Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Nacin smucanja

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 Nacin smucanja « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
angur
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 06, 2005 11:51 am    Naslov sporočila: Nacin smucanja Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Sep 2005 8:54
Prispevkov: 44
Kraj: gorica

Velikrat opazam da se nekateri razburjajo ce nekdo smuca po celotni sirini smucisca in da ne uzame kot pravijo svoje "špure".Jaz osebno nisem takega mnenja.Tudi sam imam karving smuci ne lih extremni mislim da ene 17m radijusa in ce jo hocem peljati lepo po robniku pri doloceni brzini ratajo naenkrat zlo veliki loki in zato posledicno uporaba velike površine smucisca.Ni vec tako kot ucasih ko si vijugal na 2metrih v "špuri".Pomoje naj pazi tisti ki smuca zadaj in prihaja do tistega spredaj ce je hitrejsi.Kaj vi menite o tem?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Frenk
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 06, 2005 12:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 21:52
Prispevkov: 558
Kraj: Šoštanj

Dejstvo je,da mora absolutno paziti tisti ki je zadaj.Pred dvema letoma sem bil sestreljen na Jurgovem (proga ob vlečnici)-Celo zadnjo strmino sem obdelal.....Posledice,obdrgnjn obraz prezr+tresen-fizično in tudi drugače,takoj nakup čelade,ter tudi sam bolj gledam nazaj ter opozarjam vse k večji previdnosti.
Pa veliko užitkov še naprej
Frenk
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Munger
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 06, 2005 2:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 16:24
Prispevkov: 298


Se strinjam, da mora paziti tisti, ki vozi zadaj. Ampak poznam dokaj podobna primera, kjer se pa s tem ne morem popolnoma strinjati. Če tisti spredaj dela loke čez celo smučišče vse lepo in prav, ampak zna biti zadeva malo vprašljiva če se na ta način pripelje skorajda pravokotno na hodnik tistega ki smuča krajše zavoje. V takem primeru tudi če smučaš "od zadaj" včasih pri večji hitrosti ne moreš opaziti tistega, ki se je pripeljal iz zavoja malo pred tabo skoraj pravokotno na tvojo špuro. Pa lahko spoka. Sem slišal za enega ki je menda pristal v bolnici, ker se je umaknil s svoje špure v bližnje drevo ob smučišču zaradi nekoga ki je smučal predolge zavoje. Drugi primer ni bil tak hud, tam je šlo pa menda za en prst na roki tistega z daljšimi zavoji. Ampak vseeno.
No ja, to sicer nekako urejajo tista pravila ki jih najdemo na smučiščih (takšni "plakati" ob napravah, 10 fis pravil se mi zdi da piše). Meni se kaj hujšega v tej smeri še ni zgodilo, ampak se pa zavedam nevarnosti in v marsikaterem primeru tudi po mojem mnenju deljene krivde.
Problem je tudi v tem, da pač s to carving tehniko dosegamo vedno višje hitrosti ..

http://www.soelden.com/main/EN/WI/Skigebiet_Ort/Skipaesse/Hot_Infos/10FIS_Regeln/index,method=main.html
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 06, 2005 4:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Včasih je še na počasnem posnetku težko reči, kdo je zadaj in kdo spredaj. Mislim, da na ozkem in zafilanem smučišču pač ne smeš karvati, niti voziti hitro, saj je treba računati tudi na napake drugih. Moje dilce npr. najlepše vlečejo, če delam 50-100m dolge zavoje pri hitrosti cca 50-60 na uro. Na naših smučiščih imam za to zelo tredko priliko.

Sicer so pa po moje največji problem in nevarnost "kvazi" karverji. Npr. na Krvavcu in na Cerknem je ogromno smučarjev, ki so si kupili smuči z velikim lokom in mislijo, da vozijo v zarezni tehniki, v resnici pa vozijo smuk od enega do drugega roba smučišča po flehah in na koncu naredijo en čuden paralelni zavoj na obeh smučkah. Vse to počnejo pri velikih hitrostih in precej nekontrolirano.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 06, 2005 4:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1019


Ma ni preveč fino, če te iznenada nekdo nabaše. Jaz sem enkrat na skoraj praznem smučišču lepo užival v zelo enakomernih srednjedolgi zavojih, ko v kotičku očesa vidim nekaj rumenega, naslednji trenutek pa že letim po zraku. Nek divjak se je prav lepo zabil vame... Hvala bogu mi nič ni bilo, on pa je malo jamral, predvsem pa me je nadiral kakor da sem jaz krv - pazi kako zavijaš. Še dobro, da sem bil za 20 cm večji in ene 30kg tžji, da je ostalo samo pri besedah...

Malo kasneje pa opazujem tega rumenega kanarčka, kako je samo za kake pol metra zgrešil žirafo, pa mi je bilo hitro jasno, da nekako že nastavi smučke na kanto, da mu potegne v zavoj, samo kontrole pa ni imel nobene...
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dalojee kooš
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 06, 2005 8:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Sep 2005 13:09
Prispevkov: 457


Sej tale karving je kr zvišu nevarnost na smučiščih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bole
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 06, 2005 8:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Dec 2004 15:01
Prispevkov: 874
Kraj: Maribor

tud jst mam eno izkušnjo, za kar pa sm biu delno jst kriu. Smo šli s šolo smučat, in seveda nas je šlo po par skupi... pa je pršla ena strmina, kjer sm mogu nehat vozt po robnikih, kr bi šlo prehitro, zato sm mal skrajšu ovink. Tist trenutek pa mi je edn prjatu prletu u rit, kr me je mislu prehitet, jst pa sm kr naenkrat spremenu smer. na srečo sm se uspel prpelat mimo ledu po eni smučki (po nazaj), in padu pr prvem kupu. Obema ni blo nič, sam ugotovu sm da moreš tudi malo pazit kdo je zatabo, sej on ne pričakuje takih reakcij, pa tudi uprašanje če lahko reagira dovol hitro.
@dalojee kooš: karving ni zvišu nevarnost, pač pa tisti ki MISLIJO da znajo karvat!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Munger
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 06, 2005 9:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 16:24
Prispevkov: 298


Ja no.. višje hitrosti so bi lahko reko no.. seveda, če nimaš kontrole pa itak.. ne pomaga nič..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Atomic
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 06, 2005 9:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obvlada dile
Obvlada dile

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 17:58
Prispevkov: 649


Sej v Avstrij je večina prog dovolj širokih da se da fajn da delat dolge zavoje. Jaz tudi raje delam dalše zavoje.
_________________
Live your life

21xsmuču v letošnji sezoni vse Avstrija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dalojee kooš
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 07, 2005 12:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Sep 2005 13:09
Prispevkov: 457


Valda da je karving zvišu nevarnost, ker gre pri idealnem karvingu za kroženje je pač tuki centrifugalna sila in centripetalna, načeloma pri karvingu samo pridobivaš hitrost, pr klasiki pa udrsavaš in se sila, ki pri karvingu pospešuje, porazgobi v sili trenja tal, ki deluje na smučko ko odrsi. Posledično so smučariji velik hitrejši in tako kasneje opazi dogodke in reakcije so kasnejše, hodnik ki ga smučar vidi je ožji.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 07, 2005 10:50 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Jaz smučke kar dobro obvladam, pa bi kmalu nabasal eno borderko. Vozil sem precej hitro in v dolgih zavojih, borderka meni nasproti precej pod mano pa tudi. Naenkrat je zavila navzgor v hrib in se zapeljala pravokotno na hrib navzgor za 5-10 metrov naravnost pred mene. Ker so bili tam še ogromni kuclji in narit sneg sem se ji res komaj izognil, k sreči so robniki perfektno prijeli, adrenalin pa mi je dal še malo dodatne moči. po vseh pravilih bi bil kriv jaz, ampak takega manevra res nisem mogel pričakovati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
angur
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 10, 2005 8:38 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Sep 2005 8:54
Prispevkov: 44
Kraj: gorica

Itak de morš spremljat kaj se dogaja pred tabo pa karvat na takih mestih kjer je to možno, jaz gledam tut kukr eni pravijo bočno ali nazaj pač zaradi načina smučanja in to zmer bolj gledam bočno ker sem z kolegom 1x tudi že poknu ker sva naenkrat prišla vzporedno (sej začela sva edn za drugim samo zaradi različnih brzn sva se znašla eden poleg drugega) in pol sej veste iz fizike kak bi rekli "interferenca valovanj" al koko že sva s z zunanjimi smuckami-pancerji trčla (sej trk ni biu hud,ker sva kljub tebmu zadni čas opazla edn druzga)ma nas je spokalo ko šalame! Sam ne morem zastopit nekaterih ljudi ker grejo kot "konji" in ne šmirglajo nič.Nevem, jaz nekako kdaj celo "začutim" da se mi nekdo približuje al pa je blizu! In prav zaradi tega me zlo jezi ker sem učasih tako napet zaradi drugih ker niso "gvišni",namesto da bi sproščeno smučal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
angur
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 10, 2005 8:48 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Sep 2005 8:54
Prispevkov: 44
Kraj: gorica

marko je napisal/a:
v resnici pa vozijo smuk od enega do drugega roba smučišča po flehah


Aja sm pozabu, Marko kaj pa pomenjo flehe?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 10, 2005 2:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

angur je napisal/a:
marko je napisal/a:
v resnici pa vozijo smuk od enega do drugega roba smučišča po flehah


Aja sm pozabu, Marko kaj pa pomenjo flehe?

Ma to ni ravno knjižna slovenščina. Po flehah pomeni, da ne vozijo po robnikih ampak po površini smuči.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SaMmY
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 10, 2005 3:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kolesar
Kolesar

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 20:53
Prispevkov: 178
Kraj: Maribor

vsi nabavit smučke z 10m radija pa pozabite na dolge zavoje aja...drugače pa mam jaz tudi izkušnje s trčenjem v drugega smučarja. ampak ni bilo sile...samo nos sem mel malenkost premaknjen v levo

Lp, Sami

P.S. čelade nabavit!
_________________
It never get`s easier... you just go faster!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja Stran 1 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Nacin smucanja
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB