Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Osojščica 2008/2009

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 Osojščica 2008/2009 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Sus@nn@
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 20, 2009 4:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Apr 2009 11:04
Prispevkov: 14
Kraj: Ravne na Koroškem

Pozdravljeni.
Sem nov na forumu.
Malo sem sicer pozen za letošnjo sezono, bom pa v prihajajoči bolj priden pri pisanju
No, dodal bi samo dopolnilo na Mikijev post, da se obeta v sezoni 2009/2010 še ena posodobitev na Osojščici in cicer nova sedežnica "Gipfelban".
Bo pa ali 6 ali pa 8 sedežnica (to se ta trenutek še ne ve). Zadeva je že potrjena, tako da bo v naslednji sezoni pretočnost bistveno večja na giplu :-)
Aja, še to, tiste, ki zanima: Osojščica rulez 1.,2. in 3. maja
Sam da bo vreme ...
_________________
Sezona 2009/2010 22x
Sezona 2010/2011: 2 dni na snegu: Turracher Höhe: 1x, Osojščica: 1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Maj 04, 2009 11:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3451
Kraj: Maribor

^^No, če pa tako zelo rula, pa jo je treba obiskati, kajneda? Sploh če je vreme OK. V soboto je bilo sicer samo na pol OK, slabše kot bi lahko sklepali iz fotk - saj vemo, vsi privlečemo fotoaparat iz žepa v redkih sončnih trenutkih. Pa še mrzlo je bilo, malo sonca + dosti oblakov + zelo močan severnik, tako močan da je resno oviral smuko na severnih progah (je pa zato na južni 'letelo' kot redkokdaj, že na prvi ravnini si dobil pospešek ...).

Obratovale so štirisedežnice Gipfelbahn s ta strmo progo, Klosterle 2 prav tako s strmo progo in osemsedežnica z obema progama. Folka pa da si ga lahko štel na prste ...

Prva fura z Gipfelbahn:


Proti vsem pričakovanjem je bila proga Panoramaabfahrt - kljub južni legi - zjutraj perfektna, trda, odlično speglana ... vsaj v zgornji polovici:


Pod Pöllingerhütte so morali malo čarati, ampak vseeno so iz preostalih kupov snega pritisnili skupaj eno ozko špuro, tu in tam 'okrašeno' s kakšno travico, ampak brez kamnov:




Klösterle 2, prav tako le z eno progo - glede na 'gnečo' več kot dovolj:




Za konec še osemsedežnica, snega več kot dovolj, smučarjev pa ... ::




Ja, ni bilo slabo. Sploh ne. Se pa glede na 'silni obisk' bojim, da bo Osojščica kmalu obupala nad prvomajsko smuko ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sus@nn@
PrispevekObjavljeno: Tor Maj 05, 2009 10:32 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Apr 2009 11:04
Prispevkov: 14
Kraj: Ravne na Koroškem

miki je napisal/a:
^^No, če pa tako zelo rula, pa jo je treba obiskati, kajneda? Sploh če je vreme OK.

In tudi smo jo , samo ... ni še bilo časa dat komentarja. Izgleda, da sva se v enakem času smučala
Sem se pa jaz smučal gor tudi v nedeljo, ki je bila za razliko od sobote še boljša - predvsem sneg. Sonca praktično ni bilo, zato pa se je sneg obdržal na Klosterle vse do 10.45, ko je šele spustilo. No, potem je seveda padel
Pri zadnjem spustu domov na Gipfelbahnu pa je bil ob 12-ih zgornji del še vedno fantastičen do prelomnice ... ... potem pač, samo da sem prišel dol.

Še nekaj mojih slikic od sobote:

Na vrhu, nobenga nikjer


... nekaj časa sem se vozil na Neugartnu, potem pa na Klosterle ...


... tudi tu nobenega, proge so samevale ...


... le in tam kakšen smučar ali bordar.


... in potem spet dolgo nič.


Še pogled navzdol ...


... prava zimka idila


Še pogled s sedežnice proti spodnji postaji Neugarten ...


... in še hiter skok na Speedabfart, kjer je bil presenetljivo dober sneg še ob 11. uri ...


... počasi se vračam, ker je začelo grdo pihat ...


... potem pa presenečenje, da je na Giplu še dober sneg in sem zadevo še 2x ponovil


in še zadnje delo ...

_________________
Sezona 2009/2010 22x
Sezona 2010/2011: 2 dni na snegu: Turracher Höhe: 1x, Osojščica: 1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Leopold
PrispevekObjavljeno: Tor Maj 05, 2009 12:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Ko sem bil tukaj v prvi polovici aprila si nisem mislu da bodo za prvomajske še lahko odprli kakšno progo ob Gipfelbahnu . Edino škoda za tako skromen obisk, ampak pomoje je bil letos glavni razlog pretoplo vreme.
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sus@nn@
PrispevekObjavljeno: Tor Maj 05, 2009 1:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Apr 2009 11:04
Prispevkov: 14
Kraj: Ravne na Koroškem

Leopold: Saj je tudi lansko leto smučalo mogoče kakih 30 smučarjev (in jaz med njimi), Klosterlle ni delal samo je bilo pa vse od sonca, ledenega dežja in snega. Je bilo pa kasneje na boljše.
>No, jaz vsekakor mislim, da ta prvomajska smuka ni namenjena nekemu zaslužku (ker v tem primeru vsi skupaj ne zaslužijo niti za pokritje stroškov), ampka bolj kot neke vrste promocija ali pa nagrada. Je pa to samo moje mnenje.
Je pa res, da znajo prišparat sneg.
_________________
Sezona 2009/2010 22x
Sezona 2010/2011: 2 dni na snegu: Turracher Höhe: 1x, Osojščica: 1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
dejvi
PrispevekObjavljeno: Tor Maj 05, 2009 2:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec smučišč
Snemalec smučišč

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 7:45
Prispevkov: 571


Ko gledam te prispevke pozno-pomladanske smuke, sem enostavno brez besed!!! Super.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mcsebi
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 05, 2009 6:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Feb 2008 21:46
Prispevkov: 73


Eno vprašanje?

Po kateri poti se najbolj splača peljati do Osojščice - po možnosi, če se seveda da, ne čez karavanški predor ali pa po avtocesti? Koliko je, časovno, do tja?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 05, 2009 6:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Iz Ljubljane - najhitreje je čez Karavanke (a tudi najdražje), alternativa je čez Korensko sedlo in potem čez Beljak ali pa recimo Ljubelj - Celovec - Feldkirchen (ta je najdaljša tako po km kot po porabljenemu času). Pri teh varjantah moraš eš upoštevati prevoznost obeh prelazov v zimskem času.
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mcsebi
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 06, 2009 9:21 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Feb 2008 21:46
Prispevkov: 73


Hvala za odgovor!

Mislim, da bom kar raskiral za predor in vinjeto! Se mi ni za guncat po kakšnih "kozjih" stezah, sploh pa ne pozimi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rupa
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 06, 2009 12:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Mar 2008 19:14
Prispevkov: 59


da se tud na Ljubelj pa Klagenfurt pa Feldkirchen. Je dost bolša pa krajša varjanta kot korensko sedlo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 09, 2009 3:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2836
Kraj: Ljubljana

Razmisli še o vmesni varianti. Tunel brez vinjete. Do prvega odcepa se lahko pelješ brez vinjete, potem pa je samo še par km.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 09, 2009 4:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Poleg para kilometrov jih je še 20! In to po čudnih cestah, skozi naselja... Čas skoraj pol ure. Sem šel samo enkrat. Če že daš 13evrov za tunel, jih je bolje dodati še dobre pol toliko za vinjeto.

Še to: obratna pot brez vinjete sploh ni dovoljena!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mcsebi
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 09, 2009 11:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Feb 2008 21:46
Prispevkov: 73


Hvala za odgovore, bom šel kar čez tunel in AC!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 09, 2009 11:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Ali kdo ve, če se da plačat predornino za Karavanke na avstrijski strani s točkovno karto?
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 09, 2009 11:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Seveda. Pa tudi kupiš jo lahko tam, po enaki ceni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja Stran 5 od 7

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Osojščica 2008/2009
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB