Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » Les 2 Alpes

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 Les 2 Alpes « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Milko
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 03, 2010 12:06 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Feb 2008 22:26
Prispevkov: 229
Kraj: Radovljica

Ja apartmaji so v Franciji res mikro, če se navadiš na Avstrijo ali Južnotirolsko si kar malo utesnjen.Se pa spomnim ko smo bili pred 20 leti v Treh dolinah, apartma za 7 pa 25 kvadratov, trije v omari na hodniku, pograd in kavč za dva v kuhinjsko-bivalnem prostoru. Povrh je še noro snežilo in močan veter tako, da nič ni delalo dva dni, smučišče so kar zaprli.
Dva dni ostrih jezikov in grdih pogledov, kot srednješolci in študenti pa ni bilo cvenka za lokalčke.
Ja pa večji del hrane je predstavljale enolončnice (pasuj, chili con carne, segedin), vsak prdec je povzročil novo vojno

_________________
Vsakdo ima svojo mantro...jaz pa Volkl Mantro.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Davor
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 03, 2010 11:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Dec 2009 14:05
Prispevkov: 53


aleksa je napisal/a:
Hi, jaz in punca tudi šibava gor in sicer 9-16.1 2011 komaj čakam.... greva pa kar z avtom tako da bova lahko zadnji dan še škijala ker avtobus gre proti domu že ob 10h zjutraj.... Če gre še kdo se lahko namreč za prevoz nekak skombiniramo da nas pride ceneje, štiri imam lahko komot v avtu, če pa ma kdo kombi pa tolk večji +....
glede apartmaja za štiri pa jaz priporočam studio saj v app. dejansko le spiš, drugo si pa itak na smučkah oziroma na kakšni drugi aktivnosti tako da meni je škoda zapravljati za luksus

Potem se mogoče (po nekem čuden naključju ) vidimo 15-16.1. :-))
mi gremo od 15-22.

Upam, da bo vreme služilo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
majčka
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 05, 2010 1:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pet Nov 2010 13:24
Prispevkov: 2


aleksa je napisal/a:
greva pa kar z avtom tako da bova lahko zadnji dan še škijala ker avtobus gre proti domu že ob 10h zjutraj


živjo

zgleda nas bo kar nekaj tiste dni v L2A, s fantom se tudi odpravljava tja, prvič v francijo smučat ... preko agencije SKIFUN. pa me zanima, če mi zna kdo razložit tole štorijo z busi? na skifunu niso še nič razložil imava pa ravno ta termin od 9.-16.1. - 6 dni in 6 dnevna karta ... zdi se mi nekak nelogično, če dajo 6 dnevno karto, da bi potem bus odpeljal od tam ob 10h, ali pač ...

ooo, komaj čakam
_________________
~ cause if you don't dream big what's the use of dreaming ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elan
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 05, 2010 1:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 9:56
Prispevkov: 496


saj to je čisto logično. obe soboti sta namenjeni vožnji.
od nedelje do petka pa smučaš.
v 6 dneh pa upam da se nasmučaš. vsaj jst se zmeraj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
majčka
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 05, 2010 1:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pet Nov 2010 13:24
Prispevkov: 2


opala, tiskarska napaka datum je od 9. do 15.1., se pravi v nedeljo prideš in soboto greš nazaj.
če je odhod v nedeljo zju3, prideš tja popoldan, smučaš od ponedeljka do petka (5 dni), ker je odhod domov v soboto ob 10h? v paket pa je vključena 6 dnevna karta.
_________________
~ cause if you don't dream big what's the use of dreaming ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 05, 2010 2:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Prideš v soboto popoldne in smučaš od nedelje do petka. Naslednjo soboto dopoldne (ponavadi med 9-10) pa se moraš spokat iz apartmaja.
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksa
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 05, 2010 10:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Nov 2010 11:51
Prispevkov: 7


Ja busi pridejo v poštev le ob določenem številu prijavljenih, kar jih pa verjetno bo, jaz še razmišljam glede busa, ker je v kolikor se gre v dveh je cenovno bistveno ugodneje. Francija je the best in kar je najpomembneje 3x cenejša od drugih. Se vidimo
Karto v primeru busa en dan ne izkoristiš, saj je tedenska karta namenjena 7-dnevnim gostom ta termin pa je 6 dnevni in ravno iz tega razloga in časovno dolge in neudobne (190cm) vožnje razmišljam da bi šel z avtom.
_________________
kupim ELAN speedwave 12 ali waveflex SL lanski model, če kdo prodaja kar lepo na ZS
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksa
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 07, 2010 7:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Nov 2010 11:51
Prispevkov: 7


Po krajšem zbiranju informacij sem izvedel da so baje same piste katestrofalno razporejene in nepovezane kar naj bi zahtevalo ogromno "štancanja". Same vlečnice in gondole pa naj bi bile že muzejski exponati... Vsi pa izjemno hvalijo samo mesto in zabavo....
_________________
kupim ELAN speedwave 12 ali waveflex SL lanski model, če kdo prodaja kar lepo na ZS
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Griha
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 25, 2010 5:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Nov 2010 17:04
Prispevkov: 23


Živjo! S punco sva precej dobra smučarja, smučava hitro in obožujeva srednje strmine-za carvat in se izogibava "zelenih" torej ravnih prog. Jaz smučam tudi turno, ona pa tudi malo offpiste ob smučiščih. Smučava vedno od zagona naprav do večera ves teden, praktično brez prestanka-cca pol ure za WC in sendvič, sicer pa počivava le na napravah. Več let že smučava v Dolomitih, letos pa prvič razmišljava o Franicji. Mi lahko kdo svetuje če je L2A primerno smučišče za naju, je prog dovolj da je smučanje zanimivo ves teden? So proge zanimive in naprave učinkovite? 250km prog se sicer sliši veliko, vendar če se upošteva vse zelene proge, ki so vzporedno naštancane nad naseljem, zna znesti že zelenih in modrih prog za 3/4 vse omenjene dolžine.
Lahko kdo primerja L2A z Alpe d Huez ali Risoulom, ki so približno v enakem cenovnem rangu? Je npr v Val Thorensu in Tignesu precej lepša smuka, se tistih 100-300km prog več kaj efektivno pozna, ali se itaq ne da pogledat več kot 250km prog/teden?
Na smučanje bi se odpravila prvi teden januarja ali pa konec marca.

Hvala za vse informacije!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Borut
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 25, 2010 6:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Dec 2009 15:49
Prispevkov: 25


Jest sm bil lansko leto prvic v Tignesu in je bilo fenomenalno, tko da imamo letos ze rezerviran termin od 29.1.2011-5.2.2011. Imas veliko vredu prog, dost strmih in sirokih. Pa tudi guzve ni bilo na smuciscu, kaj sele da bi na sedeznico cakal. Pomoje da se ti bolj splaca dati par evrov vec pa gres v Tignes ali Val thorens in se bosta ful nasmucala.
Menda se ti pa v Francijo bolj splaca jit marca, ampak takrat je tudi vec guzve, tko da malo premisli. Mi smo se letos tudi odlocili da gremo konec januarja.
Tuki mas pa se moje slike od lanskega leta iz Tignesa ce te zanima http://www.smucisca.net/forum/viewtopic.php?t=2233 .
_________________
2008/09 Nassfeld 7x, Arnoldstein 1x
2009/10 Tignes 7x, Nassfeld 1x, Katcberg 1x
2010/11 Mölltal 1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 25, 2010 6:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

@Griha: glede na to da sem večkrat obiskal 3 doline in Val d'Isere/Tignes, pa dvakrat L2A in enkrat Alpe d'Huez, si upam trditi da sta prvi dve smučišči vsaj za razred nad L2A. Ne da bi bil Deux Alpes slab, daleč od tega, ampak sam si ugotovil iz pogleda na prospekt, da je polovica prog v dolini, na tistem 2 km širokem pobočju nad naseljem. Smučišče na nasprotni strani ima same fiksne sedežnice, ki so precej počasne in pozimi tudi mrzle (sploh če gresta januarja; konec marca to ne bi smel biti večji problem ). Kar preostane, torej del smučišča od 2000m do ledenika, je super, proge so dolge (redkokje imaš neprekinjeno progo z višinsko razliko nad 2000m), ampak po enem tednu se že malo naveličaš. Tistega o katastrofalno razporejenih in nepovezanih žičnicah ter štamfanju v L2A pa ne bi mogel potrditi, ničesar podobnega se ne spomnim. Vseeno se pridružujem Borutu: če gresta prvič v Francijo, raje v 3 doline ali Tignes.

Oba termina sta OK (v Franciji se je treba v širokem loku izogniti samo februarju), meni kot rahlo zmrzljivemu ljubitelju sončka bolj odgovarja konec marca ... stvar okusa, seveda ! Več snega je navadno marca, v začetku januarja v Franciji včasih zna kar primanjkovati snega - še en razlog za 3v ali Tignes, kjer imajo bistveno bolje porihtano zasneževanje kot L2A.
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Griha
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 26, 2010 8:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Nov 2010 17:04
Prispevkov: 23


Hvala obema za odgovor! Tignes in Val Thorens res delujeta super! Če se izide kakšna ugodna varianta sta destinaciji v prvem planu. Kako pa bi se dalo primerjat L2A z Alpe d Huez kar se samega smučanja tiče?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Borut
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 27, 2010 1:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Dec 2009 15:49
Prispevkov: 25


Mislm da je ski and fun najugodnejsa varjanta. Ni velike razlike v ceni od Tignesa ali Val thorona.
_________________
2008/09 Nassfeld 7x, Arnoldstein 1x
2009/10 Tignes 7x, Nassfeld 1x, Katcberg 1x
2010/11 Mölltal 1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Psihrofil
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 27, 2010 6:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Dec 2008 19:05
Prispevkov: 6


AdH je neprimerno bolj razgiban, ima precej več srednje zahtevnih in zahtevnih prog (kjer v AdH dodajo piko na i tako da jih po mojih izkušnjah precej slabo vzdržujejo). Smučišče je organizirano okoli 5 dolgih in hitrih kabinskih žičnic (L2A se vrti okoli ene), in par nihalk, vse skupaj je zelo efektivno. Vsekako je pri AdH proti L2A moj favorit prvi, sploh ker greš z isto karto v enem tednu lahko 2x smučat tudi v L2A.

Se pa oba skrijeta pred Tignesom ali L3V ... ki pa sta dražja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mili82
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 28, 2010 3:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Jan 2008 16:14
Prispevkov: 10


Bil jan. 2010 v AdH in en dan L2A

AdH: glavnina prog skoncentrirana okoli naselja, prevladujejo lažje proge, veliko začetnikov (pazi se nizozemcev in angležev), tukaj (edini dve moderni napravi!!); višje gor proti pic blancu: samomorilske (dobesedno) črne; opevana najdaljša črna (sarenne) je bila na začetku kucljasti polom na koncu pa 5km ravnine. Satelitska smučišča Auris in Oz so mi bila bolj všeč; vendar premajhna ter "predaleč" glede na čas, ki ga porabiš do tja in relativno slabše naprave (fiksne sed.).

L2A: kakor so že zgoraj napisali, vse skoncentrirano okoli ene osi; načeloma boljše naprave (centralni del), vendar za moj okus premalo - občutek "nagužvanosti"; proga v naselje (zelena) "problematična" (beri: nepopisna gužva).

Apartmaji: tipično francosko majhni in zraubani (pričakovano, se ne pritožujem), francozi na recepcijah in žičnicah simpatično hecni

Moram pa priznat, da nisva imela ravno sreče z vremenom in terminom (sneg, vidljivost, neurejene proge, prometni kolaps za nazaj) kar je na koncu močno podražilo relativno poceni smučarijo. Če bo še kdaj v igri Francija bodo to vsekakor 3D ali Tignes. Ostala smučišča, vsaj po mojem mnenju, ne odtehtajo naporov poti.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja Stran 5 od 9

Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » Les 2 Alpes
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB