Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Trbiž - Višarje

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 38, 39, 40  Naslednja
 Trbiž - Višarje « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
slikca
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 10, 2009 1:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Nov 2008 0:48
Prispevkov: 61


jst bi šla dans na nočno...sam glede na to, da mi niso robnikov uhiteli uštimat sem misel kar opustila...sam ka sem pa zdej to pogledala, sem se pa malo zamislila...a je bil kdo na nočni prejšni teden in mi zna povedat, a se da tud z slabimi robniki, al je pretrdo
_________________
08/09 ; 3x Moelltal, 1x Koralpe, 28x Kanin, 5x Tignes, 1x Nassfeld, 2x Kr. Gora, 1x Višarje, 1x Krvavec, 1x Vogel
09/10 ; 12x Kanin, 1x Črna, 1x Zoncolan, 1x Poseka, 1x Kope
10/11 ; sploh še nisem stala na smučkah, razen s kajtom
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
slikca
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 11, 2009 8:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Nov 2008 0:48
Prispevkov: 61


no, sem se opogumila in sem šla...in blo je mehko
_________________
08/09 ; 3x Moelltal, 1x Koralpe, 28x Kanin, 5x Tignes, 1x Nassfeld, 2x Kr. Gora, 1x Višarje, 1x Krvavec, 1x Vogel
09/10 ; 12x Kanin, 1x Črna, 1x Zoncolan, 1x Poseka, 1x Kope
10/11 ; sploh še nisem stala na smučkah, razen s kajtom
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gore
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 12, 2009 4:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sob Jan 2009 7:06
Prispevkov: 91


Ravnokar nazaj iz Višarij (in Trbiža).
Razen na nekaterih prisojnih točkah je bilo kar trdo. Za moj okus preveč umetno. Raje imam jugovino kot tiste umetne plate na katerih se na strmih smučiščih nikakor ne znajdem. Cvekar pač
Sicer pa - vreme lepo, ljudi približno toliko, da v prvo kabino nisi prišel, si pa brez težav vstopil v drugo ... je pa res, da se sam v jajčkih danes nisem peljal. Očitno je lepo vreme privabilo smučarje.
Višarje so bile precej bolj polne kot Priesnig (tista daljša trbiška štiriseda).
_________________
http://kacnje.blogspot.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 26, 2009 5:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Dodajam par slik iz smučanja 8. marca. Žal s telefonom.

Nisem si mogel kaj, da ne bi prilepil najprej običajne "razglednice". Čudno, da je ni tudi Mazo:



Tale slika kaže mesto, kjer je pred leti moj sin (malo višje) zdrknil v manjši prepad, ker še ni bilo zaščitne mreže. Zaradi obilice snega mreže tudi sedaj praktično ni:



Tale slika kaže, kako je rešen prehod čez cesto. Jaz to vidim prvič, saj tudi na mnogo večjih in uglednejših smučiščih prehode še vedno rešujejo z lopato ali pa snemanjem smučk:


Še malo od bliže:


Tole je pogled iz stare gondole. Proga je označena s črno barvo, čeprav je malodane primerljiva s Kekcem v KG in ena položnejših na Višarjah. Mogoče je črna zato, ker priletna kabinska žičnica prav sumljivo škripa, vrata na nekaterih kabinah se ne zapirajo...



Žičnica je tudi drugače kar zanimiva. Proizvajalec naj bi bil Poma-Italija, letnice nisem nikjer zasledil. Ne vem, če sem se že kje vozil na takih sedežih:
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polde
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 26, 2009 6:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 9:25
Prispevkov: 352
Kraj: Dunaj

Proizvajalec je lahko Poma Italia, kabince pa so definitivno Agudio - oblikoval pa naj bi jih Pininfarina. Se mogoče kdo spomni podobne kabince s Kronplatza v letih 1986 - 1995(?) so bile točno take kabince na žičnici Ruis (Furcia - vrh Kronplatza)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polde
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 26, 2009 6:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 9:25
Prispevkov: 352
Kraj: Dunaj

Proizvajalec je lahko Poma Italia, kabince pa so definitivno Agudio - oblikoval pa naj bi jih Pininfarina. Se mogoče kdo spomni podobne kabince s Kronplatza v letih 1986 - 1995(?) so bile točno take kabince na žičnici Ruis (Furcia - vrh Kronplatza)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 27, 2009 11:09 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Če se že menimo o teh kabinah, bom dodal še sliko kabine. Meni se je tisti napis Poma Italija itak zdel sumljiv. Ne vem, če je Poma Italija sploh kaj proizvajala ali pa gre le za predstavništvo. Lahko pa da so nekako sestavljali z različnimi dobavitelji, kar je bilo v tistih letih dokaj normalno. Možno je tudi, da gre za kakšno starejšo firmo, ki jo je prevzela Poma. Kakšen od strokovnjakov bi gotovo vedel odgovor na to vprašanje.

Jaz sem bil sicer prvič na kronplatzu l. 81, potem pa dolgo ne. Se mi zdi, da takih kabin takrat še ni bilo, sploh se mi pa zdi, da je bila takrat krožna kabinka le Kronplatz (iz Reisacha), in pa nekaj iz san Vigilia, kjer pa nismo smučali, ker ni bilo dovolj snega. Ja, takrat tudi tam še niso imeli topov. Vse ostalo so bile sedežnice in vlečnice. Imam spravljen še prospekt iz tistega časa, bom pogledal in napisal nekaj na pravem mestu.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stubai
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 14, 2009 8:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Dec 2005 23:40
Prispevkov: 348


Čez praznike smo smučali na smučiščih Trbiža in Višarij. Snega je še vedno veliko, na vrhu še krepko čez dva metra. Letošnjo zimo si bodo najbrž trbiški žičničarji zapomnili po tem, da jim je polomilo veliko nosilcev za zaščitne mreže, saj na zgornjih delih smučišč skoraj ni bilo nosilca, ki ne bi bil deformiran ali pa zlomljen. Proge so bile zjutraj lepo urejene, sneg pomrznjen, trd. Držalo je do nekje pol dvanajste ure, nato pa je spustilo. Kljub nižji nadmorski višini je bila trbiška proga boljša kot višarske, saj je manj izpostavljena soncu. Kljub temu, da je bil to zadnji vikend obratovanja, so se žičničarji kar trudili z urejanjem dostopov do žičnic, jih gladili in utrjevali s snežnim cementom, vsa pohvala!!!

Na Višarjah poleg smučarjev tudi veliko pešcev (maša v cerkvi), pa tudi turnih smučarjev, ki pridejo na vrh po Romarski poti.

Slike iz treh dni smučanja:









Trbiž




Poškodovani nosilci mrež





Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rupa
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 23, 2009 10:26 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Mar 2008 19:14
Prispevkov: 59


A mogoče, kdu ve kdaj naj bi Višarje zalaufali?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mdolzan
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 23, 2009 1:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Ned Sep 2008 23:13
Prispevkov: 95


Živijo,
lani so trbiško progo zalaufgali 6.12
kar precej je odvisno od količine padlega snega ter okoliškihh temperatur.

LPM
_________________
s kante na kanto...:-)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rupa
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 23, 2009 3:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Mar 2008 19:14
Prispevkov: 59


Hvala za odgovor, upam na zgodn sneg.

Men osebno najljubše smučišče v bližini,
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hektor
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 18, 2009 10:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:47
Prispevkov: 28
Kraj: trbovlje

Jutri poženejo zgornji del višarji in pa florjanko v trbižu. Še malo pa bo odprtovse.Zakon.
lp
_________________
2009/2010- 3x Gerlitzen, 3x Trbiž, 1 x Turracher Hohe, 1x Krvavec,2x Vogel, 1x Kobla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mdolzan
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 26, 2009 5:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Ned Sep 2008 23:13
Prispevkov: 95


Danes drgnil Višarsko progo. Zjutraj niso nič ratrakirali ampak samo spustili folk na spodaj trdo zg. cca 20cm pršiča. Kar vredu edino kmalu so se kuclji naredili. presenetljvo podlaga zelo kompaktna(sploh ne toliko ledena) in se razen pred srednjo postajo gondole praktično ni kamenja. Po 13h so odprli do podna, proga mehka vendar s snegom pokrita. Sicer se močno pozna, da je bila odjuga vendar se je dalo vozit. Izgleda, da so zjutraj ratrakirali in niso pustili, prehitro folka gor.
Snega pa na zgornji polovici več kot dovolj. Spodaj pa še kakšna malenkost in bo bomba. Drugače pa dela, če sem prav videl še, trbiški konec 2 seda ter ena vlečnica.
_________________
s kante na kanto...:-)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cviček
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 28, 2009 10:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Okt 2009 15:50
Prispevkov: 137


A mi lahko kdo pove,kakšna je kaj gužva za te praznične dni,na tem koncu?Gremo jutri proti KG,pa še nimamo čisto destinacije zbrane.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejrozman
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 31, 2009 2:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Dec 2007 11:48
Prispevkov: 7


Nam lahko kdo namigne s prijatelji se odpravljamo na otvoritev nočne smuke mislite da je dovolj snega in da ni preveč ledeno.se splača it je bil kdo te dni gor?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 38, 39, 40  Naslednja Stran 10 od 40

Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Trbiž - Višarje
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB