Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Projekti in ostala smučišča » Ivarčko-Ošven - aktualne informacije 2008/2009

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 23, 24, 25, 26  Naslednja
 Ivarčko-Ošven - aktualne informacije 2008/2009 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
ssdnzalo
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 28, 2010 9:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Jan 2007 18:24
Prispevkov: 207
Kraj: Ravne

Pa saj clovek ne more verjeti da je kaj takge sploh možno...

Vse popolnoma novo, dovolj snega, idealne temparute za delati ometni sneg...vse pa sameva...

To je po vsej verjetnosti edino smučišče na svetu, ki ima postavljene popolnoma nove napreve ( sedežnica,topovi,osvetljava,ratrak...) in ne obratuje!!!

Včasih me je sram da sem Ravenčan...vidi pa se tudi odnos same občine do tega...če že lastnik ne zmore vsega sam, pa bi mu vsekakor lahko pomagala občina...

Lani je bil vedno pravi užitek smučat na tem smučišču...letos pa...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
bole
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 03, 2010 5:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Dec 2004 15:01
Prispevkov: 874
Kraj: Maribor

Kratek sprehod okoli jezera (samo shojeno, nič počiščeno), slikano s telefonom




Neki so spucali in se najbrž drsali..če nebi bil to led bi reku da kakih 5 let nazaj


Žalost




Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 03, 2010 6:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Nisem ravno prepričan, a zdi se mi, da od jeseni sem niti sedežev niso premikali po zajli. Če je to res je primerna le še za v staro železo ali za strelovod.



p.s.
Menda je bilo malce pred recesijo resnično vse urejeno za prodajo resnemu bogatemu tujemu kupcu iz stare članice EUja. Žal naj bi tik pred podpisom pogodbe mlajši od lastnikov nerealno povečal apetite. Kupec se je začasno umaknil, nastopila je recesija, odnesla zanimanje investitorjev. Posledice so kakršne so, cena pa pada, saj je oprema vse starejša in vse se verjetno še bolj kvari kot pa če bi obratovalo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ssdnzalo
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 05, 2010 9:17 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Jan 2007 18:24
Prispevkov: 207
Kraj: Ravne

A elektriko pa se sploh imajo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
wee-a-woo-o-waaah
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 05, 2010 9:22 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2008 15:23
Prispevkov: 33


To pa je tako velika sramota, da ni za verjeti. Edino kar me tolaži v tej jezi proti butalskim lastnikom je to, da bodo sami potegnili še najkrajšo iz vse te farse. Kolikor je meni znano, je potrebno sredstva pridobljena iz EU vrniti v primeru, da je projekt neuspešen, kar Ošven zagotovo je. Me zanimajo kako bodo sedaj to zagato rešili? Vsako sezono, ko vlečnica stoji, ne vrača investiranega denarja in se hkrati stara, povzoroča ogromno škodo in izgubo. JEZA NA VRHUNCU
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 05, 2010 9:46 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


@sdnzalo;
Če slučajno nimajo elektrike bi pa tik pred odklopom pobrali dol vse sedeže. Tudi enodnevni najem generatorja je cenejši od nove zajle.


@wee-a-woo-o-waaah;
Kaj pa, če sploh ni šlo za evropska sredstva?
Kaj pa, če je imel nekdo preveč dobička in ga je naložil v Ivarčko? V tem primeru tudi razprodaja opreme ne bi pomenila večjega udarca za vlagateljev žep, saj se lahko preko davčne olajšave, amortizacije, kupnine... večina denarja očisti davkov. Če je naložba enkratna lahko z naložbo in amortizacijo krepko zaslužiš za svoj žep, pa še prodaja na koncu nekaj prinese. Seveda se mora v tem primeru ustrezno ravnat z opremo, da je ob prodaji čim več vredna.


p.s.
Ta zapis ni namigovanje, razkrivanje resnice ali kaj podobnega, temveč le ugibanje na osnovi kronologije dogodkov in videnega.
Jezit se je brez veze! Z večjim smučiščem na našem koncu itak nikoli nič ne bi bilo, lastniki pa zagotovo imajo svoje računice in kake so te računice vedo le oni. Glede na njihovo poslovno uspešnost zagotovo ne bodo šli zaradi tega pod šotor, prej bi dejal, da bodo na koncu napolnili žepe!

Še tole: Nekdo, ki obvladuje nekaj milionov evrov vredne firme morebiti navzven včasih deluje butalec, a to še zdaleč ni. Vsaj tisti, ki dejansko obvladuje vse skupaj mora hudimano dobro igrati šah.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stubai
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 05, 2010 11:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Dec 2005 23:40
Prispevkov: 348


Bravo, ledenko!
Mislim, da je tvoj povzetek dogajanja kar točen.

@wee-a-woo-o-waaah;
Pri tem projektu ni šlo za sredstva EU.
Vsaka sezona obratovanja prinese še dodatni minus. To pomeni, da se obratovanje ne izplača in je za lastnika bolje, da stoji.
Samo primer: vsako leto obratovanja sistema na Peci prinese okoli pol miljona EUR minusa (pokriva ga dežela Koroška).

Seveda je ob neobratovanju vrednost naprave ob morebitni prodaji nižja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 05, 2010 3:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


stubai je napisal/a:

Pri tem projektu ni šlo za sredstva EU.


Točno ta informacija me je skupaj z na primer precej "nerodno" izbiro črnih vodnih cevi verjetno nabavljenih pri "Grahovi Berohi (Bentelerju)" navedla na misel, da gre za "pobiranje" dobička. Ob EU sredstvih se za investitorja, ki je v takih poslih po moje vlagatelj, vse skupaj zelo zakomplicira, saj mora izstavit kar nekaj ralčunic iz katerih je vidno, da gre za naložbo v prihodnost in ne recimo v "amortizacijo".

Poteza (če je to, to) je vsekakor legalna, legitimna, presenetljivo moderna, mnogo kje uporabljena in zelo elegantna, vendar nam navadnim zemljanom nedosegljiva, saj moraš zavrteti kar nekaj denarja, da je končni izid ustrezen. V tem primeru se zagotovo vrti dovolj cvenka in bravo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
wee-a-woo-o-waaah
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 06, 2010 1:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2008 15:23
Prispevkov: 33


No, na takšen scenarij niti nisem pomislil. Ne vem pa od kod sem imel nekje v ozadju spomina pospravljeno informacijo, da je šlo za EU sredstva...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ssdnzalo
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 11, 2010 12:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Jan 2007 18:24
Prispevkov: 207
Kraj: Ravne

Včeraj in ponoči je na Ošvenu rajtam nasulo meter snega...bi pa ja lahko vsaj zgornjo vlečnico pognali, če že sedežnice ne...

Zgornja vlečnica je obratovala vsa leta, če je bilo dovolj snega in tudi ko nove sedežnice še sploh ni bilo ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
humdrum
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 11, 2010 12:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 12:55
Prispevkov: 128


Upajmo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
ssdnzalo
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 15, 2010 3:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Jan 2007 18:24
Prispevkov: 207
Kraj: Ravne

Mislim da nebo kaj

Res je škoda tega smučišča, lani sem vsak konec tedna smučal gor in vse je bilo res fenomenalno urejeno...

Letos pa.....škoda besed
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Gunter
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 18, 2010 8:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2007 17:32
Prispevkov: 100


ledenko je napisal/a:
Kaj pa, če sploh ni šlo za evropska sredstva?
Kaj pa, če je imel nekdo preveč dobička in ga je naložil v Ivarčko? V tem primeru tudi razprodaja opreme ne bi pomenila večjega udarca za vlagateljev žep, saj se lahko preko davčne olajšave, amortizacije, kupnine... večina denarja očisti davkov. Če je naložba enkratna lahko z naložbo in amortizacijo krepko zaslužiš za svoj žep, pa še prodaja na koncu nekaj prinese. Seveda se mora v tem primeru ustrezno ravnat z opremo, da je ob prodaji čim več vredna.



Ledenko mislim, da bodo tvoja razmišljanja kar držala. Nam navadnim smrtnikom se sanja ne kako lahko "težki" ljudje sučejo denarce.
Glede na videno pri izvedbi tega projekta (ti si omenil črne cevi, ki so popolnoma neprimerne za tak sistem) bi omenil še:
- izbiro izvajalcev in nadzornih na terenu,

- način gradnje (vse na hitro in samo za silo)... pravzaprav ugotavljam, da je vse, kar je skrito pod zemljo, bilo na hitro zmetano v kanal in zasuto (češ- saj se ne vidi),

- stojišča za topove kristal so naredili narobe in hidrante postavili spredaj, da ponekod sploh ne morejo namestiti topa na steber. Pa se nihče ni pretirano sekiral. kristali preprosto niso nameščeni.

- Hidranti za Vege ponekod niso umaknjeni povsem na rob smučišča, ki je že samo po sebi ozko, sedaj ga mora teptalec obvoziti še za celo svojo širino, za hidrantom pa ne more teptati. Nadzorni so bili opozorjeni pa ni nihče takrat reagiral.

-voda v jaških za Vege in žirafe sploh ne odteka kot bi mogla

- tudi prenekateri steber za razsvetljavo je na neprimernem mestu in še dodatno oži smučišče. ob gradnji se nobenemu ni dalo obklestiti nekaj grmovja (posledica predhodnjega zaraščanja smučišča) da bi steber stal na dejanskem robu smučišča. Predvsem v predelu S-a.

- Žirafe so vse nameščene na spodnji rob terena kar izredno otežuje razgrinjanje snega.

- na ravnini pod S-om bi bil dobrodošel kakšen hidrant za vego

- pa še bi se kaj našlo...
tudi predel S-a je sporen in bi ga mogli bolj celostno urediti in prilagoditi za širjši krog smučarjev ne samo za najboljše...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 19, 2010 1:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


@Gunther in še marsikdo;


Še pomnite malce nazaj kaka sitnoba sem izpadel in kako zavzeto ste branili profesionalce z Ivarčkega? Bivši direktor, (Tisti, ki ne utihne) je skakal po Snowstarju naj me umirijo, na forumu sem izpadel budala in podobno. Več ali manj sem res bedak, da sem se spustil v debato, saj sem že vnaprej vedel, da bo stvar šla svojo pot, le katero mi ni bilo čisto jasno, kot mi resnici na ljubo še zdaj ni čisto.



Bog jim daj srečo, zdravje in veselje, za bogastvo znajo itak sami poskrbet in tu smo jim upravičeno lahko vsi skupaj precej favšni.




p.s.
Za veliko napak o katerih govoriš ne bi krivil investitorja. Mislim (Mogoče se motim, ne vem.), da je bolj kriv tisti, ki se je kar sam oklical za strokovnjaka, ki profesionalno in vrhunsko (Ta beseda je v določenem okolju hudo zlorabljena.) obvlada sisteme zasneževanja in je več ali manj peljal komando nad gradnjo.
Ne rečem, da ni dober v svojem osnovnem fohu, saj po zaslugi njegovega resnično odličnega lobiranja, verjetno tudi ekonomije, podjetnosti in predvsem ljubezni do denarja, ter moči, njegova firma lepo cveti. Problem je, ker se je lotil nečesa za kar je očitno prekratek, čeprav sistem zasneževanja niti ni tako hud zalogaj, le malce (resnično osnove) strojništva je treba obvladat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
FIDA
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 23, 2010 6:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Jan 2010 13:13
Prispevkov: 78
Kraj: Prevalje in Ljubljana

Če že Ošven ne dela, je pa vsaj na Poseki fajn, pa še dogaja se ...

V soboto, 27.2. ob 14.30, bo na smučišču Poseka-Ravne na Koroškem tekmovanje v veleslalomu za Memorial Jake Valtla. Pokrovitelj tekme bo FIDA Sports. Jaka Valtl je bil smučarski trener, ki je svoje življenje posvetil vzoji mladih smučarskih talentov v občinskih in državnih selekcijah - med njimi je bil tudi Mitja Kunc. V spomin svojemu dolgoletnemu trenerju bo Mitja otvoril tekmovanje kot predtekmovalec.

Za podrobnosti in prijave na tekmovanje obiščite uradno stran organizatorja - ASK Fužinar (www.fuzinar-ask.com) in pokrovitelja FIDA Sports (www.fidasports.com).


Za vse tekmovalce smo pripravili bogate nagrade, brezplačen test smuči FIDA in zabavni program.

Vabljeni!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 23, 24, 25, 26  Naslednja Stran 24 od 26

Kazalo po Smucisca.net forumu » Projekti in ostala smučišča » Ivarčko-Ošven - aktualne informacije 2008/2009
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB