Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Nasveti za smučarja začetnika.

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 Nasveti za smučarja začetnika. « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
amater
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 06, 2008 7:31 pm    Naslov sporočila: Nasveti za smučarja začetnika. Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:26
Prispevkov: 13


Torej kupil sem si karving smuče (Elan Speedwave 10, letošnji model) in me zanima kaj mi spredlagate kot smučarju začetniku? Nazadnje sem smučal pred 15 leti, seveda s starimi smučmi. O karvingu nimam pojma. Prosim za hitre nasvete, ker jutri že grem na Krvavec. Nekaj sem si ogledal tale video in mi je kr fajn http://www.youtube.com/watch?v=vlzIkIQa3e0 Če mate še kakšne predloge, nasvete na dan z besedo, drugač se bom pa jutr pač spustu po bregu pa kar bo pa bo Aja, grem pa na Krvavec, pa me zanim, kako je kaj tam z manj zahtevnimi progami oziroma katero progo mi predlagate?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bobo
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 06, 2008 7:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Apr 2007 12:22
Prispevkov: 235


Vsak tak video je seveda čisto fajn teoretična osnova. A pomagal ti ne bo praktično nič... Rabiš nekoga, ki te bo gledal, usmerjal, svetoval, najpomembneje pa videl napake in ti znal svetovati, kako jih popraviti. Največji problem je, da svojih napak ne vidiš, ter da se jih, predvsem na začetku, sploh ne zavedaš. Žal improvizacija pri smučanju ni ravno najboljša rešitev.
Skratka... Najemi učitelja. Ali pa se vpiši v kak osnovni tečaj. Ko so ti enkrat razložene, predstavljene in približno jasne osnovne stvari, bo naprej precej lažje... Ker to ponavadi odpade, pa vsaj vzemi s seboj koga, ki ima vsaj neko osnovno znanje smučanja. Način "spustit se bo bregu, pa kar bo bo" ponavadi pripelje do tega, da smučaš max. 2 ure, nato pa te vse mine in sediš na pivu do konca dneva. Kakor je carving tehnika relativno enostavna za učenje, je ipak potrebno imeti vsaj osnove pravilno zastavljene. Drugače je vse skupaj totalno bv.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
amater
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 06, 2008 8:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:26
Prispevkov: 13


Kako je pa z najemom učitelja? A to lahko uredim jutri zjutraj ali se je potrebno prej naročiti (za Krvavec)? A gre tako, da mi na hitro, kakšna urca, stvari razloži, mi pove napake in to je to? Ali to ni možno in ti tečaji trajajo dlje? Kakšna je pa cena?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BoziceK
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 06, 2008 8:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Sep 2007 12:39
Prispevkov: 627


to se pomoje zmeniš tam kuj preden te začne učiti..... greš tja vprešeš nekoga ki ti bo malo več povedal.... on pogleda kateri učitleji so frej.... ti ga zrihta pokasiraš dnar... pa gresta.... to je najbolje da plačaš najmajn za 1uro pa pol... glede na to da si smučal zadnjič pred 15imi leti.... najbolje pa je da ga najameš za cel dan...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
amater
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 06, 2008 9:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:26
Prispevkov: 13


Ok, hvala za nasvete. Bom prvo probal sam, če pa ne bo šlo bom pa za kako urco, dve plaču učitelja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
amater
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 06, 2008 10:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:26
Prispevkov: 13


No, če se pa mogoče za učitelja ne bi odločil, me pa zanima, če je na tem videoposnetku kaj pomembnega izpuščeno

http://www.youtube.com/watch?v=vlzIkIQa3e0
_________________
Sezona 09/10
4 × Krvavec
-------
Sezona 08/09
4 × Krvavec


Nazadnje urejal/a amater Sre Feb 18, 2009 3:30 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Don Rossi Carleone
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 09, 2008 7:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2006 17:11
Prispevkov: 226
Kraj: Wič


1. poslušta Bobota kaj prav. čese pa že tko učita se pa dejta raj po tem, al si pa kupta literuro dvdje na Zutsu

http://www.youtube.com/watch?v=FSR6udn4fmA
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
amater
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 09, 2008 8:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:26
Prispevkov: 13


Evo mene Sem upošteval nasvet in si najel učitelja in moram priznat, da je blo super (z izjemo začetka, ko sem poskusil brez njega, zgrešil progo in šel na "črno" ter letel dol kot kamikaza in seveda telebnil, da raje ne omenim kako ) Drugače je pa blo v nedeljo na krvavcu vreme odlično, upam, da bo tako tudi ta vikend
_________________
Sezona 09/10
4 × Krvavec
-------
Sezona 08/09
4 × Krvavec


Nazadnje urejal/a amater Sre Feb 18, 2009 3:30 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mitek
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 09, 2008 10:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Feb 2006 20:26
Prispevkov: 82
Kraj: Selnica ob Dravi

jah...na zažetku je treba samo vstrajati pa je
_________________
Lp, Mitja!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
iggy
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 10, 2008 10:40 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 22:10
Prispevkov: 47


Volja pa kondicija...pa bo!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 10, 2008 11:45 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

Če imaš denar si vsekakor privošči učitelja. Se pa drugače da veliko naučiti s pozornim opazovanjem drugih smučarjev, ki obvladajo. Jaz sem se karvinga naučil tako. Je pa res da sem redno smučal pred pojavom karvinga in sedaj. Pa tud trajalo je kar nekaj časa, da sem kolikor toliko izpopolnil tehniko.
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
amater
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 18, 2009 2:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:26
Prispevkov: 13


Tut "profije" probam čim več opazovat. Sicer grem pa ta vikend 4. letos na Krvavec in se mi zdi, da počasi že kr gre , bo treba počasi testirat kakšno "črno" progo Je pa res, da me kondicija zlo matra in me proti koncu dneva noge bolijo za popizdit. A obstajajo kakšne dobre vaje za noge, da me ne bi tko hitro zmankal?
_________________
Sezona 09/10
4 × Krvavec
-------
Sezona 08/09
4 × Krvavec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damo02
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 18, 2009 3:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Ned Feb 2009 17:54
Prispevkov: 77


Jaz sem tudi zadnjič že hotela odpreti novo temo glede priprav na smučanje, pa se mi je zdelo malo mimo, glede na to, da smo že sredi smučarske sezone

v glavnem, jasno mi je, da dobra kondicijska priprava bistveno pripomore pri kvaliteti smučanja. splošno kondicijo čez leto pridobivamo s kakršnim koli aerobnim športom (tek, hitra hoja, plavanje, kolesarjenje ...). verjetno pa je pomembna tudi moč v določenih mišicah, vaj za to pa ne poznam.

glede na to, da je tukaj na forumu kar nekaj smučarskih učiteljev ...

lp vsem in obilo dobre smuke!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Damc
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 18, 2009 3:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Okt 2008 12:55
Prispevkov: 8


Ja, jaz bi predlagal počepe!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
H2o
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 18, 2009 5:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2006 22:18
Prispevkov: 398


Počepi so osnova. Dobro je, da se jih dela samo z eno nogo hkrati, da je intenzivnost večja. Pomebno je, da koleno ne gre preko stopala. Ko vaja postane prelahka, pa še kaj v roke primeš, da si težji.

Potem ena vaja je tudi sedenje ob steni - fajn peče.

Pa še en link, kjer je kar precej vaj: http://daciofit.nastja.net/clanek_trening-smucanje.php#
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Nasveti za smučarja začetnika.
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB