Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Nakup smuči in vse, kar zadeva le-te

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 56, 57, 58 ... 62, 63, 64  Naslednja
 Nakup smuči in vse, kar zadeva le-te « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 10, 2018 7:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

A je ze kdo problem Curv GT in Curv Ti?
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kuscar
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 11, 2018 12:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Dec 2010 15:28
Prispevkov: 5


Pozdravljeni,

Prosim za nasvet pri nakupu novih slalomskih smuci. Sem zelo dober rekreativni smucar (prijatelji bi rekli odlicen), tezek 75kg. Trenutno ze 10 let vozim atomic SL9, s katerimi sem se naucil lepo karvati. Moje znanje je s temi smucmi zelo napredovalo, vendar pa zadnje case opazam, da so premehke, saj se ne prenese vsa sila na smuci. Torej, rad bi smuci, ki so karakterno podobne atomic SL9, le da so za kaksen razred trse. Ali bi bila glede na moje znanje elan sl fusion pretrda? Amphibio 14 172cm mi je bila zadosti (morda celo prevec trda), elan insomnia 150cm pa so me navdusile.

Lepo prosim za odgovor
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
__Ziga__
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 11, 2018 1:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Avg 2010 10:18
Prispevkov: 216


Sam ima Elanke SL..... tudi zame pravijo, da obvladam....vendar sam nisem tega mnenja. Probaj SLX Jaz sem jih testiral...so trde.....vendar za celodnevno smučarijo moje noge ne bi zdržale, zato sem se takrat raje odločil za SL.... pa še napake dopuščajo....
Pri SLX te bo pa samo katapultiralo v zrak.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alen Luzar
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 11, 2018 2:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Feb 2015 13:57
Prispevkov: 62
Kraj: Šentjernej, LJ, NM

gas je napisal/a:
A je ze kdo problem Curv GT in Curv Ti?


Vozil sem se z 2017 Curv TI v dolžini 171cm, dilca je meni fantastična. Zelo odzivna, zelo trda zadaj in ima krasen "rebound", nasploh zelo igriva dilca.

Spredaj je po občutku bolj slalomska, zadaj precej veleslalomska, tako da če jo res pohodiš se da narediti zelo agresivne zavoje, da pa se voziti tudi hitro brez "slx" občutka. Je pa nasploh po občutku trda dilca, bolj kot rc4 trgovinski modeli (rc4 WC RC/SC)

Kolega, ki mi je zadevo posodil ima tudi GT v isti dolžini in pravi da je dilca skoraj identična razen tega da je širša, kar pomeni da je počasnejša iz robnika na robnik in malce manj agresivna.

The Curv bi vsekakor priporočal vsem, ki potrebujejo univerzalno dilco na najvišjem nivoju in nočejo sabo vedno vlačiti SL in GS, je pa res da so nove drage ko sam satan...
_________________
Rossi Radical RX WC, Elan GSX WC, Elan SLX WC, Stockli Laser GS, Fischer WC SG, Rossignol Radical WC ZB
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 11, 2018 2:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


Če vledaš elanke imajo oni precej testov. Dobis par smuči za eno uro potem pa lahko menjaš različne modele. Od marca dalje pa bo v njihovi trgovini v Begunjah 40%popust na letošnje modele.
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dolenc
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 11, 2018 2:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Okt 2006 15:29
Prispevkov: 762
Kraj: Stari vrh

Tudi sam imam Elan SL in je odlična dila, sploh za celodnevno smučanje. Je pa res da je potem fajn imet še kakšne veleslalomke za dneve, ko ni gužve
_________________
www.tdstarivrh.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kuscar
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 11, 2018 2:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Dec 2010 15:28
Prispevkov: 5


kuscar je napisal/a:
Pozdravljeni,

Prosim za nasvet pri nakupu novih slalomskih smuci. Sem zelo dober rekreativni smucar (prijatelji bi rekli odlicen), tezek 75kg. Trenutno ze 10 let vozim atomic SL9, s katerimi sem se naucil lepo karvati. Moje znanje je s temi smucmi zelo napredovalo, vendar pa zadnje case opazam, da so premehke, saj se ne prenese vsa sila na smuci. Torej, rad bi smuci, ki so karakterno podobne atomic SL9, le da so za kaksen razred trse. Ali bi bila glede na moje znanje elan sl fusion pretrda? Amphibio 14 172cm mi je bila zadosti (morda celo prevec trda), elan insomnia 150cm pa so me navdusile.

Lepo prosim za odgovor


Hvala za odgovore Če ima kdo še kakšno mnenje, kar na plan z njim Pri nakupu pridejo v poštev tudi drugi proizvajalci


Nazadnje urejal/a kuscar Ned Feb 11, 2018 3:05 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gas
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 11, 2018 3:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 12:26
Prispevkov: 195
Kraj: Jesenice

Alen Luzar je napisal/a:
gas je napisal/a:
A je ze kdo problem Curv GT in Curv Ti?



The Curv bi vsekakor priporočal vsem, ki potrebujejo univerzalno dilco na najvišjem nivoju in nočejo sabo vedno vlačiti SL in GS, je pa res da so nove drage ko sam satan...


Hvala,.. glede na guzvo in pa kupe ki ratujejo popoldan bi blo TI verjtno boljsa izbira
_________________
2010/2011: 12x
2011/2012: 32x
2012/2013: 34x
2014/2015: 33
2015/2016 34x
2016/2017: 1x Moeltall, 1xKatchi, 1x Turrach, 2x Nassfeld
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 11, 2018 9:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


Kolk pa stanejo, če ni skrivnost?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alen Luzar
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 12, 2018 9:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Feb 2015 13:57
Prispevkov: 62
Kraj: Šentjernej, LJ, NM

Priporočena polna cena cca 800-1100€ odvisno od modela, curv17/18 model se da dobiti za cca 600-700€, 16 model cca 400-500...

Jaz pač kupujem opremo rabljeno oz par sezon staro na -70% recimo in so mi te cene za smuči nepojmljive za tistih 10-15 na leto ko je zadeva v uporabi...sploh ker se hitro naveličam drgniti ene in iste smuči
_________________
Rossi Radical RX WC, Elan GSX WC, Elan SLX WC, Stockli Laser GS, Fischer WC SG, Rossignol Radical WC ZB
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
martin8
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 19, 2018 11:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Feb 2018 23:33
Prispevkov: 3


Pozdravljeni, potreboval bi malce pomoci. Visok sem 180cm in tezak 78kg.

Ker sem zelo malo testiral na razlicnih smuceh, sem se letos odlocil, da si sposodim razlicne modele. 5 dni sem smucal z GSX 175cm in sem bil zelo zadovoljen. Razen na dan ko je zapadlo 40cm snega in se ni dalo najlepse zavijat .

1 popoldne sem smucal na Amphibio 14 TI in so mi zdele premehke. Niso slabe smucke, vendar so mi GSX bolj ustrezale.

Za tem sem si sposodil Amphibio 16 TI2 za 4 dni katere so mi bile med GSX in 14ko po uzitku na progi...Z GSX je bilo lepse smcuati pri visji hitrosti, delujejo kot da smucas po tracnicah

Nekako bi zelel imet smuci za dolge zavoje po urejeni progi (npr GSX) + druge za izven proge in po slabse urejenih progah (ob snezenju) oz za pozne popoldneve. Po ocenah in opisih sledec so Ripstick zelo dobra serija, vendar bi jo pred nakupom rad preizkusil. A se jih da kje izposoditi (razen na Elanovih testih - termini mi ne ustrezajo). Zanimata me predvsem 96 pa 106.

Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 20, 2018 10:49 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Za izven prog, bi jaz definitivno pogledal se kaj drugega kot Elan (pa za po progah tudi ). Sicer vem da so Elan pri nas najboljse oh in sploh smuci, ampak realno obstaja za priblizno isti denar se kar nekaj drugih smuci, ki so neprimerno boljse
Za po progah ti bom tezko svetoval, ker sam vozim izkljucno FIS SL in GS smuci, za freeride pa v cenovnem rangu Ripsticka dobis recimo Rossi Soul7 HD, Nordica Enforcer 100, Atomic Backland... In vse so, kar se mene tice boljse kot Ripstick.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
martin8
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 20, 2018 12:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Feb 2018 23:33
Prispevkov: 3


Sem pozabil napisati, da me znamka naceloma ne zanima, te sem imel moznosti testirat

Pozabil sem omeniti da sem vozil tudi Atomic Redster G9 2 uri, pa so mi bile precej vsec.

Hvala za nasvete, ceprav me bolj zanima, kje se da pri nas take smucke izposoditi, da jih poskusim za en dan, ker nisem na nicemer podobnem nikoli smucal. Ni nujno da je Elan, sem samo predvideval, da jih je pri nas najlazje dobiti za izposodjo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 20, 2018 12:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Za freeride dile imas en kup opcij...
https://www.actionmama.com/ - Elan, Voelkl, Black Crows
https://www.extremevital.com/ - Fischer, Salomon
https://www.11-11.si - Atomic
Plus verjetno vsaka vsaj malo bolj resna izposojevalnica smuci na/ob smuciscih.
Ampak samo ena stvar, ki je 90% (na zalost pa raje 99%) ljudi, ki zgolj "po nesreci" zaide izven smucisca ne uposteva. Tisto sekundo, ko stopis izven urejene proge, si na svoje in odgovoren sam zase. Pa pustimo sedaj legalne stvari, ampak glej samo na svoje zivljenje. Tudi ce si zgolj 10m proc od proge, je enako, kot ce bi bil sredi Triglavskega pogorja. To pomeni da tudi 10m iz proge >NUJNO< potrebujes lavinsko opremo in znanje o njeni uporabi, predvsem pa o trenutnih pogojih in nevarnostih. Tega ne potrebujes za zajebancijo, ne zaradi zakonov (v Italiji je stvar zakonsko obvezna), ampak izkljucno ker nas ima vecina rada svoje zivljenje. Na zalost sem ravno pred par tedni odkopal mrtvega smucarja izpod plazu in to manj kot 10m iz proge, tako da stvari ne vzami tako na easy kot izgledajo iz zicnice.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
martin8
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 21, 2018 5:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Feb 2018 23:33
Prispevkov: 3


Nisem vedel da tudi tej oddajajo, hvala za informacije!

Smucanje izven smucisca je misljeno seveda tako, kot si opisal. Bi jih pa rad testiral kako se obnasajo na smuciscu, ce so zadovoljive tudi za obcasno smuko po urejenih progah, bolj me to zanima.

Hvala se enkrat za nasvete in povezave.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 56, 57, 58 ... 62, 63, 64  Naslednja Stran 57 od 64

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Nakup smuči in vse, kar zadeva le-te
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB