Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Projekti in ostala smučišča » Projekt smučarskega središča Rožca nad Jesenicami

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 Projekt smučarskega središča Rožca nad Jesenicami « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
dalojee kooš
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 11, 2005 5:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Sep 2005 13:09
Prispevkov: 457


Zelenc jest se sicer delnoma s tabo strinjam, sem tut ljubitelj narve in turni smučar, tko da te razumem. Jest tut nebi naredu velik novih centrov oz. bi posodobil in razšeril nekatere že obstoječe centre. Na novo bi vrjetno naredil sam Krim, ker se mi zdi dobra varianta in je zelo prespektiven. Tut kadar grem na smučišče najraj smučam po naravnem snegu, zunej urejenih prog, sam žal je zadna leta tako obdobje v slo zelo kratko, dostkrat januraja še ni skoraj nč snega, in pod 1500m ga pobere že aprila tko da npr.: Kanin ni več spomladansko smučišče ampak zimsko, zato sem za to da se doda umeten sneg, ki pa sploh ne škoduje tok kt bi če bi blo količina snega ista kt pred 30leti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Munger
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 11, 2005 5:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 16:24
Prispevkov: 298


Dalojee kooš - podobno jaz. Glede nekaterih stvari se strinjam z Zelencem, vsega tudi ni smisleno pozidati. Ne zdi se mi pa prav da na vsak način iščemo neke točke, kjer bi se gradnjo smučišča dalo preprečit.
Pravtako ne rečem, da v alpsko okoje sodijo neke glasne veselice pa to, kar zna na smučiščih biti donosno - to naj se naredi v dolini. Glede smučišča Krim - ne vem, kako je tam kaj s snegom (nisem z onega konca), ampak mislim da z 800 metri višinske ni ravno neke hudo debele odeje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
baltic
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 11, 2005 6:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 13:00
Prispevkov: 641
Kraj: Kranj

Evo eko-protest:

Jim ni všeč,da se smuča na piztalu
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Atomic
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 11, 2005 9:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obvlada dile
Obvlada dile

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 17:58
Prispevkov: 649


Ja no kaj pa to škoduje. Mal snega oddrsavamo pa itak ga ratrak spet zgliha. No sej v bistvu so bili oni tud 'smučarji' saj so se na ledenik pripeljali.
No sam vi govorite sam o uničevanju narave. Sej ne rečem da bi z gradnjo tud mal naravo uničl. Sam če nebi se tolk z avti vozil in uporablal avtobuse bi blo velik bolš. Pa zdej so na Jesenicah neki novga naredil eno kotlarno in bodo porabil več kot 6ton plina manj. Tako da je že zadnji čas da uporabljamo javni prevoz in kurimo na biomaso. Pa čim manj spušat pline v zrak saj to povzroča krčenje ledenikov.
_________________
Live your life

21xsmuču v letošnji sezoni vse Avstrija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dalojee kooš
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 11, 2005 11:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Sep 2005 13:09
Prispevkov: 457


Ja itk smučišča ne onesnažujejo tok narave kt večina drugin stvar, pravzaprav jih onesnžujejo predusem samo vizualno, ker je pač tm neki ne narvnga, recimo, da so naredl obleko, ki jo nosjo te protestniki, so zihr tut fajn onsnažil naravo. Drgač pa sploh nebi smel hodt v hribe, ker tko ogrožamo gamse, svisce, kozoroge itd. Mislm to je itk brez veze.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 12, 2005 11:22 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3454
Kraj: Maribor

@Baltic: super fotka, v ozadju je ravno tisti vrh (Brunnenkogel) na katerega je načrtovana nova žičnica. Lepo se vidi tudi kako množično podporo imajo taki eko-protesti, komaj da jih je dovolj da držijo transparente

@zelenec: no, v zadnjem prispevku si napisal celo nekaj trditev s katerimi se strinjam. Tudi jaz bi raje videl da bi SLO imela nekaj konkretnih centrov kot v vsaki vasi enega malega. Sicer pa mislim da so večino povedali že drugi, npr. baltic: če bi živel sredi Tirolske in bi tam načrtovali ob obstoječih petdesetih še enainpetdeseti smučarski center 2000+, morda tudi ne bi bil posebej navdušen. Ampak Slovenija ima en tak center, in to je za moj okus premalo.

Citiram:
Miki mi bo znal napisat, kateri smučarski center so v Alpah na novo odprli v zadnjih 10 letih
Hmm, tukaj si mi stopil na žulj. Zadnji povsem nov ki se ga spomnim je ledenik Moelltal, ampak tega je že 18 let. Odgovoril ti bom bolj tako 'po diplomatsko': kaj je za tebe nov center? Dal bom zgled npr. s Tirolske, kjer se nahaja dobra polovica vseh avstrijskih smučišč: tam je res že dobrih 20 let v veljavi moratorij na gradnjo novih smučarskih centrov, dovoljena pa je povezava obstoječih z žičnicami in progami in v določeni meri tudi širitev obstoječih smučišč. No, in tu so vrli Tirolci našli luknjo v zakonu: najdi potencialno uporaben hrib, ki ima v bližini vsaj eno vlečnico (lahko tudi že nekaj let zaprto) in prijavi projekt kot širitev obstoječega smučišča. Želiš zgled?
- Kals je leta 1990 premogel eno rjasto enosedežnico in eno kratko vlečnico, 12 km prog, za snežni top še niso slišali. Danes premorejo tri štirisedežnice in štiri vlečnice (enosedežnico so podrli), 28 km prog, od tega 20 km zasneženih. To je dejansko novogradnja, čeprav preoblečena kot širitev obstoječega smučišča.
- Hochoetz: leta 1995 dve dvosedežnici, dve vlečnici in slabih 10 km prog, danes dve kabinski žičnici, 5 sedežnic in tri vlečnice. Skupaj 26 km prog, v glavnem na povsem novih terenih. Praktično novogradnja, od starih naprav stoji le še ena od dvosedežnic in tudi proge so v veliki meri na novo speljane.
- Mutters nad Innsbruckom: tam so se letos lotili starega, nekaj let zaprtega centra (ena gondola, enosedežnica, vlečnica) in po nekajletnem boju z nasprotniki projekta so prejšnji teden dobili gradbeno dovoljenje, letos do božiča mislijo dokončati gondolo in štirisedežnico, prihodnje leto pa še dve štirisedežnici. Seveda bo obseg novega centra vsaj dvakrat večji kot je bila velikost starega.

Morda najočitnejši primer:

Sillian 1988:


Sillian 2004/05:


Mislim da se vsak strinja da je projekt v bistvu novogradnja, čeprav je že prej tam stala ena vlečnica. Po isti logiki tudi Rožca ne bi bila novogradnja, saj tam že imajo sedežnico Španov Vrh, ki bo povezana z novimi smučišči
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 12, 2005 2:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Meni grejo take vrste ekologi na živce. V sosednji vasi bi ohranili vsako travico, doma pa mirno kurijo elektriko in bencin, asfaltirajo dvorišče, na katerem perejo svoj športni avto, ki porabi 20 l/100 km itd. Zagnani ekologi, svetujem, da za začetek prekopljete asfalt do svoje hiše in se začnete s kolesom voziti po kolovozih. Nato lahko odklopite elektriko in se zavijete v medvedji kožuh (takega medveda, ki je umrl od starosti).

Sicer sem pa na enem drugem forumu že enkrat podal eno idejo, katero bi morali zeleni zgrabiti z obema rokama. Gre za ohranitev vsaj enega, če ne obeh (zdaj že bivših) naših ledenikov. Mislim, da ne bi smeli dopustiti, da pred našimi očmi propade taka naravna znamenitost. V ta namen bi na oba (bivša) ledenika napeljal vodo in v zgodnji zimi z napravami za umetno zasneževanje z debelo snežno odejo pomagal k ohranitvi ledenikov. Nastali sneg bi bilo potrebno stlačiti z ratraki, da bi bil bolj podoben ledeniku in bolj obstojen. Ob tem bi postavil tudi zmogljivo kabinsko žičnico, da bodo ekologi lahko hodili nadzirat in čuvat ledenik in jim ne bo treba s terenskimi vozili uničevati narave. Tudi jaz se že javim za nadziranje ledenikov. Pripravljen sem jih večkrat, tudi 20x v enem dnevu prevoziti od vrha do tal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zelenec
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 12, 2005 4:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 14:17
Prispevkov: 192


Marko, na svetu je veliko dvoličnežev. Dejstvo je, da si mora vsak sam oblikovati svoj svetovni nazor in temu primerno ravnati. Enako je z verami - eni so vsako nedeljo pri maši, vmes pa počnejo vse kaj drugega, kot živijo krščansko življenje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
baltic
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 12, 2005 4:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 13:00
Prispevkov: 641
Kraj: Kranj

Novo smučišče?
Valčianska dolina,Slovaška.Prej gozdna dolina ima zdaj kar nekaj vlečnic!,restavracijo,bar,cesto...

Torej bi tudi jezersko lahko naredili.V Makekovi Kočni (dolina vzporedna z Ravensko kočno,nad katero so ledine) je ena vlečnina bol za domačine.Smučišče bi razširili in povezali s krvavcem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
dalojee kooš
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 12, 2005 5:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Sep 2005 13:09
Prispevkov: 457


Jest nebi pretiravu na Jezerskem sam bi pa naredu sredne veliko smučišče, ki bi pač tut polet obratvou, mogoč bi bil sep zaprt.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 13, 2005 2:34 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1022


@Zelenec - nebi ravno rekel, da je Miki opinionmaker, definitvno pa kar nekaj ve o smučanju (tudi če se kdaj ne strinjava o kakšni sedežnici) in če si prebereš mal njegove poste na Alpinforum.com boš videj, da je tutdi drugje kaj pametnega napisal o SLO smučiščih in SLO nasploh, zato te prosim, da ga ne umiriš preveč...

Pri nas pa definitivno dogajajo zanimivi nesmisli - kot naprimer Vogel. Država kot (so)lastnica /sisem čisto siguren kolikšen delež ima/ zagotovi denar za izgradnjo nove nihalke (ki ni bila ravno poceni), po drugi strani pa ne (zakonsko) omogoči oz preprečuje nadaljni razvoj smučišča. Meni to ne gre skupaj. Tudi jaz sem za ohranjanje narave, samo mi se gremo neko pol-pol varijanto. Od raznih planinskih hotelov (koče že težko rečeš) naprej v TNPju, do omenjenega Vogla (kaj hudiča pa bo naredilo tiste nekaj topov, in malo razširjen/urejen Žagarjev graben v dolino). Treba bo nekako določit območja kjer se bo razvijal turizem in kakšen bo ta turizem. Lahko je to smučanje, lahko pa tudi opazovanje travic, neokrnjene narave brez kakršne koli dodatne ponudbe. Samo treba bo izbrati neko pot, njati kompromis z naravo... Okoljevarstveniki bi pa lahko kdaj naprmer svetovali žičničarjem, kako lahko naravno utrdijo kakšne brežina (napr. kakšno rastlinje s koreninami hitro in dobro veže zemljo, hitro raste, itd) namesto da držijo kak plastični transparent ali pa sejejo pšenico na Pohorju.

Pa še kar se KrG tiče - najprej ureditev obstojočih prog, naprav, nato širitev proti Ciperniku, Ratečam (prevzem smučišča Macesovc) nato pa proti Tromeji, Vršič pa je najbrž res ne.
Čisto mimogrede: je pa bila ob kandidaturi KrGore za SP v alpskem smučanju nekje v sedemdesetih med drugim planirana rezervna (zaradi bolj sigurnih snežnih razmer) smuk proga iz Vršiča oz malo višje (nekje na 1800m) v Krnico. Kot sem že velikokrat dejal, škoda je, da nismo takrat dobili SPja, ker bi imeli vsaj en pravi zimski turistični center, z dobrimi progami.
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 13, 2005 9:17 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Špik tole pol pol si po moje res zadel. Ravno Vogel. Kdor je bil poleti gor, lahko vidi, da je prava katastrofa. Povsod razrita zemlja, kupi kamenja, staro železje in trohneče dile, cel kup sindikalnih brunaric ki kurijo premog in smeti in smetijo okolico. Na klopcah sedi folk v spodnjih majicah, je čevapčiče, pije pivo in na ves glas navija "brizgalna brizga". Potem gredo malo nabirat rožice...No ampak moteč je samo umeten sneg.

V bistvu je treba poštene ekologe ceniti, večina se tudi sama odreka delu udobja, ki gre na račun okolja. Se mi zdi, da je zelenec tak in imamo srečo, da nam tu odgovarja. Žal imam občutek, da je večina ekologov bolj politikov. So si pač izbrali to politično opcijo, ker so bile druge zasedene in si pač z nasprotovanjem vsem odmevnim projektom dela publiciteto. Večina akcij zelenih je tako navadno nagajnje. Poglejmo npr. projekt sedežnic v Rušah. Natura 2000 (oz skupina za zaščito Pohorja) je dosegla, da je projekt spremenjen v toliko, da je spodnja postaja sedežnice sredi hriba in ne v dolini. Kakšne probleme bo to prineslo je jasno (dostop, parkiranje). Da so s tem Pohorju naredili medvedjo uslugo tudi, saj bo na Pohorju več avtomobilov. Seveda to prikazujejo kot uspeh. Takih primerov je še ogromno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 13, 2005 10:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1022


marko je napisal/a:
Žal imam občutek, da je večina ekologov bolj politikov.


Se podpišem pod tvojo izjavo...
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zelenec
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 13, 2005 10:45 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 14:17
Prispevkov: 192


Citiram:
P.S-Kako pa je v ZDA?A majo dobre piste pa žičnce,pa a je ras tok snega pa tok dobr pršič?A si že biu v Rusiji?


Smučal sem v Vailu v prvi polovici aprila, ko se je še ravno dalo pripeljati po snegu v naselje. Vse je bolj spomijalo na prvomajsko smuko v Franciji, spodaj južno, zgoraj pa solidno, vendar pogost veter. Nikjer pa nisem občutil neke bistvene razlike med snegom v Evropi in Ameriki.

Okolica je zanimiva, saj v samem naselju rastejo listavci (mislim, da je višina okoli 2000 m) med njimi je dovolj prostora in bi se verjetno dalo dobro voziti po pršiču. Smučišča so drugače zasnovana, kot pri nas, saj je precej manj naprav, ki gredo praviloma iz doline na vrh gore. Od tu pa imaš ogromno prog (variant). Veliko je tudi raznih prepovedi in pravijo, da lahko končaš tudi v zaporu, če se na primer pelješ po kakem delu, kjer je to prepovedano!!

So pa smučarji nekako tipično ameriško vljudni. Nisem opazil kakega vrivanja v vrste (res pa je, da aprila ni bilo več veliko ljudi), na smučiščih se ti skoraj ni treba bat, da bi se zabil, saj vsi okoli tebe pazijo - delujejo malo prestrašeno. Se mi pa zdi, da je bilo (leta 1999) neverjetno drago (smučal sem 2 dni). Smučarska oprema je tudi zelo draga, poceni imajo samo tisto, kar je množično in imajo za naciolni šport (tenis, golf, baseball)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Frenk
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 13, 2005 11:58 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 21:52
Prispevkov: 558
Kraj: Šoštanj

Pohvale vsem na forumu.Odlične in strpne demate.
Še tko naprej
Frenk
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja Stran 2 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Projekti in ostala smučišča » Projekt smučarskega središča Rožca nad Jesenicami
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB