Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Čvek » Scooter

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 Scooter « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
GOLTEZAN
PrispevekObjavljeno: Ned Jun 15, 2008 9:04 pm    Naslov sporočila: Scooter Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Nov 2006 15:18
Prispevkov: 377
Kraj: Velenje

Jaz sedaj opravljam izpit za H kategorijo, pa bo treba počasi tudi scooter kupit.
Pa me sedaj zanima, če je res da 4-taktni motor sploh ne potegne, za razliko od 2-taktnega, ki naj bi bil veliko bolj poskočen. Na raznih moto forumih nisem našel nekega pravega odgovora, saj sem imel občutek, da so tam pisali samo neki profi (kobajagi) motoristi, ki se preganjajo po rovtah, jaz bi ga pa uporabljal zgolj po Velenju in do Šoštanja (cca 10km), to pomeni da se bom vozil po večini le po ravnem. Zdaj pa me zanima, če vozi kdo katerega od spodaj naštetih 50ccm scooterjev in kakšne so vaše izkušnje.

hvala

http://www.piaggio.si/index.php?page=scooterji&c=10&id=169
http://www.piaggio.si/index.php?page=scooterji&c=10&id=142
http://www.piaggio.si/index.php?page=scooterji&c=10&id=184
http://www.piaggio.si/index.php?page=scooterji&c=8&id=83
http://www.piaggio.si/index.php?page=scooterji&c=8&id=148
http://www.aprilia.si/modeli/gallery.asp?ModelId=SCA50.08
_________________
Sezona 08/09
Dolomiti 4x
Golte 34x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
baltic
PrispevekObjavljeno: Ned Jun 15, 2008 10:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 13:00
Prispevkov: 641
Kraj: Kranj

A 50 ccm 4 taktni sploh obstajajo, kokr js vem so te samo 2t?
nisem pa čist ziher
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
andro_
PrispevekObjavljeno: Ned Jun 15, 2008 11:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Feb 2006 20:39
Prispevkov: 537


Kolkr jz vem obstajajo tudi 4-taktni.
2-taktni so (po navadi) res bolj poskočni,
vendar se baje bolj kvarijo.
Jaz bi na tvojem mestu vzel 4-taktnega.

Vidim da ciljaš na same take modele, namenjene italjanskim penzionistom, ki so meni nagravžni.
Tole si poglej: http://www.trgoavto.si/index.php?page=katalog&item=85&grp=sym&sklop=4
_________________
Sezona 2016/17
Serre Chevalier 6x
Cerkno 2x
Stari vrh 1x
Rudno 1x
Bad Kleinkirchheim1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
dolenc
PrispevekObjavljeno: Pon Jun 16, 2008 11:45 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Okt 2006 15:29
Prispevkov: 762
Kraj: Stari vrh

4 taktni skuterji grejo veliko slabše, pa ponavadi so to raznorazna kitajska jajca. pri 4 tatknih je dobro to, da samo lepo tankaš bencin, pa če olje zamenjaš kdaj pa kdaj, pa tudi mašina je bolj vzdržljiva kot pri dvo tatknih.

2 taktni pa letijo precej bolje sploh če daš še kakšno blokado ven, pa kakšen drug avspuh, pa skuter hitro gre 80 ali pa tudi več. Slabost pa je da kuri mešanico, zato moraš v bencin dodajati še olje, ki pa ni ravno poceni, pa še hitreje pride do okvar...

Jaz bi ti svetoval 2 taktnega, ker pač bolje gre, pa če si kaj mehanika lahko večina stvari sam popraviš, ali pa ti popravi prijatelj/znanec... ker mašina ni komplicirana kot pri 4 tatknem. Če se boš vozil po ravnini boš pa tudi s 4 taktnim preživel.

Pa še to: Če boš kupoval rabljenega, glej na to da ne bo predelan.
_________________
www.tdstarivrh.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dolenc
PrispevekObjavljeno: Pon Jun 16, 2008 2:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Okt 2006 15:29
Prispevkov: 762
Kraj: Stari vrh

Pozabil sem omeniti še da izberi takega z vodnim hlajenjem, priporočalbi ti kakšnega peugeota speed fight 2.
_________________
www.tdstarivrh.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bobo
PrispevekObjavljeno: Pon Jun 16, 2008 2:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Apr 2007 12:22
Prispevkov: 235


Sicer nisem ravno ekspert za 50 ccm motorje, ampak moj glas gre vsekakor 4T motorju. Je manj zmogljiv, ne vrti se tako rad, vendar pa bistveno bolj vzdržljiv. Za moje pojme pa tudi 50 ccm motorji niso namenjeni neki hitri vožnji, ampak zgolj prevažanju na manjše razdalje ko zaradi kakršnihkoli razlogov že, tega ne moreš / nočeš z avtom. Tako da je čisto vseeno, ali ima končno 50 ali pa 80. Da ne govorim, da 14 let star mulc z "motorjem", ki gre blizu 100 km/h (pustmo to, da že sam motor tudi približno ni narejen za to) nima kaj delat na cesti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Fantastic
PrispevekObjavljeno: Pon Jun 16, 2008 4:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Čet Nov 2007 18:06
Prispevkov: 812
Kraj: wait city

taki stari modeli so ti všeč? sam bi se aprilie izogibal čeprav sem jo vozil(RS 50)...


@dolenc:

zakaj pa naj ne bi smel biti predelan če se mu tak dopade?
_________________
Lp Georg!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dolenc
PrispevekObjavljeno: Pon Jun 16, 2008 5:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Okt 2006 15:29
Prispevkov: 762
Kraj: Stari vrh

Nisem rekel da naj ga ne predela, ampak to, da naj ne kupi predelanega, ker je najverjetneje že x krat zariban.
_________________
www.tdstarivrh.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Fantastic
PrispevekObjavljeno: Pon Jun 16, 2008 5:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Čet Nov 2007 18:06
Prispevkov: 812
Kraj: wait city

zariban??
_________________
Lp Georg!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GOLTEZAN
PrispevekObjavljeno: Pon Jun 16, 2008 5:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Nov 2006 15:18
Prispevkov: 377
Kraj: Velenje

Citiram:

Vidim da ciljaš na same take modele, namenjene italjanskim penzionistom, ki so meni nagravžni.
Tole si poglej: http://www.trgoavto.si/index.php?page=katalog&item=85&grp=sym&sklop=4


Danes sem se po obisku v mototrgovini navdušil nad tem modelom. http://www.piaggio.si/index.php?page=scooterji&c=8&id=66
Meni je še posebej všeč oranžna barva, sicer pa je letošnji model drugače polepljen. Kakorkoli, prodajalec (očetov prijatelj iz mladosti) je rekel, da je ta scooter, eden izmed boljših v razmerju cena-dobljeno. Je dvotaktni, ima velik (veeeeeeeeeeeeeeelik) prtljažnik, prisilno zračno hlaenje (to pomeni ventilator), po (morebitni) odstranitvi blokade doseže nekaj več kot 70km/h, kar je za mestno vožnjo še preveč. (moje mnenje)
Zdaj me pa zanima, če kdo vozi ta scooter (mogoče ) in kakšne so izkušnje.

Tu pa je še drug scooter, pravtako piaggiov liberty, ki je sicer 4-taktni, prtljažnik naj bi bil manjši, kolesa so resda večja, se pa zato (ne zaradi koles ) na manjšem sedežu manj udobno peljeta dva potnika, povrhu vsega pa nimajo moje barve nikjer v Sloveniji (oranžne).
Za mnenje in izkušnje prosim tudi tu.


PS: Hvala za veliko število postov.
_________________
Sezona 08/09
Dolomiti 4x
Golte 34x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lux
PrispevekObjavljeno: Pon Jun 16, 2008 7:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Pet Dec 2004 0:06
Prispevkov: 516
Kraj: Mozirje

GOLTEZAN je napisal/a:
Danes sem se po obisku v mototrgovini navdušil nad tem modelom. http://www.piaggio.si/index.php?page=scooterji&c=8&id=66



Sem se že mislil prej oglasit z NRG-jem, pa sem si premislil, ker ni ravno v stilu zgornjih modelov. Zdaj pa vendarle...

Sicer še prejšni model, a v motorju verejtno ni bistvene razlike, je pri hiši že od l. 2002, pa za enkrat po ca. 13.000 km (z izjemo ene svečke) ni bilo nobenih težav. Po 2-3 letih uvoda na max. 50 km/h je z "ven pobranimi blokadami" letel 80-90 km/h, ob dobri volji tudi 100 (pustimo to, da motorji niso delani za te hitrosti in da to ni najbolj varno - vseeno pa v določenih trenutkih bolj, kot to, da te 10 cm stran od ogledala prehiti šleper), sedaj, ko ga ima v uporabi mlajši brat, je znova na max. 50 km/h. Je pa vodno hlajen.
Skratka zaenkrat brez večjih težav, upam, da bo tako tudi naprej.


Ti pa fajn zberi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
dolenc
PrispevekObjavljeno: Pon Jun 16, 2008 8:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Okt 2006 15:29
Prispevkov: 762
Kraj: Stari vrh

gregorinko je napisal/a:
zariban??


Ja zariban ja. Ker mašina ni narejena za take obremenitve pač zariba. Pa naj bodo to bat in cilinder, če imaš smolo pa še ojnica (blajarca).
_________________
www.tdstarivrh.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Fantastic
PrispevekObjavljeno: Tor Jun 17, 2008 4:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Čet Nov 2007 18:06
Prispevkov: 812
Kraj: wait city

a ti sploh veš kaj pomeni zaribat?
_________________
Lp Georg!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dolenc
PrispevekObjavljeno: Tor Jun 17, 2008 9:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Okt 2006 15:29
Prispevkov: 762
Kraj: Stari vrh

No comment
_________________
www.tdstarivrh.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GOLTEZAN
PrispevekObjavljeno: Sre Jun 18, 2008 1:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Nov 2006 15:18
Prispevkov: 377
Kraj: Velenje

Še kdo mogoče vozi NRG-ja?

Kaj pa Piaggio Liberty, ga vozi kdo?


hvala
_________________
Sezona 08/09
Dolomiti 4x
Golte 34x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Čvek » Scooter
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB