Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Stari vrh » povozil jo je

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
 povozil jo je « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
ratrak
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 11, 2009 4:46 pm    Naslov sporočila: povozil jo je Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:23
Prispevkov: 18


... teptalec 6 letnega otroka....

sožalje staršem, upravljalcu centra pa da se žge v peklu, neglede na to kaj bodo prikazali rezultati preiskave.


Nazadnje urejal/a ratrak Ned Jan 11, 2009 11:59 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mlavta1
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 11, 2009 5:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smučarski vaditelj
Smučarski vaditelj

Pridružen/-a: Tor Okt 2005 21:30
Prispevkov: 369


Moje sožalje
Kaj takega res ne bi bilo treba
_________________
Prevajanje | Tečaj angleščine | Optimizacija | Verzi za rojstni dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
offroad
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 11, 2009 6:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Mar 2008 18:23
Prispevkov: 24


Sožalje družini.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tim
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 11, 2009 6:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pet Jan 2007 22:49
Prispevkov: 799
Kraj: Birmingham, UK

Žalostno. Včeraj 13 letni deček, danes to. Res si ne morem predstavljati, da te teptalec kar povozi. Kaj ni nič gledal okoli?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ssdnzalo
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 11, 2009 6:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Jan 2007 18:24
Prispevkov: 207
Kraj: Ravne

Na smučišču Stari Vrh je v dopoldanskih urah prišlo do nesreče s smrtnim izidom. Kot je za zurnal24.si povedal Andrej Zakrajšek s kranjske policijske uprave, je nekaj minut po enajsti uri dopoldne na srednjem delu smučišča snežni teptalni stroj zadel šestletno deklico. Slednja je sedela z materjo na vlečnici. Obe sta padli z vlečnice, vrteči deli teptalnika pa so deklico tako hudo poškodovali, da je nekaj minut čez poldne, kljub hitri pomoči reševalcev, na kraju nesreče umrla. Mati pri nesreči ni utrpela poškodb.

Je bil voznik alkoholiziran?
Na kraju dogodka so policisti, ki preiskujejo okoliščine nesreče, ogled pa je že v zaključni fazi. Analiza krvne preiskave še ni končana, po še nepreverjenih podatkih pa policisti sumijo na prisotnost alkohola v krvi voznika teptalnega stoja.

Teptalec se ne sme zadrževati na vlečnih poteh
Po besedah prometnega inšpektorja, zadolženega za žičniške naprave na smučišču, Zlatka Bahovca, je nedopustno, da se je nesreča zgodila na vlečni poti. Teptalec se namreč v času obratovanja smučišča ne sme nikdar tam zadrževati. Tudi sicer se lahko v času obratovanja smučišča uporablja le v izjemnih primerih, ko pa mora biti njegova prisotnost na smučišča ustrezno zvočno in svetlobno signalizirana. To je po tragičnem dogodku potrdil tudi sekretar Združenja žičničarjev Slovenije Dušan Božičnik. Zaradi še neznanih podrobnosti nesreče je povedal le, da je slovenska zakonodaja zelo stroga in predpisuje, da za smučišče skrbi usposobljeno in izobraženo osebje ter da je teptalni stroj lahko na smučišču le v izrednih primerih in še takrat ustrezno signaliziran.


MISLIM TO JE PA RES POPOLNOMA NEODGOVORNO ZA NEKO SMUČIŠČE, KOT JE STARI VRH...
ČE JE V TEM NEKAJ RESNICE POTEM SO GA POŠTENO POŠTENO NASANKALI...
SRAM JIH JE LAHKO

in seveda iskreno sožalje družini
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
mato1982
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 11, 2009 7:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Jan 2009 12:11
Prispevkov: 33


Več tukaj....
http://24ur.com/novice/crna-kronika/na-smuciscu-umrla-6-letna-deklica.html

res žalostno 2 otroka v 2 dneh...
_________________
Sezona 2021/22: 4X Civetta
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 11, 2009 7:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Malo bolj natačne informacije o okoliščinah te tragične nesreče, neverjetno

Teptalni stroj povozil šestletno deklico

Danes dopoldne je na smučišču Stari vrh teptalni stroj do smrti povozil 6-letno deklico.
Stari vrh ? Tragična nesreča na Starem vrhu se je zgodila kmalu po enajsti uri slabih sto metrov proč od dekličinega doma v Zaprevalu.
Po neuradnih podatkih se je nesreča zgodila na vlečnici (krožnikih) Zapreval. Deklica se naj bi na njej peljala skupaj z materjo. Vlečnica se je vmes za nekaj časa ustavila, tedaj pa naj bi strojnik s teptalnikom za sneg zapeljal proti poligonu - skakalnici, ki jo na smučišču Stari vrh pripravljajo za deskarje na snegu. V tistem trenutku je menda vlečnica znova začela obratovati in je smučarje popeljala naprej, česar pa strojnik ni pravočasno opazil, zato naj bi s teptalnikom povozil deklico. Ponesrečenka je kljub takojšnjem posredovanju reševalcev zaradi hudih ran umrla na kraju nesreče.

Vidno pretreseni direktor STC Stari vrh Matej Demšar je potrdil, da je strojnik danes dopoldne v dogovoru z deskarskim klubom iz Škofje Loke pripravljal skakalnico. ?Gre za izkušenega strojnika, ki za STC Stari vrh dela že dvanajst let in je dobro poznal družino umrle deklice,? je še dejal.


Moje sožalje družini, ob tej tragični novici
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smučar
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 11, 2009 9:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Nov 2006 10:07
Prispevkov: 315


Tudi moje sožalje vsem domačim.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
palcek
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 11, 2009 9:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2006 20:48
Prispevkov: 268


R.I.P
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=Jpxfgx42G2w

http://www.youtube.com/watch?v=_aLJwRccJJY

2009/2010: 80
2011/2012: 13x Turacher Hohe, 5x Črna, 12x Weinebene, 1x Rogla, 2x Krvavec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 11, 2009 10:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


Pijan voznik teptalca povozil deklico ki se je peljala z vlečnico.... ob tem lahko rečem samo katastrofa...

In žal mi je da pri nas ne obstaja sistem odškodnin kot v ZDA... Stari vrh bi plačal toliko da bi še 6sedo prodali ... potem bi se pomoje na ostalih smučiščih zamislili in povečali varnost.. žal je tako spremeni se le ko je v igri denar

Tako pa bo voznik šel sedet za kakšno leto ali 2... Stari vrh bo plačal kakšnih 200.000? odškodnine in to je to ... vse bo naprej po starem (razen za vpletene v to nesrečo , ki se jim je zrušil svet)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 11, 2009 11:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


Še ena slika (sposojena od POP TV) kjer se vidi lokacija nesreče in truplo ob krsti....... glede na položaj jo je freza (ali gosenice) zmlela direktno pod vlečnico.. GROZNO

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mlavta1
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 11, 2009 11:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smučarski vaditelj
Smučarski vaditelj

Pridružen/-a: Tor Okt 2005 21:30
Prispevkov: 369


kotulc je napisal/a:
Pijan voznik teptalca povozil deklico ki se je peljala z vlečnico.... ob tem lahko rečem samo katastrofa...

In žal mi je da pri nas ne obstaja sistem odškodnin kot v ZDA... Stari vrh bi plačal toliko da bi še 6sedo prodali ... potem bi se pomoje na ostalih smučiščih zamislili in povečali varnost.. žal je tako spremeni se le ko je v igri denar

Tako pa bo voznik šel sedet za kakšno leto ali 2... Stari vrh bo plačal kakšnih 200.000? odškodnine in to je to ... vse bo naprej po starem (razen za vpletene v to nesrečo , ki se jim je zrušil svet)


Voznik ni bil pijan, v to sem prepričan, edino res pa je da spijejo kakšen šnopček zjutraj, toda od tega nisi pijan, res pa je da se v krvi takoj pozna...

Če bo šel sedet zelo dvomim, bomo videli.
In nikoli ne bo po starem, za vse vpletene, tudi za nadzornike ter žičničarje. Tudi sam sem zelo pretresen, ko pomislim da bi se takrat po vlečnici peljali moji učenci, spreleti me tak srh da...

Mogoče misliš da je ratrakistu skoraj vseeno, vendar se zelo motiš, s starši se poznajo, ter nikoli jim ne bo več mogel normalno pogledati v oči. Nikoli ne bi bil v njegovi koži!
_________________
Prevajanje | Tečaj angleščine | Optimizacija | Verzi za rojstni dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
nejce
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 12, 2009 12:00 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Jan 2009 18:11
Prispevkov: 5


Tudi jaz sem poznal punčko in starše, ker sem pri njih delal! To je zelo težko za vse v tej družini in za vse upravljalce smučišča, ter tudi za katerega izmed nas! Predstavljati si ne moremo kako mora biti staršem in direktorju smučišča, saj so sosedje, z voznikom ratraka pa se poznajo!

Jaz lahko rečem samo moje sožalje vsem domačim!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 12, 2009 12:01 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


@ Mlavta:
Mogoče sem prehitro komentiral, vendar v medijih že piše: "Pri 31-letnemu vozniku teptalnega stroja so opravili običajen preizkus (preliminarni test), ki je pokazal prisotnost alkohola. Odrejen je bil še strokoven odvzem krvi, rezultati krvne preiskave pa še niso znani."

-tako da glede tega počakajmo na rezultate... bomo potem izvedeli ali je bil samo eden al jih je bilo več (kozarček)

-nisem napisal da mu je vseeno.. dobro preberi moj komentar
To da je vseeno se nanaša na ostale smučarske center povstot bi lahko naredili več za varnost...

nenazadnje pa mislim da se strinjaš da se takšna nesreča ne bi smela zgoditi... teptalec te enostavno NE SME povoziti ko se pelješ po vlečnici...to se ne sme ponovit

PS: če boš kdaj v ZDA boš ugotovil koliko bolje je poskrbljeno za varnost (npr. požarno varnost v hotelih, ...) prav zaradi teh astronosmkih odškodnin v primeru nesreče. Kakšno je pa stanje na smučiščih v ZDA pa žal ne morem komentirati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ratrak
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 12, 2009 12:10 am    Naslov sporočila: ratrakist in šnopček Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:23
Prispevkov: 18


ratrakist da ni bil pijan? mogoče da je spil samo kakšen šnopček?
1. če je v službi (al je strojnik na žičnici al reševalec al pa ratrakist), nima da povoha niti rumove kroglice! pa nima veze če ga čuti po enem al pa po dveh štamperlih.
2. kaj ima ratrak za delat na smučišču ob tem času? nič in še enkrat popolnoma nič! nobena priprava parka ali proge ali vleka oz. prenos topov ali nevemkaj ni razlog da gre ratrak na progo. vse to se lahko dela, ko se smučišče zapre. majo luči in lahko delajo tudi ko se stemni.


ne bom zagovarjal ratrakista, ampak to ga bo preganjalo celo življenje, kar bo veliko hujša kazen kot pa zapor ali pa denar. nekdo je temu človeku dal nalog oz. mu je odredil, da mora z ratrakom na progo. ta se bo pa z dobrim odvetnikom in brez vesti zmazal...

druga stvar pa je, če se izkaže, da je ratrakist bil nasekan. neposrednega vodjo in direktorja žičnic takoj in brezpogojno obvezno zamenjat, ratrakistu oprat možgane, tistega, ki mu je pa dal pit, pa obsoditi za sostorilstvo oz. pomoč storilcu da je storil kaznivo dejanje.

jaz ne vem no, pa kdaj bo naše upravljalce kaj izučilo ?!
benti, človek postane kar besen...

in ko smo že glih pri uživanju alkohola (pa še enkrat pravim, ne vemo al je bil ratrakist pijan al ne) in konkretno pri žičničarjih:
- kranjska gora lansko leto, žičničar na vrhu otroškega traku v ograjenem otroškem poligonu je bil DNEVNO tako nadelan, da se je opiral na otroke, ki so sestopali. poligon je 50 m od uprave in šefov, pa ga nobeden od njih ni skužil
- mariborsko pohorje - areh, bife na vrhu cojzarice letos, reševalec v službeni bundi in vokitokijem pa tri pire pred sabo, ki jih je potamanil v slabe pol ure (vsaj bundo bi si naokol obrno pa vgasno tisto zvezo)
- mariborsko pohorje, zgornja postaja gondole, dva strojnika v službi, eden mi prijazno poda smuči iz držal, čez kako uro in pol se srečava v hotelskem bifeju. jaz na čaj z medom, on en kratki kapsl, ga je stegno kot da bi ga po tleh zlil.
- vogel konta lani, žičničarja na sončku žulita vsak svoj pir na spodnji postaji a da bi prijela kakšno sidro ...

a še naštevam ? ja če tele pijejo, koliko se jih pa potem pijanih vozi z motornimi sankami in navsezadnje z ratraki ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja Stran 1 od 10

Kazalo po Smucisca.net forumu » Stari vrh » povozil jo je
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB