Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Nakup smuči in vse, kar zadeva le-te

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 62, 63, 64  Naslednja
 Nakup smuči in vse, kar zadeva le-te « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
torx
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 15, 2009 9:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Okt 2008 0:12
Prispevkov: 10


Crownless je napisal/a:
SW11 je identična SW10 samo da ima drugačno grafiko in vezi montirane od SW12. Torej razlika je samo v grafiki in vezi so močnejše.


sedaj pa res ne vem kaj in kako; bral sem tudi, da SW11-ka naj bi bila malo bolj ojačana, pa da ima vezi EL10. kaj je sedaj res?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milko
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 16, 2009 12:13 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Feb 2008 22:26
Prispevkov: 229
Kraj: Radovljica

Po internih informacijah imajo v Elanu strašne kolobocije in nategancije.
Kot vem obstaja razlika tudi v kvaliteti smuči ki se prodjajo v SLO in tiste, ki gredo v izvoz še posebej Skandinavija, Avstrija in ZDA.
_________________
Vsakdo ima svojo mantro...jaz pa Volkl Mantro.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
samokham
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 16, 2009 3:35 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Maj 2007 11:47
Prispevkov: 349


Ja to sm jest tut pred leti že slišu. Govoric je ogromn, folk je pa v slo več ali manj z elankami zelo zadovoln. Po nekaterih govoricah naj bi bile elanke slabo izdelane, sam jet sm kr dost dil zamenu, pa so elanke tut moje kamnolomsko turno smučanje, cliffe itd. čist lepo preživele.
Resnico poznajo pa samo v Elanu pa še to vrjetno ne vsi, je pa vodstvo in lastništvo Elana v totali riti, vsi k pridejo v elan, najprej popravjo (izboljšajo) svoj socialno-finančen položaj, pol pa odstopjo, al pa jih kao zabrišejo.
_________________
www.khamikaze.net
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 16, 2009 7:48 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1017


Citiram:
Na žalost se smuči ne dela zato, da bi se razvijale in da bi bile vrhunske, ampak samo zato, da se dobro prodajajo.


http://direkt.si/intervju/120622

Iz zanimivega intervjuja z zanimivim človekom. Pa najbrž po kar držalo.
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elan
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 16, 2009 8:02 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 9:56
Prispevkov: 496


samokham je napisal/a:
Ja to sm jest tut pred leti že slišu. Govoric je ogromn, folk je pa v slo več ali manj z elankami zelo zadovoln. Po nekaterih govoricah naj bi bile elanke slabo izdelane, sam jet sm kr dost dil zamenu, pa so elanke tut moje kamnolomsko turno smučanje, cliffe itd. čist lepo preživele.
Resnico poznajo pa samo v Elanu pa še to vrjetno ne vsi, je pa vodstvo in lastništvo Elana v totali riti, vsi k pridejo v elan, najprej popravjo (izboljšajo) svoj socialno-finančen položaj, pol pa odstopjo, al pa jih kao zabrišejo.


govorice, govorice,....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snežko
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 16, 2009 10:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Nov 2007 19:26
Prispevkov: 59


Milko je napisal/a:
Po internih informacijah imajo v Elanu strašne kolobocije in nategancije.
Kot vem obstaja razlika tudi v kvaliteti smuči ki se prodjajo v SLO in tiste, ki gredo v izvoz še posebej Skandinavija, Avstrija in ZDA.


haha - domišljijo pa majo eni...kdo pa misliš da to kontrolira in ločuje...iste dile dobijo tako japonci kot američani kot slovenci in kot nemci...
_________________
veselimo se skupaj
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milko
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 16, 2009 11:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Feb 2008 22:26
Prispevkov: 229
Kraj: Radovljica

Kolega dela na kontroligu in ekspeditu imena pa ne bo povedal.
_________________
Vsakdo ima svojo mantro...jaz pa Volkl Mantro.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernej31
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 22, 2009 10:38 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:32
Prispevkov: 4


Pozdravljeni

Pred dnevi sem prodal svoje Atomic c-sport in sedaj kupujem malo bolj resne smuči.
Odločam se med elanom, atomicom in fischerjem.
Modelov je malo morje, ravno tako karakteristik , zato se ne morem odločiti kaj vzet, da ne bodo prezahtevne za moje znanje in kondicijo.

Ker grem v soboto smučat in nimam smuči, sem si v H izposodil Elan SL Race 160cm, da vidim kako bo šlo in se bom lažje odločal pri nakupu. Upam, da ne bodo preagresivne in da bodo noge ostale cele

Visok sem 177 in imam cca 72kg. Sem rekreativni smučar, povprečno znanje(raje krajši zavoji, kot pa dolgi in prehitri).

Iskal bom rabljene cca 2 leti.

Če potrebujete za korektno svetovanje še kaj informacij, bom dopolnil.

Hvala in lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernej31
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 23, 2009 6:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:32
Prispevkov: 4


Prosim za predloge in komentarje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snežko
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 23, 2009 11:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Nov 2007 19:26
Prispevkov: 59


bomo svetovali, ko boš povedal, kako so se obnesle na testu sl.
_________________
veselimo se skupaj
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernej31
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 30, 2009 10:10 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:32
Prispevkov: 4


hehe OK
Lahko rečem, da sem bil z SL-kami zadovoljen, a proti koncu dneva že pošteno utrujen, zato se nagibam k malo manj agresivnim smučkam in malo večjem radiju...

Ogrel sem se za RX9, ki imajo radij pri višini 160cm radij 15m.
Kritike so na tujih straneh zlo pozitivne.
Po mnenju zastopnika so smuči identične RC4 Race RC, le na prednjem delu so malenkost mehkejše...

Prosim za mnenja glede na mojo težo in višino, ker bi rad čimprej kupil in
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
_mato_
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 30, 2009 12:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2009 15:10
Prispevkov: 35


Lastnik Elan SL predlanski model, baje je super (tk pravjo v Elanu da je to smuča k ji lhk rečeš smuča) vendar ti lastnega mnenja še ne morem povedati, nism še nč smučov z nimi k sm jih dubu prejšnji teden, pa čakam da mi majstr vosek zrihta da jih bom lhk impregnerov pa hop na smučišče!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 30, 2009 1:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

Ne bo ti žal če boš nabavu SL-ke. Jst jih vozim že tri leta, ali pa štiri, ne vem več točno. Smuča je kvalitetna, geometrija je lih taprava za krajše zavoje (jst mam 155), se pa da tud daljše zavoje delat, čeprav morjo bit kr ostri, drgač smuča začne plapolat - ni za velike brzine.

Glede utrujenosti je pa tko. Mene po kvalitetnih 4 urah smučanja noge kr bolijo, pa nmorem rečt da sm švoh ker dost vozim. Ampak vseen raj vzam to kt pa da kupiš premehko smučo in boš pole ugotovil, da ne nudi pravega užitka.
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
beginer
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 17, 2009 2:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Feb 2009 13:59
Prispevkov: 7


Pozdrav!

Kakšne izkušnje s smučmi Stockli Laser SL?

Sem dober rekreativni smučar ki je do zdaj smučal na Atomic RC8 in sedaj iščem novo slalomko.
Na netu in po revijah pišejo same superlative. So vredne tega denarja?
Pri nas je s Salamon vezjo z14 (do 14 DIN) debelih 850?.
Probne verjetno ni ne?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
beginer
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 18, 2009 10:19 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Feb 2009 13:59
Prispevkov: 7


Hmmm, verjetno teh smuči res še ni v Sloveniji. (sklep po takem odzivu)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 62, 63, 64  Naslednja Stran 3 od 64

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Nakup smuči in vse, kar zadeva le-te
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB