Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Trbiž - Višarje

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 38, 39, 40  Naslednja
 Trbiž - Višarje « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
xennon
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 17, 2016 2:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 14:14
Prispevkov: 6


hvala za odgovor

kaj pa višarska? je primerna za take ciste zacetnike? mogoce spodnja polovica?

nikoli nisem sel s sedeznico na dole. je to komplicirano izvesti z malim otrokom? najbrz zicnicarji pomagajo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cviček
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 17, 2016 2:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Okt 2009 15:50
Prispevkov: 137


Xennon, ta vikend se odvija desant na Planico!! Never sicer iz katere smeri prihajaš v Trbiž ampak samo v razmislek.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xennon
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 17, 2016 2:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 14:14
Prispevkov: 6


Ja spomnil sem se tega, ampak pozno. Nisem razmišljal o tem ko smo načrtovali to pot v Trbiž.

prihajam pa iz LJ

Ko si že omenil Planico, mogoče da vprašam:
kake težave lahko pričakujem na poti do tam? Ok gužva, ampak zaporo ceste nekak ne pričakujem? ali pa ne vem o čem govorim?

Smo mislili biti tam čim prej zgodaj - ob 9.00. Torej v Bličini planice bi verjetno bili okrog 8:30.
Seveda če ne zamudimo, kar se lahko zgodi.
Kaj pa lahko pričakujem na poti nazaj?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 17, 2016 3:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Ok tole je cisto brez zajebancije, pa ceprav se morda slisi, kot da te zajebavam. V soboto in nedeljo imas iz Ljubljane do Trbiza dve opciji.
1. cez Novo Gorico ali Sezano v Italijo, ter cez Udine po avtocesti do Trbiza.
2. cez Ljubelj do Celovca, potem pa avtocesti do Trbiza.
Tretje opcije ni. Danes, pa danes ni bilo se nic, je bila zjutraj 3km kolona na Hrusici, cez vikend bo pa tam verjetno konec sveta (hvala bogu mi enkrat za spremembo ni treba gor ). Verjetnost, da te bodo spustili proti Ratecam je tam okoli 0, guzva bo pa taka, da tudi ce te bodo, bos mimo Ratec prisel enkrat okoli 12:00... ce bos startal ob 5:00 iz Ljubljane
Pa glede na tvoje "zgodnje" ure... prva/poskusna serija je ob 9:00, kar pomeni, da se prometni kolaps zacne enkrat okoli 6:00, konca pa kaksne 4h po koncu tekme.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xennon
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 17, 2016 3:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 14:14
Prispevkov: 6


uf

ni sans da se ne hecas
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xennon
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 17, 2016 4:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 14:14
Prispevkov: 6


uff, vem da se ne hecas. pa še vse lepo pise v "spremenjenem prometnem režimu"...

pa tako lepo vreme je napovedano.
pa še verjetno ne bo gužve ker jih velik ne more priti zaradi Planice

če se odločimo na tako noro idejo da se peljemo naokrog, kaj mislite, ali bo vsaj nazaj (okrog 5ih) mogoče priti po "normalni" poti?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 17, 2016 4:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 239


Ni šans, da v tem vikendu prideš mimo Rateč v Trbiž. Policaji te ne bodo spustili mimo.

Tako kot je navedel Pj. Ali prek Nove Gorice, ali prek Ljubelja v Avstrijo in potem po avtocesti do Trbiža. Sam bi šel preko Nove Gorice, saj ti na ta način ne bo treba plačevati avstrijske vinjete.

Glede poti nazaj, bo pa po mojem še večja norišnica kot zjutraj, ker bo folk za nazaj čisto nažgan in bo kar nevarno voziti po gorenjskih cestah in avtocestah...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
19.marko
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 17, 2016 8:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Dec 2010 17:43
Prispevkov: 154


Danes sem bil gor. Vozil sem 20 min. več kot ponavadi. So me pa brez problema spustili do Rateč in naprej. Smuka pa čisto spomladanska. Je pa res, da ni najboljša ideja ravno ta vikend iti gor, saj je snega še vedno obilo in ga ne bo pobralo v enem tednu. Drugače je pa za začetnike idealen spodnji del Trbiža (2 vlečnici, 4 trakci, 1 krožniki), ki je marca že cel dan obsijan s soncem in dokaj prazen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xennon
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 17, 2016 10:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 14:14
Prispevkov: 6


Ja ampak v soboto bo verjetno čist druga situacija v primerjavi s četrtkom

Imamo pač te vozovnice, to soboto je napovedano lepo vreme, naslednji vikend pa ne moremo iti ...

Vedel sem da je na Planici ko so skoki ogromna gužva, ampak da ne morem peljati mimo res nisem pričakoval

Na strani promotura pa piše da se sezona na Trbžu konča 28.3. kar se meni zdi čudno ob dejstvu da je tam toliko snega, ampak druge informacije pač ni.

Če kdo ima kako drugo informacijo prosim naj je napiše...


Kaj mislite da grem čez Ljubelj in da se izognem AC v austriji? Kake so te ceste?
Google maps pravi da je to okrog 2ure kar je okol pol ure dlje kot prek Rateč. Ne zdi se tok hudo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 17, 2016 10:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Naceloma ni kaj dosti pocasneje po lokalnih cestah... V Borovljah zavijes levo in ob Dravi proti Bistrici (Feistritz), ter naprej St. Jakob, Finkenstein, Arnoldstein in naprej proti italjanski meji. Po moje imas realno ko si enkrat v Borovljah se cca. 1h do Trbiza. Do Borovelj pa odvisno iz kje si... iz Kranja je dobre pol ure, 40min.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 18, 2016 12:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Za nazaj ni nobenega problema. Včeraj sem se peljal čez Korensko sedlo po 16. uri in ni bilo več nobenega prometa, začasna parkirišča pa v glavnem že prazna. Za tja pa nimaš pravih šans. Če bi šel tja ob 5.00 (pa je mogoče celo že malo pozno), bi čakal v Trbižu 2 uri, če bi šel ob 7.00 pa na Jesenicah prav tako 2 uri ali celo več. Če bi se vseeno odločil, da greš po avtocesti, pa vsekakor zavij iz avtoceste že pred Jesenicami, mogoče celo 2 odcepa prej in upaj, da boš prišel v Trbiž do 11. ure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MSIN
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 18, 2016 12:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Mar 2015 11:39
Prispevkov: 197
Kraj: Ljubljana

Visarje-Trbiz odličen smučarski dan, začel šele ob 10ih, zaradi prometnega navala na gorenjsko.

Še slikovni material.
Florianca



Priesnig oz trbižška proga



Alpe Limerza/Misconca zgoraj, ob 12:30.

Nad vmesno postajo višarske gondole










Malga z Mangartom v ozadju ob 15:40

Na dvosedežnici Hutte.


Florianka ob 16ih


Trbižška proga/Priesnig edino na zadnji strmini so bili ob 1610 kupi z mokrim snegom




enkraten dan in proge nad 1100 mnv so imele odlično podlago skozi ves dan, lepo so se počasi mehčale. Edino na višarski progi sta imeli zadnji dve prelomnici mokre kupe že ob 12ih.
Priporočam, pa cena celodnevne karte je 25e.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 23, 2016 9:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

No, še moj pogled na FIS progo Di Prampero.....malo že peče na koncu...
https://www.youtube.com/watch?v=ck75lqm2KbQ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 25, 2016 11:48 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Čestitke. Jaz sem bil zmatran že od gledanja. Meni izgleda kot napotek, kako je treba peljati. Od začetka ne povsem na polno (tako mi zgleda, mogoče sem samo dobil napačen občutek), da ohraniš nekaj moči za konec. Na koncu se lepo vidi, da so bile luknje že daleč pod kolom, ti si pa še uspel držati linijo. Kakšen je bil pa rezultat?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 25, 2016 12:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

tak tak.....sem že tud dosti bolje peljal....ampak, glede na leta...morm bit zadovoljen...zdaj pa že bolj z leti tekmujem...... in manj na rezultat.... Ja čimbolje enakomerno je potrebno razporedit moči, vse ravnine prevozit v žabi (kolk se da)....če se ušteješ, ti zmanjka za ciljno strmino...in najpomembneje...če nisi pripravljen, lahko ornk zriješ....in pol zna bit nevarno..... pometaš z repi ko vlki po progi.....ker si preveč zmatran....tisti ki pa odpeljejo po kantah (vsaj večino) so pa ponavadi tak zmagovalci po kategorijah....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 38, 39, 40  Naslednja Stran 35 od 40

Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Trbiž - Višarje
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB