Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Soelden

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 Soelden « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 02, 2009 1:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1018


Proga je bila zasnežena, na fotki pa ni teptana - ponoči je zapadlo par cm snega in jo niso poteptali. Sedežev pa ni gor, ker jih je baje nekaj zafrkavala elektrika in so jo usposobili šele sredi dneva (vmes so na Retenbach smučarje vozili avtobusi). Je bila pa proga pod 6sedo v nedeljo krasna izbira, ko se je na ostalih progah naredila gneča.
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 02, 2009 1:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Seiterkar je bila odprta, ni bila pa ravno nek preseznik.... beri: malo snega, ozko, pa v petek pred tekmo se hudo slabo urejena... kako je bilo med tekmami pa ne vem, ker nekako nisem imel casa da bi sel vsaj malo smucat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zazy
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 02, 2009 4:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Okt 2009 10:43
Prispevkov: 61
Kraj: Celje

Ej, tisti betonski stebri so po mojem bol temelj. Drgač pa majo tut v Chamonixu več takih na bivši kabinki Planpraz. No ja ko sm jih prvič vidu sm mislu, da so leseni, od blis se pa vid beton (mislim, da je tut neki opek). Sam so pa zelooooooooooo visoki, prblišn 40m!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Novdom
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 07, 2009 6:06 pm    Naslov sporočila: Sölden - Ski World Cup 09 Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Nov 2009 17:59
Prispevkov: 2
















http://novdom.si/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tomek
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 04, 2011 8:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Mar 2008 22:56
Prispevkov: 181
Kraj: Maribor

Včeraj smo se odpravili v Sölden, tako sem z "Bucket lista" spravil vsa smučišča Zjutraj že 6 stopinj v vasi, nato pa so se temperature dvigovale, tako je bilo ob dveh na spodnji postaji kabinke Schwarze Schneid na ledeniku Rettenbach že 7 stopinj, v dolini pa ob prihodu dol 18 stopinj....žal gre zima tudi na Tirolskem proti koncu (no v osnovi je v Innsbrucku že skoraj poletje pri 25 stopinjah, včeraj so se Tirolci veselo nastavljali soncu ob Innu in majhnih jezerih v okolici mesta). Kar se pa smuke tiče: zjutraj je bil zgornji osojni del Gaislachkogla še konkretno leden, medtem ko je bil prisojni del že ob devetih totalno spomladanski. Situacija je bila podobna tudi na Giggijochu in ledeniku Tiefenbach, medtem ko je bil Rettenbach še ob pol treh v zgornjem delu povsem zimski, spodaj pa še tudi dokaj užiten, sicer je nastalo nekaj kupov, ki pa so bili dokaj rahli, sneg pa je tudi ostal dokaj suh. Gneča je bila predvsem na Rettenbachu popoldan in na Giggijochu dopoldan.

Spodnja postaja Gaislachkoglbahn 1, obratovala je nekje s polovično kapaciteto, ki pa je popolnoma zadostovala potrebam.


3S Gaislachkoglbahn 2 (če sem dobro razbral miki-jev načrt iz par strani nazaj, je tu prej stal Funitel, zakaj so ga pa zamenjali?)


Spodnja postaja šestsede Stabele, v ozadju proga z Rettenbacha, ob povratku v dolino smo na tem delu že bolj surfali kot smučali. Lepo je vidna tudi razlika med prisojno in osojno stranjo kar se količine snega tiče.


Pogled proti Rettenbachu


"Črna" proga ob štirisedi Rosskripl, tu pa res pretiravajo z oznakami prog, zgornji del proge je recimo rdeč, spodnji del pa drugačen kot moder ne more bit, pa še vseeno cela proga označena kot črna


Vzporedni štirisedi Hainbachkar (L) in Silberbrünnl (D), skrajno desno vidna osemseda Giggijoch


Šestseda Seiterkar in T60 na stebrih


Vlečnica Seiterjöchl na ledeniku Rettenbach


Bela jezika prog v dolino

_________________
15/16: 3x Obertauern
14/15: 13x 13/14: 11x 12/13: 23x 11/12: 12x 10/11: 63x


Nazadnje urejal/a tomek Sre Apr 06, 2011 8:15 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gore
PrispevekObjavljeno: Sre Apr 06, 2011 1:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sob Jan 2009 7:06
Prispevkov: 91


Na Söldnu nisem bil še nikoli. Malo me zanima, kako je tam okorg prvomajskih praznikov?
Glede na višino, bi moralo biti v redu. Lani sem bil tak čas v Livignu in je bilo super. Vendar je Livigno nižje ... in bi po mojem moralo biti v redu.
Kakšne so proge na teh višje ležečih smučiščih?
_________________
http://kacnje.blogspot.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tomek
PrispevekObjavljeno: Sre Apr 06, 2011 8:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Mar 2008 22:56
Prispevkov: 181
Kraj: Maribor

Kar se gneče tiče predvidevam, da bo nekje podobno kot je bilo sedaj, torej približno 5 minut čakanja na napravah, verjetno bodo odprte samo ledeniške naprave, saj na neledeniškem delu smučišča že počasi zmanjkuje snega. Kar se pa prog na ledenikih tiče, ponavadi so dokaj položne, čeprav spodnji del Rettenbacha je dokaj strm, prav tako so večinoma izredno široke. Kar se pa stanja prog za prvomajske praznike tiče pa nimam pojma, ker do zdaj še nisem smučal tako pozno v sezoni, več bodo verjetno lahko povedali drugi uporabniki.
_________________
15/16: 3x Obertauern
14/15: 13x 13/14: 11x 12/13: 23x 11/12: 12x 10/11: 63x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Čet Apr 07, 2011 9:20 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Rettenbach je za smucanje cisto ok.... konec koncev je spodnji del WC proge eden najbolj strmih na svetovnih pokalih. Tudi icebox je vec kot spodoben teren. Tiefenbach je pa res bolj polozen, ceprav je progo pod gondolo cisto ok, tiste vlecnice so pa res bolj za tekaske smuci
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihek
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2012 11:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2012 21:52
Prispevkov: 122


25. in 29. 2. smo smučali v Söldnu. Prvi smučarski dan v tem kraju smo začeli na področju Gaislachkogla, kjer te do vmesne postaje pripelje moderna osemseda gondola, naprej pa 3S. Proge so bile dobro pripravljene, brez stopnic in precej prazne-verjetno razlog tiči v odhodu hord Nizozemcev in Nemcev iz kraja-v soboto se zaradi smene kot kaže splača smučati v Söldnu . Najstrmejša proga pod vrhom je bila odlična, saj so se je mnogi izogibali in šli direktno proti Giggijochu.

Gaislackogl


Na Giggijochu je tudi bilo precej malo ljudi. Smučali smo predvsem na podorčju skrajne desne štirisede, kjer so bile ˝črne˝ proge odlično pripravljene.

Vzporedni štirisedi na Giggijochu


Na poti proti Rettenbachu smo naredili še nekaj voženj po črni progi štirisede na Schwarzkogl. Proga je bila izvrstna, pa tudi pogled na vse tritisočake v okolici. Rettenbach je bil precej v megli, zaradi česar smo šli kar takoj na Tiefenbach Gletscher po tunelu na več kot 3200m nadmorske višine . Tu pa presenečenje-izvrstna proga ob gondoli, kjer se je zares dalo karvati s popolnim užitkom, saj smo smučali praktično sami. Ob spodnji postaji gondole so na poligonu vseskozi preizkušali najnovejše BMW-jeve modele!

Prazne proge na Tiefenbach Gletscherju


Spodnja postaja šestsede s tunelom med Rettenbachom in Tiefenbachom


Naredili smo še nekaj voženj s šestsedo na Tiefenbaškem ledeniku, potem pa je sledila razgibana smuka iz vrha ledenika Rettenbach do Gaislachtala v Söldnu -nepozabno, ko v Söldnu smučaš praktično sam.

Spodnja postaja gondole na Gaislachkogl


29. pa je bilo stanje precej slabše. Gneča že takoj zjutraj. Kot da to nebi bilo dovolj pa je bilo še zelo toplo in zato že zjutraj proge zelo ojužene. Še najboljše je bilo smučanje na črni FIS progi na Rettenbachu, po kateri so se Nizozemci kot kaže bali spustiti. Zelo je presenetila tudi rdeča proga ob skrajno levi vlečnici na Tiefenbachu, ki je bila v primerjavi z ostalimi progami na tem ledeniku zaradi manjše gneče perfektna.

Rettenbach Gletscher s Pitztal Gletscherjem v ozadju


Srednja postaja osemsede gondole na Rettenbachu


Na FIS progi


Smučarski predor med Rettenbachom in Tiefenbachom


Lep pozdrav,
Mihek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iga10
PrispevekObjavljeno: Ned Okt 21, 2012 11:13 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Avg 2008 10:10
Prispevkov: 117


Zdravo,

da malo obudim temo...
V tej zimi planiram tedenski smučarski dopust na Tirolskem.
Ischgl, Serfaus in St. Anton sem obdelal že predlani in želim nekaj novega.

Glede na vaša poročila bi bil Solden dobra izbira. En ali dva dneva bi obiskal tudi Obergurgl-Hochgurgl. Najbolj me mika prvi ali drugi teden marca, ko so dnevi že daljši, sonce pa že prijetno greje... Januarja se bojim slabega vremena (ledenik), februar mi zaradi počitnic in posledično gneče ne ''diši'' preveč... Konec marca in aprila so verjetno spet gneče, ker nižjeležeča smučišča počasi končujejo in ponovno vsi rinejo na ledenike...

Torej, najbolj me zanimajo vaša mnenja oz. izkušnje glede vremena in gneče med januarjem in aprilom.

Tudi preostale (spodnje) informacije so dobrodošle:
- je parkiranje v Soldnu oz. Obergurglu plačljivo?
- namestitve z najboljšim izhodiščem za smučanje v Soldnu?
- kako je z gnečo na napravah proti ledenikom?
- kje bi se na poti tja (MB-Salzburg-Insbruck-Solden) splačalo ustaviti za prvi dan smuke (nekje do 1,5 ure od Soldna)?

Hvala za odgovore!

P.S. Špik, da ne pozabiš... Prihodnji teden pričakujemo poročilo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
moebius
PrispevekObjavljeno: Ned Okt 21, 2012 11:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Feb 2011 12:12
Prispevkov: 11


iga10 je napisal/a:
Zdravo,

da malo obudim temo...
V tej zimi planiram tedenski smučarski dopust na Tirolskem.
Ischgl, Serfaus in St. Anton sem obdelal že predlani in želim nekaj novega.

Glede na vaša poročila bi bil Solden dobra izbira. En ali dva dneva bi obiskal tudi Obergurgl-Hochgurgl. Najbolj me mika prvi ali drugi teden marca, ko so dnevi že daljši, sonce pa že prijetno greje... Januarja se bojim slabega vremena (ledenik), februar mi zaradi počitnic in posledično gneče ne ''diši'' preveč... Konec marca in aprila so verjetno spet gneče, ker nižjeležeča smučišča počasi končujejo in ponovno vsi rinejo na ledenike...

Torej, najbolj me zanimajo vaša mnenja oz. izkušnje glede vremena in gneče med januarjem in aprilom.

Tudi preostale (spodnje) informacije so dobrodošle:
- je parkiranje v Soldnu oz. Obergurglu plačljivo?
- namestitve z najboljšim izhodiščem za smučanje v Soldnu?
- kako je z gnečo na napravah proti ledenikom?
- kje bi se na poti tja (MB-Salzburg-Insbruck-Solden) splačalo ustaviti za prvi dan smuke (nekje do 1,5 ure od Soldna)?

Hvala za odgovore!

P.S. Špik, da ne pozabiš... Prihodnji teden pričakujemo poročilo!


Jaz sem bil 5 dni leta 03/2011 v Soeldnu, smucisce je zelo ok, najbolj na zivce mi je slo cakanje na povezovalnih gondolah/sedeznicah med 3mi hribi. Ljudi je blo kar precej. Skozi vasico Soelden gre glavna cesta, tako da ni niti priblizno romanticna ala Ischgl/St.Anton. Najboljse namestitve so zraven ene od gondol. Skratka ce je Ishcgl za 5 je Soelden 4.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iga10
PrispevekObjavljeno: Ned Okt 21, 2012 11:57 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Avg 2008 10:10
Prispevkov: 117


Citiram:
Jaz sem bil 5 dni leta 03/2011 v Soeldnu, smucisce je zelo ok, najbolj na zivce mi je slo cakanje na povezovalnih gondolah/sedeznicah med 3mi hribi. Ljudi je blo kar precej. Skozi vasico Soelden gre glavna cesta, tako da ni niti priblizno romanticna ala Ischgl/St.Anton. Najboljse namestitve so zraven ene od gondol. Skratka ce je Ishcgl za 5 je Soelden 4.


Si bil v 1, 2, 3 ali 4 tednu marca?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihek
PrispevekObjavljeno: Ned Okt 21, 2012 12:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2012 21:52
Prispevkov: 122


No, iga, nekaj odgovorov na tvoja vprašanja.
Parkiranje v Söldnu in Gurglu ni plačljivo (vsaj pri gondoli Gaislachkogl v Söldnu in pri gondoli na Hochgurgl, kjer smo mi parkirali ne). Pri namestitvah je tako, da je v Söldnu in bližnji okolici več dobrih in posledično dragih hotelov. Tudi apartmaji so dragi. Cenejše apartmaje in gostišča najdeš v Zwieselsteinu, ki leži med Söldnom in Obergurglom ter je oddaljen 5-10 minut vožnje od Söldna in tudi gondole na Hochgurgl. Cenejši hoteli in apartmaji so tudi v Ventu, kraju na 1900m, ki je od obeh tvojih ciljnih smučišč oddaljen kakih 15-20 minut vožnje. Glede gneče pa pravim takole, vsekakor bo gneča na Gurglih manjša kot v Söldnu, kjer so praktično vedno gneče pred napravami (svetle izjeme kakšno soboto ob smeni). V marcu bo najverjetneje sicer manjša, ampak, če želiš manj ljudi na progah, ti bo Gurgl bolj všeč. Za prvi dan smuke bi priporočal Kühtai (visokogorsko smučišče, 2000-2500 m ndmv 1 uro in 15 minut od Söldna), , če pa bi se ustavil na področju Kitzbühelskih Alp, pa v smučišču Skijuwel, ki je nastalo letos s povezavo smučišč Wildschonau in Alpbachtal (nižjeležeče smučišče, več gozdnih prog, 650-2050 m ndmv, 145 km prog, 2 uri od Söldna) in leži tik ob avtocesti proti Innsbrucku.
_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Ned Okt 21, 2012 7:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1018


iga10 je napisal/a:

P.S. Špik, da ne pozabiš... Prihodnji teden pričakujemo poročilo!


Počasi že pakiram :-)

Po Söldnu pa še dilema - 3 dni Pitztala ali Hintertuxa...
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
moebius
PrispevekObjavljeno: Ned Okt 21, 2012 8:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Feb 2011 12:12
Prispevkov: 11


iga10 je napisal/a:
Citiram:
Jaz sem bil 5 dni leta 03/2011 v Soeldnu, smucisce je zelo ok, najbolj na zivce mi je slo cakanje na povezovalnih gondolah/sedeznicah med 3mi hribi. Ljudi je blo kar precej. Skozi vasico Soelden gre glavna cesta, tako da ni niti priblizno romanticna ala Ischgl/St.Anton. Najboljse namestitve so zraven ene od gondol. Skratka ce je Ishcgl za 5 je Soelden 4.


Si bil v 1, 2, 3 ali 4 tednu marca?


1.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja Stran 4 od 6

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Soelden
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB