Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Hintertux

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 Hintertux « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
gost
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 01, 2005 9:17 am    Naslov sporočila: Hintertux Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 21:04
Prispevkov: 103


Lepa vremenska napoved za Tirolsko, nas je danes odpeljala na ledenik Hintertux. Hčeri sem že pred časom obljubil eno smučanje na ledeniku in evo danes sem obljubo izpolnil. Do tja nas je vodila 350 km (v eno smer) dolga pot. Avstrijci so končno zamenjali vso ograjo , ki so jo nameravali menjati na AC proti Salzburgu. Da pa nam ne bi bilo prelepo popravljajo ne vem kaj v dolžini 8 km, tako da sta od Spitala do Gmunda dva vozna pasova proti Salzburgu in eden v obratno smer, omejitev 60 km/h . Pa še nekje nekaj popravljajo, pa sem pozabil kje . Ne vem a imajo v A kakšen zakon kdaj se lahko po travnikih in poljih gnoji, a izgleda, da če je, je sedaj stopil v veljavo, zapoveduje pa izdatno gnojenje prej omenjenih površin . Na celi poti, z izjemo malo Koroške in delček Salzburškega, nas je spremljal močan vonj po gnojnici Tudi travnik v Hintertuxu, kjer so nas redarji usmerili parkirat, je bil izdatno :evil: pognojen , k sreči z že posušenim gnojem. Toliko o poti.
Smučanje pa tako kot pot ni minilo brez razburjenj. Brez skrbi, nihče me ni zbil. Dren je bil povsod, na napravah, gostinskih lokalih, terasah, skratka povsod. Najhujši je bil na dvojni vlečnici Olperer. Na štiri vlečna mesta je naenkrat čakalo osem smučarjev. Po sistemu zadrge so nas žičničarji spuščali na vlečnico. Tudi sneg je bolj tako, tako. Ledenih plošč je ogromno, na kupe nasmučanega snega pa tudi. No, vkljub vsemu sem preživel brez pogubnih posledic za zdravje, hči prav tako. Prav srečni smo se ob 22-ih vrnili nazaj, odšli smo pa ob 5:30 :shock: .


Dren pred Tuxer Fernerhaus



In dren pred vlečnicama Olperer I in II


Ostale fotke so v GALERIJI
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tomaž
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 01, 2005 10:28 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Okt 2005 9:54
Prispevkov: 221
Kraj: moste

Super reportaža.Verjamem,da sta ful uživala.
_________________
,Sezona 2010/11, 6 dni na snegu!!Dolomiti so res zakon!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Atomic
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 01, 2005 12:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obvlada dile
Obvlada dile

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 17:58
Prispevkov: 649


No ja nevem kako lahko uživaš če pa je tak dren pa še gnojnca...
Drgač za smučat pa more bit kr dobr sam na Hintertuxu imajo premalo kapacitet. Mogl bi naredit kakšno novo gondolo take kot jih imajo v Nassfeldu. Mogoče bl priporočam Stubai kjer zagotovo ni toliko gužve. Al pa Möelltal se mi ne zdi smiselno se toliko deleč vozit na dren.
_________________
Live your life

21xsmuču v letošnji sezoni vse Avstrija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 02, 2005 1:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Krasne fotke, gost, ampak prehuda gneča za moj okus. Čez prvi november dolgo ne bom več šel smučat na kak ledenik, raje si privoščim kako planinsko turo.
Citiram:
Mogoče bl priporočam Stubai kjer zagotovo ni toliko gužve
Zdaj pa si ustrelil kapitalnega kozla, Atomic ! Take gneče kot je bila za 1. november 2002 na Stubaiu nisem doživel nikdar prej in tudi ne pozneje. Na eni od vlečnic smo stali 45 minut, na gondoli (ob povratku v dolino) je bila čakalna doba več kot ena ura. In ti kljub dvema paralelnima kabinskima žičnicama iz doline na smučišče in ob tem da so zgoraj obratovale tri šestsedežnice, štirisedežnica, dve dvosedežnici in pet vlečnic. Letos je bilo verjetno še huje, saj je snega manj kot pred tremi leti in obratuje manj naprav kot takrat. Po izkušnjah iz leta 2002 sem se odločil: Prvi november in smuka na ledeniku? Ne, hvala. Pa če me pancerji še tako srbijo ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 02, 2005 2:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1016


miki je napisal/a:
Prvi november in smuka na ledeniku? Ne, hvala. Pa če me pancerji še tako srbijo ...


Zato je pa treba september pa oktober izkoristit... Hehe
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Atomic
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 02, 2005 3:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obvlada dile
Obvlada dile

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 17:58
Prispevkov: 649


Ja Miki gneča pa je bila letos sigurno manjša kot na Tuxu. Res pa je da se ne splača it ker je gneča taka kot je še med počitnicami ni. Danes bi se splačalo it na Moelltal.
_________________
Live your life

21xsmuču v letošnji sezoni vse Avstrija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
baltic
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 02, 2005 7:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 13:00
Prispevkov: 641
Kraj: Kranj

Kok je delal žičnc na Tuxu?Avgusta sm smuču na dveh dvijnih vlečnicah (orlpeler pa une nasprot),pa na eni dvosedi (oz zgorni polovici une,ki je na mapi označena kot dvojna). Kok je blo pa zdej?

Na ledeniku pa težko gradit sedežnce pa krožne žičnce,ker je problem stebre v led postavt.Na Moltalu gledajo kamni vn.Eno tako sedo na ledeniku majo v Zermattu,pa je verjeten drago gradit.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
gost
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 02, 2005 10:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 21:04
Prispevkov: 103


Tudi jaz bom prekleto premislil preden se bom v bodoče podal spet na tako dolgo pot, na ledenik za praznike. Glede obratovanja naprav pa takole. Do Tuxerfernerhausa (2660 m n.v.)so obratovale mislim da vse naprave, saj povsod sploh nisem bil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
baltic
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 03, 2005 8:20 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 13:00
Prispevkov: 641
Kraj: Kranj

To je pa kr dost
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Hoki
PrispevekObjavljeno: Pon Jul 17, 2006 10:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Jul 2006 13:51
Prispevkov: 100
Kraj: Maribor Vijolčni

meni je v Hintertux-u najbolj všeč Snowboard Park
_________________
www.bajkanje.mojforum.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
tomek
PrispevekObjavljeno: Ned Okt 10, 2010 10:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Mar 2008 22:56
Prispevkov: 181
Kraj: Maribor

Torej, danes sem se za majhno spremembo okolja namesto na Stubai odpravil v Hintertux. Prihod šele okoli enajste, ampak verjetno razen jutranje gneče na Gletscher Busu, nismo nič zamudili Parkirišče v primerjavi s Stubaijem bolj polno, opazne tudi slovenske registracije. Zgoraj gneča samo na vlečnicah Olperer 1+2, predvsem zaradi ogromnih količin borderjev in freestyle smučarjev, ki so se gnetli v parku.

Sneg je bil takšen kot včeraj na Stubaiju, prisojna stran ojužena, osojna stran ledena. Na nekaterih predelih so že opazne velike zaplate črnega ledu. Za smuko je bila najboljša proga 9a Olperer 2, ostale so bile ali ledene ali pa že polne kupov, po mojem mnenju je Stubai še vseeno boljša izbira. Upajmo, da v prihodnjih dneh pride pošiljka snega, ali pa vsaj nizke temperature, ki bodo omogočale umetno zasneževanje.








http://img217.imageshack.us/f/tuxpanoramacopymala.jpg/
_________________
15/16: 3x Obertauern
14/15: 13x 13/14: 11x 12/13: 23x 11/12: 12x 10/11: 63x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polh
PrispevekObjavljeno: Sre Avg 03, 2011 9:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 3:52
Prispevkov: 280








Vse slike so bile narejene iz koče Tuxer Fernerhaus, lahko bi jih bilo več, priznam.

No, pa sem končno dosegel tudi Hintertux. Prvi vtis, eno samo gradbišče (pri spodnji postaji Gletscherbus-a 3), niti se nisem pozanimal kaj natančno gradijo, vidno je le, da je projekt precej megalomanski - dotatek: malo sem pobrskal po temi novosti 2012 in miki poroča o gradnji nove kabinke, izgleda sicer kot, da so si omislili celoten City Park na 2600 metrih (se niti ne bi čudil).

Precejšen del prejšnjega tedna je snežilo, tako da je bil sneg dober in nelepljiv, samo običajna odjuga v popoldanskih urah, dokaj normalno se je dalo vozit do konca, sicer pa nas ni veliko ostalo po drugi uri.

Z zgornjima vlečnicama se mi ni dalo ukvarjati, enkrat samo na Olperer, zato pa mi je toliko bolj všeč razgibana in razmeroma dolga, za poletne ledeniške razmere vsaj, proga ob celotnem Gletscherbus-u 3, def moja najljubša proga izmed vseh Avstrijskih ledenikov, ki sem jih do sedaj obiskal v poletnem času (Dachstein, Molltal, Kitz-Kaprun in Tux), verjetno Pitztal in Soelden oba ponujata vsaj primerljivo...in nato pomisliš, kako razvita je dejansko tudi poletna smuki pri severnih sosedih, možnosti je kar precej.


Nazadnje urejal/a polh Ned Avg 07, 2011 8:07 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
samokham
PrispevekObjavljeno: Čet Avg 04, 2011 9:43 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Maj 2007 11:47
Prispevkov: 349


Bravo, lepa reportaža.
_________________
www.khamikaze.net
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihek
PrispevekObjavljeno: Ned Maj 11, 2014 6:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2012 21:52
Prispevkov: 122


HINTERTUX 4. 5. 2014



V nedeljo, 4. 5. zimska smuka na Hintertuxu. Temperature so namreč praktično na celotnem smučišču ostale pod ničlo cel smučarski dan. Le rahlo se je proti koncu ojužila proga proti področju zgornje postaje Gletscherbusa 1. Na večjem delu smučišča se je večji del dneva zadrževala megla ali oblačnost, le v zgornjem delu je bilo praktično cel dan sončno, zaradi česar je bila največja gneča na področju Schlegeis Gletscherja, Gefrorene Wanda in obeh vlečnic Olperer, kjer se je zadrževala večina sicer ne preveč številčnih smučarjev. Delale so praktično vse naprave in proge, seveda z izjemo proge v dolino.

Karta prog: http://www.bergfex.si/hintertux/panorama/

Ob prihodu na spodnjo postajo Gletscherbusa 1 je rahlo snežilo


Na zgornji postaji desetsede gondole Gefrorene Wand


Nato pa čisto na vrh, kjer se je že jasnilo


Schlegeis Gletscher


Na sidru Olperer 2


Na vrhu proge 9a


Pogled z vrha sidra Kaserer 2 - nekako do tu je segala megla


Pogled z vrha Gletscherbusa 3 proti Olpererju


Na rdeči progi 4


Črna 8a je bila neurejena z visokimi kupi


Triseda na Schlegeis Gletscherju s simpatično rdečo progo


Zgornji del proge 2


Spodnji del proge 2


Potem pa še na štirisedo Tuxerjoch


Zgornji del proge 17

_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alja_snow
PrispevekObjavljeno: Ned Jun 22, 2014 10:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Mar 2012 22:34
Prispevkov: 60
Kraj: Maribor

Prejšnji vikend smo se odpravili na Hintertux. Moram priznati, da smo prvič smučali v juniju. Na ledeniku nas je pričakal zelo kompakten sneg. Na nekaterih delih je bil boljši kot pa pozimi :)Malo nam je zagodlo vreme zaradi megle, a občutek je bil fenomenalen.













Zell am see



Domov smo šli čez Grossglockner. Kakšni pogledi .
_________________
2017-2018: 1x Sölden, 3x Rogla, 14x Mariborsko Pohorje, 1x Turracher Höhe


2016-2017: 1x Sölden, 1x Katschberg 1x Tauplitz, 22x Mariborsko Pohorje, 3x Rogla , 4x Helm- Rotwand, 1x Kronplatz, 1x Innichen, 1x Cortina d'Ampezzo, 1x Dorfgastein -Grossarl, 2x Bad Hofgastein - Bad Gastein

2015-2016: 1x Mölltal, 1x Sölden, 4x Rogla, 1x Weinebene, 18x Mariborsko Pohorje, 5x Sextner Dolomiten, 1x Alta Badia, 1x Cortina d' Ampezzo, 1x Kreischberg, 1x Schladming, 2x Hochkönig
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Hintertux
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB