Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Moelltal 08/09

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 Moelltal 08/09 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 02, 2008 10:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Citiram:
Nov sneg + otoplitev, to mi ne zgleda ravno po idealni smuki. Bomo videli, morda pa se motim ...

Priznam in se posipljem s pepelom : motil sem se, in to zelo. Novega snega je vsaj 40 cm, otoplitev v soboto pa mu je samo koristila - ponoči je pomrznil in je bil danes skoraj ves dan trd, tako na progi kot izven nje (prav zanimiv je bil 'off - piste', ko si se ozrl nazaj in skoraj nisi videl svoje špure, saj se na ledeni skorji ni vgrezalo niti za milimeter). Tako da o kakšnem 'powdru' ali kako že govori naša mladina ni niti govora, je pa kar solidna smuka na urejenih progah. Sploh če imaš porihtane kante, jaz jih seveda nisem imel, ker sem ob novem snegu in napovedi vsokih temperatur pričakoval vse kaj drugega kot trde proge .

Ena klasična:


Danes so odprli tudi ta strmo (levo) progo ob Panoramabahn, malo je še nemirna, drugače pa v redu in brez kamnov (razen ene edine skale, ki sem jo seveda uspel povoziti ). Glede na to, kako je tukaj izgledalo teden dni nazaj, skoraj čudež (40 cm naravnega snega + manj kot dva dneva zasneževanja):


Ob pol štirih pa seveda v dolino, proga je uradno zaprta. Zgoraj, v položnem delu, je povsem normalno prevozna, zadnja strmina pa seveda precej kamnita. Z novimi smučkami toplo odsvetujem, s starejšimi dilcami in nekaj previdnosti na zadnjem bregu pa gre - jaz nisem tukaj nabasal nobenega kamna. Sneg je samo naravni, spodaj max. 20 cm, ampak k sreči pomrznjen. So pa na progo včeraj in danes nastavili skupaj 16 topov, upajmo na kaj mraza:

_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorenc2
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 03, 2008 8:22 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Dec 2007 20:41
Prispevkov: 404
Kraj: Gozd Martuljek

Se pravi v soboto ali nedelo mormo it nujno smučat!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Fantastic
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 03, 2008 8:46 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Čet Nov 2007 18:06
Prispevkov: 812
Kraj: wait city

opa med zadnjo in to reportažo,je pa kar razlika
_________________
Lp Georg!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mazyk
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 03, 2008 11:24 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2007 17:28
Prispevkov: 168


miki samo rajca, vsaj nekdo zna uživat še predn zima pride tut v naše kraje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
niko
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 03, 2008 4:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Dec 2006 16:47
Prispevkov: 107


Kaj ta vikend bo kaj cenejša karta ker je Giga Sport opening?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 03, 2008 6:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

niko je napisal/a:
Kaj ta vikend bo kaj cenejša karta ker je Giga Sport opening?


Ta vikend bo predvsem gužva......bo pa karta+prevoz mislim da 40 ojrov....Razne Giga in Hervis ponudbe mi ne dišijo preveč, če štejemo zraven še klube in reprezentance, ter avstrijske smučarje, zna po mojem biti zgoraj pestro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tomaž
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 03, 2008 7:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Okt 2005 9:54
Prispevkov: 221
Kraj: moste

Gužva velika-preverjeno
_________________
,Sezona 2010/11, 6 dni na snegu!!Dolomiti so res zakon!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pelican
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 05, 2008 8:37 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2008 8:00
Prispevkov: 61


kaj napovedujete gužvo za ta vikend?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 05, 2008 9:21 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

pelican je napisal/a:
kaj napovedujete gužvo za ta vikend?



Neeeee..........se ti zdi????
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SiKT
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 07, 2008 11:15 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Nov 2006 20:55
Prispevkov: 264
Kraj: Lokovica

A gre kdo gor slučajn, če je kj placa bi šou zraun (okolica Velenja).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 09, 2008 10:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Ravnokar sem se vrnil iz sončnega Mölltala. Danes je bil pravi smučarski dan, lepo sončno vreme, ravno prava temperatura, včeraj novo zapadli sneg in seveda umetni sneg, sta naredila pravo snežno podlago, ne preveč trd, niti premehak sneg , ravno za moj okus. Na srečo smo prišli tako zgodaj, da smo odšli gor že s prvim vlakom, in je bilo kljub običajnim treningom za ta čas, kar luštna smuka, brez pretirane gneče, nekje do 10:30. No potem se le nabralo kaj precej smučarjev, pač nedelja (kot je napisal tomi 20.Oktobra, danes zadnji vikend brez gneče, hehe). Nekaj Off-flank še ni zvoženo. Cross park tudi že počasi nastaja.
Citiram:
Ob pol štirih pa seveda v dolino, proga je uradno zaprta. Zgoraj, v položnem delu, je povsem normalno prevozna, zadnja strmina pa seveda precej kamnita. Z novimi smučkami toplo odsvetujem, s starejšimi dilcami in nekaj previdnosti na zadnjem bregu pa gre - jaz nisem tukaj nabasal nobenega kamna. Sneg je samo naravni, spodaj max. 20 cm, ampak k sreči pomrznjen. So pa na progo včeraj in danes nastavili skupaj 16 topov, upajmo na kaj mraza:

Sprememba od Mikijevega zadnjega poročila je ta, da so po progi v dolino naštimani topovi, ki so ob mojem odhodu veselo bruhali sneg. Zgornji, položni del ima kar nekaj novo nabruhanega snega. Tudi črna proga v dolino mimo koče je pomoje že prevozna, čeprav zaprta. Zadnji breg, tisti ozek ror pa je še vedno skor neprevozen s polno kamna. Cesta do zgornje postaje vlakca je še vedno prevozna (jaz se ne spomnim, da bi bila cesta prevozna do zgornje postaje vlakca ob tem času). Je bilo kar nekaj vozil smučarskih tovarn, ker je bilo danes množično testiranje novih modelov.

Lep pozdrav, pa sem le odprl smučarsko sezono

p.s.: spet sem pozabil digitalca v avtu, pa ni hudega, slike bi bile zelo podobne Mikijevim iz prejšnega vikenda, mogoče malo več snega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Niklass
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 11, 2008 6:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Avg 2006 12:38
Prispevkov: 43
Kraj: MB

tudi jaz sem smucal 9.11.08 ... fenomenalno, sonce, snega polno, idealka:) edino do 13h je bila kar guzva .. drugace pa uzivancija:)

evo se fotke:




Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorenc2
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 11, 2008 8:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Dec 2007 20:41
Prispevkov: 404
Kraj: Gozd Martuljek

Niklass me kr u jok spravlaš! Sm sam tud mislu it pa sm mogu nazadne delat
tko, da če bo to nedelo lepo gremo gor!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
slikca
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 12, 2008 10:16 am    Naslov sporočila: za pste obliznt Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Nov 2008 0:48
Prispevkov: 61


učeri je blo kar za prste obliznt...jejjj ...pa še nobene gužve
_________________
08/09 ; 3x Moelltal, 1x Koralpe, 28x Kanin, 5x Tignes, 1x Nassfeld, 2x Kr. Gora, 1x Višarje, 1x Krvavec, 1x Vogel
09/10 ; 12x Kanin, 1x Črna, 1x Zoncolan, 1x Poseka, 1x Kope
10/11 ; sploh še nisem stala na smučkah, razen s kajtom
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
H2o
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 12, 2008 9:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2006 22:18
Prispevkov: 398


No danes pa ni bilo tako lepo. Ze zjutraj je bila megla, ki se je spuscala vedno nizje. Potem je zacel padati sneg, ki sam po se bi niti ni motil. Guzve nobene, tudi klubi in reprezentance so se kmalu popokale.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja Stran 3 od 9

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Moelltal 08/09
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB