Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Dolžina smuči

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
 Dolžina smuči « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Atomic
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 06, 2005 12:53 pm    Naslov sporočila: Dolžina smuči Odgovori s citatom

Obvlada dile
Obvlada dile

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 17:58
Prispevkov: 649


Mene pa zanima koliko morajo biti dolge smuči za slalom, veleslalom, super g in smuk? Koliko centimetrov dalše ali krajše od mene.
_________________
Live your life

21xsmuču v letošnji sezoni vse Avstrija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dalojee kooš
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 06, 2005 1:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Sep 2005 13:09
Prispevkov: 457


Za slalom od 10-20cm, je pa tut odvisn od kvalitete smučarja in tut načina smučarja. Vsl ene 10cm dalše, se pa bl gleda na radij tm ene 21m. SG pa DH pa itk ne morš kupt dil. So pa ful dolge, pa majo zmer mn radija. SG ma neki okrog 35m radija dh pa okrog 45m saj tko sem men se zdi nek bral.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Atomic
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 06, 2005 2:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obvlada dile
Obvlada dile

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 17:58
Prispevkov: 649


No za slalom si se fest zmotu do največ 15cm ker je pisalo v poletu za vsl pa nism čist prepričan.
_________________
Live your life

21xsmuču v letošnji sezoni vse Avstrija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mlavta1
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 06, 2005 6:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smučarski vaditelj
Smučarski vaditelj

Pridružen/-a: Tor Okt 2005 21:30
Prispevkov: 369


A sam tolk kraj so lohk za slalom??
No, bom vedu k bom kupval!
Pa se to bi vprasu kere se sploh splača kupt, za prosto smučanje pa učenje frocov? Za slalom?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
dalojee kooš
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 06, 2005 9:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Sep 2005 13:09
Prispevkov: 457


Paoj sva pa različne članke brala, no jest nism bral v poletu. Sem pa prepričan da maš lohk čez 15cm krajše, ker jih večinoma vsi majo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mare
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 06, 2005 10:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 19:47
Prispevkov: 236
Kraj: Mislinja

dalojee kooš je napisal/a:
Paoj sva pa različne članke brala, no jest nism bral v poletu. Sem pa prepričan da maš lohk čez 15cm krajše, ker jih večinoma vsi majo.


Res je. Veliko smučarjev poznam, ki imajo več kot 15 cm krajše slalomske smuči. Jaz tudi...velik sem 180 cm, smuči pa imam 160.
_________________
Sezona 2008/2009:
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
gk
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 06, 2005 10:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Avg 2005 21:00
Prispevkov: 158
Kraj: Prlek!

Mare je napisal/a:
dalojee kooš je napisal/a:
Paoj sva pa različne članke brala, no jest nism bral v poletu. Sem pa prepričan da maš lohk čez 15cm krajše, ker jih večinoma vsi majo.


Res je. Veliko smučarjev poznam, ki imajo več kot 15 cm krajše slalomske smuči. Jaz tudi...velik sem 180 cm, smuči pa imam 160.


Jaz sem tudi velik 190cm pa mam smuči 165cm..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
urossemrov
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 07, 2005 12:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 10:13
Prispevkov: 23
Kraj: Kalce

Jest pa pravim, da ni važna dolžina smuči, pač pa radij. Če bi rad smučal slalom, si kupi take z 12,13 m radija. Če veleslalom 21 m. Za normalno smučat pa neki vmes. Sej dolžine so pa bolj ali manj enake, glede na radij. Pa še trdoto izbiraš glede na svoje znanje smučanja. Za smuk pa super-g jih pa v trgovinah še nisem vidu prodajat.
_________________
Včasih smučam hit, včasih pa po tleh.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
malo
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 07, 2005 11:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 9:47
Prispevkov: 48
Kraj: desni breg Krke

Poleg ostalih se furam na dilcah 99cm. V Hervisu sem opazil poleg standardnih (normalna širina) še širše dilce (večja plovnost v celem snegu). Rad bi kupil te široke a daljše dilce (do 130). A ste jih kje opazili v Slo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dalojee kooš
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 07, 2005 2:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Sep 2005 13:09
Prispevkov: 457


Mislm, da so v Annapurni al pa v Promontani. So pa strategerane kod turne firma hagan 130cm.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
paggy
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 07, 2005 2:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Freerider
Freerider

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 22:14
Prispevkov: 201


Atomic je napisal/a:
No za slalom si se fest zmotu do največ 15cm ker je pisalo v poletu za vsl pa nism čist prepričan.


Samo tolk bom povedu glede testov smuči. Letos so jih testiral v Kaprunu, kjer je bil snega prav lepo južen, tako da ne vzet vsega za biblijo.

urossemrov je napisal/a:
Za smuk pa super-g jih pa v trgovinah še nisem vidu prodajat.


Se jih dobi ja, sam mal je treba pogledat. Mislim da so jih imeli pri Völklu.

malo je napisal/a:
Poleg ostalih se furam na dilcah 99cm. V Hervisu sem opazil poleg standardnih (normalna širina) še širše dilce (večja plovnost v celem snegu). Rad bi kupil te široke a daljše dilce (do 130). A ste jih kje opazili v Slo?


A ti to hočeš dolžino 130 cm al smuči ki imajo pod podplatom 130mm? Če je drugo imaš tule par info.

Tako imenovane fat smučke za celec dobiš ravno tako pri Völklu, samo še nimajo novih modelov, drugače pa se jih dobi tudi pri Rossingnolu in Elanu, samo ne wem ali bojo M999 prodajal tudi pri nas. Drugače je pa tudi M777 dobra smučka.

Sam sem "visok" 168 cm in furam na 180 cm dolgih smučah za grbine aki pa na 192 cm za pow pow. Tako da je vse odvisno za kaj smučke uporabljate. Sem pa osebnega mnenja da npr. slalom smuči 95% ljudi ne zna iskoristit. Tako da je tistih 12,5 m radija ali koliko je že čisto brez veze. Na žalost moraš še vedno znat smučat.
_________________
If you want to be good you have to crash. We crash a lot.
14/15 - 6x Mölltal, 4x Sportgastein, 2x Saalbach, 1x Kaprun, Višarje, Sorica, Obertaurn
12/13 - 9x Gastein, 8x Niseko, 3x Saalbach, Mölltal, 2x Obertauern, Krvavec 1x Rusutsu, Mt. Yotei, Sella Nevea, Vogel,
13/14: 11x Mölltal, 3x Saalbach, 1x Krvavec, Gastein, Katschberg, Sella Nevea, Ankogel, Višarje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dalojee kooš
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 07, 2005 8:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Sep 2005 13:09
Prispevkov: 457


Sej se tekmovlne modele zdej zmer slapš prodaja. Drgač pa se m999 da dobit, saj v ta novi elanovi trgovini v Begnah jo majo, sam je sam ena 181cm pa 140000 sam sem pa po netu bral da je kr dobra dila.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
paggy
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 08, 2005 5:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Freerider
Freerider

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 22:14
Prispevkov: 201


Je ja.
_________________
If you want to be good you have to crash. We crash a lot.
14/15 - 6x Mölltal, 4x Sportgastein, 2x Saalbach, 1x Kaprun, Višarje, Sorica, Obertaurn
12/13 - 9x Gastein, 8x Niseko, 3x Saalbach, Mölltal, 2x Obertauern, Krvavec 1x Rusutsu, Mt. Yotei, Sella Nevea, Vogel,
13/14: 11x Mölltal, 3x Saalbach, 1x Krvavec, Gastein, Katschberg, Sella Nevea, Ankogel, Višarje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Atomic
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 08, 2005 6:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obvlada dile
Obvlada dile

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 17:58
Prispevkov: 649


Ma ti pa skos o teh dilah sanjaš. Kup si jih pa bo rešen.
_________________
Live your life

21xsmuču v letošnji sezoni vse Avstrija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dalojee kooš
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 08, 2005 10:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Sep 2005 13:09
Prispevkov: 457


Ja sej bi si jih sam k so pa tk dnarja, zame 140k ful velik, pa itk mam že 3 pare smuči: Slx, m662 in pa turne. Sej rt bi mel še ene širše za freeride. Sej če bo Paggy dal uredu ceno, pol bom tut razmislu o tem če bi jih kupu, sam zdej tut razmišlam o m777, po en stran so mi še bl všeč, ker so bl za Slovenske razmere.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja Stran 1 od 4

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Dolžina smuči
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB