Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Projekti in ostala smučišča » PA ŠE MALO O ŠTAJERCIH

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 PA ŠE MALO O ŠTAJERCIH « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
nikita14
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 02, 2009 10:56 pm    Naslov sporočila: PA ŠE MALO O ŠTAJERCIH Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pet Jan 2009 22:28
Prispevkov: 6


Pa je končno zima tudi na Štajerskem (smo se že bali, da bomo postali oaza brez snega)!
Po smučanju na "domačem terenu" (Mariborsko Pohorje), smo malo zavili še na Tri Kralje (tam so res kralji doma), sicer preskočili običajne Kope (malo predolga vožnja??!!) in se za današnjo destinacijo vsidrali v Celju - Celjska koča. Tako prehvaljeno smučišče - naj smučišče 2007/08 v svoji kategoriji.
Najprej cesta do smučišča! Vsakič, ko se vozim po Pohorju godrnjam zaradi slabo vzdrževanih cest. Ta tukaj pa je.... poljska pot! Da ne omenim vrlih Celjanov pri njihovi vožnji! Adrenalin ti poskoči na vrh lestvice. Ne samo, da smo vozili po bregu navzdol, da so vsi ostali vozniki lahko zvozili v dolino, to smo počeli vzvratno ali - RIKVERC z enoprostorcem (zraven so seveda obvezni otroci!!)
Končno na vrhu! Pripni smuči pa na nočno smuko. Pa glej. Ti vrli Celjani čakajo točno do 17.00, šele nato se okence s prodajo kart začne. Tudi prav! Njihov delavnik je najbrž tempiran na točen čas !
Po dveh urah smučanja pa proga popolnoma razrita (v enourni pavzi med dnevnim in nočnim smučanjem pač ne gre utrdit ali poteptat proge). Je pa važno, da imajo lepe ratrake. Saj je vseeno, če večino počivajo. Vsi "trotli" kot smo mi se bodo že več ali manj mučili, na koncu koncev je okrepčevalnica na progi, pa se greš pač okrepčat. A glede na čakalno dobo skodelice kuhanega vina, je ta čakalna doba presneto dolga (20 minut???) Sta pa zaposlena res prijazna. Vsaj trikrat nam je deklica sporočila, da pa zdaj dobimo željeno.
In na koncu (ob 19:30) se je že zares tako težko smučalo (toliko naritega snega nisem že dolgo videla pri nas v dolini, kaj šele na katerem od smučišč), da je naš ubogi šofer dobesedno zaplaval po zraku in zgrmel na tla (ko to pišem ga je svak oddpeljal v UKC Maribor).
Nekaj je zagotovo kot pribito. NAS TU GORI več ne vidijo!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dejvi
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 03, 2009 10:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec smučišč
Snemalec smučišč

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 7:45
Prispevkov: 571


Hja, če ne kaj drugega, Nikita, ti pa ni bilo potrebno v Libanon ali pa v centralno Rusijo, da bi doživela pustolovščino, če ti bo to v tolažbo. Hvala Bogu imamo v Sloveniji vsaj še kakšnih 20 boljših smučišč, ki so, glede na razmere, ki si jih ti opisala, na bistveno višjem nivoju. Zato le pot pod noge, pardon - pod kolesa, in hop kam drugam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jama
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 03, 2009 11:32 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Feb 2005 20:51
Prispevkov: 80
Kraj: KK

Ne vem zakaj si rabila odpirat novo temo, saj je tema o tem smučišču že odprta. In tudi naslov se mi ne zdi primeren " pa še o malo štajercih ". Se ne moremo vse štajerce metati v isti koš ( aja pa nisem štajerc, da se razumemo ).
Drugače pa te popolnoma razumem in če je bila v meni še kaka želja, da bi kdaj obiskal to smučišče zdaj te želje ni več. Hvala za nasvet oz. lep opis tvoje situacije.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nikita14
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 03, 2009 12:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pet Jan 2009 22:28
Prispevkov: 6


dejvi je napisal/a:
Hja, če ne kaj drugega, Nikita, ti pa ni bilo potrebno v Libanon ali pa v centralno Rusijo, da bi doživela pustolovščino, če ti bo to v tolažbo. Hvala Bogu imamo v Sloveniji vsaj še kakšnih 20 boljših smučišč, ki so, glede na razmere, ki si jih ti opisala, na bistveno višjem nivoju. Zato le pot pod noge, pardon - pod kolesa, in hop kam drugam.

Hvala ti Dejvi. Res si zlat za svoj komentar. V Libanon pa le ne bom vozila, smo se včeraj preveč namučili kar v domačem okolju.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nikita14
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 03, 2009 12:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pet Jan 2009 22:28
Prispevkov: 6


jama je napisal/a:
Ne vem zakaj si rabila odpirat novo temo, saj je tema o tem smučišču že odprta. In tudi naslov se mi ne zdi primeren " pa še o malo štajercih ". Se ne moremo vse štajerce metati v isti koš ( aja pa nisem štajerc, da se razumemo ).
Drugače pa te popolnoma razumem in če je bila v meni še kaka želja, da bi kdaj obiskal to smučišče zdaj te želje ni več. Hvala za nasvet oz. lep opis tvoje situacije.

Halo Jama! Jaz sem s stem "pa še malo o Štajercih" mislila na našo druščino.
Glede obiska pa kaj naj ti rečem? Poskusi sam, mogoče pa boš imel več sreče?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SMUČAR (KOPE)
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 03, 2009 1:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Jun 2006 11:28
Prispevkov: 385


Se strinjam s tabo Nikita, sem bil pred parimi leti tam gor v tisti vukojebini grdo rečeno, cesta da te kap, pol se pa grejo tile Celjani neko knežje mesto, pa neki oh in sploh pa ne vem ka še vse, pa neko predprodajo vozovnic pa take reklame delajo za to smučišče, kot da je ne vem kaj, v glavnem mene tam gor tud več ne vidijo, je Koroška miljonkrat bolj zakon, pa Koroški ldi pa smučišča, v glavnem vse na Koroškem je zakon z eno besedo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nikita14
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 03, 2009 2:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pet Jan 2009 22:28
Prispevkov: 6


SMUČAR (KOPE) je napisal/a:
Se strinjam s tabo Nikita, sem bil pred parimi leti tam gor v tisti vukojebini grdo rečeno, cesta da te kap, pol se pa grejo tile Celjani neko knežje mesto, pa neki oh in sploh pa ne vem ka še vse, pa neko predprodajo vozovnic pa take reklame delajo za to smučišče, kot da je ne vem kaj, v glavnem mene tam gor tud več ne vidijo, je Koroška miljonkrat bolj zakon, pa Koroški ldi pa smučišča, v glavnem vse na Koroškem je zakon z eno besedo

Prav imaš! Kope so res zakon, vsa čast in hvala Korošcem (tako v pripravljenosti smučišča, dobri volji, ustrežljivosti in hitri pomoči ob morebitni nesreči na skijah). Saj veš, vsi pač ne moremo biti Križaji. Tudi takšni obstajamo, ki še moramo vaditi v ožjih ali širših hodnikih.
Vsem ostalim pa, pogum velja!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ssdnzalo
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 03, 2009 3:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Jan 2007 18:24
Prispevkov: 207
Kraj: Ravne

Pridi kaj pogledat prave lepote Koroške...pridi na Ošven in verjamem da ti nebo žal....
Drugače pa si lahko o tem smučišču veliko prebereš že v temi "Ivarčko - Ošven"
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
nikita14
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 03, 2009 9:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pet Jan 2009 22:28
Prispevkov: 6


ssdnzalo je napisal/a:
Pridi kaj pogledat prave lepote Koroške...pridi na Ošven in verjamem da ti nebo žal....
Drugače pa si lahko o tem smučišču veliko prebereš že v temi "Ivarčko - Ošven"

Ma res sem si vzela čas pa surfala po netu! Hvala na pomoči.
Vseeno pa si nisem na čistem, kakšne težavnostne kategorije je proga? Imam namreč mladiče, ki ravno še niso dobri smučarji, jaz pa se tudi bolj ali manj "šlepam" po strmini. Za orientacijo: smučamo na Kopah - Pungart, Trije Kralji, Areh - Ruška proga.... A potem bi tukaj tudi šlo? Nebi rada tvegala vožnje do vas potem pa.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dejvi
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 03, 2009 9:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec smučišč
Snemalec smučišč

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 7:45
Prispevkov: 571


Zaradi otrok ti Ošven odsvetujem, raje še malo počakaj. Kope so glede tega bolj "prijazne". Konfiguracija Ošvena ti onemogoča, da bi se lahko izognila posameznim strmim odsekom. Čeprav ima v zgornjem srednjem delu eno zelo pohlevnono traso, moraš do nje priti tako, da presmučaš relativno strm predel, bodisi prek vlečnice oz. prek sedežnice, ki pa nujno vodi v dolino (čez "S") oz. na izhodišče vlečnice, ki pa gre do samega vrha.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ssdnzalo
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 04, 2009 8:58 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Jan 2007 18:24
Prispevkov: 207
Kraj: Ravne

nikita14 je napisal/a:
ssdnzalo je napisal/a:
Pridi kaj pogledat prave lepote Koroške...pridi na Ošven in verjamem da ti nebo žal....
Drugače pa si lahko o tem smučišču veliko prebereš že v temi "Ivarčko - Ošven"

Ma res sem si vzela čas pa surfala po netu! Hvala na pomoči.
Vseeno pa si nisem na čistem, kakšne težavnostne kategorije je proga? Imam namreč mladiče, ki ravno še niso dobri smučarji, jaz pa se tudi bolj ali manj "šlepam" po strmini. Za orientacijo: smučamo na Kopah - Pungart, Trije Kralji, Areh - Ruška proga.... A potem bi tukaj tudi šlo? Nebi rada tvegala vožnje do vas potem pa.....


Ja potem takem, pa tudi js kot pa ze prej dejvi svetujem, da še malo treniraš, pa se v prihodnjih letih kaj oglasis...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
nikita14
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 04, 2009 1:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pet Jan 2009 22:28
Prispevkov: 6


Hvala obema. Se bomo pa videli v naslednjih letih!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Projekti in ostala smučišča » PA ŠE MALO O ŠTAJERCIH
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB