Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Novosti Avstrija 2009/10

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 Novosti Avstrija 2009/10 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
MORIS
PrispevekObjavljeno: Sob Avg 29, 2009 9:16 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2006 19:16
Prispevkov: 653


Kakšna žičnica pa bo stala tukaj v Lienzu ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sob Avg 29, 2009 9:20 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

@miki, lepa nenadna novica, zdaj se bo pa še meni dalo, kot tebi, zjutraj na Hochstein, potem pa dopoldansko kosilo in popoldansko smučanje na Zettersfeldu. hehe (2 smučišča na en mah).
p.s.:si pa ažuren, si siguren, da te ne plačuje kakšna medijska hiša.

@moris: kombinirana oklepna enota, malo sedežnica, malo gondola. takšna kot stoji v Turrachu .
To je nadomestilo za dvosedežnici na progi, kjer poteka ženski WC slalom.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Sep 20, 2009 9:09 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Članek ravno ne spada v novosti letošnje sezone, vendar govorimo o ponovnem poskusu gradnje tunelskega vlakca na Mölltal iz smeri SportGasteina v masiv Scharecka. Izgleda, da tiroski cesar Schultz trenutno ne misli preveč na gradnjo osemsedežnice na Alteck, škoda. Na avstrijski forumih in tudi pri lokalnih oblasteh so pa itak zelo mešani občutki o tem projektu. Spodaj originalni članek v Ang.


Mölltal ledenik

Pogled na Scharek iz SportGasteina


Salzburger nachrichten:New attempt to tunnel railway to the glacier

A Tyrolean "Liftkaiser" wants to connect to the Mölltal Gastein ski area. Gastein is divided. The nature remains the major hurdle.
Thomas Auinger
Bad Gastein (SN). Despite the massive opposition from environmental groups and start the Alpine Club Mölltal Gletscherbahnen the Zillertaler entrepreneur Heinz Schultz and Strabag chief Hans Peter Haselsteiner a new attempt.
For years, will discuss the expansion plans of Sportgastein on Schareck. The Gastein have the beds, the Carinthian the glacier ski area. The National Park Hohe Tauern is contrary to the plans. Schultz wants to solve the problem with a "tunnel railway." But many experts think not authorize them in the national park too.
"We have furthered the project and planned in detail," says Schultz in the SN-talk. A "double-digit million amount" is to be invested. "We can now go into the process and are responsible for granting the preliminary nature conservation in the Land Salzburg." First he wants to provide with information and advocacy for "bundled forces" in the Gastein valley. "It has all advantages. The Gastein tourism businesses get a higher occupancy rate and there are more year-round jobs. "
The greatest skepticism prevails in Dorfgastein. Tomorrow, Thursday, can you imagine the operators of municipal projects. Mayor Rudolf Trauner (SPO) refuses to "an internationally recognized national exchange them for a glacier ski area. The beautiful valley "must not be risked. In addition, the Gastein Valley would lose some of its value from the skiing in Carinthia.
A sponsor of the Bad Gastein tourism association obmann Werner Pflaum: "This is very positive. We are in all cases of this. "Politicians must-te stand behind the project. The Bad Hofgasteiner Ortschef Fritz Zettinig (OVP) is for economic reasons for this, "when the train Gastein costs nothing and can not be seen." The key factor was Bad Gastein, "we conclude". The local council will only deal. Of course, one tunnel railway was after the accident at Kaprun "not so popular." "It would have to be built in the escape tunnel Schareckmassiv." The importance of rail to the glacier, especially in early winter.
The Board of the Gastein Lift AG, Franz Schafflinger, speaks not out against it, but keeps his distance: "We are not included with this project. There are no financial contribution from our society. We Sportgastein. "There the avalanche control the Gastein Alpine Road will now be extended by 2.1 million euro, thereby removing" 80 percent of the restricted days. " In the past, extreme winter, it had been blocked for more than 80 days. Planned and already approved is also the expansion of snowmaking to the mountain station.

Schareck: Protest against proposed tunnel railway
A refusal to grant the environmental plans, the glacier Mölltal connect to the Carinthian side Schareck massif by a train by the Gastein Valley studs (Pongau) to.


Mölltal Glacier Mixed feelings in Salzburg
This idea is now pursuing even the Tyrolean lift operator Heinz Schultz - supported by Strabag CEO Hans-Peter Haselsteiner. It was not merely legally possible to tap the Schareck at Sportgastein, says Gerhard Heilingbrunner by the environmental umbrella organization.
The Salzburg Alpine Club announced in a press release, the project is contrary to the fundamental nature and was firmly rejected.
In Salzburg's regional politics and the economy is responding to the ambitious Liftplänen Mölltal between glaciers, Schareck Gastein valley with mixed feelings. There are some in the valley, local and municipal politicians who oppose the plans very positive.


LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milko
PrispevekObjavljeno: Sre Sep 23, 2009 9:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Feb 2008 22:26
Prispevkov: 229
Kraj: Radovljica

Kot izgleda se ne bo izšlo, čeprav me malo čudi zakaj imajo Badgastajčani kar nekaj proti.V bistvu je jeseni v BG čista vukojebina razen nekaj Angležev, ki namakjo kosti v bazenih, zvečer pa s palicami frcajo pasje drekce v travo. Če bi bilo nekaj reprezentanc v BG bi nedvomno zaslužili več kot z petimi avtobusi angleških penzjonerjev.Sem pa že razmišljal, če niso več popularni vlakci, a se ne bi dalo narediti podzemeljske 6sede, pa da ne bi
bilo dolgčas LCD pa Weterpanorame pa muziko zraven.
_________________
Vsakdo ima svojo mantro...jaz pa Volkl Mantro.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 21, 2009 7:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1017


V naslednjih treh letih bo nad Soldnom pravo zgrajeno jezereo...

http://www.soelden.com/main/EN/SD/WI/Skigebiet/Skigebietsinfo/news/speicherteich_panorama/index.html
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gost2
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 13, 2009 11:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 17:45
Prispevkov: 678


http://www.dnevnik.si/poslovni_dnevnik/1042313396

Koroški žičničarji so letos v izgradnjo žičnic in
ureditev smučarskih prog vložili 25,5 milijona evrov


Poslovni dnevnik - nedelja, 08.11.2009 10:06 Tekst: STA

Celovec - Upravljalci žičnic na avstrijskem Koroškem so letos v izgradnjo žičnic,
umetno zasneževanje ter ureditev smučarskih prog vložili 25,5 milijona evrov,
od tega samo na Katschbergu 11 milijonov evrov.
Cene vozovnic so v povprečju zvišali za dva odstotka,
na največjih smučiščih bodo odrasli za dnevno vozovnico odšteli do 39 evrov.

Poleg Katschberga, kjer bo smučarje letos razveselila nova kabinska žičnica na hrib Aineck,
ki bo lahko prepeljala 2400 oseb na uro, so se za velike naložbe odločili tudi na ostalih koroških smučiščih.
Na smučišču Goldeck pri Spittalu so investirali 4,5 milijona evrov, v Bad Kleinkirchheimu 2,5 milijona evrov
in na Golici 2,2 milijona evrov
, je poročala avstrijska tiskovna agencija APA.

Koroški žičničarji kljub "določeni negotovosti", ki jo prinaša gospodarska kriza,
z optimizmom zrejo v prihajajočo smučarsko sezono, je minuli teden
v Celovcu povedal Wolfgang Löscher iz koroške gospodarske zbornice.

Kakovost žičnic na Koroškem se je po njegovih besedah v preteklih letih neverjetno izboljšala.
Velike investicije bi morale imeti za posledico ustrezno višje cene smučarskih vozovnic,
a to v prihajajoči sezoni zaradi "gospodarsko težkih časov" ni bilo mogoče.
V povprečju se bodo tako vozovnice podražile za dva odstotka,
številni upravljalci žičnic pa cen celo niso zviševali.

Najdražja med koroškimi smučišči bodo letošnjo zimo Mokrine, Bad Kleinkirchheim
in ledenik Mölltal, kjer bodo morali odrasli za dnevno vozovnico odšteti 39 evrov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 15, 2009 9:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Včeraj sva se na povratku z Mölltala zapeljala skozi Spittal - to narediva kar pogosto, pri McDonaldsu v Spitalu sva že skoraj redna gosta , pa še tankava nekaj centov ceneje kot v naši požrešni deželici - in sem podaljšal do spodnje postaje nihalke.

Če to ni znak da bo letos na Goldecku res šestsedežnica?


Pri blagajni sem vzel prospekt, na katerem je vrisana novost sezone 2009/10:


Na hrbtni strani istega prospekta pa je - sicer bolj na malo - narisan tudi pogled v prihodnost:


Letos torej nova šestsedežnica, drugo leto pa ... ali eno največjih žičniških gradbišč v Alpah ali pa opravičevanje zakaj načrtovanega niso uresničili . Osebno malo težko verjamem, da bodo v eni sezoni res naredili tri nove žičnice, od tega dve kabinki - seveda ni nemogoče, centri kalibra Sölden ipd. so to dokazali, ampak Goldeck? Kot rečejo južni sosedje: ostali živi i videli ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 16, 2009 2:15 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Miki to pa res ni lepo, da zaradi tistih par centov polniš avstrijski proračun namesto našega kronično praznega.

Ne vem, ali je bilo že kje objavkjeno, dobil sem eno reklamo iz Kačjaka, kjer piše, da bodo naslednje leto namesto gornjih dveh vlečnic postavili osemsedo. Zanimivo, jaz sem pričakoval kabine do vrha.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 16, 2009 8:57 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

@miki, s tole novico z Goldecka, moram priznat, si me zelo prijetno presenetil. Če res že stoji 6-seda, potem menja tisto staro enosedežnico, ki že nekaj sezon ni delovala, in ima zdaj malo dugačno smer do vrha. Bo treba letos sprobat tole novost, hehe. Še enkrat v vrsto za gondolo preko Drave.

So pa ti tudi novice iz Kalsa, v Kleine Zeitung piše, da letos še ne bodo končali umetnega jezera na Blauspitzu, ni mi pa čisto jasno kaj to pomeni za umetno zasneževanje na progi iz vrha gondole v dolino, kjer so letos postavili nove inštalacije.
Vsaj nova šestsedežnica v Matreu Goldried 2, je sigurno končana. Slika iz Weba.


Prav tako je že skoraj končana gradnja kombibahna Schlossbergbahn na smučišču Lienz Hochstein


@marko, kje si dobil to informacijo, če je ta info pravi, gre to lahko za menjavo 2 vlečnic, ki sta čisto na levi v Katcshbergu. Zgornje vlečnice na Ainecku po menjavi z osem sedežno gondolo(gipfelbahn) letos, ni fizično več.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 16, 2009 12:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Age je napisal/a:


@marko, kje si dobil to informacijo, če je ta info pravi, gre to lahko za menjavo 2 vlečnic, ki sta čisto na levi v Katcshbergu. Zgornje vlečnice na Ainecku po menjavi z osem sedežno gondolo(gipfelbahn) letos, ni fizično več.

LP


Informacija je iz reklamne brošure za Koroško, ki pa je zdajle nimam pri sebi. Bom še enkrat pogledal, ker sem najbrž jaz naredil napačen zaključek. Pisalo je nekaj takega kot da ne bo več zamudne vožnje na gornjih vlečnicah, pa sem jaz pozabil, da so zamenjali zgornjo in ne spodnjo polovico iz Ainecka.

Še enkrat prebral. Izgleda ne bo nič od nove sedežnice. Piše namreč takole: "nova 8-sedežnica na vrh Ainecka bo nadomestila zadnji dve vlečnici in razpolovila celotni vzpenjalni čas." Nekoliko nenatančno in dvoumno, po premisleku gre očitno za krožno kabinsko žičnico na Aineck, ne pa za kaj drugega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 28, 2009 8:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Ko sem se vračal iz smučanja v Sillianu, sem se ustavil še ob novi napravi Kobmibahnu v Lienzu (Hochstein) Schlossbergbahn. Ravno so potekale priprave na svetovni pokal (ženski VSL in SL). Dobil sem občutek, da je sama žičnica narejena samo zato, da so spet prišli med tekme smučarskega pokala. lepa naprava, bi se prilegla na kakšnem domačem smučišču

Še nekaj slikic
Ciljne del proge, ki je tudi precej prenovljena

Višinska razlika kaže, da je zamenjana samo spodnja sedežnica

Ciljna arena

Žičnica

Tribuna


LP


Nazadnje urejal/a Age Sob Jan 02, 2010 9:57 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 02, 2010 8:17 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Aha, še eden ki se je 'po naključju' ustavil na spodnji postaji žičnice na Hochstein . Poznam vsaj še enega:


Da ne bom težil in podvajal fotk, samo še ena:


Kabine in sedeži so v razmerju 1 : 2, vstop na sedeže je levo, na kabine pa desno od postaje. Moram pa (saj me vendar poznate ) ob drugi fotki dodati en kratek komentar: to bo sper ena od tistih slik ki jo bom skrbno hranil in jo nalepil na nos prvemu lažnivcu, ki bo kje trdil, pisal ali govoril kako 'nikjer v tujini ne gradijo novih žičnic pod 1000 metri' (namesto 1000 po potrebi uporabljajo tudi podatke o 1200 ali 1500 ali 2000 metrih, odvisno od tega kako zagrizeni lažnivci so ).
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 02, 2010 10:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

miki je napisal/a:
ob drugi fotki dodati en kratek komentar: to bo sper ena od tistih slik ki jo bom skrbno hranil in jo nalepil na nos prvemu lažnivcu, ki bo kje trdil, pisal ali govoril kako 'nikjer v tujini ne gradijo novih žičnic pod 1000 metri' (namesto 1000 po potrebi uporabljajo tudi podatke o 1200 ali 1500 ali 2000 metrih, odvisno od tega kako zagrizeni lažnivci so ).


Jaz, pa bi tole pokomentiral, jaz sem skoraj prepričan, da je ta naprava narejena za ponovno izvedbo svetovnega pokala, ker so ga lansko leto izgubili, neka taka fora, kot v Kranjski gori, ko so morali naredit novo sedežnico, po moje bolj lokalno političen razlog. Pa me popravi. ,

Pa še tale novica, nova sedežnica na Goldecku je začela delovati.


LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 03, 2010 9:50 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1017


Age je napisal/a:
Jaz, pa bi tole pokomentiral, jaz sem skoraj prepričan, da je ta naprava narejena za ponovno izvedbo svetovnega pokala, ker so ga lansko leto izgubili, neka taka fora, kot v Kranjski gori, ko so morali naredit novo sedežnico, po moje bolj lokalno političen razlog. Pa me popravi. ,



Lani niso izgubili svetovnega poakala ampak je tekma na vsaki dve leti, menja pa se prizorišče z Semmeringom (tam letos ni bilo tekme).
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 03, 2010 10:10 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

THX, Špik za info, vendar mi je še vedno čudno, da so zamenjali samo spodnjo sedežnico. WC proge so samo na spodnji napravi.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja Stran 3 od 4

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Novosti Avstrija 2009/10
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB