Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Novosti v Furlaniji

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 Novosti v Furlaniji « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 08, 2005 1:40 pm    Naslov sporočila: Novosti v Furlaniji Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3454
Kraj: Maribor

Trbiž bo letos zgradil zelo kratko fiksno štirisedežnico namesto otroške vlečnice:


Stara vlečnica še stoji, mogoče za vsak slučaj, če nova žičnica ne bo gotova do sezone:


Trenutno so še v fazi betoniranja:


So pa malo pozni - pričetek gradnje 30. september! res pa je naprava kratka in teren preprost:


Ne morem kaj da ne bi bil malo polemičen: čudno, tukaj bodo zadnjo vlečnico menjali s štirisedežnico. Ko sem pa isto predlagal za Kranjsko Goro, pa ste me nekateri skoraj raztrgali, češ da so za začetnike najprimernejše vlečnice, nikakor pa ne fiksne sedežnice, pa da bi to bilo predrago itd. Res zanimivo, samo 10 km od KG pa je fiksna štirisedežnica povsem primerna za začetniške proge???

Bolj resno gradbišče pa je na Zoncolanu nad Ravasclettom. Gradijo dve odklopni štirisedežnici, spodnjo so dokončali lani, zgornjo pa gradijo letos:


Naprava je praktično gotova, potekajo še zadnja dela. Novi odsek proge je že ozelenjen (!!!), vse proge pa so vzorno opremljene z novimi Techoalpini (mešanica žiraf in M15 ter M20 na stebrih):


Več slikic, kot po navadi, na Alpinforumu: http://www.alpinforum.com/forum/viewtopic.php?t=694
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 08, 2005 3:51 pm    Naslov sporočila: Re: Novosti v Furlaniji Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

miki je napisal/a:
Ne morem kaj da ne bi bil malo polemičen: čudno, tukaj bodo zadnjo vlečnico menjali s štirisedežnico. Ko sem pa isto predlagal za Kranjsko Goro, pa ste me nekateri skoraj raztrgali, češ da so za začetnike najprimernejše vlečnice, nikakor pa ne fiksne sedežnice, pa da bi to bilo predrago itd. Res zanimivo, samo 10 km od KG pa je fiksna štirisedežnica povsem primerna za začetniške proge???

V Trbižu itak nimajo pojma, kaj smučarji potrebujejo. Eno tako otroško sedežnico tam že imajo od prej in to funkcionira tako, da vsakič, ko vstopajo otroci, sedežnico praktično ustavijo. Tako jim ni treba pomagati in priti iz toplih hišic. Žal to pomeni, da se zato na sedežnici cijaziš še počasneje kot na kakšni predpotopni Kobli.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
baltic
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 08, 2005 4:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 13:00
Prispevkov: 641
Kraj: Kranj

A Sella Nevea nč ne gradi?

P.S. Jest sm slišu,da so lan eno sedo gor zgradil,pa nism nč najdu od nje.A mi lahko kdo mal več o tem pove pa kje se nahaja?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
zelenec
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 08, 2005 4:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 14:17
Prispevkov: 192


kje natančno je tale Zoncolan in koliko km je , recimo iz Ljubljane?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gost2
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 08, 2005 5:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 17:45
Prispevkov: 678


prevalsko sedlo z italijanske strani...



@ baltic: Novo dvosedežnico so zgradili letos, zamenjala pa je dve stari vlečnici (na smučarskem načrtu sta označeni s številkama 507 in 508),
ki sta potekali iz smeri sedla na Prevali proti zgornji postaji gondolske žičnice (nihalke). Naslednje leto pa naj bi sledila gradnja štirisedežnice
od spodnje postaje te nove dvosedežnice v smeri proti sedlu na Prevali
in posledično torej tudi (fizična) povezava smučišč Sella Nevea in Kanin.



@ zelenec: Razdalja od Ljubljane je 170 km, mestece Ravascletto je torej kakšnih 70 km naprej od Trbiža,
kje natačno se nahaja pa je spodaj obširneje opisano, na spletni strani pa imaš tudi možnost zooma...

http://www.viamichelin.com



Vsi podatki so sicer na voljo na uradnih (italijanskih) spletnih straneh:

http://www.promotur.org/
http://www.tarvisiano.org/jsptarvisiano/cont.jsp?nodes=1-173-192

NOVITA? PER LA STAGIONE 2005-2006
IN FRIULI VENEZIA GIULIA

SELLA NEVEA

- Nuova seggiovia biposto Gilberti in
conca Prevala (p/h 1.200)

- Nuovi raccordi piste nell?area del Rifugio Gilberti
- Potenziamento ed ampliamento sistema innevamento
programmato
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 08, 2005 7:33 pm    Naslov sporočila: Re: Novosti v Furlaniji Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1021


miki je napisal/a:
Ne morem kaj da ne bi bil malo polemičen: čudno, tukaj bodo zadnjo vlečnico menjali s štirisedežnico. Ko sem pa isto predlagal za Kranjsko Goro, pa ste me nekateri skoraj raztrgali, češ da so za začetnike najprimernejše vlečnice, nikakor pa ne fiksne sedežnice, pa da bi to bilo predrago itd. Res zanimivo, samo 10 km od KG pa je fiksna štirisedežnica povsem primerna za začetniške proge??


Še vedno pravim, da se raje peljem z izkopno sedežnico kot pa z vlečnico. Samo glede na situacijo pri nas in na tempo menjave naprav, so vlečnice (kot so naprimer v KrG Kekec, Rožle in Mojca /OK Mojca II je res mal fejst boga/) več kot odlične za začetnike. Na žalost si takega lusuza še dolgo ne bomo privoščili... Fiksna sedežnica (ki deluje s polno hitrostjo, pa tudi če ima trak) res ni primerna za začetnike ali pa dobiš to kar je Marko rekel - ustavljanje za vsak drugi sedež.
In da ne bom nič Trbiža omenil - lani sem parkart videl polno vlečnico in prazno trisedo (obe imata približno podoben teren).

@Miki: a v KrG se boš kaj pripeljal letos, se moraš počasi navaditi na fiksne 4sede (glede na to, kaj naj bi drugo leto na Pohorju postavili)... Hehe... mal morm bit hudoben...
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 10, 2005 11:40 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3454
Kraj: Maribor

@Špik: bom še videl, po pravici povedano me KG nič kaj posebej ne mika . Priznam, da sem predlani prvič smučal na tem smučišču, in še to samo zato, ker moja sezonska pač hočeš - nočeš velja tudi tam - s tem sem verjetno povedal vse o moji 'ljubezni' do Kranjske Gore. Mogoče sem zato tako siten zaradi dveh dolgih fiksnih štirisedežnic - če bi imeli dve moderni žičnici, bi imel vsaj en razlog da pogosteje zavijem tja. Saj npr. v Cerknem proge tudi niso bogve kaj, ampak vseeno ga vsako leto obiščem za dan ali dva, da se vsaj na enem slovenskem smučišču lahko vozim na sodobnih napravah. Zdaj pa nazaj k temi!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 10, 2005 12:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

miki je napisal/a:
@Špik: bom še videl, po pravici povedano me KG nič kaj posebej ne mika . Priznam, da sem predlani prvič smučal na tem smučišču, in še to samo zato, ker moja sezonska pač hočeš - nočeš velja tudi tam - s tem sem verjetno povedal vse o moji 'ljubezni' do Kranjske Gore. Mogoče sem zato tako siten zaradi dveh dolgih fiksnih štirisedežnic - če bi imeli dve moderni žičnici, bi imel vsaj en razlog da pogosteje zavijem tja. Saj npr. v Cerknem proge tudi niso bogve kaj, ampak vseeno ga vsako leto obiščem za dan ali dva, da se vsaj na enem slovenskem smučišču lahko vozim na sodobnih napravah. Zdaj pa nazaj k temi!

Jaz že veliko let zahajam v Kranjsko (sicer bolj poredko) ampak mene žičnice še najmanj motijo. Žal bo imela Kranjska že zdavnaj same najmodernejše kabinske žičnice, v glavah Kranjskogorcev pa bo še vedno vse nespremenjeno. Razen, če bodo Štajerci pripeljali svoje ljudi - dozadnjega podajalca sider.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bole
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 10, 2005 2:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Dec 2004 15:01
Prispevkov: 874
Kraj: Maribor

miki je napisal/a:
Zdaj pa nazaj k temi!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polde
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 20, 2005 9:35 am    Naslov sporočila: Višarje Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 9:25
Prispevkov: 357
Kraj: Dunaj

Baje je na Višarjah zgorela gornja postaja kabinske žičnice. Kdo ve kaj več o tem ? Je šlo za nesrečo ali za "nesrečo" - Tako kot se je v 70-ih letih prejšnjega stoletja dogajalo na Marmoladi?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 20, 2005 12:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Ja je. Vzdrževalci so jo nehote zažgal medtem ko se se grel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Sep 06, 2006 2:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3454
Kraj: Maribor

Pri sosedih so letos neverjetno pridni::
Citiram:
NOVITA? INVERNO 2006-2007 IN FRIULI VENEZIA GIULIA

PIANCAVALLO

- Nuova seggiovia quadriposto AA Tremol 2 (p/h 1.782).
- Ampliamento pista Nazionale alta.
- Potenziamento e sistemazione della pista variante Colalto e nuovo Snow Park con "area bordercross" e "area freestyle".
- Bar-Ristoro ?Baita Arneri? ampliato e rinnovato.

FORNI DI SOPRA
- Nuova seggiovia quadriposto AA Varmost 2 (p/h 1.800).
- Nuove piste e raccordi nell?area Varmost.

ZONCOLAN
- Nuova seggiovia biposto Cima Tamai (p/h 1.200) con annessa pista Tamai 3.
- Nuovo Bar-Ristoro in cima Zoncolan.
- Nuova area Snow Park a Ravascletto con tappeti elastici, giochi gonfiabili, zona snow tubes, bob e airboard e zona skifox, snowbike e snowscoot.

TARVISIO
- Nuova seggiovia quadriposto AA Florianca (p/h 1.800) e ammodernamento della pista adiacente.
- Creazione nuova ?area Snow Park? campi Duca D?Aosta.
- Creazione nuova Arena per allenamenti (pista C2).

SELLA NEVEA
- Nuova pista agonistica FIS (pista Canin Alta).
- Centro agonistico FIS per le discipline veloci di sci alpino.


Info: http://www.promotur.org/?id=673
Aktualne novice so zaenkrat le v italijanščini, v slovenski (in nemški) verziji prodajajo še novice prejšnjega leta.

Trbiž: odklopna štirisedežnica na Florjanki :


V Piancavallu bodo z odklopno štirisedežnico menjali napravo št. 102:


V Forni di Sopra bo štirisedežnica zamenjala dvosedežnico št. 202:


V Zoncolanu očitno gre za povsem novo napravo z novimi tereni, št. 313):


To pa še ni vse:
Citiram:
ZONCOLAN - Stiamo lavorando per il futuro:

* "nuova funivia veloce - inverno 2007/2008",
* "nuova pista di rientro a Ravascletto - inverno 2007/2008",
* "nuovo rifugio Cima Zoncolan - gennaio 2007"
* e "nuovo snow park in Valcalda"!!!

Dopo le opportune verifiche con impresa e con il Responsabile della sicurezza, l?apertura al pubblico della Funivia Monte Zoncolan è possibile solo ed esclusivamente nelle giornate festive del mese di agosto.


Naj to prosim prebere kdo ki obvlada italijanščino (Primorci, kje ste ), jaz razumem kot da bo v sezoni 07/08 nova kabinska žičnica zamenjala prastaro nihalko iz Ravascletta in da bo zgrajena tudi nova proga v dolino. Posebej zanimiv je zadnji stavek - glede na to da govorijo kako zaradi varnosti možno obratovanje nihalke le ob nedeljah in praznikih v avgustu, sklepam, da že potekajo (gradbena? pripravljalna?) dela ?

Da ne bo vse tako lepo: na katerem smučišču FJK ni letos nobene pametne novosti? Natančno, na Sella Nevei . Naključje ali nagajanje? Bomo videli čez dobro leto ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Sre Sep 06, 2006 4:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

za Višarje, glede da je blo lansko leto veliko škode zaradi požara, letos pa kar nova odklopna 4 seda. Ko sem bil gor, mi je bila ta proga pod Florjanco zelo všeč, samo kaj ko smo se cjazil gor vsaj pol dneva.

Miki, še računalniški prevod tistega teksta:

ZONCOLAN - We are working for the future: * "new funivia fast - winter 2007/2008", * "new track of I re-enter to Ravascletto - winter 2007/2008", * "new shelter Zoncolan Top - January 2007" * and "new snow Park in Valcalda"!!! After the opportune verifications with enterprise and the Responsible of the emergency, the opening to the public of the Funivia Zoncolan Mount is possible single and exclusively in the festive days of the August month.
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 07, 2006 9:09 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Upam, da ni nič novega na Nevejskem sedlu, ker končno pripravljajo projekt povezave in novo gondolo. Drugače si res ne znam razložiti, da isti lastnik na vseh drugih smučiščih na veliko gradi, na Nevejskem sedlu, kjer je poleg nove povezave potrebno še ogromno narediti, pa nič.

Še eno vprašanje glede Višarij. Na skici je narisana poleg črne proge iz Florjance (proti povezovalni sedežnici) tudi rdeča proga po grebenu. Ko sem bil jaz nazadnje tam, te proge še ni bilo, kar je bila ena večjih pomanjkljivosti smučišča, saj so se po zahtevni progi pobijali začetniki, ki so hoteli priti iz Florjance nazaj v Trbiš ali na Višarje. ALi ta proga v resnici obstaja in kako izgleda?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Sob Sep 09, 2006 11:43 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Nekaj slik iz Višarij, na Italjanskem forumu. Če kdo zna Italjansko, bi bilo lepo za kakšen povzetek...
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja Stran 1 od 5

Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Novosti v Furlaniji
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB