Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Nakup smuči po 10ih letih pavze

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Nakup smuči po 10ih letih pavze « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
GreenIce
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 16, 2024 11:20 am    Naslov sporočila: Nakup smuči po 10ih letih pavze Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Mar 2024 11:02
Prispevkov: 11


Pozdravljeni, drugo leto (ali tudi letos, če najdem) bom kupil nove smuči. Zadeva je takšna,
da sem se letos vrnil na smučišče po 10ih letih pavze in nimam pojma, kaj kupiti. Letos sem si ene 10x sposodil smuči, a žal nisem bil pozoren na karakteristeke oz. si nisem beležil, katere mi bolj ustrezajo.
Smučal sem ene 10 let po 20-30x na sezono. Sem samouk z parimi inštrukcijami, tako da moja tehnika verjetno ni impresivna, sem pa kljub temu precej izkušen. Največ sem smučal po težjih (črnih in rdečih) progah, smučam pa hitreje kot večina, rad imam visoke hitrosti in rad delam manj zavojev, torej rabim smuči ki so zelo hitre in agresivne. Iščem pa tudi nekaj, kar je mišljeno za urejene proge, vendar pa da se da s tem smučat tudi po 6ih urah, ko so proge že v res slabih stanjih in so na pisti kupi snega. Po neurejenih progah smučam zelo redko, morda tu pa tam kak del skrenem po kaki kratki gozdni poti ali kak meter odsmučam izven proge.
Pojma nimam, kaj iskati. All mountain? racing verjetno ne? Me lahko kdo malo usmeri? Vem samo to, da iščem smuči približno moje velikosti kar se tiče dolžine in da morajo biti hitre. Mogoče ne ravno expert level, mam pa veliko izkušenj in sem zahteven. Pa fajn je, da so primerne in so urejene proge zjutraj in tudi popoldne, ko so proge včasih katastrofalne.

Ali te dvoje smuči ustrezajo opisu ali narobe iščem?

https://www.extremevital.com/sl/smuci/smuci-nordica-spitfire-dc-68-pro-plus-vezi-xcell-12-fdt-p-44001.html

https://www.snow-online.com/ski/voelkl-deacon-72-black-2023.htmlp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
__Ziga__
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 16, 2024 12:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Avg 2010 10:18
Prispevkov: 216


Moje SUBJEKTIVNO mnenje;)
Najd si eno babo jo dobr rukn....

Drgač pa ja.....krajše smuči=krajši zavoji,
smuk = Tomaž Gorec na Youtube
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GreenIce
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 16, 2024 1:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Mar 2024 11:02
Prispevkov: 11


Hvala za pomoč, ki to ni.
No ok, še eno vprašanje.
Mogoče bi za moj nivo bile boljše recimo Elan primetime 44
https://elansports.com/si_si/primetime-44-abcklg23

Imam samo eno vprašanje. Ali te elanove smuči (za on-piste in urejena smučišča) dobro delujejo tudi na smučišču, ki je zjutraj urejeno, popoldne pa že v slabem stanju zaradi veliko smučarjev? Ali pa da med smučanjem sneži ipd.? Ali so mišljene predvsem za takrat, ko so proge urejeno v nulo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 16, 2024 2:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


Odvisno od trdote smuči. Morda si vzemi kakšne elan amphibio neke rabljene malo mehkejsi model npr 12, za prvo leto potem pa ce boš vztrajal kupiš kaj tršega. Malo glej tudi glede na svojo težo.
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GreenIce
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 16, 2024 8:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Mar 2024 11:02
Prispevkov: 11


Teža je za mojo višino ravno še povprečna, 80 kil pri 181cm, tako da to verjetno ni toliko faktor?
Ne vem, rabljene mi niso preveč všeč. Al da drugo sezono izposojam in preizkušam, al pa da kar vzamem nove.

Ne vem, vse bolj so mi všeč te:

https://www.snow-online.com/ski/voelkl-deacon-72-black-2023.htmlp

Tudi oznaka težavnosti 5-9 je kul, ker niso ne preveč enostavne, ne preveč zahtevne. Lahko torej ostanem na nivoju ko sem, omogočajo pa tudi dobro smučanje, če malo napredujem, vsaj tako si razlagam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 17, 2024 8:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 941


Če si iz ali blizu Ljubljane pojdi v AS sport outlet in jim najedaj - fantje obvladajo, pa še cene imajo OK!

https://www.assportoutlet.si/smucanje/smuci
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GreenIce
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 17, 2024 5:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Mar 2024 11:02
Prispevkov: 11


To je dobra ideja ja. Sem relativno blizu LJ, tako da bi šlo. Je še kakšna trgovina, kjer imajo v redu opremo in dobro svetujejo? Hervisa in Intersporta bi se raje izognil, ker sem ob zadnjem obisku dobil občutek, da prodajalec ne ve kaj bistveno več, kot jaz.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 17, 2024 7:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 941


Vita sport Trebnje, https://www.vita.si
Bokal sport Škofja loka, https://www.bokal-sport.si
Rossi sport, https://www.rossisport.si/rossignol-1?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIo8DUh-T7hAMVxqiDBx2ipgrkEAAYASAAEgKtOPD_BwE
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 17, 2024 9:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 526


GreenIce je napisal/a:
Ne vem, rabljene mi niso preveč všeč. Al da drugo sezono izposojam in preizkušam, al pa da kar vzamem nove.


Smem izvedeti, iz katerega razloga ti niso všeč rabljene ?

Jaz bi raje dal več denarja v ganz nove pancerje (zate vsaj Flex100, še raje več, kamot do 120) in vzel 3 različne kose smuči
na smuč sejmu novembra/decembra. Jih vse 3 preskusil in 2je prodal na naslednjem sejmu. Ali vse 3 prodal in kupil ganz nove tistega modela od 3eh, ki so ti bolj pasale.
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GreenIce
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 20, 2024 6:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Mar 2024 11:02
Prispevkov: 11


Predvsem za to, ker ne znam prepoznati smuči, ki so bile uporabljene 20x ali smuči, ki so bile uporabljene 80x in lahko posledično kupim nekaj, kar je "na koncu".
Seveda, če je nekdo v času uporabe podrajsal 23 kamnov, se to lepo vidi na površini, lahko pa, da so smuči "zdelane" in se to ne vidi dovolj jasno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GreenIce
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 24, 2024 5:16 pm    Naslov sporočila: odg Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Mar 2024 11:02
Prispevkov: 11


Včeraj sem si od kolegas izpodile Elanove Primetime 55 plus in so bile ene izmed boljših, s katerimi sem letos smučal.
Hitre, odzivne in precej stabilne tudi pri višjih hitrostih.
Edino kar me muči, je to, da sem smučal na 165, našel pa sem ene za 300eur znižane, dolžina 172. Letos sem že smučal na 170cm in se mi ni zdelo, da bi bilo bistveno drugače, so pa bile tiste bolj začetniško-rekreativne. Visok sem 178. Elan za moji višino priporoča 172. Lahko veliko zgrešim, če vzamem 172? 300 eur ceneje se pri ceni takih smuči res pozna in res bi jih rad kupil, ker sem na njih odlično smučal.

Gre pa za te smuči:

https://elansports.com/eu/primetime-55-abbkjw23

Pa še eno vprašanje: je Elan primerljiv z Fischer, Nordico, Atomic? Če gledaš isti rang mislim. Ker cene so tam tam, pri nas je Elank ogromno,
v Avstriji pa sem jih zelo malo videl. Mnenja?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Nakup smuči po 10ih letih pavze
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB