Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Sella Nevea - Nevejsko sedlo

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
 Sella Nevea - Nevejsko sedlo « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
kikach
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 26, 2016 7:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Feb 2015 19:39
Prispevkov: 26


Ima kdo kakšne informacije iz Sella Nevee kakšno je stanje?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
buly kass
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 26, 2016 8:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 21:53
Prispevkov: 326


Zasnezena pista Kanin agonistica ter del turistice do krizisca gondola obratuje od 9h do 16h spodaj pa je zasnezeno ob traku,ki tudi obratuje od 9h dop 16h Zal na ostalih progah ni dovolj snega ali pa ga sploh ni,je pa bilo danes kar toplo +7 za ta cas pretoplo. Ob primirni temperaturi se bo zasnezilo se spodnji del proge Turistica ,toliko je se ostalo vode.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
buly kass
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 26, 2016 8:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 21:53
Prispevkov: 326





Smucarjev zelo malo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 09, 2017 7:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Danes sem popravil včerajšnjo napako in se za tri ure odpravil pod Kanine. Tako kot včeraj je bilo tudi danes tule bolj ali manj sončno, medtem ko je bila na Voglu, Krvavcu, Gerlitznu in Višarjah gosta megla. Ljudi navkljub temu seveda malo. Če ne bi bilo skupin italijanskih otrok, bi vse skupaj delovalo takorekoč prazno.

Sneg in proge super, že precej solidno zbit naraven sneg, razen na spodnji polovici proge v dolino, ki je bila (sklepam, da zaradi kombinacije dežja in umetnega snega) na določenih predelih precej grobo grudasta.

Na slovenski strani je obratovala samo Prevala na obe strani, progo pod kabinko še urejajo. Me je pa kar nasmejal kontrast med italijansko in slovensko stranjo - že pred farso zadnjih let je bila razlika kar opazna, zdaj je pa sploh komična: s totalno spedenane nevejske strani prideš do provizorične hiške pri štirisedežnici, kjer vse še vedno deluje precej napol narejeno, na sedlu žičko na ves glas nabija neko obupno muziko, na drugi strani je pa vibe itak čisto na nivoju vaških smučišč. No ja, navkljub vsemu sem še enkrat znova ugotovil, da se mi z Nevejo povezan Kanin vseeno zdi najboljše slovensko smučišče.

Za konec pa še ena zahvala Italijanom za zelo lepo asfaltirano parkirišče, ki bi bilo lahko za zgled mnogim bolj fensi avstrijskim (no, pa tudi nekaterim drugim italijanskim) smučiščem, ki iz meni neznanih razlogov še vedno vztrajajo pri blatnem makadamu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MSIN
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 10, 2017 4:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Mar 2015 11:39
Prispevkov: 197
Kraj: Ljubljana

Čakam, da še mal nasuje 30 cm bo dosti in grem probat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 26, 2017 10:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Danes sem iskal čimmanj gužve in zato odšel semle - ljudi je bilo sicer več kot sem pričakoval, ampak verjetno vseeno bolje kot na drugih podobno oddaljenih smučiščih, pa tudi na napravah se v bistvu niti ni čakalo. Je pa bilo zjutraj precej kaotično s kartami, ker so vsi prihajali z nekimi voucherji in podobnimi stvarmi ter delali precejšnjo gnečo.

Glede na to, da sem včeraj pod Begunjščico ril po kar solidnih količinah pršiča, sem tudi danes pričakoval kar precej novega snega, ki ga pa kar ni in ni bilo. Sploh na slovenski strani je zelo bogo, proga proti srednji postaji Škripija je bila že kar na meji. Na italijanski strani pod funiforjem super, v dolino pa razen v zgornji tretjini spet precej grudasto, letos nekako kar kanec pod pričakovanji.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Joža
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 28, 2017 7:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Feb 2017 19:32
Prispevkov: 3
Kraj: Ljubljana

Živijo, glede na to da bo po napovedih zapadlo cca 50cm snega čez noč, me zanima ali veliko tvegam glede plazov, če se spustim po grebenu na levo ali denso stran pod zgornjo gondolo? Brez žolne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
buly kass
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 28, 2017 8:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 21:53
Prispevkov: 326


a tje dost usega?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MSIN
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 28, 2017 8:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Mar 2015 11:39
Prispevkov: 197
Kraj: Ljubljana

Ok, če te prav razumem, misliš levo skozi Krnico in desno proti Italiji?
V primeru, da ga čez noč ali dan nasuje 50cm, bodo naprave ne bodo obratovale vsaj 24 ur.

Če greš gor peš oz na turni pohod, pa si na določenih delih konretno izpostavljen. Glede na tvoje vprašanje sklepam, da terenov ne poznaš, zato pojdi raje na čaj ali pivo, v prvo gostilno, ki jo opaziš.

Gore so za uživat ne za izivat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Joža
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 28, 2017 9:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Feb 2017 19:32
Prispevkov: 3
Kraj: Ljubljana

Hvala, se bom držal tvojih besed.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borci
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 01, 2017 9:17 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2007 11:37
Prispevkov: 132


https://www.youtube.com/watch?v=PrWCwPhaJw8
to si poglej potem pa preceni.

Takrat ko so to počeli smo gledali iz zgornje postaje gondole (telecabina Kanin) oz pri koči.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Charlie Uno
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 01, 2017 7:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2008 18:09
Prispevkov: 327


Plaz zasul slovenskega smučarja, odnesel jo je z zlomljeno nogo
Pravzaprav, skoraj vse dobro. Verjetno je imel zelo veliko sreče.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MSIN
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 01, 2017 8:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Mar 2015 11:39
Prispevkov: 197
Kraj: Ljubljana

Tudi jaz sem slišal in sem se spomnil našega forumaša. Joža upam, da si šel na čaj ali pivo??
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Joža
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 01, 2017 9:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Feb 2017 19:32
Prispevkov: 3
Kraj: Ljubljana

Joža varno užival na pivu. Hvala za skrb!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 01, 2017 10:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Mogoce ni ravno 100% prava informacija, ker tega nisem nikoli preverjal (pri meni je oprema vedno zraven, ko zavijem dol s smucisca), ampak kolikor mi je znano, je v Italiji off-piste smucanje brez lavinske opreme kaznivo dejanje (zares hvala bogu, ce ze ljudje sami nimajo toliko v glavi, da bi dojeli da je zolna edina stvar, ki ti lahko resi zivljenje ce imas malo smole... ali pa zgolj malo manj srece). Torej ce te dobi kaksen od njihovih 100 in ene sorte policajev, in ja jih je veliko naokoli, bos v najboljsem primeru placal, v najslabsem te bodo pa tako ali tako pomladi izkopali.
Dajte pocasi razumeti, da tudi 3m iz smucisca ni vec smucisce in da so stvari povsem drugacne kot na smuciscu, hkrati pa zahtevajo povsem drugacen pristop kot takrat, ko za tvojo varnost poskrbi nekdo drug. Drugace je bila pa danes nevarnost plazov po Kaninu in okolici 4. stopnje in pri tem imas verjetno skoraj vecjo moznost da prezivis, ce se gres rusko ruleto, kot pa ce gres brez kakrsnega koli znanja "malo smucat" izven smucisc.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja Stran 5 od 8

Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Sella Nevea - Nevejsko sedlo
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB