Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Sella Nevea - Nevejsko sedlo

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
 Sella Nevea - Nevejsko sedlo « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
19.marko
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 12, 2011 6:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Dec 2010 17:43
Prispevkov: 154


Kakšno je kaj stanje na Italijanski in Slovenski strani?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jazbec
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 14, 2011 10:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Jan 2007 10:18
Prispevkov: 152
Kraj: kobarid

19.marko je napisal/a:
Kakšno je kaj stanje na Italijanski in Slovenski strani?

Italijanska še v senci in bolj trda, zimska - naša trenutno spomladanska in v soncu.
_________________
www.jazbec.eu

Ne me sili na smučke, ker sem trmast! Ko bom star vam bom že pokazal kako smo smučali nekoč!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Triglavski
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 25, 2012 8:30 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Feb 2012 18:00
Prispevkov: 56


Vceraj sem smucal v Selli Nevei Ker je bila odprta le italijanska stran sem se odlocil da porocilo objavim kar pod to temo Na parkiriscu sem bil malce pred deveto uro in dozivel pravi mali sok ker skoraj da ni bilo avtov in pa se tisti ki so bili so bili vecinsko turni smucarji V tistem trenutku sem uvidel da se bom danes RES nasmucal Spodaj v dolini je bilo prijetnih stiri stopinje minusa ko pa sem prisel gor pa sok Pihal je topel veter in mislim da se nebi prevec ustel ce bi rekel da je bilo ze zjutraj pri gilbertiju 5 stopinj No za ogrevalno voznjo sem dozivel tisto kar sem si od nekdaj zelel, peljl sem se cisto PRVI po progi, ceprv sem ponavadi ze ob devetih na smuciscu se mi to se ni zgodilo Ker so bile proge prazne je bilo mozno na polno karvat v dolino Tako brezskrbno za druge na smuciscu ze doooolgo nisem smucal ce sploh kdaj No seveda sem sel kdaj pa kdaj za presekat tudi na prevalo po malce hitroti(smuk iz pol proge);)Pogovarjal sem se s tremi prijaznimi zickoti na nasi strani, rekli so da je MOZNO da odprejo 25. razen ce ne Snega pravijo da je premalo vendar za silo bo, upe za sneg pa polagajo na sredo...Proge so vecinoma zdrale do konca le na cisto spodjem delu , kjer je bilo se vedno najbolj mrzlo, se jenaredila neka cudna podlaga iz moke grud in pa trde podlage tako da je bilo spodaj mogoce zaradi difuze in podlage(pa tudi zaradi pekocih nog ) malce manj kvalitetno karvati.Pod crto:razmere, priprava prog, proge same(tiste v dolino): odlicno.Manjkala pa je vecaj kolicina prog za vec raznolikosti kar bi zlahka dosegli z odprtjem (ze steptanega!!!!) Kanina.Super smucarski dan(4 ure) kjer sem se nasmucal kot ze dolgo ne
_________________
Srecno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boštl
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 29, 2012 9:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Sep 2010 17:41
Prispevkov: 129


[img]



















Danes spet en krasen dan.Zjutraj smo parkirali v Selli,in smo takoj odšli na slovensko stran.Sneg je bil po mojem okusu pomrznjen vreme sončno in brez vetra,tako da je delalo celo smučišče.Na Kaninu je bilo kar nekaj gneče,na Skripiju se je čakalo 5 do 10 minut,proga do kabinke pa še ni bila odprta.Zato smo se odločili,da bomo smučali v glavnem na Italjanski strani,kjer pa praktično ni bilo gneče in se ni nikjer čakalo.Čeprav je Nevejska stran senčna,so bile temperature malo pod ničlo,tako,da se je dalo zdržati tudi v senci.Popoldan so bile proge v zgornjem delu še vedno perfektne,spodnji del se je pa zdrsal in je bilo kar nekaj ledenih plošč.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SUSTI
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 06, 2013 11:30 pm    Naslov sporočila: sella nevea Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Okt 2011 22:49
Prispevkov: 53


Apartma sva imela v Bovcu rezerviran že od jeseni, karte tudi, zato sva pač odšla tja. Zaradi "padca" Kanina ljudi vozijo z mini skibusi iz Kaninske vasi in od hotelov v Sella Neveo, precej neorganizirano - čas odhoda zamuja, povratek (piše na uradni strani Kanina) ob 16, v resnici dobre pol ure kasneje, rezervacije sedežev sva potrdila po telefonu, npr. Madžari in Čehi (teh je v Bovcu največ) o tem ne vedo nič, zato šoferji kličejo drug drugega da se dobijo še prosti sedeži. Slaba organizacija s strani ATC-ja.
Pot v Sello traja cca 50 min, vsa čast šoferjem za prijetno in varno vožnjo po nikakvih cestah. Na Selli so cel ta teden tekmovanja: evropski pokal SG ženske, superkombinacija ženske, Italijanski pokali itd, tako da je zaprta leva proga gledano od zgoraj navzdol. Povezave s funiforjem do naše strani do včeraj še niso poteptali, čeprav sta se dva ratraka "trudila" vsak dan po kaki dve uri. Se jim pač ne mudi - beri - izplača, ker Slovenska stran pač ne dela. Očitno ima naša dosti denarja in se jim pač z Italijani ne da dogovoriti, da bi delala vsaj Prevala in še kaj.
Sama smuka pa je na progi lahko rečem idealna: praktično samo naraven sneg, izredna preparacija brez grbin, kamenja in ostalih presenečenj. Ljudi tudi kar nekaj, vendar sprejemljivo. Do sedaj nisem verjel ampak sedaj lahko potrdim Največja nevarnost na smučišču so res Madžari, ki komaj stojijo na dilcah, pa brez "speed limita". V ponedeljek je bil idealen dan brez vetra, oblakov, sonce in ravno prav hladno, v torek pa je pihalo, da se je včasih ustavila tudi gondola ali pa vozila počasi, vendar je bil sneg še vedno idealen, le popoldne je začelo malo padati, veter pa je delal zamete in ni bilo več tako varno. Danes zjutraj pa v Bovcu snežni metež, leden dež, 5 mm ledene kroglice , v eni uri vse zasneženo, zato sva se odpravila domov preko Gorice. Kako pa je bilo na Primorski avtocesti pa glej TV..
Zadovoljen pa za dvema dnevoma res dobrih snežnih pogojev na Selli. Kako pa bo s Kaninom pa tudi Bovčani zmajujejo z glavo, tako da nas za to sicer prelepo smučišče (končno povezano s Sello) lahko kar skrbi.
Fotografij pa ni ker se mi je razpadel mobitel..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hrošč
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 07, 2013 1:06 am    Naslov sporočila: Re: sella nevea Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 9:43
Prispevkov: 494


SUSTI je napisal/a:
.
Fotografij pa ni ker se mi je razpadel mobitel..

Da ni šel tvoj mobitel na eno vožnjo s kaninsko gondolo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SUSTI
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 08, 2013 12:17 am    Naslov sporočila: sella nevea Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Okt 2011 22:49
Prispevkov: 53


Nekaj slik s Sella Neveje je le ostalo, mobitel na srečo ni potoval s Kaninsko gondolo, drugače bi bil lahko podoben letečim kabinam, še sreča da ni bilo noter ljudi..

Takole so šibale dekleta na EP

Dobro da se v gondoli malo počije, lepo na sončku

V senci jo malo zebe v prste
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 15, 2013 10:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 364


Danes sem šel s turnimi do Gilbertija. Nevejska proga v dolino je v ODLIČNEM stanju, toplo priporočam vsem, ki bi se radi v parih urah res dobro nasmučali. Sonce je tudi že tako visoko, da se večino dneva smuča na soncu, razmere danes pa so bile popolnoma zimske. Sneg se ni nič ojužil, v zgornji polovici proge je bil še ob dveh perfekten, spodaj pa se je tu pa tam pojavila kaka ledena plošča. Ljudi seveda ni bilo veliko, ne pa tudi tako malo, kot sem pričakoval. Škoda za Kanin letos, sezona bi bila pomojem ena izmed boljših v zadnjih letih. Pa žal mi je za Italijane, ki res nimajo sreče s temle smučiščem...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SUSTI
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 22, 2013 10:30 pm    Naslov sporočila: Sella Nevea Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Okt 2011 22:49
Prispevkov: 53


Danes najlepši smučarski dan te zime. Jutranja temp - 4 st.C, popoldne +6. Sneg zjutraj pomrznjen ampak le spodaj, zgoraj suh, trd, zbit in še lepo zratrakirano. Proge so zdržale praktično cel dan, le popoldne malo moke in čisto spodaj rahlo ojuženo. Vreme brez oblačka -pravi kič- res za dvig počutja.
Ljudi presenetljivo veliko iz doline smo nekajkrat čakali 2-3 kabine, nekajkrat na Funiforju gondola totalno polna - vozila pa je res samo ena. V glavnem kdo drug kot Slovenci, pa Avstrijci in Italijani pa malo ostalih. Po 12 uri pa se je kar spraznilo in se je dalo karvati po celi širini.
V glavnem brez vsakršnih pripomb, bolje skoraj ne more biti pa še eno pivce vmes.
Razgibavanje na vrhu Funiforja



S snegom zatrrpano pogonsko kolo naše žalostne Prevale



Pod Lopo in Kaninom



Bela Peč in Montaž - brez oblačka



Smuka v dolino, na nasprotni strani žal že nakaj časa nedelujoča vlečnica s super progo



Presenetljivo poln Funifor



Proga s Prevale proti Gilbertiju enkratna



Tik pod vrhom



Še en pogled na naš žalostni Kanin

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boštl
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 14, 2013 7:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Sep 2010 17:41
Prispevkov: 129


Že zjutraj so bila parkirišča polna,tako da smo parkirali precaj daleč.Glede na to,sem pričakoval grozno gužvo,vendar ni bilo tako hudo,ker so imeli turni smučarji neko tekmo.Na kabinko se je zjutraj čakalo par minut,popoldan nič.Funiforja sta vozila,bila polna.Zgornji del do Gilbertija odličen pomrznjen,nižje pa dopoldan rahlo ojuženo,popoldan pa zgornji del še vedno zelo dober,prva strmina pod Gilbertijem kucljasta,sneg pomladni,kar v redu,čisto spodaj pa čofta.











Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jazbec
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 22, 2014 9:05 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Jan 2007 10:18
Prispevkov: 152
Kraj: kobarid

Sella Nevea - včeraj čista katastrofa: odpeljal eno furo in zbežal na Višarje...trdo, poledenelo ( dež padal do vrha), zratrakirano zelo slabo - same stopnice...in nekaj smučarjev se je odpeljalo po progi potem ko je ratrak že naredil svoje, ponoči so te smučine zmrznile in danes je bila katastrofa....Višarji: trdo, tudi tam je padal dež do vrha, ampak zratrakirano odlično in vsaka fura je bila boljša...na koncu zelo užival....imel še freeride bord s seboj, ampak niti sledu o celcu - dež je naredil svoje...bo treba počakat na petek...
_________________
www.jazbec.eu

Ne me sili na smučke, ker sem trmast! Ko bom star vam bom že pokazal kako smo smučali nekoč!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
19.marko
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 26, 2014 10:36 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Dec 2010 17:43
Prispevkov: 154


A kdo ve, če je cesta iz Trbiža proti Sella neveji odprta?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jazbec
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 07, 2014 11:47 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Jan 2007 10:18
Prispevkov: 152
Kraj: kobarid

Vi informiamo che la strada che da Cave del Predil porta a Sella Nevea ? stata RIAPERTA. Ricordiamo che quest'anno gli impianti e le piste sul versante Sloveno del Kanin non saranno in funzione per lavori di ristrutturazione.

To obvestilo je na njihovi uradni strani od dne, ko so jo odprli. Je ODPRTA!
_________________
www.jazbec.eu

Ne me sili na smučke, ker sem trmast! Ko bom star vam bom že pokazal kako smo smučali nekoč!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 07, 2014 4:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3451
Kraj: Maribor

Aha ... in kaj mislijo z 'lavori di ristrutturazione' ??
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jazbec
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 13, 2014 7:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Jan 2007 10:18
Prispevkov: 152
Kraj: kobarid

Dela na slovenski strani


Te dni so gor enkratni pogoji


_________________
www.jazbec.eu

Ne me sili na smučke, ker sem trmast! Ko bom star vam bom že pokazal kako smo smučali nekoč!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja Stran 2 od 8

Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Sella Nevea - Nevejsko sedlo
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB