Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » Meribel

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Meribel « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 16, 2008 8:49 pm    Naslov sporočila: Meribel Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1016


Lep pozdrav v SLO iz bolj skromno zasneženega Meribela. Drzgače pa nič ljudi, super proge... pa še vreme se nekako drži!






_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mdolzan
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 17, 2008 1:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Ned Sep 2008 23:13
Prispevkov: 95


Živijo,
si šel mogoče kaj v Val thorens?
Kakšno je kaj stanje tam...?

Fajn smuko še naprej.

LP Martin
_________________
s kante na kanto...:-)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 17, 2008 4:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Hvala za fotke.
Citiram:
...iz bolj skromno zasneženega Meribela ...

Če povem po pravici, bi tudi jaz raje imel na koroških smučiščih malo manj snega in lepše vreme, prav pogrešam lansko zimo s sončnim vremenom, odlično vidljivostjo, suhimi cetami in (v glavnem) umetnim snegom na progah ... kaj mi pomaga 3 in 4 in 6 m snega, če pa je vreme vsak dan slabo, pa proge zaprte zaradi nevarnosti plazov in kajjazvem kaj vse ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 17, 2008 5:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1016


Saj danes pa sneži...

Slikano iz hotela ob 16.20






Dan se je začel bolj bogo, saj sem odtrgal peto okovja iz smučk - prvo vožnjo, niti 1/3 proge še nisem presmučal. Nato je sledilo še iskanje smučke, cca 1h, našel sem jo 400 m nižje na hribu (ni bilo več štoparjaev, da bi ustavili smučko) nato pa še dolk smupst po eni smučki do hotela...

Malo ??? pa sem si sposodil druge in gasa nad pršič. okoli 20 cm ga je padlo, popoldan se je tudi megla malo razkadila. Še prej sem se pa malo izgubil med smrekami... kljub vsemu odličen dan! Fotk pa žal ni, ker se mi ne ljubi prenašat fotoaparata. Mogoče jutri kakšna, iz otvoritvene tekme svetovnega pokala v kucljih.
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Cvajs
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 03, 2019 7:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Mar 2009 23:02
Prispevkov: 56


Meribel(3 doline) (26.1. - 2.2.2019)

Sicer je minilo že nekaj časa odkar smo z družbo preživeli teden smučanja v Meribelu- 3 dolinah, ampak vseeno eno poročilo s par slikami.
Plan prog https://www.bergfex.si/val-thorens/panorama/
Nastanjeni smo bili Meribel Mottaretu, kar se je izkazalo za odlično izhodišče za sistem 3 dolin. Apartma francosko majhen, ampak smo to pričakovali, tako da smo za 4 odrasle rezervirali po njihovo apartma za 6 oseb Izhod direktno na smučišče, kljub sprejemljivi ceni apartmaja. Vreme nam kot ljubiteljem bolj urejenih prog ni bilo najbolj naklonjeno, saj smo se samo eno jutro zbudili v jasno jutro. V celem tednu je zapadlo v naselju več kot 50 cm snega, v zgornjih delih smučišča pa še bistveno več, tako da so na svoj račun prišli ljubitelji off-piste. Sistem drugače ogromen, glavne naprave večinoma vse odklopne in pa vse po vrsti izjemno dolge, se pa najde še kakšna muzejska kabinka npr. Plattieres 3. Ljudi na smučiščih presenetljivo veliko glede na to, da naj ta termin še ne bi bil top sezona.

Jutranji pogled iz apartmaja


Zjutraj ob prihodu iz apartmaja(žal samo en dan)


Pogled na Mottaret



Letošnja pridobitev šestsedežnica Legends in spodaj neteptana črna proga Bosses



Srednja postaja Saulire Express(pod njo znana La Folie Douce), ki pripelje iz Meribel center. Na pobočju na nasprotni strani doline bodo leta 2023 dekleta tekmovala za medalje svetovnega prvenstva


Proge ob Saulire express. Teptanih okoli 25% pobočja, ostalo za ljubitelje off piste


Stanje na glavnih progah, ko se ljudje po 14:30 začnejo vračati v izhodiščno dolino


In pa še nekaj slik iz ostalih dolin. Proga ob šestsedežnici Menuires


Odlična proga ob sedežnici Sunny express/ kabinki Bruyeres nad Les Menuires. Na splošno so se mi na tem območju zdele konfiguracije prog najboljše


Z vrha Pointe De La Masse. V ozadju Mont Blanc



Spodnji del proge Vallons na pobočju Pointe De La Masse. Spodaj Les Menuires


Kar strma proga Plan de L'eau na območju Thorens


Pogled proti kabinki Moraine in sedežnici Portette- spet se lahko opazi kar veliko število smučarjev na progah


Sedežnica Plein Sud, ki pelje proti s strani mladih najbolj oblegane točko Thorensa -> La Folie Douche


Še malo panorame...


Pogled na avto


Slik iz Courchevela žal ni, saj je vedno ko smo bili tam snežilo.



Za konec še malo cenovni vidik smučanja na tem področju:
-cena apartma za 4 osebe 1100€
-cena karte 291€
-cestnine, tunel in nafta za en avto 400€
-pivo med 5€ pa vse do 13€-> povprečje okoli 8€
-čaj 3-4€
-kuhano vino 6€

Osebno me 3 doline/ Francija niso prepričale. Se defitivno splača it pogledat, ampak jaz imam verjetno v tiste konce ne bom zavil vsaj 10 let. Žal se kot celota ne more primerjati s Kronplatzom/Saalbachom. Vem da ni primerljivo, ampak tako pač je...

Če koga še kaj bolj podrobno zanima glede apartmaja ipd. naj piše na ZS.


Lp Luka
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » Meribel
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB