Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Novosti na Pohorju 2009 / 2010

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 27, 28, 29  Naslednja
 Novosti na Pohorju 2009 / 2010 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
alenn
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 24, 2009 4:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Sep 2009 16:36
Prispevkov: 198


technoalpin56 : zograj si prvo napisal da ni bilo cisto nic brnenja CWA kabine, zdaj naslednji post pa že ja seveda se je malo slišalo ! ti neveš kaj bi si zmislo ne
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 24, 2009 4:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


Ne razumeš kaj sem napisal, ti pa spet nabijaš na tuj račun. Logično da se je v CWA kabini čutlo vibriranje, ko je peljala čez steber, še posebej čez negativec! Ni pa po izstopu iz stebra brnela. Tudi sigma kabina ni kaj fejst brnela, tu pa tam pa je bilo čuti. Ni pa to nič narobe, saj sem se do zdaj peljal na samo eni, kjer se res ni čulo brnenja. Upam da mi na post ne boš odgovarjal in nabijal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
lenko
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 24, 2009 4:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


Daj potem pa pošinfajmo vsako brnenje, ki ga ustvari nova naprava, in zahtevajmo reklamacijo, ker pač naprava ni kvalitetna ker brni! Zato bo vsaj 30.000 Mariborčanov bojkotiralo Pohorje!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 24, 2009 4:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


Eni ne dojamete. Napisal sem da s tem ni nič narobe in je čisto normalno in je upravičeno tako za staro kot za novo napravo! Brnenje pač običajno nastane, vibracije in tresljaji pa itak vedno! Kdaj boste že nehali s tem no!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 24, 2009 4:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

technoalpin56 je napisal/a:
Čutilo se je tresljaje, jasno. Ne pa "škripanja" v gondoli oziroma brnenja, sej veste ko dela brrrrrrbrrrrrrrbrrrrrr. Tega je bilo v tej kabini res malo slišati, sicer pa ni pomembno! V zelo kratkem času so zgradili izjemno kabinsko žičnico z lepimi in prosotrnimi kabinami. To je pomembno.

P.S.: Odgovor zate, ledenko, ki je sicer off topic: Star sem 14 let. Je kaj narobe če sem mlajši? Naj ti pa povem da je še nekaj mojih vrstnikov na forumu, da se ne boš čudil.

In da ne bo kdo rekel, da sem jaz začel z off topic.

TA, ne se sekirati. Lej, jaz imam otroke, ki so starejši kot ti in videvam mularijo, ki jih nič ne zanima, gledajo v televizijo in chatajo po cele dneve. Tebe vsaj kakšna stvar zanima (topovi pa to) in meni je to všeč, pa četudi kdaj napišeš kakšno bedarijo (kdo pa je ne') Če te kdo od ta starih kdaj nadere se ne sekiraj preveč in probaj raje iz tega kaj potegniti.

Imej se!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Matic
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 24, 2009 5:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Admin
Admin

Pridružen/-a: Pet Mar 2005 22:15
Prispevkov: 551


Malo ste zašli s teme spet... Dajte se je držat, hvala!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
andmer99
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 11, 2010 10:30 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2010 10:24
Prispevkov: 201


A se slučajno samo meni zdi malo nenavadno, da ima nova gondola pri dveh negativcih, ki stojita na največji strmini (malo pod starim osmim stebrom), škarpo okoli temeljev narejeno kar iz lesenih brun? A je to samo začasna rešitev? Nisem sicer gradbenik, vendar je takšna škarpa sigurno manj obstojna, kot pa kakšna betonska.

O varianti, kaj se zgodi z gondolo, če pade negativec rajši sploh ne razmišljam. In da na Pohorju kdaj pa kdaj kakšen steber pač pade, smo tudi že videli....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 11, 2010 4:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


andmer99 je napisal/a:
A se slučajno samo meni zdi malo nenavadno, da ima nova gondola pri dveh negativcih, ki stojita na največji strmini (malo pod starim osmim stebrom), škarpo okoli temeljev narejeno kar iz lesenih brun? A je to samo začasna rešitev? Nisem sicer gradbenik, vendar je takšna škarpa sigurno manj obstojna, kot pa kakšna betonska.

O varianti, kaj se zgodi z gondolo, če pade negativec rajši sploh ne razmišljam. In da na Pohorju kdaj pa kdaj kakšen steber pač pade, smo tudi že videli....


Ne, enako mnenje imava tudi jaz in moj stric.

Tega nisem mislil omeniti saj bi me zasul kup negativnih komentarjev itd.. Lepo da je nekdo to izpostavil, saj se nama je to zdelo zelo nenavadno!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
lenko
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 11, 2010 4:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


sej pa temelj ni priterjen v tisto škarpo noter? To škarpo so naredili za tem ko so vse zabetonirali.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lenuh
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 11, 2010 5:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Jan 2010 21:51
Prispevkov: 126


Veliko ljudi na tem forumu vidim da nočejo priznat da uporabniki vejo več od njih in zato potm pišejo takele ( ti si si tako zmislil da si že mene okužil stem ....ind. Večina se spravlja predusem na mlajša ali na tiste ki so na novo na forumu
Ta odnos mi ni všeč(mlajši man vreden )(pa zmerej ni tako)

PS: se upravičujem ker sem zašeu iz teme
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 11, 2010 7:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


Lenuh, a si bil prisoten pri gradnji? Oz. tisti ki je napisal da naj bi zaradi tega celo bil ogrožen cel steber?

Sej če bi se škarpa odpeljala lepo v dolino, bi steber še bil zmožen obratovanja. Sicer pa samo tista lesena škarpa, in ne pol pobočja.

Pa da nebomo lepo preveč pametni, vam dodam še sliko temelja stebra, ki je na največji strmini, in zdaj tam tudi pod njim stoji nekakšna škarpa:
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lenuh
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 11, 2010 7:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Jan 2010 21:51
Prispevkov: 126


tule pa nism js nič pisal o mariborski novi pridobitvi ampak on nekej čisto drugega
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
janez
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 11, 2010 8:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Sep 2007 21:12
Prispevkov: 226
Kraj: brežice

mislim da je to samo zato da ni kamenje pa materijal letel med gradnjo v dolino steber pa s tem deskam sigurno nima povezave. varnost sigurna
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ski_Fanatic
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 11, 2010 10:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2006 23:40
Prispevkov: 247
Kraj: Doma

Dajte znalci in vsi ostali stručkoti nehajte. Nova gondola je tu, sigurno je dobra v to sploh ne dvomim, da pa razvijate neke debate okrog temeljev ali bodo vzdržali, brnenja kabin in podobnega sranja, pa je že itaq preveč. Sploh ne vem od kje imate kar naenkrat vsi neke take super čute za vse te vibracije itd.

PRETIRAVATE!

Bodimo veseli, da imamo na našem brejgi tako sodobno kabinsko žičnico in to je to.

Aja še to......sem že itaq
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
andmer99
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 11, 2010 10:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2010 10:24
Prispevkov: 201


lenko je napisal/a:
Lenuh, a si bil prisoten pri gradnji? Oz. tisti ki je napisal da naj bi zaradi tega celo bil ogrožen cel steber?

Sej če bi se škarpa odpeljala lepo v dolino, bi steber še bil zmožen obratovanja. Sicer pa samo tista lesena škarpa, in ne pol pobočja.

Pa da nebomo lepo preveč pametni, vam dodam še sliko temelja stebra, ki je na največji strmini, in zdaj tam tudi pod njim stoji nekakšna škarpa:


Škarpa sigurno ima svojo funkcijo da zadržuje material okoli temeljev, drugače je ne bi delali. In če ti zaradi slabe škarpe začne odnašati material, ki je okoli temelja, to po mojem trdnem prepričanju ni koristno za sam steber. Da pa pri projektu vrednem nekaj M EUR narediš škarpo kar iz okoliških podrtih dreves je pa pač klasično pohorsko.

Da pa upravljalcem ni treba vsega verjeti na besedo, pa se je že lepo videlo pri stari gondoli, s katero je tudi bilo vse ok in po regelcih, dokler
osemka ni padla. In potem smo poslušali, kako se ne da delati neporušitvenih testov takšnih konstrukcij.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 27, 28, 29  Naslednja Stran 28 od 29

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Novosti na Pohorju 2009 / 2010
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB