg, s katerega kdaj pa kdaj zdrsne kakšen kamenček. Snega je torej povsod dovolj, spodaj ga imajo še precej na zalogi. Sicer pa so bili na delu tudi že topovi. Sem bil pa presenečen, ko sem videl da z bagrom pripeljejo velik rezervoar vode, ga preložijo na ratrak, ki ga odpelje in izprazni v rezervoarje ob topovih. Ali nimajo črpalk Zbiralno jezero je polno vode.

Toliko o prvi in verjetno tudi zadnji poletni smuki. Konec tedna se gori obeta prava zima in bodo razmere seveda drugačne.

















Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 01, 2009 8:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

@tomi, hvala za tale realističen prikaz letošnjega poletnega pobiranja snega, hehe, ampak sezono pa začneš zgodaj vsako leto.
Ko gledam te skale, me še kar ne mika začet s smučanjem, grem še enkrat na morje.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
freesteyle
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 01, 2009 9:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sob Nov 2008 18:41
Prispevkov: 78
Kraj: cerkno

Tomi kolk maš vožne iz jesenic in približno koliko km je v eno stran iz jesenic al od kjer štartaš?

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 01, 2009 9:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Z Jesenic je slabih 120km in dobro uro in pol, če greš skozi tunel in po AC, ali 130km in skoraj 2 uri čez Koren in po navadni cesti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 01, 2009 10:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Tomi, ti si car ! Odlična odločitev, prvi dan veljavnosti sezonske karte, pa še lep dan. Sem imel podobno idejo, pa se mi žal ni izšlo. Morda pa se letos kaj srečava, naslednja 2 meseca itak nimamo velike izbire .

PS: seveda se na fotkah vidi, da razmere še niso idealne. Ampak - saj smo šele 1. septembra. Če pomislim nazaj, v kakšni revščini smo včasih začenjali sezono na Pohorju, in to v decembru ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dedi
PrispevekObjavljeno: Sre Sep 02, 2009 1:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 20:42
Prispevkov: 204
Kraj: Ljubljana

1:0 za Tomija,kdor prvi pride prvi smuča.Carsko,....komaj čakam
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
freesteyle
PrispevekObjavljeno: Pet Sep 04, 2009 11:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sob Nov 2008 18:41
Prispevkov: 78
Kraj: cerkno

trenutno najbi snežilo
http://www.wetter.at/wetter/sport-freizeit/ski-wetter/oesterreich/kaernten/moelltaler-gletscher

če bo kaj zapadlo bo treba it u nedelo sprobat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
H2o
PrispevekObjavljeno: Pet Sep 04, 2009 1:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2006 22:18
Prispevkov: 398


Ne gre tako hitro. Za ta del Avstrije se ohladitev pričakuje proti večeru.

Na kameri so vidni potoki, ki tečejo iz ledenika:


Bodo pa v naslednjih dneh dobri pogoji za zasneževanje.
_________________
22/23: 2x
21/22: 49x
20/21: 11x
19/20: 36x (čista jeeeba)
18/19: 59x
17/18: 50x
16/17: 49x
15/16: 56x
14/15: 51x
13/14: 28x (žled)
12/13: 55x
11/12: 56x
10/11: 50x
09/10: 82x
08/09: 45x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
palcek
PrispevekObjavljeno: Ned Sep 06, 2009 9:32 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2006 20:48
Prispevkov: 268


malo ša pa bom jaz tudi otvoril:)
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=Jpxfgx42G2w

http://www.youtube.com/watch?v=_aLJwRccJJY

2009/2010: 80
2011/2012: 13x Turacher Hohe, 5x Črna, 12x Weinebene, 1x Rogla, 2x Krvavec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Sep 06, 2009 8:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Napovedal sem, da se bodo razmere ta konec tedna spremenile. Res so se. Na boljše? Kar se vremena tiče, sigurno ne. Mraz, veter, predvsem pa megla na zgornjem delu smučišča niso bili prav nič dobrodošli. Ob počasni, prekinjajoči in gugajoči vožnji z gondolo, sem sploh mislil, da s smuko ne bo nič.

V petek sta dež in topel veter pospravila precej snega. Ponoči je nato zapadlo nekaj cm novega, mraz pa je poskrbel, da so lahko s polno paro pognali topove. Tako je bila količina snega na ledeniškem ledu danes spet na ravni torkove. Sneg je bil torej mešanica starega zrnatega ter novega naravnega in umetnega. V dveh popoldanskih urah (dvosedežnica še vedno dela le do 14. ure) pa se je v kratkih sončnih obdobjih sneg že začel rahlo južiti, tudi spodnji topovi so se zaradi višjih temperatur ustavili.

Verjetno bi bilo boljše, če bi se za smuko odločil včeraj, a zjutraj še ni bilo jasno, če bodo zaradi močnega vetra sploh pognali sedežnico. Odločitev o obratovanju so objavili okrog pol desetih, takrat pa je bilo za priprave in odhod že prepozno. Sem se pa zato tolažil z lepo vremensko napovedjo za danes Verjetno pa bi bilo najboljše, če bi se, tako kot Age, odpravil na morje









Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
samokham
PrispevekObjavljeno: Ned Sep 06, 2009 10:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Maj 2007 11:47
Prispevkov: 349


Super, Tomi. Bo treba jt gotr mal pogledat.
_________________
www.khamikaze.net
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 07, 2009 2:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Mogoče bo tale odgovor na ZS koristil še komu:

Sneg je bil mehak, a ker ga ni veliko, se tudi ni dosti vdiralo. Mislim, da bo ta teden kar bolj mehko, ker bodo ponoči delali sneg, podnevi bo zato ob rastočih temperaturah in močnem soncu kmalu 'poc'. Zgoraj na prehodu s sedežnice na smučišče pazi, ker je kar nekaj drobnega kamenja. Včeraj je bilo ob takem vremenu seveda malo ljudi. Imajo pa na spletni strani opozorilo, da je za rekreativne smučarje zaradi velikega števila treningov smučanje oteženo. Torej se glede tega ne bomo mogli več pritoževati
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Sep 09, 2009 8:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

S svojo napovedjo razmer sem ga totalno u kam'n . To pa zato, ker novega snega s topovi niso streljali na smučišče. Pametno . Rezultat: na progi je bil v glavnem predelan sneg, na parih mestih, kjer so topovi nanesli novega, pa si ob 11h že šel na nos.
Zjutraj je bil živ led, povrh je bilo na ozkem delu med koli in robom proge povsem zdrsano. Opozorilo na spletni strani je zelo na mestu, saj skoraj nimaš kje smučati. Počasi pa je le popuščalo, proge so se redčile in začel sem uživati. Kasneje je malo (res malo) ponagajala megla, ob enih se je spet odprlo, a je bil sneg že zelo južen in počasen.
Kamenja zgoraj ni več, ker snežna pregrada zadržuje padajoče kamenčke.







Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SiKT
PrispevekObjavljeno: Sob Sep 12, 2009 11:09 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Nov 2006 20:55
Prispevkov: 264
Kraj: Lokovica

Do torka kaže da ga bo padlo do 30cm. Zima je tu...
_________________
2013/14: 1x Golte, 1x Obertauern
2012/13 : 20x
2011/12 : 28x
2010/11: 20x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarkoK
PrispevekObjavljeno: Sre Sep 16, 2009 9:18 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Okt 2008 22:26
Prispevkov: 18


Je bil/je kdo gor te dni?
Če prav vidim, dela le leva proga gledano iz vrha navzdol?

Kako je s kamenjem na progi?

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Naslednja Stran 1 od 11

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mölltal 09/10
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB