Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Osojščica 2008/2009

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 Osojščica 2008/2009 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 18, 2008 8:59 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Na Osojščici so že resno vzeli zasneževanje in s tem odvoritev 28.11.2008







LPB
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mitek
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 19, 2008 12:06 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Feb 2006 20:26
Prispevkov: 82
Kraj: Selnica ob Dravi

Lepo lepo
_________________
Lp, Mitja!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
morel
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 20, 2008 11:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spammer
Spammer

Pridružen/-a: Pon Apr 2005 17:34
Prispevkov: 609
Kraj: Ljubljana - valda

kdaj gerlitzen odpre sezono...so za ta dan predvideni kaki dogodki - testi smuči, zabava,...?
bi bil zelo hvaležen za informacije.
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 23, 2008 9:55 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Na Osojščici so že kar daleč v pripravah za otvoritev v petek 28.11.2008. Ta dan bodo štartali z naslednjimi napravami: Kanzelbahn, Gipfelbahn in Klösterlebahn II. Mislim, pa da naslednji dan, v soboto tudi z novo Neugarten 8er Carving Jet, glede na količino nastreljanega snega na progi.




Novost v tej sezoni nas tem smučišču, je tudi možnost analize prevoženih kilometrov, lastniki koroških in podobnih kart se morajo registrirat na tej strani.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 26, 2008 2:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Osojščica, je izgleda že v zaljučni fazi, pojutrišnjem otvoritev, tudi z Neugarten 8er Carving Jet.

Artilerija bruha, zaloge snega nastajajo in teptalci pri delu


Snega bo dovolj, bo pa zato slabo vreme, močne padavine naslednji teden, hehe,



LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mazyk
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 27, 2008 7:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2007 17:28
Prispevkov: 168


misli it kdo gor v soboto ali nedeljo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 28, 2008 10:26 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Prvi srečneži že vijugajo po Osojščici . Kot je napisal tomi za Turrrach, bo tudi tukaj v naslednji dneh bolj slabo vreme (padavine). Klösterlebahn(zgoraj) danes še ne dela.



LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 29, 2008 10:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Kljub slabi napovedi danes nisva zdržala doma, pa sva šla pogledat najbližje od odprtih koroških smučišč. No ja, saj niti ni bilo tako zelo slabo, na vrhu je sicer ves dan vztrajala megla, nižje doli po progah pa kolikor toliko solidna vidljivost. Sončni trenutki so bili zelo redki:


Občasno je rahlo naletaval sneg:


Obratovale so žičnice, o katerih piše že Age, torej Gipfelbahn, Neugarten in zgornja Klösterlebahn, vsaka s po eno progo: Panoramaabbahrt (1a), Neugartenabfahrt (5) in Kanonenrohr (21). Sploh zadnje je zanimivo, lani so najprej zasnežili Klösterleabfahrt (8 ) in nato Kanonenrohr, letos pa bo očitno obratno:


Nekaj snega so nastreljali tudi že na ta drugi južni progi (Gipfelabfahrt, št. 1), na novi Neugarten Speedabfahrt in predvsem na progi ob sedežnici Klösterle 1.

Sicer pa so bile snežne razmere pač primerne vremenu in letnemu času, novi sneg je bil precej nemiren in seveda se ni dal kaj prida utrditi. Dovolj ga je da je izgled zimski in da so proge mehke, ampak premalo za smuko po progah brez podlage iz nastreljanega snega (bordarji so seveda rili izven prog po zemlji in kamenju, očitno jih to neskončno 'rajca' ).

Folka pa zelo malo, predvsem pa mnogo bolj prijetno vzdušje kot na zadnjih smukah na Mölltalu: domačini in nekaj Slovencev, nikjer nobenih trum glasnih Vzhodnoevropejcev, nikjer nobenih klubov s super pametnimi trenerji, na parkirišču vse od VW Pola do starega Citroen BX, zato pa nobenega BMW X5. Mislim da ta slika pove vse o gneči na smučišču:


Načrtovano obratovanje v prihodnjih dnevih:

_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 30, 2008 10:13 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Miki je napisal je napisal/a:
Folka pa zelo malo, predvsem pa mnogo bolj prijetno vzdušje kot na zadnjih smukah na Mölltalu: domačini in nekaj Slovencev, nikjer nobenih trum glasnih Vzhodnoevropejcev, nikjer nobenih klubov s super pametnimi trenerji, na parkirišču vse od VW Pola do starega Citroen BX, zato pa nobenega BMW X5.


To je pa tudi razlog pri meni, zakaj grem rad na Osojščico do božičnih praznikov, potem pa je že prevelika gneča običajno. Verjetno je zdaj razlika po predsezonskem Moelltalu, še bolj opazna, hehe. Na Innerkremsu je zelo podobno kar se tega tiče, z razliko, da tudi v glavni sezoni ni dosti smučarjev med vikendom. Tu trenirajo vso sezono tekmovalci, samo niso napihnjeni kot na Meliju. Dvakrat sem imel srečo opazovat trening Kosteliča in dobil sem vtis o izredno prijaznem in simpatičnem fantu.
Miki, mi je pa po tvojem poročilu, kar žal, da se nisem včeraj tudi jaz odločil, da grem smučat , ker danes je pa res zanič vreme, grrrr.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mazyk
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 30, 2008 12:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2007 17:28
Prispevkov: 168


zelo lepo poročilo miki.
sem bil tut sam gor (in to PRVI, ob 7.00 sm parkiral na parkirišču, kaj češ prvič smo šli na gerlitzen pa nismo vedl dobr v kaj se spuščamo), in je blo super, le megla je mal jebala (kar z očali za sonce (oranžna šipca) rezultira v to da ne vidiš pod noge kje se peleš).

škoda ker se nismo nikjer srečali...ali pač?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
morel
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 30, 2008 3:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spammer
Spammer

Pridružen/-a: Pon Apr 2005 17:34
Prispevkov: 609
Kraj: Ljubljana - valda

a so planirani kaki dogodki? mogoče zdj kdo kj več ve? bi bil zelo hvaležen za informacije.

hvala in LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Ski_Fanatic
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 30, 2008 4:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2006 23:40
Prispevkov: 247
Kraj: Doma

morel je napisal/a:
a so planirani kaki dogodki? mogoče zdj kdo kj več ve? bi bil zelo hvaležen za informacije.

hvala in LP


Ma prečitaj si na skipasstravel.si, pa ne sprašuj v vsaki temi...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 30, 2008 7:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Kljub slabemu vremenu nisem mogel ostati doma, sem se pa odločil za najbližje smučišče. Na progah je bio 15-20cm novega snega, kolikor toliko normalno se je dalo smučati le na eni špuri, ki so jo slučajno naredili z ratrakom. Celca je bilo torej dovolj. Dopoldne je kar močno snežilo, sneg je zmrzoval na očalih, na vrhu je bila megla in pihal je veter. Za tako vreme se mi je zdelo kar precej ljudi, zgornje parkirišče je bilo skoraj polno. No, opoldne se je spodaj skozi oblake pokazalo tudi sonce, a sem imel kmalu dovolj.

Še ena primerjava: včeraj so v BKK ob samo občasnem rahlem sneženju na dvodedežnici cel dan pokrivali sedeže, pred vkrcanjem pa jih je žičničar še pometel. Na Osojščici so danes popolnoma prepustili naravi, da opravi svoje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sorty
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 06, 2008 5:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 16:37
Prispevkov: 310


Kot je že Mazy povedu smo bli prejšni vikend gor.Presenetilo pa me je to da je zelo blizu slovenije.Res da je bla na vrhu MOČNA megla a nas tudi to ni ustavilo.Nova 8 sedežnica in proga sta odlični za carvanje.Iz vsega skupaj mislim da grem še kdaj
_________________
2012/2013: 1x Molltal, 5x Kronplatz
2011/2012: 20x
2010/2011: 20x
2009/2010: 20x
www.vikom.si

z GLAVO na glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 06, 2008 7:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Ravnokar sem se vrnil iz Osojščice. Zjutraj sem dolgo tuhtal kam naj grem, pa sem se na koncu le odločil za meni najbližje smučišče v Avstriji. Že jutro na bencinski pumpi v Hrušici je nakazovalo, da se zdaj sezona začenja bolj zares. Milsim pa, da je večina smučarjev odšla proti Mokrinam. Opazno več snega je na avstrijski strani , ko prečkaš Karavanke, tako je bilo vedno ob normalnih zimah.



Na poti proti smučišču,smo v Avstriji na avtocesti doživeli se stoječo kolono avtomobilov zaradi avtomobilske nesreče, verjetno so se nekateri kar načakali . Zgodnji prihod na smučišče je polepšalo še spoznanje, da je ponoči zapadlo cca 10-15 cm novega snega in so bile vse proge za vožnjo po celcu . Zjutraj je nekja časa delal samo ena sedežnica (Gipfbahn), potem se je počasi začelo ,ker so rabli nekaj časa da pospravijo sneg iz sedežev, ampak ob 10:30 je začela še zadnja osemsedežnica Garnitzen. Tako, da danes nista delali samo dve 'resni napravi', vlečnica s črno progo Pacheinerlift in dvoseda Pöllingerbahn. Moram priznat , da so kar hiteli,da zaženejo ćimprej vse naprave in počistijo pred kočami in restavracijami, prav pohvalno. Zjutraj lepše vreme in dokler nismo razrili vseh prog ,zelo ugodna smuka, potem sem pa jaz rajši začel smučat izven prog, ker snega ne manjka. Za tiste, ki imajo radi mehkejši sneg bo jutri zelo ugodna smuka, ker bodo tudi proge bolj urejene. Mene sicer ni nič motilo smučat na novem mehkem snegu, vsaj hrskalo ni, ampak samo nežni glas hshshs.
Sicer, pa ista pesem, kot je pred tednom dni napisal Miki, v glavnem lokalni Avstrijci in Slovenci, je bilo pa že nekaj zgodnjih Hrvatov in Mađarov. Gneče ni bilo, mogoče vcasih, ko je nekaj skupin prišlo naenkrat skupaj, po 13 uri pa vse prazno in tudi malo slabše vreme, z vmesnim manjšim sneženjem. V glavnem prijetna decembrska še vedno predsezonska smuka. Sem bil pa pa presenečen ob zadnji vožnji po Gipfelabfahrt , da je bilo kar nekaj kamnov na progi, zgoraj pa 110 cm snega.
Novosti letošnjega leta, leva proga na Osemsedi na Garnitznu, pa pride res prav, ker so s tem precej zmanjšali gnečo in bolj zaposlili preveliko kapaciteto sedežnice.
Prav tako nova proga na zgornji sedežnici Klösterle, pravi zadetek, meni osebno veliko boljša kot stara desna proga.

Nisem bil pa prav razpoložen slikanja, ampak vseeno nekaj slikic iz prijetnega sobotnega smučanja.
















LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja Stran 1 od 7

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Osojščica 2008/2009
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB