Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Marilleva -Mezzana (Val di Sole)

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 Marilleva -Mezzana (Val di Sole) « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
niko
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 05, 2008 2:23 pm    Naslov sporočila: Marilleva -Mezzana (Val di Sole) Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Dec 2006 16:47
Prispevkov: 107


Pozna gdo te kraje?
Rad bi dobil čem več informaciji o vsem od smuke do vseh postranskih dejavnosti ki spadajo k smučanju!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elan
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 05, 2008 2:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 9:56
Prispevkov: 496


čist ok smučišče. marileva je povazana skupaj s folgarido, ki je na drugi strani hriba. greš lahko še naprej v madono pogledat. s smučmi seveda
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 05, 2008 2:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

Marilleva je fajn plac. Se da dobit zelo ugodno apartma. Kot je blo povedano je povezan s folgarido mal naprej je pa madonna s super progami. Tko da vzameš karto za marillevo plus dan ali dva za madonno - odlična kombinacija.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
niko
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 05, 2008 5:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Dec 2006 16:47
Prispevkov: 107


Nekaj sem gledal da se da za celotno področje kupit karto pa da vozijo
ski busi med kraji kako je z tem?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elan
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 06, 2008 8:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 9:56
Prispevkov: 496


niko je napisal/a:
Nekaj sem gledal da se da za celotno področje kupit karto pa da vozijo
ski busi med kraji kako je z tem?


kerimi področji???
folgarida, marileva in madona so povezani z žičnicami!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
niko
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 06, 2008 4:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Dec 2006 16:47
Prispevkov: 107


Skirama Dolomiti!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 06, 2008 6:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Če lahko kaj pomagam: konec marca sva smučala na smučišču, ki te zanima. Tudi zame je bila to prva smuka na tem področju. Stanovala sva v hotelu v Dimaru (nekaj km pod Folgarido), od koder je vsak dan vozil hotelski bus do nove kabinske žičnice iz doline na smučišče.

Splošni vtis: dobro smučišče, nisem pa 'dol padel' - sem pač malo razvajen . Žičnice so mešanica med sodobnimi in predpotopnimi, proge se bolj ali manj vse zasnežujejo in tudi preparacija je italijansko perfektna. Iz neznanega razloga se vsako jutro odpravi cela truma smučarjev (med njimi ogromno Poljakov!) iz smeri Folgaride in Marileve proti Madonni, po 15. uri pa v nasprotno smer, kar ima za posledico neprijetno gnečo na povezovalnih žičnicah. Splača se smučat 'proti toku'! S splošnim mnenjem, da je Madonna bistveno boljša od Folgaride ali Marileve, se ne strinjam. OK, na Passo Groste je lepa panorama, proge pa nič kaj posebnega - razen tega, da so zelo polne.

Kako je s skibusom na druga področja, ne vem. Midva sva se z avtom peljala en dan na Paganello (lepo smučišče za en dan, ampak kar dolga vožnja) in en dan na Passo Tonale. To je pa sploh bilo razočaranje, zveneče ime, ampak sončna stran je dolgcajt da je hudo, 2 km široko pobočje s kupom paralelnih žičnic. Senčna stran je malo boljša, je pa bila hudo mrzla (začetek aprila!). Je pa lepo proti Ponte di Legno in Temu - ju, torej od Passo Tonala navzdol, tam so zanimive strme proge po gozdnih posekah.

Na apres ali kaj podobnega nisva hodila (sicer pa v Italiji ni tako razširjen kot npr. v Avstriji), restavracije pa so, če si vajen avstrijskih, eno samo razočaranje. Do 12. ure ni tople hrane, po 14. uri je zmanjka, pa še drago je povrhu.

Upam da me ne boste preveč kritizirali za to izjavo: najlepši dan enotedenske smuke v Val di Sole mi je bila sobota, ko sva se na poti domov (če imaš avstrijsko vinjeto, se vsaj iz Maribora po moje bistveno bolj splača v Val di Sole peljati čez Avstrijo in Brunneck kot čez Trst po avtocesti) ustavila v avstrijskem Sillianu in - na sezonsko - smučala cel dan na praznih progah na Thurnthalerju ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 06, 2008 7:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

Jaz sem bil v marilevi lani konec marca (ena izmed akcij, plačaš apartma, dobiš 6-dnevno karto). Vreme ni bilo naklonjeno (toplo, malo snega) pa vendar so talijani pripravili progo tako kot se šika (pri nas pri -10 in metru snega ne znajo narest ravno), ravno, trdno... Če te motijo stare naprave, pol zna bit moteče (predvsem v marilevi, madonna je kar dobra). Meni je naprimer vseeno, če se pelem po predpotopni enosedežnici. Prog maš vse vrste, položne in strme. Dve progi na Passo groste (madonna) sta meni osebno najljubši: sta dokaj položni - idealno za ekstremen carving, odličen razgled, pa še restavracija gor je dokaj spodobna.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andro_
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 07, 2008 8:10 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Feb 2006 20:39
Prispevkov: 537


Mi smp pa bli lani začetek decembra (otvoritev sezone).
Zato pa zastonj karta, če vzameš apartma preko neke agencije
Imeli smo karto za vsa tista smušišča (Folgarida, Marilleva, Madonna, Passo Tonale, ....) Smučali pa smo le na Folgaridi, Marillevi in Madonni.
Vsi smo bili zelo prijetno presenečeni. Kot pa je že Miki povedal, so nekatere
naprave na žalost res predportopne. In nekaj se jim ne moreš izognit (ena sama povezava med Madonno in Folgarido. Mi smo spali v enem apartmaju v Dimaru. Vglavnem priporočam vsem. Če rabi kdo kakšno info. naj praša.

P.S.: Sem že mislil, da smo bli mi edini tam, zdej pa vidim, da vas tisti konec pozna kar nekaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
elan
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 07, 2008 8:44 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 9:56
Prispevkov: 496


miki je napisal/a:
Če lahko kaj pomagam: konec marca sva smučala na smučišču, ki te zanima. Tudi zame je bila to prva smuka na tem področju. Stanovala sva v hotelu v Dimaru (nekaj km pod Folgarido), od koder je vsak dan vozil hotelski bus do nove kabinske žičnice iz doline na smučišče.

Splošni vtis: dobro smučišče, nisem pa 'dol padel' - sem pač malo razvajen . Žičnice so mešanica med sodobnimi in predpotopnimi, proge se bolj ali manj vse zasnežujejo in tudi preparacija je italijansko perfektna. Iz neznanega razloga se vsako jutro odpravi cela truma smučarjev (med njimi ogromno Poljakov!) iz smeri Folgaride in Marileve proti Madonni, po 15. uri pa v nasprotno smer, kar ima za posledico neprijetno gnečo na povezovalnih žičnicah. Splača se smučat 'proti toku'! S splošnim mnenjem, da je Madonna bistveno boljša od Folgaride ali Marileve, se ne strinjam. OK, na Passo Groste je lepa panorama, proge pa nič kaj posebnega - razen tega, da so zelo polne.

Kako je s skibusom na druga področja, ne vem. Midva sva se z avtom peljala en dan na Paganello (lepo smučišče za en dan, ampak kar dolga vožnja) in en dan na Passo Tonale. To je pa sploh bilo razočaranje, zveneče ime, ampak sončna stran je dolgcajt da je hudo, 2 km široko pobočje s kupom paralelnih žičnic. Senčna stran je malo boljša, je pa bila hudo mrzla (začetek aprila!). Je pa lepo proti Ponte di Legno in Temu - ju, torej od Passo Tonala navzdol, tam so zanimive strme proge po gozdnih posekah.

Na apres ali kaj podobnega nisva hodila (sicer pa v Italiji ni tako razširjen kot npr. v Avstriji), restavracije pa so, če si vajen avstrijskih, eno samo razočaranje. Do 12. ure ni tople hrane, po 14. uri je zmanjka, pa še drago je povrhu.

Upam da me ne boste preveč kritizirali za to izjavo: najlepši dan enotedenske smuke v Val di Sole mi je bila sobota, ko sva se na poti domov (če imaš avstrijsko vinjeto, se vsaj iz Maribora po moje bistveno bolj splača v Val di Sole peljati čez Avstrijo in Brunneck kot čez Trst po avtocesti) ustavila v avstrijskem Sillianu in - na sezonsko - smučala cel dan na praznih progah na Thurnthalerju ...


men je pri madoni tud všeč samo passo groste. ostalo mi je blo BZ.
ampak v passo tonale sem pa prov užival, sploh na tistih progah ki tebi niso bile všeč.
full široka proga, speglana v nulo, nobenga folka, valovi,... za carvat več kot odlično. pa ravno pravšnja dolžina proga da jo spelješ v enem šusu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
niko
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 07, 2008 4:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Dec 2006 16:47
Prispevkov: 107


Koliko je pa vožnje iz Mezzane do Passo Tonale?
Mi nameravamo od 17-24 januarja!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 07, 2008 8:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

@elan: še dobro, da so okusi različni . Če si dobro prebral moj prispevek, mi je od Passo Groste bila všeč samo panorama, drugače pa ogromno folka, gneča na žičnicah in progah, pa še proge so bile hudo trde (tako je seveda bilo tisti teden ko sva midva tam smučala in ne gre posploševati). Folk pa se je kar valil in valil tja, ob treh pa spet nazaj, pol pa so bile tudi polurne vrste na tisti nesrečni trisedežnici ki jo moraš uporabiti za povratek v Folgarido in Marillevo. Kar nekaj prog v Madonni mi je bilo bistveno bolj všeč, v prvi vrsti črna (št. 6) pod kabinko Pradalago (ni niti slučajno tako kratka, kot to zgleda na poanorami), pa nekatere na področju 5 Laghi (progi 2 in 3), ali pa rdeča 27 z variantami na Mt. Spinale. Zelo lepa je bila videti tudi črna 25 direktno pod kabinko Spinale, žal je bila prvi teden aprila kljub zasneževanju že zaprta. Plan prog: http://www.funiviecampiglio.it/immagini/inverno/mappe/MappaCampiglio2005.jpg

@niko: iz Mezanne na Tonale bi moral biti v slabe pol ure. Bi moral. Ampak jaz sem seveda spet imel smolo, cel kup poljskih avtobusov ki v breg nikamor niso potegnili, pa se jih na nepregledni cesti ni dalo prehiteti, nato pa še delo na cesti s polovično zaporo in semaforjem
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andro_
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 07, 2008 11:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Feb 2006 20:39
Prispevkov: 537


miki je napisal/a:
Folk pa se je kar valil in valil tja, ob treh pa spet nazaj, pol pa so bile tudi polurne vrste na tisti nesrečni trisedežnici ki jo moraš uporabiti za povratek v Folgarido in Marillevo.

Ja pa tista trosedežnica ni edini problem. Če greš s Grosteja v Folgarido moraš it tudi z neko dvosedo, ki se, če se prav spomnim, kliče BOSCH.
Druga varjanta pa je (ampak je ne predlagam) da greš do konca dol in hodiš s dilcami v roki vsaj 200 metrov do Spodnje postaje Grosteja.

miki je napisal/a:
pa nekatere na področju 5 Laghi (progi 2 in 3)

Za tiste ki ne veste: na progi 3, ki jo omenja miki je Križaj slavil svojo prvo zmago
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
elan
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 08, 2008 9:15 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 9:56
Prispevkov: 496


a je v madoni, tam kjer je slalomska proga, še zdej tista predpotopna vlečnica ? pol so pa v KG jambral da so stare naprave...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 29, 2014 5:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

od 13-20 mamo rezerviran marilevo z skirama karto... snega pa od nikoder

to vreme ga serje...upam da bo res tam od 3 decembra naprej nek minus, kot je napovedan, da italijani začnejo streljati in nardijo proge tako kot se šika.

poročilo vsekakor bo s slikovnim materialom. upam, da bomo poleg povezanih smučišč (marilleva, folgarida, madonna in pinzolo) obiskali še tonale, peio in pontedilegno.

samo sneg rabimo!!!!
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Marilleva -Mezzana (Val di Sole)
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB