Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Kitzbühel

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Kitzbühel « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 29, 2008 7:28 pm    Naslov sporočila: Kitzbühel Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Odprl sem novo temo, ker nisem našel nič primernega (samo Kitzbühel 2007).

Kljub temu, da imamo koroške letne karte, sem se odločil zaradi bližine naše postojanke, smučati še na bližnjih večjih smučiščih.
Tako smo se za prvi poizkus, odločili za Kitzbühel (28.12.2008). Jutro je napovedovalo lepo sončno vreme. Pot iz Matrea traja
nekje 45 min skozi tunel Felbertauern. Mittersill, Joshberg, direktno v kotel bogatašev. Že na parku me je sin zafrkaval,
da so parkirani sami BMW, Marecedesi itd. V glavnem gneča že za karte, potem spet vrsta za gondolo Hahnenkammbahn.
Nisem več navajen takega ogromnega števila smučarjev (kot v dolomitih v TOP sezoni), polne proge smučarskih noobov,
padci, že zgodaj uničene proge, umeten sneg v prašni obliki, ledene plošče popoldne, stalno ustavljajoče sedežnice (tudi nove),
neverjetne vrst smučarjev (čakalna doba tudi po 20 min), Še za atraktivno 3S gondolo je bilo treba čakat kot v Gardalandu, grozno.
Vreme kot iz škatljice, precej toplo proti enemu dnevu nazaj v Sillianu, vse iber, potem pa tako razočaranje. Nobeden od nas ni imel
občutka, da je sploh kaj smučal, Vsem so ostale v spominu samo vrste, čakanje na žičnicah, naprave, ki so se stalno ustavljale
in vožnja po potkah iz ene dela na drug del.
Za Kitzbühel bom še premislil kdaj spet pridem , sigurno ne več ob tem času , mogoče v predsezoni ali posezoni.
Brixental(največji povezan sistem v Avtsriji-279 km prog), ki je bil še v planu tako odpade iz tehničnih razlogov, hehe.

Še nekaj slikovnih spominov, čeprav lahko rečem, da nisem bil preveč razpoložen
Kitzbüheler horn slikan iz avta na poti, tukaj smo bili še razpoloženi

Ena klasična, restavracija na Hahnenkammpu

Ko je crknila sedežnica ,so tudi bogataš pešačili nazaj na osemsedo, hehe

3S gondola, sem pozabil fotoaparat v nahrbtniku, pa nimam posnetkov vožnje

Lepa zimska kulisa

Noobetine padajo, slika trenutka, na tej progi si stal spodaj in gledal padce

Ledeni bar in snežni iglu


Lep snežni pozdrav


Nazadnje urejal/a Age Čet Jan 08, 2009 7:26 pm; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hektor
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 30, 2008 9:05 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:47
Prispevkov: 28
Kraj: trbovlje

Ja ta smučišče je res mimo, sem bil lansko leto, stare naprave, gužva, da o slovitem straifu ne govorim, 1,5 m visoki kuclji.Tukaj me ne bodo več videli, veliko boljše bližnji saalbach in zell am see.lp
_________________
2009/2010- 3x Gerlitzen, 3x Trbiž, 1 x Turracher Hohe, 1x Krvavec,2x Vogel, 1x Kobla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Saša
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 21, 2009 11:08 am    Naslov sporočila: Kitzbühl 2009 Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 10:45
Prispevkov: 4
Kraj: LJUBLJANA

Je kdo smučal v Kitzbühlu v predsezoni? V začetku decembra planiram namreč tridnevno smuko na tem smučišču, pa sem na podlagi prebranih komentarjev kar malo zaskrbljena...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BoziceK
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 24, 2010 4:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Sep 2007 12:39
Prispevkov: 627


23.1. smo odšli z avtobusom do Kitzbuhla. okoli 3h zjutraj smo odšli od doma prispeli pa smo ob pol osme ure zjutraj. Temperatura priblišna je bila -3°C. Krata za O6K Bergbahn - Girak Garaventa je bila kar 16,20? :shock: Seveda bodo cene nabili do konca ker so tekme in te reči. na kabinki pa si lahko med vožnjo opazoval imena zmagovalcev ki so zmagali kdaj koli v Kitzbühlu, na kabinah ki so švihale mimo do spodnje postaje. Prisšli smo na vrh in se zrihtali malo pojedli in skočili v dereze. Šli smo počasi ob progi dol. sneg je bil zelo suh in se ni dalo čisto nič z njemu... bil je tak kod sladkor... mivka dobesedno. počasi smo se perbili po skalah in snegu do cilja. kjer pa je bilo tako nagnusno (vsaj zame) na snegu po tleh toliko smeti in tega.. pa steklene flaške po 3cl ko jih prodajejo po nekje so bile razbite pa to... jst nevem kako bodo to spucali... uredu... še slike..

Karpun:


Slavna proga:


Gondola Bergbagn (Girak-Garaventa 1999)
































smukaška in slalomska:




Lepo majo tole porihtano:


LP BoziceK
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Hobofob
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 29, 2010 2:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sob Nov 2006 20:53
Prispevkov: 107


Vikend sva prezivela v Kitzbuehlu, smucala pa od petka do nedelja.

Petek in sobota sta bila fenomenalno soncna in (pre)topla, smuka pa tipicno spomladanska. Na visje lezecih progah je bil sneg dober do poldneva, na poteh v dolino (ki so se vse odprte) pa je teklo ze ob 10h

Zato si lahko predstavljate, kako zgleda spust po Hahnenkammabfahrtu (druzinska obvozna pot) ob 3 popoldne

V soboto ponoci se je pooblacilo in v nedeljo zjuraj je v mestu (in nekje do višine 1200 m.n.m.) deževalo. Ze ob 8:30 sva bila na Hahnenkamm gondoli med redkimi navdušenci, ampak se je absolutno splačalo. Zgoraj je namreč snežilo na na višjih progah je bilo na trdi podlagi 5-10 cm prsica - res fantasticno. Okoli 11 se je zjasnilo, pokazalo se je sonce in spet je postalo pretoplo, ampak tiste urice zjutraj so bile pa nepozabne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 29, 2010 11:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Eno vprašanje. Ko sem se peljal od Mitersila proti Gerlossu, sem videl dostopno žičnico za sistem Kitzbuhla v Kollersbachu. To je enih 40 km in 1 prelaz bliže kot Kitzbuhl, pa vseeno greste vsi z avtom v Kitzbuhl. Je stvar tako razvlečena, da potem na smučeh težko prideš do samega Kitzbuhla (po zemljevidu izgleda enih 8 žičnic do Kitzbuhla ), ali pa so tiste proge vmes neatraktivne?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomek
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2011 4:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Mar 2008 22:56
Prispevkov: 181
Kraj: Maribor

Včeraj smo se odpravili v Kitzbühel, s tem sem presmučal vsa večja smučišča v sistemu TirolSnowCard na severnem Tirolskem, naslednji vikend pride na vrsto še vzhodna Tirolska. Vreme včeraj je bilo tipično spomladansko, zjutraj pod lediščem, popoldan okoli 7 stopinj, sončno, brez vetra. Snega na nižjih predelih razen na progah ni več, nekako nisem pričakoval že v začetku marca takšnih razmer. Na nekaterih izpostavljenih mestih so se pojavile tudi kopnine, brez dodatnega zasneževanja jim verjetno sezona ne bo trajala do 25. aprila, tako kot napovedujejo.

Proge na pretežno senčnih predelih so zdržale tudi do treh, medtem ko so proge na prisojnih legah že ob enajstih skoraj plavale Izjemno slab je bil npr. spodnji del Streifa, zgornji del pa tako ali tako ni bil uporaben, ker ga po tekmi ne teptajo več kot kaže.

Večino starih naprav so že zamenjali, tako se da iz Kitzbühla do Mittersila priti z uporabo samo ene stare dvosede, nazaj grede pa ene trosede in enih sider. Proge so dokaj simpatične, največji problem pa so povezave, ki jih je ogromno, v osnovi je podobno kot Pohorje, samo 5x večje, so pa vsaj povezave take, da se ni treba poganjati. V primerjavi s sosednjim SkiWeltom po mojem mnenju boljše smučišče, vendar pa daleč zadaj za Zillertalom npr.

Začeli smo v Kirchbergu, pri novi desetsedežni kabinki Maierlbahn, nato pa počasi proti Mittersilu in nazaj, na koncu še Streif in nazaj v Kirchberg.

Ena od dveh pridobitev letošnje sezone: osemsedežnica Ochsalm z vsem možnim luksuzom




Osemsedežnica Steinbergkogel


3S


Šestsedežnica Bärenbadkogel II


Prastara dvoseda Zweitausender, še zadnja počasna povezava v sistemu.


Osemsedežnica Hartkaser


Šestsedežnica Hanglalm


Pogled proti štirisedežnici Resterkogel, na vrhu pride tudi Panoramabahn in Mittersila, ki jo je v prejšnjem prispevku omenjal marko


Štirisedežnica Talsen, lepi tereni za gorsko kolesarjenje spodaj


Slovita Mišolovka, samo dvomim da bi Cuche zmagal tudi po takem terenu


Hausbergkante, prečni prehod in ciljni predel


In še enkrat osemseda Steinbergkogel ob pol štirih


Pa da odgovorim še na markovo vprašanje: do Kitzbühla se iz Mittersila pride v dobrih dveh urah, prav tako tiste povezave vmes niso najbolj zanimive, vendar pa odsvetujem parkiranje v Kitzbühlu pri Hahnenkamm bahnu, saj je tam parkirnino potrebno plačati, v Kirchbergu pri Fleckalmbahnu ali pa Maierlbahnu pa ne.
_________________
15/16: 3x Obertauern
14/15: 13x 13/14: 11x 12/13: 23x 11/12: 12x 10/11: 63x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 24, 2012 12:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Ker že dolgo ni nihče nič napisal o Kitzbuhlu moj kratek prispevek. Se kar strinjam s predhodniki. Kitzbuhl v tem času kraljuje v obilju snega, a smuka tu je nekaj srednjega. Za moj okus je v bližini nekaj boljših smučišč. Mi smo začeli v Mittersilu, ki je dobre 3 ure oddaljen iz Ljubljane. Če te ne spravijo v slabo voljo drage karte (mene niso, ker sem uspel otroke malo pomlajšati, ženske imajo pa tam ob ponedeljkih popust, tako da so bile karte celo manj kot 200 EUR - kje je zdaj tisti butasti novinar Novic, ki je dokazoval, da je v tujini smučanje 3x cenejše kot pri nas), te čakanje v avli nove kabinke, kjer nabijejo gretje po moje na 30 stopinj, potem se pa enih 15 minut drenjaš v vrsti, vate pa puha vroč zrak.

V skladu s sedanjimi trendi, ko smučarji potujejo po smučiščih je na povezovalnih progah kar velik dren, na strmejših pa že zgodaj polno kucljev in pobijajočih se začetnikov.



Tudi ob žičnicah z manjšo kapaciteto in na širokih progah je gneča. Mislim da zato, ker tu smučajo v glavnem bolj povprečni smučarji, ki se veliko ustavljajo, padajo, počasi plužijo... Kakšnih odročnejših naprav brez gneče in z lepo progo nisem našel.



Večina prog je zmerne naklonine in ne prav dolgih, povezovalne proge so bolj ceste, tako da je pri potovanju smučanja bolj malo. Modernih naprav je bolj malo, prevladujejo odklopne sedežnice prejšnje generacije brez kupol in drugega udobja. Nekaj naprav je še predpotopnih in delujejo prav neokusno. Več slik žal nimam, ker sem imel bolj prazno baterijo, ampak tudi nisem imel pravega veselja, čeprav je čez dan lepo sijalo sonce. Ob koncu dneva pa se je spustila takšna megla, da smo komaj našli nazaj. Od vsega skupaj mi je bila na Kitzbuhlu še najbolj všeč okolica. Lepo se je spuščati iz ene v drugo dolino in opazovati okoliške vrhove, na voljo je tudi kar precej pobočij za smuko zunaj smučišč a nasmučaš se vseeno lažje in predvsem ceneje na Starem vrhu ali Krvavcu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polh
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 24, 2012 12:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 3:52
Prispevkov: 280


V spominu kot stara mi je ostala sploh tista dvosedežnica ob progi 75 (tam se je napravila tudi nenormalna gneča, na progi seveda nobenega), stara pa je tudi tista, ki vodi iz iste doline na drugo stran (mislim da je trosedežnica, ne spomnim se natančno) ob progi 69. Če me spomin ne vara, mi je bila najljubša proga 64, sicer modra, vendar ni bilo praktično nobenega smučarja.

Lepa pobočja za offpiste ja, relativno položna na vrhu, lepa je direktiva pod (staro seveda) sedežnico G8.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 24, 2012 4:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Polh ne boš verjel, tokrat je bila situacija ravno obratna. Na tisti sedežnici ni bilo nobene gneče obakrat, ko sem šel tam mimo, zato pa na progi 75 ogromno ljudi, v glavnem ležečih, štamfajočih ali bočno oddrsavajočih. Seveda me tudi drugače ni mikalo na tisto počasno in neskončno dolgo starino. Včasih, ko ne vidim vrha, ocenim oddaljenost iz številk sedežev. 150 sedežev je že kar veliko za celo sedežnico, na tejle sem se pa že vozil celo večnost, ko sem ugotovil, da je pred mano še 150 sedežev.

Ja Polh tista je 3-seda. Na progi 69 smo naredili kar enih par voženj. Kljub temu, da je dokaj stara ni tako počasna, proga je lepa in tam ni smučal skoraj nobeden. Potniki namreč za pot iz Kitzbuhla proti Mittersillu izberejo drugo progo. pa še nekaj je bil razlog. V začetku tedna je bilo še kar nekaj novega suhega snega, ki ga na Kitzbuhlu niso uspeli prav dobro preparirati, seveda je bilo zjutraj vse mehko, po pol ure razrito, po 2 urah pa jamasto. ta proga pa je obrnjena na jug in je očitno kljub mrazu bila nekoliko stopljena in pomrznjena in tako bistveno bolj utrjena.

Po tisti modri 64 smo se pa tudi mi kar nekajkrat zapeljali. Dokaj položne široke proge so bile tudi ob koncu dneva še v dokaj dobrem stanju, sedežnica je ena redkih udobnih, pa še oblaki so se preganjali tako, da je bil ravno ta del na soncu. Dve uri prej je bilo na drugi strani proti Kitzu tako razrito, da me je prav čudilo, da se številnim Nizozemcem s svojim pomanjkljivim znanjem dalo mučiti. Povprečen kucelj je bil večji od njihove najvišje gore.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polh
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 24, 2012 7:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 3:52
Prispevkov: 280


Takole, ko berem kar si napisal, me kar zamika, da bi ga obiskal za dan ali dva, čeprav ga ne morem sprejeti, povsod nekako nekaj manjka, od omenjenih počasnih naprav, zgornje vzporedne proge pa postanejo hitro dolgočasne...mislim, se mi zdi kar neumno to govoriti, sploh letos, ko sem vezan večinoma na naša smučišča, vendar, ko bom šel na Salzburško, bom šel verjetno drugam, sicer offtopic, vendar so v primarnem planu St Johan-Alpendorf, Hochkrimml-Gerlos in pa Hochkoenig.

Si me pa nasmejal s to Nizozemsko opazko, dobro vem kako to zgleda, februarja in tudi še marca je Kaprun in pa celotna dolina Pinzgau preplavljena z rumenimi tablicami, smučišča pa z družinami vseh oblik in predvsem vseh smeri navzkrižnega smučanja
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Kitzbühel
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB