Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Novosti na Pohorju 2009 / 2010

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 27, 28, 29  Naslednja
 Novosti na Pohorju 2009 / 2010 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Luxter
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 02, 2009 1:08 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2006 17:24
Prispevkov: 41


Ta kabina ki je bila opažena je samo "demo" kabina, katera je danes šla v split na sejem turizma z namenom da predstavlja novo smučarsko sezono na pohorju in bo kasneje vrnjena proizvajalcu (pred tem še potuje v par drugih mest bivše juge). Nove kabine bi naj bile rdeče barve (tradicija se more ohranit ) kar se tiče nosilcev za smuči pa mi ni znano kako in kaj, vendar upam da bodo. Kar se pa tiče kamiona, le ta ni od nigrada, kot je omenil Windy, ampak je v lasti ŠCP.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 02, 2009 7:22 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

S kakimi nosilci smučise vi obremenjujete?? Meni je čisto vseeno ali imajo ali jih nimajo. Zanima me samo smučanje in to, ali gondola do roka bo...ostalo je zame minornega pomena. BTW več ali manj imajo podoben sistem gondol povsod v Dolomitih. Kolikor se spomnim (na brzino) so bili zunanji nosilci smuči samo na Denterciepiss v Val Gardeni (pa še tiste gondole so precej stare)...Se vidi, da še ni snega....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 02, 2009 8:57 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3454
Kraj: Maribor

Citiram:
Meni je čisto vseeno ali imajo ali jih nimajo.
Aha, pa se je začelo. Če se hočemo na Alpinforumu skregati, je dovolj da začnemo diskusijo za oz. proti nosilcem za smuči. In ta diskusija se pojavi nekajkrat na leto, navadno ob slikah z gradbišča kake nove kabinske žičnice . Obe varianti imata svoje prednosti, brez nosilcev je predvsem vstopanje hitrejše oz. folk boljše polni kabine. Vsak zna vstopiti v kabino s smučkami v roki, medtem ko je vtikanje 8 parov smučk v nosilce lahko zamudno opravilo. Mislim da vsi poznamo take situacije: eden je neroden in ne zna postaviti smučk v nosilce, pri tem se tako postavi da nihče ne pride mimo njega, pol pridejo neki freeriderji s tistimi grdimi širokimi obojestransko zakrivljenimi dilami, ki zaradi širine ne gredo v nosilec, ali pa najprej dva bordarja postavita svoje deske v nosilce, potem pa mora 6 smučarjev spraviti svoje smučke v tisti ozek prostor med bordom in kabino. Kakorkoli že, na koncu kabina odpelje s 4 ali 6 osebami, ker ostali niso imeli časa postaviti smučk v nosilce.

Ampak: osebno vseeno močno upam na nosilce. Kljub vsem naštetim slabostim je pa fajn imeti smučke lepo zunaj, ne pa da se ti sneg cedi po rokavicah in hlačah ali pa da ob vstopu v kabino na klopi najdeš kupček na pol staljenega snega, tam kjer je tip eno furo pred tabo naslonil svoje dile . Ja, s tem se zelo obremenjujem, gradnja kabinske žičnice brez nosilcev se mi zdi skoraj tako zgrešena kot investicije v 1.5 km dolge fiksne štirisedežnice. Glede na to, da naj bi bila končna kapaciteta nove Vzpenjače 2400 os/uro, stara pa je zmogla dobrih 500, tudi ne bo katastrofa če se bo zaradi kake nerode ki ne bo znala takoj postaviti smučk v nosilce kdaj kakšna kabina napolnila samo s 6 ali celo 4 osebami. Upam na najboljše!
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 02, 2009 9:18 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Tako kot si napisal, s tem da me je že večkrat kdo (neroden seveda) krepko "zarezal" po glavi pri vtikanju smuči v zunanje nosilce, da ne govorim kolikokrat sem kako pod rebra dobil.....Kljub temu, ponavljam še enkrat, je zame to drugotnega pomena, bolj pomembno mi je ali bo gondola do roka....Tud če jih ne bo ne bo to nobena katastrofa ali vzrok za dviganje pritiska tukaj prisotnih-moje mnenje... BTW če so nosilci v notranjosti kabine, se smuči dajo v tiste utore na sredini ob steber (primer Frara v Colfoscu) in ni nobenega problema, smuči so prislonjene in nič ne teče po hlačah....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 02, 2009 11:15 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 877


Miki: obstaja rešitev za nerode npr. na Peci takrat ko je največja gužva zaposleni vtikajo smuči v predalčke, ti mu samo daš smuči in se vsedeš v kabino.... ko pa ni gužve je pa tako dosti časa tudi za nerode
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hrošč
PrispevekObjavljeno: Sob Okt 03, 2009 6:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 9:43
Prispevkov: 494


Luxter je napisal/a:
Ta kabina ki je bila opažena je samo "demo" kabina, katera je danes šla v split na sejem turizma z namenom da predstavlja novo smučarsko sezono na pohorju in bo kasneje vrnjena proizvajalcu (pred tem še potuje v par drugih mest bivše juge). Nove kabine bi naj bile rdeče barve (tradicija se more ohranit ) kar se tiče nosilcev za smuči pa mi ni znano kako in kaj, vendar upam da bodo. Kar se pa tiče kamiona, le ta ni od nigrada, kot je omenil Windy, ampak je v lasti ŠCP.

Eee, tocno ta kamioncek in kabino sem vceraj zvecer videl v Splitu, parkiranega direktno ob rivi. Dovolj presenetljivo da od dalec vidis tako kabino v splitu, ko pa vidis MB tablice pa samo Ocitno so tudi marketing resno vzeli
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Sob Okt 03, 2009 7:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1021


Pol sva bila po oba včeraj v Splitu, jaz tudi "občudoval" bodočo pridobitev, hehe...
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Okt 03, 2009 9:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3454
Kraj: Maribor

Nekaj današnjih fotk: http://www.alpinforum.com/forum/viewtopic.php?f=12&t=5036&start=250

(se mi ne da prevajat, mislim pa da tudi ni potrebno )
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 05, 2009 10:29 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1021


Pa še morska fotografija...


_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Maxxis
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 05, 2009 4:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Mar 2009 1:26
Prispevkov: 33
Kraj: 2cm nad snegom

off:
Luxter... niste mogli dat kake ženske poleg kabine, ne pa da date moža poleg... saj ne da mam kaj proti, samo saj veš kak je
lp, mož iz lj
_________________
09/10: nič, ker mi šef še ni dal dopusta
10/11: Krvavec 3x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Luxter
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 05, 2009 7:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2006 17:24
Prispevkov: 41


nimam jaz nič z tem tak da....sem samo dobil informacije kaj se dogaja z to gondolo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Marvin
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 07, 2009 9:07 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Okt 2006 12:28
Prispevkov: 360


Zanimivo je, da je sodeč po http://www.skijanje.hr/hr/skijanje/clanak.php?id=21071 gondola že zgrajena
_________________
...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 07, 2009 3:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


Tota je pa dobra. So že kuj napisali da 6 minut gor vozi. Sej naj bi, ampak nwm kak lahko napišejo nekaj, kar se še sploh ni začelo gradit.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
precednik
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 07, 2009 3:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2007 17:35
Prispevkov: 14
Kraj: maribor

to je sponzoriran članek tak da so ga verjetno pohorci samo poslali!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Windy
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 07, 2009 4:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Avg 2007 11:13
Prispevkov: 670
Kraj: Maribor

Jap spet jaz z novimi slikcami spodnjega dela gradbišča
Napredek je dobro viden... Pri spodnji postji se utrjuje podlaga ter veže armatura za tiste nosilce v spodnji postaji.Tisti čisto prvi steber za postajo je že gotov


Tudi temelj stebra številka 2 je gotov in že zravnan z zemljo.Do njega so že potegnili optični kabel



Evo za na konec pa še sveže zbetonirani temelji 3 stebra


Dobro res da malo pretiravajo že z časom vožnje ampak s tvojo izjavo technoalpin56 pa se nikakor ne morem strinjati saj se po slikah gondola že krepko gradi!
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 27, 28, 29  Naslednja Stran 3 od 29

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Novosti na Pohorju 2009 / 2010
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB