Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Nestabilnost v ovinkih

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Nestabilnost v ovinkih « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
shark99
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 30, 2009 4:46 pm    Naslov sporočila: Nestabilnost v ovinkih Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Jan 2009 13:58
Prispevkov: 11


Imam eno vprašanje,za katerega nisem našel na forumu odgovora. Med smučanje,ko delam ovinke, oz. ko zavijem mi sprednji del smučk odbija v zrak in se moram res potrudit,da se peljem skozi ovinek,da ne padem. Trese mi samo vrh smučke in nimam ravnotežja. V čem je problem... sem pa bolj slab smučar in ne vozim trdo na robnikih,ampak bolj s celotno podlago smučke. Gre pa za Blizzardove smučke,ki so 170cm dolge,jaz sem pa 186cm.
Hvala za odgovor,
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
_mato_
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 30, 2009 5:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2009 15:10
Prispevkov: 35


Imaš montirane vezi na težišču smuče,

pomoje bi mogu mal bl na robnike vozit v zavoju, al pa je problem kako prenašaš težišče teles v zavojih, sm nevem če je to to, mogoče je problem tehnika smučanja?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
shark99
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 30, 2009 5:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Jan 2009 13:58
Prispevkov: 11


Vezi so mi na servisu naredli. Možno,da je tehnika kriva,saj ne sodim v dobre smučarje..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 30, 2009 5:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

Možno je, da voziš premalo na robnik in ti potem smuča ne grabi dovolj. Potem pa značilno preskakuje.
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Don Rossi Carleone
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 30, 2009 6:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2006 17:11
Prispevkov: 226
Kraj: Wič

Smučke nimajo veze. predvsem tehnika jo ima
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
_mato_
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 30, 2009 9:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2009 15:10
Prispevkov: 35


Mmm neb se čist strinjov s tabo ti že ko si "profi" če ja pa shark99 začetnik pa mu je mal problem vijugat mislim če nebi imel težišča na dili na pravem mestu, se pa strinjam da je tle bl tehnika problem (pa tud drugač največ vpliva na vijuganje).

...jah nč na smučišče pa vadit, probj bl na zavijanju delat, bol zarež z smučam v smučino pri zavijanju, pri manjši hitrosti, pol pa pa postopoma povečuj, delj na dobri podlagi na steptanem snegu, ne na ledu oziroma pršiču, predvidevam da so smuče nove, nabrušene! Pa tud na položaj telesa oz. težišča paz.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
shark99
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 30, 2009 9:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Jan 2009 13:58
Prispevkov: 11


Hvala za dobre nasvete. Zdaj sem bil na servisu,pa mi je pokazal,da ma smučka previsok radij in da je slaba kvaliteta,ter se grozno upogiba,sam pa imam 85 kg in mi je svetoval naj takoj zamenjam smučko za drugo z manjšim radijem in večjo trdoto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Johan
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 30, 2009 11:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Dec 2005 18:35
Prispevkov: 49
Kraj: Ljubljana

Poleg tega pa "sedeča" drža nazaj? Težišče preveč nazaj?

Poišči nekaj filmčkov na YouTube, pa si vzami čas na širokem in položnem smučišču in TRENIRAJ!! V mislih imam smučišče kot je Tiha dolina v Kranjski gori (malo naprej od Podkorenske strmine proti Planici). Lahko poskusiš tudi z učiteljem. Ura ali dve bosta zlata vredni.

V parih postih je bilo omenjeno, da je dobro, če poskusiš na smučišču, kjer se odvija test smuči (da ne boš kupoval prehitro in predrago) sprobat par modelov smuči.

Mislim, da ima predvsem ELAN kar nekaj predstavitev.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
palcek
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 30, 2009 11:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2006 20:48
Prispevkov: 268


80% tehnika,se lahko kar zmenimo za učit:)
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=Jpxfgx42G2w

http://www.youtube.com/watch?v=_aLJwRccJJY

2009/2010: 80
2011/2012: 13x Turacher Hohe, 5x Črna, 12x Weinebene, 1x Rogla, 2x Krvavec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
shark99
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 31, 2009 12:08 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Jan 2009 13:58
Prispevkov: 11


Če si mislil resno, mi pošlji PM,ker predvidevam da si korošec,aja pa cenik
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
_mato_
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 31, 2009 9:50 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2009 15:10
Prispevkov: 35


Se strinjam z Johanom, ne kupuj še novih smuč, mehka smuča -> za začetnike, (take smuče so namensko narejene, da so mehkejše, prilagojene za začetnike!) rajš se odloč za nakup drugo sezono takrt k bojo razprodaje zdj pa vad! Lahko pa kšno sporbaš tako na testu kot je omenil J.


Vaja dela mojstra!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
shark99
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 31, 2009 10:57 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Jan 2009 13:58
Prispevkov: 11


S palčkom se menima za inštrukcije...razmišljam o tem,da kupim rabljene solidne smučke za mene, te pa dam v račun. Pa drugo leto če mi bo bolje šlo,kupim nov paket.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Nestabilnost v ovinkih
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB