Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Turno smučanje » Turno smučanje

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 Turno smučanje « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Adventure
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 25, 2010 1:28 pm    Naslov sporočila: Testiranje in predstavitev opreme - Vabilo Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Jan 2010 13:26
Prispevkov: 1


Spoštovani,
Skupaj s proizvajalcem turnosmučarske opreme Dynafit, ABS in PIEPS vas vabimo na predstavitev in testiranje opreme.
Testiranje in predstavitev bosta potekala 31.1.2010 od 9:00 do 15:00 ure na smučišču vadbenega centra na Rudne polju (Pokljuka)
Za testiranje in izposojo bodo na voljo smuči,vezi, smučarski čevlji in psi proizvajalca Dynafit. Prikazali pa bomo tudi delovanja lavinskega nahrbtnika ABS in lavinskih žoln in opreme PIEPS.
Vsi, ki boste testirali opremo Dynafit prejmete kupon s katerim imate 15% popust pri nakupu le te v trgovini Annapurna way, Krakovski nasip 4, v Ljubljani.

Toplo vabljeni.

Za več informacij smo vam na voljo na info@annapurna.si ali tel: 01 426 34 28
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lenuh
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 29, 2010 8:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Jan 2010 21:51
Prispevkov: 126


Jaz imam turne smuči še od 4 razreda dalje začel sem za zanmko Dynafit čevlji in smuči ter vez letos pa sem si kupil novo opremo smuči in pancarje Dynafit čevlji pa Scarpa (model) F3 čevlje morem res pohvaliti so res odobni in bolši od Dynafit-ovih bol odobni za hojo navzgor tudi bol gibljivi.

_________________
LP XD
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
screamc
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 13, 2021 11:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Dec 2019 1:05
Prispevkov: 49


Dejansko je letos videt zelo velik naval na opremo za turno smuko. Jaz razmišljam o tem ze kakšni dve leti a samo razmišljam. Danes sem dejansko bil pozoren na turne smučarje in jih opazoval kako plezajo po hribu navzgor.

Zanima me predvsem če kdo pozna trgovino kjerkoli v Sloveniji, ki prodajajo rabljeno opremo in da tam lahko dobiš zraven še kakšen nasvet...
_________________
2018/19 - Nassfeld; Bad Kleinkircheim; Weinebene; ; Mariborsko pohorje; Rogla
2019/20 - Saalbach-Hinterglemm; Flachau; Kaprun / Kitzsteinhorn; Rogla
2020/21 - Mariborsko pohorje; Krvavec
2021/22 - Nassfeld; Mölltal; Civetta; Arabba / Val Gardena / Alta Badia / Marmolada; Mariborsko pohorje; Krvavec
2022/23 - Obertauern; Nassfeld; Flachau; Bad Kleinkircheim; Saalbach-Hiterglemm; Kaprun / Kitzsteinhorn
2023/24 - Flachau / Zauchensee; Nassfeld; Krvavec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RokSiEu
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 14, 2021 10:08 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Dec 2012 21:11
Prispevkov: 114


Rabljeno težko. Ponavadi lahko na koncu sezone kupiš opremo, ki so jo izposojali.

extremevital, šport 11, iglusport...

Drugače pa na štajerskem koncu ne moreš dobiti ničesar, mogoče kak stari komplet, ki ga občutno preplačaš. Pač povpraševanje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 14, 2021 10:31 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 939


Za izposojo bi šlo brez čevljev: https://www.facebook.com/Esportstrgovina/

Spoštovani, z veseljem Vam sporočamo da imamo Turno opremo na izposojo tudi pri nas. Vse modele smo "oblekli" v adrenalin freeride/touring vezi ki so primerne za vse vrste smučarskih čevljev, saj zaradi covid-19 do nadaljnega ni možna izposoja smučarskih čevljev. Za kakeršna koli vprašanja glede turne opreme, nas vedno lahko kontaktirate na info@esportshop.si ali po telefonu 031320024. Zaradi velikega zanimanja pa si opremo rezervirajte čim prej.
Dynastar Cham 87 (178) + adrenalin 14 short + kože
Dynastar Cham 87 (178) + adrenalin 14 long + kože
Fischer Watea 106 (190) + adrenalin 16 long + kože
Head Kore 105 (189) + adrenalin 14 long + kože
Izposoja opreme 25 EUR/ DAN
Prijetno smuko vam želi
Ekipa E-Sports ⛷
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RokSiEu
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 14, 2021 12:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Dec 2012 21:11
Prispevkov: 114


Sem iz Maribora pa prvič slišim za to trgovino! Super, hvala!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 14, 2021 12:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 939


RokSiEu je napisal/a:
Sem iz Maribora pa prvič slišim za to trgovino! Super, hvala!


Nova trgovina, mislim, da sploh še niso uspeli uradno odpret. Mora pa bit neka povezava očitno z Matias2 trgovino, ker imajo večinoma njihovo robo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
screamc
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 17, 2021 11:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Dec 2019 1:05
Prispevkov: 49


Zdaj bo mogoče smešno ampak vseeno vprašam. Bi bilo kaj narobe, če bi na navadne smuči nalepil te koze?
_________________
2018/19 - Nassfeld; Bad Kleinkircheim; Weinebene; ; Mariborsko pohorje; Rogla
2019/20 - Saalbach-Hinterglemm; Flachau; Kaprun / Kitzsteinhorn; Rogla
2020/21 - Mariborsko pohorje; Krvavec
2021/22 - Nassfeld; Mölltal; Civetta; Arabba / Val Gardena / Alta Badia / Marmolada; Mariborsko pohorje; Krvavec
2022/23 - Obertauern; Nassfeld; Flachau; Bad Kleinkircheim; Saalbach-Hiterglemm; Kaprun / Kitzsteinhorn
2023/24 - Flachau / Zauchensee; Nassfeld; Krvavec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 17, 2021 11:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2320


Ne lahko poizkusiš smuči tukaj niso bistvenega pomena. Se boš pa precej namatral zaradi fiksnega okovja. Sam sem poizkusil isto pa vseeno zdaj raje hodim z turnimi sulicami .
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
screamc
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 18, 2021 12:04 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Dec 2019 1:05
Prispevkov: 49


Itak, verjamem da se ne more primerjat. Mislil sem za kaksen lazji hrib. Za zacetek bi poizkusil to, pol bom pa itak moral turne nabavit. Hvala.
_________________
2018/19 - Nassfeld; Bad Kleinkircheim; Weinebene; ; Mariborsko pohorje; Rogla
2019/20 - Saalbach-Hinterglemm; Flachau; Kaprun / Kitzsteinhorn; Rogla
2020/21 - Mariborsko pohorje; Krvavec
2021/22 - Nassfeld; Mölltal; Civetta; Arabba / Val Gardena / Alta Badia / Marmolada; Mariborsko pohorje; Krvavec
2022/23 - Obertauern; Nassfeld; Flachau; Bad Kleinkircheim; Saalbach-Hiterglemm; Kaprun / Kitzsteinhorn
2023/24 - Flachau / Zauchensee; Nassfeld; Krvavec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 18, 2021 11:33 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Brez okovja, kjer imas prosto peta, ti bodo koze bolj malo pomagale. Pri hoji moras dvignit peto, drugace ne gre in to pri navadnem alpskem okovju ni mozno. Poleg tega je fino, ce so koze odrezane za smuci od robnika do robnika, ne da so ali preozke (pri alpskih smuceh bo to zares tezko, ker so (skoraj) vse turne sirse), prav tako pa ne presiroke, ker imas lahko probleme na malo bolj trdi podlagi, pa da o tem, da unicis koze niti ne govorim.
Ampak kot sem rekel, tudi ce gres cisto malo, hodis uro ali dve. In da bi to delal z zapeto peto si nikakor ne morem predstavljat.
Drugace pa koze ne bodo skodile smuci. Je pa fino malo bolj redno mazat smuci, ce uporabljas koze
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 18, 2021 11:38 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Pa mogoce se ena stvar, ki je pri trenutni evforiji nad turnim smucanjem vecinoma spregledana.
Tam zunaj ne veljajo ista pravila kot na smuciscih. Na smuciscih si vecinoma varen in drugi skrbijo za tvojo varnost. Takoj ko si zunaj, pa si odgovoren sam. In ce je potegnjena spura, ni receno da je stvar varna. Niti ni receno, da spura pelje nekam, kamor bos lahko brez tezav odsmucal. Mogoce je tudi od vceraj, ko so bile razmere popolnoma drugacne.
Zato je pri tem treba hudo dobro poznati sneg in kako so se stvari odvijale, saj le to lahko vsaj do dolocene mere garantina varnost. Poleg tega pa, tudi ce gres zgolj na "manjsi hrib" je obvezna lavinska oprema. Plazovi so tudi tam, kjer jih, sploh manj izkuseni, ne bi nikoli pricakovali. In glede na videno letos, sem po pravici povedano presenecen, da ni nekih strasnih nesrec, ker se smucajo stvari, ki se vecinoma ob takih pogojih ne smucajo (pa za razliko od "pravih" turnih smucarjev, jaz smucam veliko bolj ekstremne stvari pa sem vseeno letos presenecen), ljudi je pa po hribih noro veliko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 Stran 3 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Turno smučanje » Turno smučanje
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB