Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Projekti in ostala smučišča » Načrti, naše želje in predvidevanja

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 Načrti, naše želje in predvidevanja « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
karver
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 21, 2008 11:36 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Okt 2007 10:01
Prispevkov: 67
Kraj: Slovenj gradec

Mi nakladamo lastnik pa ni naredil pikice na i !!!
Verjetno ve zakaj ne? [/quote]




Prav si napisal maki. Samo nakladanje.
Pameti je pa preveč.
Kje so tisti, da bi priskočili na pomoč - ni jih, samo čvekanje in ponavljanje.
Ledenko in maki zares sta pametna. Mislim, da bi morala dobiti Nobelovo za čvekanje.
Gremo rajš kaj je novega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 21, 2008 12:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


@Maki;


Tale okrog posegov v sistem je ena največjih neumnosti, kar so jih proizvedli tile možiclji! (Ne govorim o investitorju.)

1.) Preden sem zadevo predlagal sem se uskladil z Snowstarjem!
2.) Če črpalko z navadno cevjo za zasneževanje priklopiš na hidrant in z navadnim vtikačem priključiš na elektro omarico nikakor nisi posegel v sistem!!! Vega in predlagana črpalka skupaj porabita manj od Crystala, torej je tudi tu vse v mejah predpisanega.
3.) Tisto o zamašenih strojih se lahko vsak prepriča, lahko pa mu postrežem z dobrimi slikami.
4.) Lastnik ni postavil pikice na i in verjetno resnično ve zakaj, toda tega vsaj jaz nisem omenjal, pisal sem o nečem drugem. V nekoga, ki je toliko storil kot on se raje ne vtikam, ker mu vse to ni priletelo z neba, ne morem pa mimo "profesionalcev", ki so jih polna usta besed, nato pa se ob prvi oviri spotaknejo in se skrijejo za puhlice.


5.) "Odvetniki" na dan z novimi umotvori.
Kar se mene tiče sem se resnično malce preveč razpisal, a ne vem če sem nakladal. Mislim, da sem ponudil pomoč, ki so jo pod bedastim izgovorom o nekih posegih v sistem zavrnili in si verjetno pljunili v skledo.
Nakladalci boste seveda zmagali na tem forumu, pa kaj? Sneg se dela na terenu in ne tu in na večini smučišč morajo improvizirat, ne pa se skrivat za nekimi nedovoljenimi posegi, ki to sploh niso!



Sicer pa z moje strani. Ne mislim se več vpletat in upam, da vam enkrat uspe.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
maki
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 21, 2008 2:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Ned Nov 2007 17:34
Prispevkov: 82
Kraj: Ravne

Sicer pa z moje strani. Ne mislim se več vpletat in upam, da vam enkrat uspe.[/quote]


Ledenko,
jaz resnično nisem kakšen profesionalec, pa mi naj oprostijo ljudje ko so delali (mogoče bi lahko tudi jaz priskočil na pomioč, ko si tako želim da bi zalaufalo) in se resnično trudili.
Samo gledal in opazoval sem, kaj se je dogajalo.
Povprašal in pozanimal sem se s prijatelji, mislim pa da če si resničen strokovnjak za siteme bi moral pokazati le kje drugje in ne na tem forumu nam amaterjem-navdušencem smučanja.
Za informacije hvala !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 21, 2008 5:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1018


maki je napisal/a:
mislim pa da če si resničen strokovnjak za siteme bi moral pokazati le kje drugje in ne na tem forumu nam amaterjem-navdušencem smučanja.


http://www.snowstar.it/snowmaker.php/section/products/area/vega%20plus

A to ti ni zadosti?
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 21, 2008 5:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


Ne da bi zdaj neki pretiraval ampak Ledenko je edini profesionalec, ki piše v tej temi. Dosedaj so njegove trditve vedno držale, tudi sam sem poleti opazil kamenčke v Crystalu in se čudil zakaj ležijo razmetani po smučišču, žirafe so še junija (!) bile vklopljene in kazale temperaturo +25 (če to ni šlampasto in malomarno)

Sicer pa so si vpleteni v projekt sami krivi da je polno govoric, kaj pa se ne oglasijo na forumu ali pa naredijo uporabno spletno stran.

Me pa zelo čudi kako se je investitor tako malomarno lotil projekta in zraven pritegnil take amaterje, ki jim ni para (ne rečem da niso pridni glede na to, da niso plačani, sm vseeno so amaterji) ..... škoda

Sam pa bom v kratkem 455E dal za avstrijsko sezonsko in se izpod Ivarčkega vozil na smučanje tja kjer se to gredo profesionalno.
In ni malo takih tako, da bodo evri spet leteli sosedom v blagajno... tako je to kdor zna pač zna.


Nazadnje urejal/a kotulc Tor Okt 21, 2008 5:53 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
whistler
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 21, 2008 5:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Sep 2006 10:09
Prispevkov: 612


ledenko je napisal/a:
Tisto o zamašenih strojih se lahko vsak prepriča, lahko pa mu postrežem z dobrimi slikami.


Ledenko, popolnoma verjamem v tvoje besede, vseeno pa me zanima kako izgleda ta pesek v šobah in bi ti bil zelo hvaležen, če bi prilepil slikco.
_________________
Forum namenjen izključno žičnicam: www.zicnice.mojforum.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 21, 2008 6:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


Mislim da je to mivkasti pesek ki se nabere na filtru oz. gre skozenj ker je tako droben
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 21, 2008 6:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Zdravo!



Zdaj pa resnično zadnjič v tej temi na tak način:


Ma kaka mivka! Kamenje v velikosti tudi do 5mm!!! Kdor pozna Crystala itak ne more verjet, da se ga da zamašit dokler ne vidi slik.
Žirafe in Vege so zamašene z vejicami, vodnim rastlinjem in peskom. Za kolikor toliko normalno obratovanje bo po moje na topovih potrebnih vsaj dva tedna zelo pridnih rok trojice delavcev.

Več kot očitno niso pazili na čistočo med polaganjem cevi in še bolj očitno sistema niso ustrezno sprali. Seveda so se med obratovanjem pojavljale tudi zadeve z vnosom jezerskega drobirja v cevovod in če filtrov ne čistiš pač popustijo in svinjarija pride do šob. Podrobnosti raje pustimo, resnično niso za forum!




p.s.
Slikce bodo zaenkrat v arhivčku, so preveč zanimive za objavo.





Še ena drugačna:

Kdo ugane od kod sta zadnji dve sliki Vege Plus iz Špikovega linka?

Namig; Mislim, da tam delajo vsaj približno kot se spodobi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 21, 2008 7:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


Krvavec dolina zelena vrh zeleni... pa še samo tam majo malo drugačne stebre za topove kot drugje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 21, 2008 7:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Koristno so uporabili stebre od stare sedežnice.
Varčni Gorenjci z Zreškim pridihom.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 21, 2008 10:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


gorenc2 je napisal/a:
Ledenko kakšne so kj cene letos weg?


Vega, ne wega! Tudi Jurij se je pisal Vega in če že topove v Snowstarju poimenujejo po zvezdah se mi zdi kar prav, da ima naš njegovo ime.

Cena? Ustrezna!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorenc2
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 21, 2008 10:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Dec 2007 20:41
Prispevkov: 404
Kraj: Gozd Martuljek

Hvala za opozorilo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
kula
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 24, 2008 9:58 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Feb 2007 21:58
Prispevkov: 26
Kraj: selo

Ali mi lahk kdo pove, kako blizu sta gora Peca in Uršlja gora,
Ali lahko prikolesariš na vrh odubeh.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 24, 2008 10:10 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


kula je napisal/a:

Ali lahko prikolesariš na vrh odubeh.



Ne v enem dnevu!
Zadnjih nekaj sto metrov vzpona na Uršljo (med rampo in kočo) je tako peklenskih, da se ti brez sestopa morebiti posreči šele po nekaj preizkusih. Mislim, da ni veliko kolesarjev, ki so uspeli v enem zamahu prekolesarit od rampe do koče. Mislim, da so vsi ti, ki so uspeli med vzponom videli "kuglice" in iskrice pred očmi.

Sicer sta Peca in Uršlja presenetljivo blizu, če greš iz Uršlje v Žerjav, Črno in preko Helene na Peco.
Razen že omenjenega vzpona in zadnje klančine med balvani pred kočo na Peci je pot sorazmerno blaga. Premagaš pač višinsko razliko med 500 in 1.800 mnm. Na vrh Pece? Ne verjamem, da bi tja kdo prikolesaril, do koče pa lepo gre.


Morda bi bil zanimiv četvorček Uršlja, Golte, Smrekovec in Peca. Iz Uršlje je namreč precej blizu do koče na Slemenu od koder sta Smrekovec in Golte zelo blizu in to vse po pravih gozdnih poteh. Tudi spust v Črno in nato vzpon na Peco ni od tam bog ve kako zahteven.
Celo Olševa in Raduha sta od tam v dosegu enodnevnega kolesarjenja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kula
PrispevekObjavljeno: Sob Okt 25, 2008 2:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Feb 2007 21:58
Prispevkov: 26
Kraj: selo

ledenko je napisal/a:
kula je napisal/a:

Ali lahko prikolesariš na vrh odubeh.



Ne v enem dnevu!
Zadnjih nekaj sto metrov vzpona na Uršljo (med rampo in kočo) je tako peklenskih, da se ti brez sestopa morebiti posreči šele po nekaj preizkusih. Mislim, da ni veliko kolesarjev, ki so uspeli v enem zamahu prekolesarit od rampe do koče. Mislim, da so vsi ti, ki so uspeli med vzponom videli "kuglice" in iskrice pred očmi.

Sicer sta Peca in Uršlja presenetljivo blizu, če greš iz Uršlje v Žerjav, Črno in preko Helene na Peco.
Razen že omenjenega vzpona in zadnje klančine med balvani pred kočo na Peci je pot sorazmerno blaga. Premagaš pač višinsko razliko med 500 in 1.800 mnm. Na vrh Pece? Ne verjamem, da bi tja kdo prikolesaril, do koče pa lepo gre.


Morda bi bil zanimiv četvorček Uršlja, Golte, Smrekovec in Peca. Iz Uršlje je namreč precej blizu do koče na Slemenu od koder sta Smrekovec in Golte zelo blizu in to vse po pravih gozdnih poteh. Tudi spust v Črno in nato vzpon na Peco ni od tam bog ve kako zahteven.
Celo Olševa in Raduha sta od tam v dosegu enodnevnega kolesarjenja.



Hvala za opis.
Se sliš tako lepo ta bi prec preiskusil.
Morda drugo poletje.
Še enkrat hvala in ne se kregat, saj ste pravi dedci za Koroško, takih Gorencev moram priznat je mal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja Stran 3 od 4

Kazalo po Smucisca.net forumu » Projekti in ostala smučišča » Načrti, naše želje in predvidevanja
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB