Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Dolomiti - manj znana smučišča

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 Dolomiti - manj znana smučišča « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 30, 2024 10:37 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 364


Kako pa je bilo na Seiser Almu?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorenc2
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 30, 2024 12:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Dec 2007 20:41
Prispevkov: 404
Kraj: Gozd Martuljek

Kakšne lušte si mi sedaj naredu
miki je napisal/a:
Včeraj pa na smučišču Plose nad Brixnom (po laško Bressanone). S smučiščem Gitschberg-Jochtal imajo skupne večdnevne vozovnice, ki so kar nekaj ugodnejše od karte Dolomitisuperski. Jaz sem za dvodnevno vozovnico za obe omenjeni smučišči plačal 114 EUR, za Dolomite še kar ugodno.


Plan prog: https://www.bergfex.si/plose-brixen/panorama/

Tudi včeraj sem bil priden in sem nekaj minut pred pol deveto stal pred zaprtimi vratci nove desetsedežne kabinke Plose (po enoinpolletni gradnji so jo odprli poleti 2023), ki v dveh odsekih premaga skoraj 1000 višincev. Čeprav je uradno obratovanje od 8:45 dalje, so nas spustili na breg že ob pol devetih. Sledi štirisedežnica Schönboden, že zgodaj zjutraj v soncu:


... in 1300 višincev nazaj v dolino:




Pod zgornjo postajo kabinke je proga (z zahodno lego) zjutraj seveda še v globoki senci, ampak perfektno, res perfektno urejena, tepih iz odličnega grifig snega. Za razred boljše kot dan prej v Valsu (in pol razreda boljše kot v Meransnu):


Po dveh senčnih dolinah nazaj na sonce, na trisedežnico Rifugio CAI ... :


... in šestsedežnico Rossalm:


Proge na obeh pa perfektne, ne prestrme, sončne, sneg odličen:




Na koncu smučišča sledi še ena desetsedežna kabinka Pfannspitz, zgoraj ima tri široke proge, ki se proti koncu združijo v eno. Na skupnem zadnjem odseku se je sredi dopoldneva zdrsalo do betona, preden je malo čez poldne spustilo in je nastal perfektni putrček. Širina prog pa neverjetna:




Vsaj eden od uporabnikov tega foruma bo navdušen :


Za malo nostalgije poskrbi dvosedežnica Palmschloss (letnik 1973 !) z lepo zvijugano ozko progo:






Prigoda z omenjene dvosedežnice: smučarski učitelj srednjih let je na spodnjo postajo pripeljal skupino 6 ali 7 res malih (predšolskih) otrok, potem pa kar 'ukazal' odraslim (ali vsaj na pol odraslim) smučarjem, da vsak vzame eno dete s seboj na sedež. Skupaj z žičkotom sta tudi lepo pomagala pri vkrcavanju, in to brez (!) zmanjševanja hitrosti naprave. Moja sopotnica je bila stara 4 leta, seveda je domačinka iz Brixna, in se je med vožnjo prav lepo 'afnala' s smučkami :




Na splošno je bilo včeraj (nedelja) smučišče bolj ali manj v rokah domačinov, kar pomeni folk z odličnim smučarskim znanjem, desetletnike ki vozijo po gozdu hitreje kot jaz po progi, in polnjenje sedežev do zadnjega mesta. Kakšna razlika od tega kar sem danes doživel na Seiser Alm-u.

Še nekaj utrinkov s smučišča:




Pa še dve furi v dolino popoldan, ko je proga vsaj na pol sončna:








Pod črto: ne vem kaj bo prinesel jutrišnji dan, ampak od treh dosedanjih Plose zmaga na celi črti !

_________________
2009/10 Kranjska Gora 13X, Flachau 1X, Zauchensee 1X, Obertauern 1X, Kanin 1X, Mokrine 1X, Katcberg 1X
2010/2011 Mollta 2x Kr. Gora 30X, Katschberg 1X
2011/2012 Alta Badija 4xKr. Gora 12X,Bad Kleinkirchheim 2X
2012/2013 Kranjska Gora8x, Bad Kleinkirchheim 1X, Großeck - Speiereck 1x
2013/2014 Alta Badija 4x, Kranjska Gora30X, Mokrine 1X
2014/2015 Kranjska Gora 22X, Katchberg 1X, Molltal 1X
2015/2016 Kranjska Gora 6x Alta Badija 4X
2016/2017 Alta Badija 4X Kranjska Gora 28X Mojstrana 1X
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 Stran 3 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Dolomiti - manj znana smučišča
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB