Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Osojščica 2008/2009

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 Osojščica 2008/2009 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 12, 2009 2:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

tomi je napisal/a:
Poleg para kilometrov jih je še 20! In to po čudnih cestah, skozi naselja... Čas skoraj pol ure. Sem šel samo enkrat. Če že daš 13evrov za tunel, jih je bolje dodati še dobre pol toliko za vinjeto.

Še to: obratna pot brez vinjete sploh ni dovoljena!

Se čisto strinjam. Oziroma če dam 120 Eur za karte, 20 Eur za bencin in 13 eur za tunel bom šparal pri vinjeti in se vozil po vašikih stezah??? Tisto možnost sem napisal samo zato, ker sem jo enkrat uporabil, ko se mi ni dalo čakati zjutraj na pumpi za vinjeto. Šel sem pa takrat na tromejo, kjer pa ni neke hude razlike, kje greš dol iz avtoceste. Pa še včasih se prav paše peljati po kakšni drugi poti in se malo razgledovati.

Sicer pa, kje si dobil podatek, da se nazaj skozi tunel ne sme brez vinjete. Jaz sem enkrat poslal vprašanje na njihov "DARS" in so to pozabili omeniti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hrošč
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 12, 2009 5:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 9:43
Prispevkov: 494


Jaz sem enkrat videl tik pred karavanskim tunelom (bivsi A-SLO mejni prehod) avstrijsko kontrolo vinjet..verjetno niso bili tam kar tako. Da ne bo kdo naj* zaradi tega..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 13, 2009 10:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Ne spomnim se, kje sem to zasledil. A po logiki: čemu potem (pogosta) kontrola vinjet pred tunelom, če lahko vsak reče, da je prišel iz St. Jakoba?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mdolzan
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 13, 2009 11:42 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Ned Sep 2008 23:13
Prispevkov: 95


...nak..sem bil ene 2x kontroliran kmalu za Beljakom....pred paltojem oz. na bypassu pred tunelom še nisem srečal kontrole.
Bojda pa znajo Avstrijsci preko kamer kontrolirat vinjete. Če nimaš ustrezne te "počasi" obišče kakšno vozilce ....
Napram našim daljnoglednim DARSOVCEM so Avstrijci prav skulirani...oz moraš res imeti srečo, da imajo kontrolo. Še najlažje te kontrolirajo pred tuneli.
_________________
s kante na kanto...:-)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 13, 2009 12:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

Iz prve roke! Utavljen pred karavankami, kazen cca 120?, ker ni blo nalepke. Nobeni izgovori niso pomagal.
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 13, 2009 4:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Iz prve roke. Dobil sem pisno obrazložitev (od avstrijske DARS, ne vem več, kako se jim reče), da se lahko skozi tunel pelješ do prvega izhoda brez vinjete (najbrž zato, ker si plačal tunelnino). To velja samo za Karavanke. Na vseh drugih avtocestnih mejnih prehodih moraš imeti nalepko takoj. Res pa nisem bil pozoren, ali velja enako tudi za nazaj. Bom poskusil najti tisti mail, ali pa če se mi bo dalo, pišem še enkrat.

Rokxy, če so te ustavili in kasirali, še ni rečeno, da so imeli prav. Jaz bi se na tvojem mestu temeljito pozanimal in mogoče dobiš keš nazaj. V tem primeru si mi dolžan eno pijačo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 13, 2009 8:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

hrošč je napisal/a:
Jaz sem enkrat videl tik pred karavanskim tunelom (bivsi A-SLO mejni prehod) avstrijsko kontrolo vinjet..verjetno niso bili tam kar tako. Da ne bo kdo naj* zaradi tega..

tomi je napisal/a:
Še to: obratna pot brez vinjete sploh ni dovoljena!

Jaz sem šel že nekajkrat čez kontrolo pred tunelom(bivše avstrijske carinske kabine) na Karavankah. Tukaj ni dileme o tem če lahko prideš brez vinjete, sigurne jo moraš imeti. Iz Slovenske smeri pa se da voziti brez do prvega odcepa, počivališča za tovornjake, tam jo je možno kupiti pri kavi . Letošnji 8.februar, ko je bil slovenski dan, je bila taka gneča na Hrušici, da sem šel potem kar tja, pa sem tam dobil info, da se lahko do tja pripelje brez vinjete.
Jaz imam taktiko eno leto letna vinjeta, ki velja do 31.Januarja. Do 31.decembra, ko spet kupim letno, pa mutim z nekaj cenejšimi (dvomeseča, 10 dnevna vinjeta). Sicer sem pa to idejo dobil na tem forumu, ko je nekdo pisal o tem.
Imam pa nekaj znancev, ki do Osojščice, še vedno po balkansko, zjutraj reskirajo vožnjo brez vinjete, domov, ko se ne mudi preveč, pa preko Korenskega sedla.
Leopold je napisal/a:
Ali kdo ve, če se da plačat predornino za Karavanke na avstrijski strani s točkovno karto?

tomi je napisal/a:
Seveda. Pa tudi kupiš jo lahko tam, po enaki ceni.


Leopold jaz kupujem tako točkovno karto, ker se mi splača ob predpostavki, da imam letno koroško karto, isto ima tudi tomi.

Sicer malo off topic tema

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 13, 2009 10:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Do 31.decembra, ko spet kupim letno...

Za vsak slučaj, če se nisi zmotil.
Letna vinjeta velja že od 1. decembra.

Sicer malo off topic tema

Res je, pa kaj ko (na Osojščici) še ni smuke.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 14, 2009 7:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

He, he zmotil sem tomi, 1.decembra pa res.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
amade
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 17, 2009 7:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Sep 2009 14:47
Prispevkov: 2


Večkrat kontrola vinjet tudi poteka tako, da usmerijo veš promet dol z avtoceste prek avtocestnega parkirišča, kjer kontrolirajo tako papirje, tovor kot tudi vinjete. Predvsem so jim zanimivi avti s tujimi tablicami.

Zadnjič so dobili tudi enega poznanega ki rad "uslini 10 dnevno vinjeto", namesto, da bi jo prav nalepil. Nato jo pa prodaja naprej za 5 evro po forumih. V glavnem mu izgovor, da ni vedel kako nič ni pomagal, in je mogel plačati 120 evrov.

Take nepoštenjake iz deželice na južni stani alp gor že predobro poznajo, da bi jim verjeli. Ni čudno, da nas neki zaradi takih reči postrani gledajo.

Ko je tema ravno Osojščiča, še ta primer, kakšno leto nazaj sem tam na smučišču bil priča nekemu prepiru med šmucarji in kontrolorji.
Kaj je bilo: Dobili so dva odrasla smučarja (in to ravno) slovenca, ki sta se smučala z otroškimi kartami.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 17, 2009 8:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

amade je napisal/a:
Take nepoštenjake iz deželice na južni stani alp gor že predobro poznajo, da bi jim verjeli. Ni čudno, da nas neki zaradi takih reči postrani gledajo.

Verjemi, da se nic od tega nismo spomnili sami, ampak smo vse pobrali od drugih.... pa ne od tistih juzno od nas, temvec od tistih severno in zahodno od nas. Konec koncev... kdo je iskal tisoc in en nacin, kako priti skozi brez oz. z neprilepljenimi vinjetami, ko smo jih uvedli pri nas? Hrvati? Malo morgen... najhujsi so bili in so se Nemci.
Drugace pa je kazen 120eur ter takojsen nakup celoletne vinjete, tako da je ta moment kazen cca. 200eur, ker letne vinjete za 2009 ne bos vec prav veliko rabil
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mcsebi
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 17, 2009 8:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Feb 2008 21:46
Prispevkov: 73


In pravimo, da nismo balkanci?!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mcsebi
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 13, 2010 10:55 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Feb 2008 21:46
Prispevkov: 73


Kateri napovednik za vreme je najbolj optimalen - realen? Avstrijski bergfex, nemški ali avstrijski zoover ali kakšen drug? Katera napoved je najbolj realna?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sorty
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 13, 2010 3:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 16:37
Prispevkov: 310


wetter.at pa tudi na žurnalu znajo kr dobro zadet
_________________
2012/2013: 1x Molltal, 5x Kronplatz
2011/2012: 20x
2010/2011: 20x
2009/2010: 20x
www.vikom.si

z GLAVO na glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 13, 2010 4:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Prevod, če kdo slučajno ne ve: www.vreme.net je Žurnal.
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja Stran 6 od 7

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Osojščica 2008/2009
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB