Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Sella Nevea - Nevejsko sedlo

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
 Sella Nevea - Nevejsko sedlo « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Julius Kugy
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 08, 2009 10:58 am    Naslov sporočila: Sella Nevea - Nevejsko sedlo Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Feb 2008 11:54
Prispevkov: 17
Kraj: Đesenice

Upam, da nisem sfalil teme, trikrat sem pregledal vse in kar se tiče razmer je nekaj omenjenega zgolj med novostmi.

Tudi informacije niso najbolj sveže, med novoletnimi prazniki sem se računalnika izogibal kot hudič križa. Gor sem bil 29.12.2008.

Nova krožna kabinka za 16 oseb je pridno na dolžnosti, vrste ni bilo nobene, snega čez glavo, pravzaprav na vrhu 2x-3x čez glavo Smučišče je celotno v senci, trenutno zaradi nizkega loka sonce ne pokuka niti na vrh. Na vrhu pršič, spodnji del trd (sploh Agonistica), mestoma tudi rahlo poledenel. Spotoma pri povratku domov sem zato najprej odložil smučke na servisu, saj so bile kante v q...

Koča Gilberti je odprta, se je pa izjalovil moj plan, da bom pred zadnjo rundo skočil na pivo in nato v miru pred temo odmučal dol, še nekaj minut pred četrto so se namreč v koči oglasili policaji in povedali, da je kazen za vožnjo po zaprti progi 200 ojrotov, zato sem Franziskanerja na hitro zvrnil in v policijskem spremstvu odsmučal v dolino

Sella je po mojem mnenju eno najboljših smučišč glede razmerja cena/kvaliteta in če se hočeš zgonit do mehkega. Povprečen krog sem vozil malo pod 20 minutami, torej sem v štirih urah pridelal kakšnih 9km višinca.

Cesta, ki je bolj podobna bob stezi je sicer splužena, vendar mestoma poledenela in zahteva kar nekaj previdnosti (in spretnosti pri zadnjem pogonu).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jazbec
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 12, 2009 10:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Jan 2007 10:18
Prispevkov: 152
Kraj: kobarid

Ker so Višarji zaprti sem ga udaril sem gore:

Cesta proti Selli - včeraj zaprta zaradi plazu - danes odprta...sneg in led, ma če jemaš vse O.K je bp

Delno sončno, do pol je bil sneg zelo dobr, nižje pa trd in grudičast...ljudi kr neki, ma se je dalo...

Koča na vrhu je zanimiva že zaradi tega moža:

In še pogled proti bodoči povezavi:

In kako izgleda cesta čez Predil na italijanski strani:

_________________
www.jazbec.eu

Ne me sili na smučke, ker sem trmast! Ko bom star vam bom že pokazal kako smo smučali nekoč!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
damo02
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 21, 2009 11:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Ned Feb 2009 17:54
Prispevkov: 77


V četrtek sva bila v Selli Nevei, severnem pobočju Kanina. Glede na to, da so v Selli Nevei še vedno zelo zimske razmere, je smučišče vrhunsko. Začela sva malo po 9ih v sončku, ob enajstih se je hitro pooblačilo, ob enih pa je začelo snežiti. Ob štirih je bilo na vrhu že več kot 5cm novega snega. Na smučišču sva bila praktično sama, smučala do onemoglosti in naredila 20 voženj (15km višinca)

Glede na to, da postaja Sella Nevea zaradi bodoče povezave s Kaninom vse bolj aktualna, naj navedem še par (nekaterim verjetno že znanim) informacij: staro gondolo so pred letošnjo sezono zamenjali z novo, gradi se tudi nova proti Prevali (končana naj bi bila za naslednjo sezono). Gradijo se tudi novi apartmaji, čeprav že obstoječe apartmajsko naselje izgleda kot mesto duhov (Trbiž in Mokrine sta pač bolj aktualna in lažje dostopna). Sella Nevea je tudi FIS center za trening mlajših selekcij (proga Agonistica je smuk proga, prirejajo tudi tekme za evropski pokal). Po zadnjih informacijah naj bi Italijani tudi gradili nov odcep na avtocesti pri Klužah (Chiusaforte), ki bi malo skrajšal pot iz Vidma. Očitno so ambicije na obeh straneh velike, upamo na najboljše.

še nekaj fotk:

križišče Turistice in Agonistice


pogled od zgoraj


Agonistica


srednji del Turistice


pogled proti Prevali (zanimivost: še malo bolj desno spodaj je spodnja postaja bodoče povezave na Prevalo - na tem delu je zamet in tam naj bi bilo okoli 15 snega!)


spodnja postaja nove gondole


srednji del Agonistice


zgornja postaja gondole


stara spodnja postaja gondole, desno je nova


v Selli Nevei še vedno zeeeloooo zimsko


poledenelo Rabeljsko jezero (pod prelazom Predel), v ozadju Jerebica


Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Čet Apr 09, 2009 7:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1016


Bil danes, pred kratkim (v zadjih dneh, ko je vroče) kdo gor? Jutri nameravam, pa ne vem koliko hiteti zjutraj. Hvala
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damo02
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 14, 2009 10:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Ned Feb 2009 17:54
Prispevkov: 77


Špik: a ti je ratal it gor? stanje?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
viharnik1
PrispevekObjavljeno: Sre Apr 22, 2009 9:20 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Jan 2007 12:27
Prispevkov: 50
Kraj: Ljubljana

Tudi me zanima, če je kdo smučal na tem smučišču v zadnjem tednu..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Sre Apr 22, 2009 11:03 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Smučišče je že zaprto in zaradi gradnje nove žičnice so že plužili cesto proti gradbišču, ki gre seveda po progi.
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
buly kass
PrispevekObjavljeno: Sre Apr 22, 2009 11:48 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 21:53
Prispevkov: 326


Pozdravljeni,smucisce Sella obratuje do 26.04.09,je pa res da je odprta samo proga agonistica in sedeznica na vrhu,lp smuk
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 07, 2010 9:10 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1016


V petek je na Kaninu burja preprečila obratovanje naprav in tudi izvedbo tekme Freeride Batlle, da pa nam ni bilo preveč dolgčas, smo se odpravili na drugi stran (z avtom seveda )

Proga prazne, držale cel dan, na vrhu (Prevala) kar precej vetrovno. Drugače pa perfektna smuka.
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
and3r3
PrispevekObjavljeno: Pet Apr 09, 2010 1:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 23:30
Prispevkov: 24
Kraj: Ljubljana

Kot sem že v eni drugi temi omenil, sem bil v sredo gor (bil je eden najlepših dni, če ne najlepši dan za smuko v tem letu (niti enega oblačka)... je pa res, da je bila posledica tega južni sneg),... Meni se zdi nova kabinka super ''okrepitev'' za smučišče. samo mi ni všeč, ker je smučke treba vzeti s seboj v kabinko, namesto da bi jih zataknil na zunanji strani vrat (al kako bi se to lahko še lepše reklo)...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
19.marko
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 12, 2010 8:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Dec 2010 17:43
Prispevkov: 154


Ali Sella nevea že obratuje med tednom?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alessio
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 13, 2010 12:05 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Jan 2008 22:28
Prispevkov: 39
Kraj: Obala

Kot so objavili na spletni strani Promoturja je ta teden od ponedeljka do petka odpto samo smučišče Sella Nevea. Ostala smučišča družbe Promotur so do sobote zaprta.

http://www.promotur.org/index.php
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alessio
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 13, 2010 1:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Jan 2008 22:28
Prispevkov: 39
Kraj: Obala

alessio je napisal/a:
Kot so objavili na spletni strani Promoturja je ta teden od ponedeljka do petka odpto samo smučišče Sella Nevea. Ostala smučišča družbe Promotur so do sobote zaprta.

http://www.promotur.org/index.php


Popravljam:

Od ponedeljka do petka je poleg smučišča Sella Nevea( samo na italijanski strani) tudi odprto smučišče Zoncolan z eno delujoču štirisedežnico in progami Zoncolan 1,2,3 in 4. Vsaj tako piše ne njihovi spletni strani.

Jutri ali v sredo moram še jaz odpreti letošnjo sezono. Se moram še odločiti kam naj grem (Zoncolan ali Sella Nevea). Kot vidim na web kameri je danes na Zoncolanu par smučarjev. Smuka mora biti enkratna.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alessio
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 15, 2010 7:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Jan 2008 22:28
Prispevkov: 39
Kraj: Obala

Ravnakar iz Selle Nevee.
Gužve nobene. Po 13. uri nas je še smučalo samo par smučarjev. Sneg mešanica kompakt in naravni. Progo zdržale cel dan brez kucljev. Žirafe na veliko delajo nove kupe snega.
Delala je samo žičnica Kanin in ena vlečnica. Temperatura spodaj je bila okoli -6°C, zgoraj pa okoli -12°C. Dnevna smučarska karta pa je bila samo 20 ojrov.
Skratka super za prvo smuko letos.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
humdrum
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 28, 2010 2:15 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 12:55
Prispevkov: 128


žal, neumno in absurdno, da so pustili edino zanimivo zapravo v dolini (lepa rdeča vl.in 2 progi ROSSA DEL POVITZ).
Tam sedaj ne obstaja več ničesar.

Neumni italijani.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja Stran 1 od 8

Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Sella Nevea - Nevejsko sedlo
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB