Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Nakup novih smuci Elan Magfire, Speedwave, kateri model?

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Nakup novih smuci Elan Magfire, Speedwave, kateri model? « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
airman02
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 26, 2010 1:23 pm    Naslov sporočila: Nakup novih smuci Elan Magfire, Speedwave, kateri model? Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Okt 2010 12:58
Prispevkov: 13


Prosil bi vas za pomoč. Po dolgem času sem se odločil, da je čas da nabavim nove smuči. Prej dolgo časa nisem veliko smučal, lansko sezono pa sem malce več... Ugotovil sem, da so mi moje smuči za moje potrebe veliko premehke, saj v zavojih enostavno niso več prijemale.

Trenutno sem vozil na Elan A02 seriji, nimam pojma kakšna je to trdota, neka cheap varianta dil nekaj let nazaj pač.

Sedaj me zanima, kaj mi priporočate? Moja tehnika je povprečna, rad vozim srednje hitro, zato sem razmišljal o smučeh, ki dopuščajo napake in so nekoliko lažje vodljive.

Zato sem razmišljal o Elanovi Speedwave ali Mag seriji (oz nova Waveflex serija). Me pa zanima kaj mi vi priporočate, katere modele, trdoto, itd.

Razmišljal sem, glede na to da nisem ziher kaj mi bo sploh kul, da bi morda kupil kakšen lanski model (Begunje morda to kaj prodaja?), ali pa počakal na ta sejem v BTC-ju. Predlogi?

Za pomoč se vsem iskreno zahvaljujem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dejan_007
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 26, 2010 2:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Dec 2009 12:12
Prispevkov: 41


Če si lažji potem Speedwave 8 oz nove Waveflex 8, če si pa malo težji pa 10. Če govorimo o Elanu. Sicer pa si lahko pomagaš s ski selektorjem:

http://www.elanskis.com/pcc.asp#xpath=/products/skiselector#xpathid=#lang=slo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
airman02
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 26, 2010 2:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Okt 2010 12:58
Prispevkov: 13


Ja sej, isto mi je ski selektor predlagal.

Visok sm pa 182cm, 75kg. Kakšna pa dolžina? Sem razmišljal o 168. Bodo prekratke?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smitko
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 26, 2010 2:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Mar 2006 10:11
Prispevkov: 235
Kraj: mb

probaj prvo pred nakupom ujet kakšen test probaj prvo 10 potem 12 dolžina 176
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bobo
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 26, 2010 11:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Apr 2007 12:22
Prispevkov: 235


Iz Elan A02 na WF12. Ja...

Resno - med temi dvemi dilami so svetovi. A02 je putr. SW12 pa vse prej kot to. Vmes bi vsaj nekaj časa bilo bolj pametno smučati na čem vmes, tj. E Flex 6, maximalno WF8. Če delaš tam okrog 5-10 dni na leto, ti bo to povsem dovolj vsaj za nekaj let. Potem pa, glede na znanje in želje, kaj bolj "konkretnega". To bi bil vsaj moj nasvet, no...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
airman02
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 26, 2010 11:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Okt 2010 12:58
Prispevkov: 13


Ja o tem sm tut sam razmišljal, da ne bi delal velikega preskoka. Ker vsi vemo, da čez noč ne gre. So pa verjetno tle mal bol izkušeni smučarji in zato je verjetno se malce težje vživet.

Kakšna pa mislite da dolžina? 176 al 168? Tanove WF8, mislite da se stare 8-ke še da dobit? V begunjah morda?
Hvala useem za pomoč
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smitko
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 27, 2010 7:52 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Mar 2006 10:11
Prispevkov: 235
Kraj: mb

probaj prvo pred nakupom ujet kakšen test probaj prvo 10 potem 12 dolžina 176

tudi WF8 je puter,zato sem mu priporočil prvo naj sproba WF10,nato pa naj še sproba WF12 se mu bo potem za WF10 lažje odločit to je dilca ki odpušča tudi kakšne napake dolžina 176 pa zato ker 168 z povprečnim znanjem če jo malo bolj spustiš preveč pleše spredaj.predvsem ti predlagam da smučke pred nakupom sprobaš
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
airman02
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 27, 2010 11:40 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Okt 2010 12:58
Prispevkov: 13


Kaj pa kaj takega?
http://www.bolha.com/moske-smuci-okovja/smuci-elan-mag-74-2010-2011-oglas383944772

ali

http://www.ski-mag.com/en/ski/clanak.php?id=20879
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 27, 2010 2:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Mimogrede malo ukradem temo - kaj bi predlagali smučarju, ki bi šel iz Fischer RX6 na Elan? Nisem uspel ujeti nobenega testa lani, edino Fischer Progressor 9+ sem vozil pa se mi je zdela malo pretrda, sem pa precej lažje karval z njo.

Po prebranem bo WF8 premehka?

180 cm / 80 kg. Prevozil sem sicer še vsako črno progo, ki sem jo srečal, se pa najbolje počutim na rdečih oziroma malo strmejših modrih.
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ferrarist
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 27, 2010 2:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Avg 2008 21:16
Prispevkov: 77
Kraj: Dolenska

10-ka bi bila najbrš prava
_________________
10-11: 1x Krvavec
08-09:12x ; 09-10:14x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andro#33
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 27, 2010 9:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2010 17:39
Prispevkov: 48


airman02 je napisal/a:
Kaj pa kaj takega?
http://www.bolha.com/moske-smuci-okovja/smuci-elan-mag-74-2010-2011-oglas383944772

ali

http://www.ski-mag.com/en/ski/clanak.php?id=20879

ja samo pazi namreč mag ni enako magfire oziroma nwm pač kako se tole letos imenuje - mag so namreč čisto začetniške smuči, magfire pa so že sposobne dati nekaj od sebe z vsemi tehnologijami vred - sicer moj nasvet je MAGFIRE 78, vendar ne Ti (ali pač, odvisno kako ti paše - PROBAJ!!)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smitko
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 27, 2010 9:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Mar 2006 10:11
Prispevkov: 235
Kraj: mb

airman02 je napisal/a:
Kaj pa kaj takega?
http://www.bolha.com/moske-smuci-okovja/smuci-elan-mag-74-2010-2011-oglas383944772

ali

http://www.ski-mag.com/en/ski/clanak.php?id=20879


dej stopi malo na dile ki ti jih priporočamo ,sposodi si jih ob prvi priliki pa potem boš videl kak je ,malo se moraš že sam odločit hruške in jabolka žal ne grejo skupaj
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smitko
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 27, 2010 9:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Mar 2006 10:11
Prispevkov: 235
Kraj: mb

Amater:) je napisal/a:
Mimogrede malo ukradem temo - kaj bi predlagali smučarju, ki bi šel iz Fischer RX6 na Elan? Nisem uspel ujeti nobenega testa lani, edino Fischer Progressor 9+ sem vozil pa se mi je zdela malo pretrda, sem pa precej lažje karval z njo.

Po prebranem bo WF8 premehka?

180 cm / 80 kg. Prevozil sem sicer še vsako črno progo, ki sem jo srečal, se pa najbolje počutim na rdečih oziroma malo strmejših modrih.


enako tudi za tebe probaj 10,potem 12,definicija tvojega smučanja je -povprečnež na urejenih terenih ,glede na kg in znanje je 10 za tebe 100% zadetek dolžina pa isto 176
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Nakup novih smuci Elan Magfire, Speedwave, kateri model?
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB