Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Novosti na Pohorju 2009 / 2010

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 27, 28, 29  Naslednja
 Novosti na Pohorju 2009 / 2010 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Sep 25, 2009 3:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Marvin je napisal/a:
marko je napisal/a:
Si pa res ne predstavljam,kako bi izgledala kabinska žičnica brez postaj.


Evo takole:

Ja najbrž bo res nekaj takega. po moje je to vseeno postaja, pa čeprav ni zraven enga bloka z bifejem, trgovino, servisom in prodajo kart.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Marvin
PrispevekObjavljeno: Pet Sep 25, 2009 5:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Okt 2006 12:28
Prispevkov: 360




kolikor sem razumel pohorske načrte, letos hočejo zagotoviti da gondola dela, naslednje leto pa bife in mogoče servis oz. ostanek postaj
_________________
...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Windy
PrispevekObjavljeno: Sob Sep 26, 2009 10:02 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Avg 2007 11:13
Prispevkov: 670
Kraj: Maribor

Zgleda da se je tudi prio zgornji postaji nekaj začelo premikati
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Windy
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 29, 2009 3:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Avg 2007 11:13
Prispevkov: 670
Kraj: Maribor

Tudi temelji za spodnjo postajo se že betonirajo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 29, 2009 4:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

A Štajerci iščejo nafto? Tole je, koliko, 10 metrov pod zemljo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alenn
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 29, 2009 4:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Sep 2009 16:36
Prispevkov: 198


ja nafto iscemo za najmodernejso in najnovejso gondolo v SLO ! ste fauš spet ne
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Windy
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 29, 2009 4:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Avg 2007 11:13
Prispevkov: 670
Kraj: Maribor

Sem po dalšem času šel malo pogledat kaj se dogaja na gradbišču.
Stebri v podnjem delu sepravi do tistega s ovinka imajo že vsi zabetonirane plošče za taprave temelje z nekaj armature.


Tudi dalje po trasi se vidi da situacija napreduje.
Iz naše hiše se lepo tudi vidi da dela potekajo tudi v tistem zadnjem prepadu in na tisti strmini pod fisko.

Ostanki nekdanjega stebra al karkoli že to je

Ter dela na spodnji postaji- trenutno nasipavajo v luknjo gramoz ter velike kose betona

Ter pričetek betoniranja temeljev za spodnjo postajo

Hja Marko bo tukaj nekje če ni še več kot 10m
lp.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
[BISI]
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 29, 2009 6:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 18:55
Prispevkov: 264
Kraj: NSK Staat Maribor

Minuli konec tedna je kar fajn brnelo na najbolj zanimivem gradbiscu v Mariboru, zato sem se v petek do Jonatanke sprehodil kar po obvoznici za Trikotno jaso. Zal nimam slik, se pa definitivno dogaja nekaj fotogenicnega pod bivsim stebrom st. 4. Drevesa in grmicevje je ze izruvano, tudi deloma so ze potekala zemeljska dela... Po mojem mnenju je sicer tisti del prestrm za povezovalno progo do morebitnih skakalnic, je pa mozno, da bodo tam stopnice (?) iz vmesne postaje do obvoznice. Lahko pa, da bodo samo utrdili teren zaradi vmesne postaje, kdo ve.

Nekdo je se mi zdi v neki prejsnji temi govoril o Jonatanki in kako se splaca ali ne splaca graditi za progo brez umetnega zasnezevanja vmesno postajo gondole... Jonatanka kot taka potrebuje socasno s sistemom za umetno zasnezevanje se najmanj sanacijo vseh strmin, saj so letosnja neurja kar posteno nacela progo. Sicer pa je uradni razlog za vmesno postajo tako ali tako skakalnica, tako da je Jonatanka zaenkrat v drugem planu.

Na vrhu je prostor okoli bodoce zgornje postaje ze ograjen in razkopan. Tudi cevi za umetno zasnezevanje so zaceli premescati. V nedeljo, ko sem se sicer sprehajal v smeri proti Arehu, je seveda vse mirovalo. Ponovno je tudi razkopan delcek proge za MTBjevim podvozom na povezavi Bellevue - Sleme.


Malo offtopic: Srnica na Marinovi progi Prisepnila mi je, da bo kmalu tukaj 4KSB...


Na Partizanki tudi nic novega... Bolj zaskrbljujoce pa je stanje plasticnih pokrovov (zasnezevanje...) na povezavi Partizanka - Glazuta. Nimam sicer slik, lahko pa povem, da so ali povozeni (najbrz so krivci teptalci, tako vsaj zgleda po sledeh) ali pa jih ni - znotraj pa seveda blato, kamenje, ponekod pa so cez odprtine polozena debla, itd. No, se bolj "presenetljive" so instalacije v smeri Glazuta - Partizanka... ampak o tem kdaj drugic.

Ko sem prisel do Ursankovega, nisem imel vec kaj dosti casa, zato sem naredil par fotk kar sredi proge in se nisem spuscal do spodnje postaje. Je pa od zadnjih mikijevih fotk nastalo na dnu proge par kupov peska.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 29, 2009 9:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3454
Kraj: Maribor

Danes sem po daljšem času prišel do zgornje postaje Vzpenjače - že na daleč se vidi da so tudi tu uredili gredbišče:


Več se vidi 'od strani', v ozadju Branikova 'Koča' (kjer so že spet nabijali neko staro hrvaško muziko - je že bil kdo kdaj na Pohorju, da ne bi na Koči vrteli Hrvatije ... madona, še na morju ne slišiš tolko osladne dalmatinske muzike kot na Pohorju ... zakaj se moram jaz tolko razburjat?!):




Tudi najvišja dva stebra so že začeli betonirati:




Malo sem skočil še na Areh: Vzporedne napeljave za zasneževanje na Cojzarici in Piskru letos očitno spet ne bo, tiste cevi ki so jih lani novembra pustili v gozdu še vedno mirno ležijo tam. So pa podrli barako (bife tej revščini ne morem reči) na zgornji postaji Cojzarice, posekali nekaj dreves in zgleda da bodo postavili nekaj novega. Glede na to da smo že konec septembra in predvsem na podlagi pohorskih izkušenj iz preteklih let, žal zgleda da spet ne bo šlo za neko pametno restavracijo, ampak bodo eno barako nadomestili z malo večjo . Upam da se motim ...

_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Windy
PrispevekObjavljeno: Sre Sep 30, 2009 3:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Avg 2007 11:13
Prispevkov: 670
Kraj: Maribor

Ko sem se danes peljal iz mesta sem na če se ne motim Nigradovem tovornjaku zasledil novo kabino za gondolo, ki bo služila vrjetno služila za reklamo letnih vozovnic za sezono 2009/2010 kot je za pohorce navada
Bila je proizvajalca Sigma http://www.sigmacabins.com/configurateur/index.htm?langue_conf=uk
Točno taka kot na sliki (bele barve s toniranimi tekli)
Bom probal jutri priskrbeti kakšno sliko če jo zasledim v mestu
Lp.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Windy
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 01, 2009 4:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Avg 2007 11:13
Prispevkov: 670
Kraj: Maribor

Evo spet sem skočil malo pod pohorje in si ogledal napredek.
Pri drugem in tretjem stebru so že vezali armaturo za glavna temelja, ki sta pravo nasprotje starih se pravi gromozanska

Tudi pri spodnji postaji se je kar nekaj naredilo.Nasutje gramoza je končano, temelje za spodnjo postajo so že zasipavali z zemljo.

Spodaj na sliki se sicer slabo vidijo sidra na katera nameščajo stebre pravkar so jih vezali z armaturo(in sicer so to temelji za pri steber takoj pri spodnji postaji).

Evo tukaj še slikica gondole, ki je včeraj (kot sem že omenil) tavala po mestu



Lp.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
polde
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 01, 2009 5:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 9:25
Prispevkov: 357
Kraj: Dunaj

Kaj nočem bit tečen, nova krožnokabinska žičnica je velika pridobitev za MB & Pohorje, pa vendar moram vprašati: Kje so na novi kabini nosilci za smuči? Pa ja ne bo ta stvar v stilu Col Alta v Corvari ali "pokojnega" Cianrossa na Kronplatzu. Adijo rokavice!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Windy
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 01, 2009 6:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Avg 2007 11:13
Prispevkov: 670
Kraj: Maribor

Tale reklamna gondola jih mislim, da res nima.Na Sigmini spletni strani pa je opcija nosilcev za smuči ampak sej veš pri teh pohorcih se nikoli neve.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
alenn
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 01, 2009 8:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Sep 2009 16:36
Prispevkov: 198


taksne gondole kot so to imajo vsepovsod nosilce nad 10 oseb pa jih nimajo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Windy
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 01, 2009 8:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Avg 2007 11:13
Prispevkov: 670
Kraj: Maribor

Ah pri teh pohorcih je vse mogoče.
Drugače se pa delajo tudi kabinke pod 10ljudi ki nimajo zunanjih nosilcev za smuči.Lep primer je 8 sedežna kabinka Zehnerkarbahn v Obertaurnu, ki nima nosilcev za smuči res pa da je od firme cwa
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 27, 28, 29  Naslednja Stran 2 od 29

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Novosti na Pohorju 2009 / 2010
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB