Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » zgodovina smučanja

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 zgodovina smučanja « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
urossemrov
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 02, 2005 10:18 am    Naslov sporočila: zgodovina smučanja Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 10:13
Prispevkov: 23
Kraj: Kalce

Živijo.

Pišem seminarsko nalogo o zgodovini smučanja. A mi lahko kdo pove, kje bi dobil kakšne pametne podatke. Predvsem me zanimajo kaki podatki o prodaji smuči, začetku obratovanja smučišč... čimveč ekonomskih podatkov.

lep smučarski pozdrav
_________________
Včasih smučam hit, včasih pa po tleh.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lux
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 02, 2005 10:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Pet Dec 2004 0:06
Prispevkov: 516
Kraj: Mozirje

Kar veliko podatkov o zgodovini smučanja, žal pa ne toliko s področja ekonomije, najdeš v knjigah Smučanje 2000+ (avtor poglavja o zgodovini Aleš Guček, dipl. ing. arh) in Smučanje danes (Darja Ažman et al.). Obe sta izdani pri ZUTS-u in sta gradivo za kadrovske tečaje.
Kje bi našel še pa kaj več ekonomskih podatkov pa žal ne vem (morda arhiv časopisov,...).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
urossemrov
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2005 12:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 10:13
Prispevkov: 23
Kraj: Kalce

Hvala za namig. A mogoče kdo koga pozna, ki bi mi lahko pomagal pri pridobivanju ostalih podatkov.

lp
_________________
Včasih smučam hit, včasih pa po tleh.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2005 12:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


jas poznam mb muzej na rotovzu mislim da se zaj majo rastavo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
urossemrov
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2005 1:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 10:13
Prispevkov: 23
Kraj: Kalce

Kaj pa kak kontakt za rotovž? Probal sem že dobit kaj od Elana, pa se mi niso nč javili. En minus za njih. Neki mi je enkrat Fischer obljubil, pa tud še ni nč.

lp
_________________
Včasih smučam hit, včasih pa po tleh.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lan__
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2005 10:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uči se PLUŽIT
Uči se PLUŽIT

Pridružen/-a: Čet Jan 2005 21:48
Prispevkov: 144
Kraj: Maribor

Za zgodovino smucanja, ti je najlepsa knjiga, vsaj kar sem jih videl, od Aleš Guček - Sledi smučanja po starem.
Res fenomenalna knjiga (kar se tice zgodovine, in opisa tehnike)
_________________
Me, myself and I.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
plidkana_7
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 11, 2006 5:00 pm    Naslov sporočila: hy Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 16:54
Prispevkov: 1


jas tut pišem raziskovalno o zgodovini smučanja v mariboru
midve z sošolko sva dosti ljudi že poznali drugač pa od aleša gučka knjige pa v univerzitetni knjižnici diplomska pa ena gospa iz muzeja mariborskega nama je ful dala tak da tam vprešaj pa veliko sreče!!

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 12, 2006 5:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Naloge potem obvezno na net.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
urossemrov
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 12, 2006 9:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 10:13
Prispevkov: 23
Kraj: Kalce

Svojo seminarsko sem že spisal. Če koga zanima, naj mi sporoči svoj mail, pa mu pošljem.
_________________
Včasih smučam hit, včasih pa po tleh.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gaj
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 12, 2006 10:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 11:45
Prispevkov: 589
Kraj: Ljubljana - Center

mirtic@siol.net

hvala
_________________
2008/2009=
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Charlie Uno
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 27, 2017 10:21 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2008 18:09
Prispevkov: 327


Zgodovina smučarske vsakdanjosti, Sledi časa

Datum predvajanja: 26. nov. 2017
Čas predvajanja: 29:57
Žanr: Informativni program

Z zimo prihaja tudi na naših prostorih nadvse priljubljeno smučanje. Že dolgo ne gre več le za rekreacijo, smučanje sega v vse pore družbe. Mnoge njegove vidike smo v oddajah Dokumentarnega uredništva že osvetlili, v oddaji Sledi časa pa se bomo tokrat posvetili zgodovini smučarske vsakdanjosti. Govorili bomo o zgodovini…

Oddaja razkriva, da zgodovine ne sestavljajo samo veliki dogodki, ampak je ta seštevek mnogih majhnih življenjskih zmag, porazov in odločitev. Čeprav se loteva tudi velikih zgodovinskih zgodb, je njena prednost v tem, da jih lahko prikaže skozi človeške zgodbe in usode, skozi majhne dogodke, ki šele v seštevku sestavijo veliko zgodovinsko sliko. Zato v njej enakovredno nastopajo zgodovinarji in drugi strokovnjaki ter pričevalci, zmagovali in poraženci, zgodovinske veličine in ljudje, ki so jim odločitve velikih spremenile življenje.

http://4d.rtvslo.si/arhiv/sledi-casa/174504878

ali podcast:

http://dts.podtrac.com/redirect.mp3/http://videoweb.rtvslo.si/podcast/ava_archive04/2017/11/26/SlediasaMMC.PR1.20171126.7.1720.mp3
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » zgodovina smučanja
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB