Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mokrine 2008/2009

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 Mokrine 2008/2009 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
dedi
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 13, 2009 8:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 20:42
Prispevkov: 204
Kraj: Ljubljana

Petek pa še 13. Rahlo vetrovno,lepo sončno,mrzlo in kar živahno.Proge solidne,moraš pa zelo paziti na mladce,ti imajo zimske počitnice in si dajo duška.Če poznš smučičše najdeš tudi še kar dobre in prazne proge tudi popoldne,oziroma prej si dobro ogledam plan in začnem na senčnem Gartnerkofelu. Pozna se tudi da ni smuke na Višarjih,posledično še več naših hitrih dirkačev.Pogld na res dolge sulice pa me nasmehne in polepša dan. Moja ocena 7/10 Za vrhunsko smuko si izberimo marec.
13x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 16, 2009 9:39 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


Včeraj super dan na Mokrinah: idealno vreme, sonce, brez vetra in minus cel dan tako, da so proge dobro zdržale. Kjer pa so se naredili kupi so bili iz mehkega snega in brez težav tudi za hitro vožnjo

Ljudi kar veliko vendar nikjer nismo čakali več kot 3min in če se izogneš najbolj obremenjenim progam se je dalo res fajn vozit cel dan. Snega pa ogromno.



Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 16, 2009 10:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3449
Kraj: Maribor

Tudi midva sva se včeraj odpravila na Mokrine in v glavnem lahko potrdim kar je napisal Kotulc: ogromno snega, sonce ves dan in za nedeljo sredi februarja niti ne prehuda gneča. Edino pri temperaturah imam malo drugačen okus: absolutno premrzlo je, edino na gondolah se da dobro smučat, vse ostalo je Sibirija . Letos me že od Božiča na vsaki smuki zebe kot psa, komaj čakam da se začne pomladanska uživancija ...

Aja: Kotulc, super fotka spodnje postaje opuščene vlečnice Dreierlift, skoraj do obračalnega kolesa v snegu. Jaz sem jo tudi nameraval slikat, pa sem bil bil prepozen .

Glede čakalne dobe na žičnicah: na Milleniumu zjutraj dobrih 5 minut, ampak samo če si na parkirišču stopil na smučke in se peljal okoli postaje in uporabil zadnji vhod. Spredaj so stali nekje do vhoda v postajo. Zgoraj pa se je folk zelo čudno razporejal: na sedežnici Mossern (to je tista s pisanimi ogrevanimi sedeži) nikoli ni bilo vrste, proge pa perfektne. Ne razumem! Na Rudniku se je čakalo nekaj minut, enako na kabinkah Trogkofel in Zweikofel. Proga v dolino je bila opoldne še v zelo dobrem stanju, na žičnici pa nobene gneče. Me pa je presenetilo, da je bilo ob dvanajstih kar precejšnje zanimanje za dolino - očitno nisem edini ki ga je zgoraj zeblo. Tudi na štirisedežnici Sonnleiten ni bilo nobene gneče, vlečnica Weitenboden pod njo pa je bila povsem prazna! Je pa bilo treba na štirisedežnici Gartnerkofel še po tretji uri čakati 5 minut, kar me je malo presenetilo.

Nekaj fotk, danes (skoraj) brez komentarjev:
























Če sem zapisal, da je bila proga v dolino opoldne še prava uživancija, pa je bila ob pol petih (po pričakovanju) precej ledena, na zadnji strmini prava drsalnica s kupi peskastega mehkega snega med ploščami ... ampak z gondolo v dolino pa ne grem, tako slaba ne more biti nobena proga .


Pa še en komentar za konec: Mokrine so perfektno, veliko in moderno smučišče, zelo sončno in letos tudi izjemno bogato obdarjeno s snegom. Rad grem tja in tudi v tej sezoni bom še šel. Ampak (saj ste vedeli da po takšnem uvodu mora nekaj slediti): včeraj mi je že bilo na robu dobrega okusa. Prepolno parkirišče, preveč ljudi, predvsem pa neprestan občutek hektike in hitenja. Čeprav se je na kabinkah čakalo le dve ali tri minute, so se nekateri drenjali, kot da je njihovo življenje odvisno od tega, ali bodo na eni kabini prej ali pozneje. Pa cel kup divjakov na progah. Hitri carving dajte terat nekje 'na samem', ne pa na polnih progah, dajte si no dopovedat . Na trenutke se mi je kar kolcalo po sicer manjših, manj sodobnih, amprak praznih smučiščih na Vzhodnem Tirolskem in tamkajšnji umirjeni atmosferi ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 16, 2009 11:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


Hehe Miki očitno si tudi ti uporabil balkansko pot in za Milenium zjutraj uporablil vhod iz zadnje strani
Tako pač je zakaj bi čakal po nepotrebnem

LP! kotulc
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milko
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 16, 2009 11:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Feb 2008 22:26
Prispevkov: 229
Kraj: Radovljica

Kot izgleda bo padlo še nekaj centimetrčkov. Računal se na petek, kot lep dan, pa ne bo nič iz tega, ker greva po mulca na zadnji dan smučarskega tečaja tekma
Veliko veselja vsem, ki boste ta dan na Mokrinah
_________________
Vsakdo ima svojo mantro...jaz pa Volkl Mantro.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
everts72
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 17, 2009 4:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2006 20:53
Prispevkov: 335
Kraj: na robniku

Jutri se odpravljamo gor in me zanima kakšne so proge?Sem bil prejšnji teden in so bile kar mehke. Drugo vprašanje pa je, če mogoče kdo ve katera proga je najbolj strma?

hvala!
_________________
-Artiče Extreme Carving Team: www.facebook.com/CarvingTeam

www.worldofwindsurf.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 17, 2009 4:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Najbolj strmih je po moje tistih zadnjih nekaj metrov pred spodnjo postajo Millenium expressa oz. recimo proga med spodnjo in srednjo postajo Milleniuma. Vsaj moje mnenje je tako, naklonov pa res nisem meril
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
everts72
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 17, 2009 6:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2006 20:53
Prispevkov: 335
Kraj: na robniku

Se mi je zdelo da je ta najbolj strm del ja. Sicer sem bolj mislil neko progo, ki je malo daljša od tiste strmine. Zgleda da se bo treba zopet vozit na Gartnerkoflu.
Mogoče kdo ve če se je prelaz preko Pontebbe odprt? Ker na amzsju so nam zadnjič rekli, da to oni ne vejo podatki na internetni strani pa so stari.
_________________
-Artiče Extreme Carving Team: www.facebook.com/CarvingTeam

www.worldofwindsurf.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SiKT
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 19, 2009 9:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Nov 2006 20:55
Prispevkov: 264
Kraj: Lokovica

Danes prava zimska pravljica brez vetra ne preveč mrzlo. Proge fenomenalne, nikjer se ni čakalo več kot 1 ali 2 min.








V ozadju se lepo vidita Managrt in Jalovec...









LP
_________________
2013/14: 1x Golte, 1x Obertauern
2012/13 : 20x
2011/12 : 28x
2010/11: 20x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dejvi
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 19, 2009 10:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec smučišč
Snemalec smučišč

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 7:45
Prispevkov: 571


Uf, na mokrinah je vedno kraljevsko. Sami lepi spomini...
Pa super fotke ste dali gor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dedi
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 20, 2009 1:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 20:42
Prispevkov: 204
Kraj: Ljubljana

Glede na počitnice,seveda tudi na Mokrinah gneča.Vožnja iz Pontebe (I) je prav adrenalinska,kot bob steza,snega ogromno,srečevanje bolj na tesno.Dolinska proga Carnica v dolino (Šmohor/Herrmagor)je dopoldan odlična izbira.Ostalo ob lepem vremenu na visokem nivoju.Z lahkoto v 4 urah prevoziš 50 km prog ob teh modernih napravah.Sneg dober,hiter(nižja vlaga)vetra malo.Več kot 20 koč,gostiln ali restavracij na samem smučišču polnih,klub dobrim cenam in recesiji.moja ocena 8/10
14x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
flynorc
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 20, 2009 6:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pet Feb 2009 18:42
Prispevkov: 1
Kraj: novo mesto, ljubljana

Zdravo!

mene pa zanima, če je slučajno kdo tak, ki gre v kratkem (ju3 ali v nedeljo), v nassfeld in bi bil tako prijazen, da bi pripeljal pozabljen ruzak, ki ga imajo spravljenega v novi koči na vrhu smučišča (takoj ob izhodu iz zadnje postaje millenium expressa).

Dobi pivo/sok/...

če se najde dobra duša, me lahko dobi na msn, prek ZS ali pa na 040-282-771-

Hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
hrošč
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2009 4:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 9:43
Prispevkov: 494


Je bil te dni, ko so pocitnice, mogoce kdo gor? Imamo namen v cetrtek it pa me mal zanima kaksno je stanje glede guzve
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
juremihamojca
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 26, 2009 10:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Dec 2008 14:19
Prispevkov: 128


hrošč upam, da ni že prepozno. mi smo bili danes s prijatelji na Mokrinah...

Ob 8:00 smo parkirali še na 1. parkirišču v dolini, na vrhu nas je prvih nekaj voženj mučila difuzija nato pa se je precej zjasnilo in čez dan nas je sonček lepo grel. Tam okoli 14:30 "So brž pridrvili se črni oblaki" in zato smo počasi zapustili smučišče in končali s smuko tam okoli 15:30. Proge so bile zelo različne, na Garnitzen so proge ubistvu do konca zdržale v zelo dobrem stanju le na raznih zožanjih je prihajalo do znosnih kupov. Proge na drugi strani Madritschna so bile na koncu že vse boge, vse je bilo mehko in vožnja je bila, tudi zaradi precejšne gneče, prava bitka. Tako je bilo tudi z zadnjo vožnjo na najdaljši progi.

Upam, da ti pomaga
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 04, 2009 2:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Malo z zamudo, a razmere se bodo ta teden itak spremenile.

V soboto je bil res lep dan, sneg in proge pa so, glede na temperaturo dobro zdržale. Že zjutraj se je na izpostavljenih delih začelo južiti, a na večini prog je sneg dolgo ostal suh, odličen. Še pozno popoldne je bila kar dobro prevozna celo proga Trogl, ki se je ob takem času ponavadi ne lotim. Dopoldne je bila kar gneča na žičnicah, tako da sva ob 11h ušla s Trogkofelbahna na Sonnleiten, kjer sem naredil najprej nekaj voženj na praznih vlečnicah, nato pa se je popolnoma spraznila tudi sedežnica. Celo na Gartnerkoflu popoldne ni bilo gneče, šele čez nekaj časa sem ugotovil, da je mogoče razlog v tem, da so ustavili sedežnico FIS (okvara ?). V dobrih sedmih urah sem se tako super nasmučal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja Stran 7 od 9

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mokrine 2008/2009
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB