Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Nakup smuči in vse, kar zadeva le-te

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 51, 52, 53 ... 62, 63, 64  Naslednja
 Nakup smuči in vse, kar zadeva le-te « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 29, 2016 6:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

11-ka je 10 delana za Intersport...kolkr vem ELAN dela 8, 10, 12, 14....neparne so pa za trgovski konglomert tipa Intersport, Hervis, sport 2000....kolkor vem...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 30, 2016 1:30 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Ja bolj verjetno je 11 v osnovi 10. Sem spregledal, da ima tudi 10 titanal. Ampak 10 ni Amphibio ampak explore serija.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cviček
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 30, 2016 3:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Okt 2009 15:50
Prispevkov: 137


Elan je tudi spremenil sedaj oz. že sezono dve nazaj številčenje. Prejšnja 14 je sedaj 16. Sedaj so 12, 14 in 16 . V explore seriji pa je 10.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kikach
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2017 6:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Feb 2015 19:39
Prispevkov: 26


Prosil bi za pomoč. Sam sem velik 188cm in ravno kopujem smuči. Odločil sem se za Fischer Progressor F18, vendar nisem siguren glede velikosti smuči. Odločam se pa med 167 in 174cm. Sem pa povprečen smučar.

Hvala za pomoč.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dolenc
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2017 6:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Okt 2006 15:29
Prispevkov: 762
Kraj: Stari vrh

Malo za primerjavo: letos sem kupoval nove slalomke, vzel sem letošnje Elan SL. Kolebal sem med 165 in 170 (prej sem imel 160 in so bile pri višjih hitrostih nemirne).

Po nasvetu prodajalca sem na 187cm višine vzel 170cm in sem zelo zadovoljen. Smuča izredno vodljiva, pri visokih hitrostih (stestirano pri 100km/h+) pa še vedno dovolj stabilna.

Znanje smučanja zelo dobro rekreativno. Glede na hitrost smučanja se odloči za eno ali drugo. Z nobeno dolžino ne boš preveč zgrešil.
_________________
www.tdstarivrh.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kikach
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2017 6:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Feb 2015 19:39
Prispevkov: 26


Hvala za odgovor. Jaz sem res povprecen smucar in hitrosti vecjih od 80 km/h sigurno ne bom dosegal. Razmisljam, ker so smucisca na katerih smucam kar ozka, da bi mi morda 167cm bolj odgovarjale.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alen Luzar
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2017 7:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Feb 2015 13:57
Prispevkov: 62
Kraj: Šentjernej, LJ, NM

LJUDJE SE NA SLALOMKI UPATE VOZIT 100+ ?????????????!!!!!!!
_________________
Rossi Radical RX WC, Elan GSX WC, Elan SLX WC, Stockli Laser GS, Fischer WC SG, Rossignol Radical WC ZB
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alen Luzar
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2017 7:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Feb 2015 13:57
Prispevkov: 62
Kraj: Šentjernej, LJ, NM

vzami 174, glede na tvojo višino
_________________
Rossi Radical RX WC, Elan GSX WC, Elan SLX WC, Stockli Laser GS, Fischer WC SG, Rossignol Radical WC ZB
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kikach
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2017 7:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Feb 2015 19:39
Prispevkov: 26


Alen Luzar je napisal/a:
vzami 174, glede na tvojo višino


Hvala, zdaj imam 170cm starejše Atomic smuči in se mi zdi, da so mi včasih prevelike.

Sam se tudi nagibam bolj k 174cm
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alen Luzar
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2017 7:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Feb 2015 13:57
Prispevkov: 62
Kraj: Šentjernej, LJ, NM

teh 6 CM bo samo pripomoglo k stabilnosti. Drugih razlik niti ne boš opazil. Kako pa smučaš? počasi? hitro? dolge ali kratke zavoje? si agresiven/nežen?
_________________
Rossi Radical RX WC, Elan GSX WC, Elan SLX WC, Stockli Laser GS, Fischer WC SG, Rossignol Radical WC ZB
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2017 7:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 448


Alen Luzar je napisal/a:
LJUDJE SE NA SLALOMKI UPATE VOZIT 100+ ?????????????!!!!!!!


Ma sory, 0,01% ljudi na smučišču ne zna določiti svoje hitrosti na smučah. In to, pisanje o 100km/h je pri večini navaden blef... Če samo pogledamo da fantje, ki vozijo WC v veleslalomu ne presegajo 100 km/h, bomo pa mi rekreači vozilo +100km/h. Ah ja, in ko pride kucelj pa te ki vozijo 100km/h ga ne vidijo padejo, pa se takoj pobrejo in gredo dalje. Dajmo ljudje malce objektivnosti. Imeti pancarje za 150 in smuče za 300€ iz Hervisa, potem pa dirkat +100, ja če verjameš v smrkce..
P.S. Pa sedaj res upam, da se ne boste tule dvignili tisti, ki imate tekmovalno dilo+ tekmovalni pancar, ker to zgoraj res ni letelo na vas, ampak na ostalih 99,99% ljudi na smučišču
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alen Luzar
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2017 8:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Feb 2015 13:57
Prispevkov: 62
Kraj: Šentjernej, LJ, NM

Mene je strah da bo potegnilo smučo na slalomu že pri 40-50km/h
_________________
Rossi Radical RX WC, Elan GSX WC, Elan SLX WC, Stockli Laser GS, Fischer WC SG, Rossignol Radical WC ZB
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kikach
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2017 8:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Feb 2015 19:39
Prispevkov: 26


Alen Luzar je napisal/a:
teh 6 CM bo samo pripomoglo k stabilnosti. Drugih razlik niti ne boš opazil. Kako pa smučaš? počasi? hitro? dolge ali kratke zavoje? si agresiven/nežen?


Počasi do srednje hitro. Srednje dolge zavoje, bolj dolge kot kratke slalomske. Sam sem bolj nežen smučar, čisto povprečen rekreativec.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dolenc
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2017 8:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Okt 2006 15:29
Prispevkov: 762
Kraj: Stari vrh

Meh sem vedel da se bo nekdo obregnil v to. Je bilo mišljeno samo kot za ilustracijo, da je daljša dila pač bolj stabilna. Kar se tiče pa hitrosti - zmerjeno z GPSom, proga je bila popolnoma prazna in steptana, in pač spustiš. Po mojih izkušnjah do 90km/h prideš zelo hitro, potem se pa nabiranje hitrosti zelo upočasni.
_________________
www.tdstarivrh.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alen Luzar
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2017 9:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Feb 2015 13:57
Prispevkov: 62
Kraj: Šentjernej, LJ, NM

#kikach

Vzemi 174, ne bo ti žal.

#dolenc

100km/h na uro na primerni opremi (GS,SG,master etc, v dolžinah nad 185) ni nič groznega. Da pa take brzine nabijaš na slalomki, se pa raje v koleno šutnem s šrotom in grem direkt na rekonstrukcijo kolena...
_________________
Rossi Radical RX WC, Elan GSX WC, Elan SLX WC, Stockli Laser GS, Fischer WC SG, Rossignol Radical WC ZB
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 51, 52, 53 ... 62, 63, 64  Naslednja Stran 52 od 64

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Nakup smuči in vse, kar zadeva le-te
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB