Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » vlecnice

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 vlecnice « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Ned Okt 23, 2005 2:15 pm    Naslov sporočila: vlecnice Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3127


meni se zdi bejbika na pohorju malo prepocasi

vprimerjavi s drugimi

kaj pa se vam zdi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Munger
PrispevekObjavljeno: Ned Okt 23, 2005 3:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 16:24
Prispevkov: 298


Ko smo bli mali vem da sem včasih rajši nesel smuči gor kot se pa pelal (če je bla "gužva"). Drugače se pa zdaj ne obremenjujem več s hitrostjo te vlečnice.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Ned Okt 23, 2005 3:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3127


bi blo bolse da bi bla hitrejsa

najbolse je da jo zamenjajo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gk
PrispevekObjavljeno: Ned Okt 23, 2005 3:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Avg 2005 21:00
Prispevkov: 158
Kraj: Prlek!

če ne veš ni nikol prehitro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
lenko
PrispevekObjavljeno: Ned Okt 23, 2005 3:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3127


zakaj pa te ne

poglej si ono sidro kaj je poleg lukeja
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gk
PrispevekObjavljeno: Ned Okt 23, 2005 3:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Avg 2005 21:00
Prispevkov: 158
Kraj: Prlek!

ledenko1 je napisal/a:
zakaj pa te ne

poglej si ono sidro kaj je poleg lukeja


tista je mal pomalen ja
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
lenko
PrispevekObjavljeno: Ned Okt 23, 2005 5:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3127


samo tak pocasi je sigurno zarad otrok
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Ned Okt 23, 2005 5:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3127


pa novo bi lahko naredli svaj malo hitrejso da bi meli vec kapaticete vsaj sidro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 25, 2005 12:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

No ja, jaz sem v glavnem tisti ki jamra da so žičnice prepočasne, pa da imajo premalo zmogljivost itd., ampak ravno vlečnica Bellevue (Bejbika) pa me ne moti. Otrokom je včasih še prehitra. Je pa ta naprava pravi pohorski veteran, prva vlečnica na Pohorju, proizvajalec Metalna, letnik 1961! Še malo pa bo pod spomeniškim varstvom .

Obstajali so načrti o zamenjavi, novo otroško vlečnico naj bi gradili na levi strani smučišča, gledano navzgor. S tem bi prvič izboljšali povezavo med progo na Slemenu in Bolfenkom in drugič bi vlečnica imela bistveno bolj senčno traso, na sedanji trasi se namreč sneg ob malo bolj toplem vremenu hitro stali in potem morajo redno voziti sneg pod vlečnico ( z ratraki, traktorji, lopatami itd.). Zgleda pa, da so projekt opustili, pravzaprav tudi ne vem kje bi postavili zgornjo postajo. V bližini izstopa sedežnice Sleme je že sedaj gneča.

Tudi
Citiram:
ono sidro kaj je poleg lukeja
(vlečnica Habakuk) je že nekajkrat bilo na seznamu za zamenjavo, pa je vedno bilo kaj bolj pomembno. Zgodba je dolga: Leta 1991, ko je Branik pripeljal na Pohorje prvi dve rabljeni dvosedežnici, je bil načrt sledeč (objavljen celo v Večeru): prva dvosedežnica (Radvanje) bi naj bila postavljena po trasi vlečnice Mojca, torej po desni strani Stadiona, če gledamo navzgor! Poštela naj bi stala tako kot stoji danes. Vlečnico Mojca, ki je bila takrat stara le 3 leta, bi seveda morali demontirati in bi jo postavili na traso Habakuka, saj je hitrejša in ima bistveno večjo kapaciteto kot stari Habakuk. No, potem je prišla vmes vojna in leta 1991 so postavili le Poštelo, Radvanje pa so odpeljali v skladišče. Ko so leta 1992 vendar postavili tudi spodnjo sedežnico, se je načrt spremenil v toliko, da so Radvanje smeli postaviti po levem robu Stadiona. S tem demontaža Mojce ni bila potrebna in tudi načrt o zamenjavi Habakuka je nekako ugasnil.

Konec 90-ih, nekako takrat ko so zgradili Sleme, se je porodila ideja o zamenjavi vlečnice Habakuk s trisedežnico, verjetno so imeli kje nagledano kako rabljeno. Napravo bi podaljšali za kakih 250 m navzdol, spodnja postaja bi bila nekje tam kjer proga pod Luko naredi desni ovinek. Zakaj iz tega načrta ni bilo nič ne vem.

Mislim da trenutno ideja o menjavi Habakuka ni preveč aktualna, sploh če bo Poštela prihodnjo sezono štirisedežnica. Pravzaprav te vlečnice že danes nihče ne potrebuje, razen morda kak teden v predsezoni, če uspejo zasnežiti samo do spodnje postaje Habakuka, ne pa še do trikotne Jase. Mislim da ob 2400 os/h, kolikor bo zmogla nova Poštela, res ne potrebujemo še trisedežnice Habakuk, praktično na isti progi. Potem pa že raje vidim sedežnico na Bolfenku, Videcu ali celo na Ruški. Upam si celo trditi, da je bolj realna opcija demontaža vlečnice Habakuk brez nadomestila. Smuka bi bila s tem bistveno prijetnejša in bolj varna, saj bi odpadlo zoprno sekanje trase vlečnice. Tudi kapaciteta ne bi trpela, danes zmore Poštela 1200 smučarjev/uro in Habakuk kakih 700, torej bo štirisedežnica Poštela sama zmogla bistveno več. Res pa je da znajo Branikovci vedno znova presenetiti. Bomo videli ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lan__
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 26, 2005 10:34 am    Naslov sporočila: Re: vlecnice Odgovori s citatom

Uči se PLUŽIT
Uči se PLUŽIT

Pridružen/-a: Čet Jan 2005 21:48
Prispevkov: 144
Kraj: Maribor

ledenko1 je napisal/a:
meni se zdi bejbika na pohorju malo prepocasi
vprimerjavi s drugimi
kaj pa se vam zdi

ledenko1 je napisal/a:

bi blo bolse da bi bla hitrejsa
najbolse je da jo zamenjajo


Poanta "Bejbike" na pohorju je ja v tem da JE pocasna, saj je namenjena cistim zacetnikom, in tistim ki se ucijo prvih trenutkov na snegu/vlecnici. Kak bos dal 5letnega otroka oz. nekoga ki se nikoli v zivljenju ni bil na vlecnici nekam na hitrost in moc habakuka???? ali pa kar na videc stil vlecnice? (da bo lepo pol trase vlecnice po zraku letel). Lepo te prosim:) Zacetek ucenja na vlecnicah se zacne na krogcih in na pocasnih zadevah, in sele potem preides na sidra. Ni ga hujsega kot en otrok na sidru, ki se ne zna dovolj dobro, potem pa mu itak ker je sam celo sidro vlece na eno stran, kar se tako vecinoma konca z glavo v snegu ob trasi.

Z demontazo habakuka pa bi po mojem naredili vec slabega kot dobrega, tudi ce oz. ko bo 4 sedeznica. Da so posekali tisti "gozdicek" na sredini habakuka to je pozitivno, da bi pa sedeznico odstranli, bi pa bilo po moje slabse, za moje pojme je boljse da naredijo nekaksno resitev za sekanje trase kot pa da odstranijo celo.
_________________
Me, myself and I.


Nazadnje urejal/a Lan__ Tor Nov 29, 2005 12:17 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
zelenec
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 26, 2005 12:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 14:17
Prispevkov: 192


Citiram:
Kak bos dal 5letnega otroka oz. nekoga ko se nikoli v zivljenju ni bil na vlecnici nekam na hitrost in moc habakuka???? ali pa kar na videc stil vlecnice? (da bo lepo pol trase vlecnice po zraku letel). Lepo te prosim:)


Se strinjam, sem preizkusil pred 20 leti na svoji koži....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bole
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 27, 2005 1:50 pm    Naslov sporočila: Re: vlecnice Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Dec 2004 15:01
Prispevkov: 874
Kraj: Maribor

Lan__ je napisal/a:
Zacetek ucenja na vlecnicah se zacne na krogcih in na pocasnih zadevah, in sele potem preides na sidra. Ni ga hujsega kot en otrok na sidru, ki se ne zna dovolj dobro, potem pa mu itak ker je sam celo sidro vlece na eno stran, kar se tako vecinoma konca z glavo v snegu ob trasi.
no, ali pa maš tako srečo kot jst, da me je edn s palco dvignu, pa me pelau do vrha. torej sm se prvi peljav s sedežnico na kopah
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lan__
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 27, 2005 7:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uči se PLUŽIT
Uči se PLUŽIT

Pridružen/-a: Čet Jan 2005 21:48
Prispevkov: 144
Kraj: Maribor

Hehe. no vidis, pa si bil inovator necesa:)
_________________
Me, myself and I.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Palček BOLFENK
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 31, 2005 2:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:56
Prispevkov: 5
Kraj: Glavno mesto Štajerske

Vsekakor vlečnice na MB Pohorju so vseprej kot moderne! Je pa res da nekatere kot pravi Mki res niso moteče, še več so prav koristne in menim da še vedno služijo svojemu namenu!
Predvsem iz stališča najmanjših je "bejbika" idealna! Otrok dobi krožec med noge in enostavno nemore pasti dol! Enostavno ga vlečnica "prisili" k drži naprej in s tem tudi k pravilnemu smučanju!
Druga pa je stvar ko se na ubogo vlečnico navalijo razni partizani, hajduki, in podobna bitja... takrat vlečnica enostavno ni primerna
Tretji in menim največji problem pa je da je potrebno "bejbiko" naredit kot nepovezovalno progo in s tem naredit da proga (katera je idealna s stališča učenja smučanja) res funkcionalna in s tem bi bilo tudi manj hude krvi ... pa tudi glede varnosti bi lahko marsikdo povedal ...

_________________
Jaz nena znam karvat, samo smučam pa rad ... glavno da je šus ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jakec
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 13, 2005 12:12 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Nov 2005 19:48
Prispevkov: 115


jaz pa rem vedno do FUN PARK-a pa tam skocim pa pes hojim nazaj gor
_________________
121 smucarskih dni 71 mb pohorje 30 dachstain in 20 vogel v planu se ledeniki poleti in se kaken krvavec8)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » vlecnice
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB