Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Čvek » vaš računalnik

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 vaš računalnik « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
the_one
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 14, 2008 5:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Okt 2006 17:52
Prispevkov: 53
Kraj: prevalje

Moja nova igračka

Laptop HP 8710
2.20 GHz Core 2 Duo
160 GB SATA + 500 GB usb2
Quadro 256 MB grafika
_________________
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
andro_
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 14, 2008 5:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Feb 2006 20:39
Prispevkov: 537


tim, vem da so maci superca...
kolega ima doma enga maca starga 10 la pa še več let, pa enga novga z 1 GB rama, procesorjem intel core duo, .....
in kaj je dejstvo ??
mac dela bistveno hitreje kot ta nov, čaprav bi marsikdo rekel, da je za odpad... zaenkrat ne nameravam kupovat novega, ampak moj naslednji mislim da bo prav mac...
moti me le to, ker če npr. delaš seminarsko, je ne moreš predstavljat v sql, na microsoftu.. ali se motim ??
_________________
Sezona 2016/17
Serre Chevalier 6x
Cerkno 2x
Stari vrh 1x
Rudno 1x
Bad Kleinkirchheim1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
tim
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 14, 2008 6:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pet Jan 2007 22:49
Prispevkov: 799
Kraj: Birmingham, UK

Popolnoma nič se ne motiš. To je edini problem. Sicer pa lahko na mac-a naložiš tudi office narejen posebej za mac-a. Potem bi šlo. Sam uporabljam apple programe in to ne deluje. Imam pa prenosnika in ga lahko odnesem tudi v šolo. Drugače bi najbrž imel iMac-a. Sicer so pa sedaj veliko bolj kompatibilni kot so bili včasih, ko so imeli motoroline procesorje. Jaz sem pred nekaj dnevi dobil še iPhone in sem res zadovoljen.

Nikoli več ne grem na PC.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andro_
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 14, 2008 10:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Feb 2006 20:39
Prispevkov: 537


tim, kar rad ti verjamem da ne bi za nič na svetu šel nazaj na PC
_________________
Sezona 2016/17
Serre Chevalier 6x
Cerkno 2x
Stari vrh 1x
Rudno 1x
Bad Kleinkirchheim1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
samokham
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 14, 2008 11:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Maj 2007 11:47
Prispevkov: 349


Pr mac-ih je preduem najbolši software, ostalo je pa it od intela isto kt od pc-jov. So pa res mac-i (pr)dragi, je pa zihr zadeva.

Moj NB: Asus c90s, cpu6600 2.4, ram 2g, 160gb + 120gb ex, vram 512 geforce 8600 in nažalost Vista premium x86. Net: vdsl 8/4 čakam na optiko.
_________________
www.khamikaze.net
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bole
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 15, 2008 4:02 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Dec 2004 15:01
Prispevkov: 874
Kraj: Maribor

Aja tud jst imam igračko (no že od oktobra)
core duo 2,2ghz
2gb rama
gf gt8600gs
160gb diska + 320 zunanjega
in seveda usi mogoči video izhodi (skupaj s HDMI )
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gaj
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 19, 2008 1:48 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 11:45
Prispevkov: 589
Kraj: Ljubljana - Center

Pri macu, gre za dovrseno zadevo v sw in hw, kaj je narobe pri pcjih, skupaj so nametane kompoente, ki se laicno receno ne razumejo, zato razni blue screeni itd., pc je na tisoce razlicnih kombinacij, macov pa za na prste rok, sw temelji na friendly user interface-u, nikoli nisem maral prepricevati ljudi, da naj kupijo maca zato ker je pac boljsi, ker sem jim pustil da do takega zakljucka pridejo sami, od kar uporabljam maca (to bo cca 3-4 leta) sem uspel predstaviti vsaj ducat ljudem, ki od tistega trenutka ko so ga kupili, ne morejo videti vec pcja, za vse programe se najde alternativa macu. Andro mac mini, macbook, macbook air, imac so za cisto vsakdanjo uporabo, sepravi multimedia, internet, obdelava fotk in kakih videov, za resno profi uporabo pa sta potem macbook pro ter mac pro.

Se strinjam pred leti so bili maci veliko drazji, sedaj so pa ze precej konkurencni PCjem, vendar ko ga enkrat mas 3 leta in ti sluzi popolno, pa si zelis novega in ta stari se kar dela, ker noce "crknt", je najvecji plus to, da ga se vedno prodas za super denar, ker ce kupis pc recimo laptopa, je cez pol leta vreden, pol tok kot je bil nov.

Mimogrede: iphone je izdelek leta 2007
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
andro_
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 19, 2008 8:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Feb 2006 20:39
Prispevkov: 537


ja, to da pri macih ni "inflacije" oz. je minimalna vem
edina stvar ki me pri njih moti je le združljivost z pcji...
_________________
Sezona 2016/17
Serre Chevalier 6x
Cerkno 2x
Stari vrh 1x
Rudno 1x
Bad Kleinkirchheim1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
samokham
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 20, 2008 12:07 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Maj 2007 11:47
Prispevkov: 349


No, tut mac ni poplen, se pa strinjam da je vse skp povezano oz. osklajeno hd z sw. Ma pa kolega Macbooka pro 17" pa se mu je po cca 6 tednih sesu pa probleme je še pol mal mel. Je pa grafika, dizajn, prof fotkanje in obdelava na compu njegov biznis, tkorej dokaj neugodna situacija . Pa tut npr jest mam na asusu bistveno bolši monitor pa bolši procesor, več prklučkov, tko da... Za 40% cene. No, vista je pa tut neki bolžga (Microsoft bi mogl bit sram)
Glede združljivosti pa, igranje je še največji problem, to je pa to.
_________________
www.khamikaze.net
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andro_
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 20, 2008 12:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Feb 2006 20:39
Prispevkov: 537


samokham...
tudi če imaš ti na asusu boljši procesor kot tvoj kolega na macu,
sem siguren, da dela njemu mac BISTVENO hitreje kot tvoj comp...
_________________
Sezona 2016/17
Serre Chevalier 6x
Cerkno 2x
Stari vrh 1x
Rudno 1x
Bad Kleinkirchheim1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
samokham
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 20, 2008 1:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Maj 2007 11:47
Prispevkov: 349


Možno, nism pa povsem prepričan, sej sva se že menla da bova enkrat nrdila vse teste na obeh, pol bomo pa vidl. Bi blo pa za tist dnar prčakvt, da dela genialno. Pač v primerjavi s bistveno cenejšo zadevo bi mogu delat bolš, neglede na teorije, kaj je notr: ram, cpu, vram, disk itd.
Bom napisu razultate ko bomo sprobal zadevo.
_________________
www.khamikaze.net
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andro_
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 20, 2008 2:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Feb 2006 20:39
Prispevkov: 537


@samokham
da ne bom še enkrat na dolgo in široko govoru moje izkušnje si preberi spodnji citat, ki je sicer iz iste tema na tem forumu. ampak ker očitno ne znaš gledat si ga poglejtu spodaj:

andro_ je napisal/a:
tim, vem da so maci superca...
kolega ima doma enga maca starga 10 la pa še več let, pa enga novga z 1 GB rama, procesorjem intel core duo, .....
in kaj je dejstvo ??
mac dela bistveno hitreje kot ta nov, čaprav bi marsikdo rekel, da je za odpad... zaenkrat ne nameravam kupovat novega, ampak moj naslednji mislim da bo prav mac...
moti me le to, ker če npr. delaš seminarsko, je ne moreš predstavljat v sql, na microsoftu.. ali se motim ??

_________________
Sezona 2016/17
Serre Chevalier 6x
Cerkno 2x
Stari vrh 1x
Rudno 1x
Bad Kleinkirchheim1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
samokham
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 21, 2008 1:19 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Maj 2007 11:47
Prispevkov: 349


No, sej ti nism nč nasprotovou. Sam bi mogu za primerjavo še vedno narest tiste teste 3d mark pa to. Tm pol vidš realno razliko. Sam pa nevrjamm da npr. en Sonyov Vaio dela velik slabš kt Mack (prbližn isti rank), če je razlika je majhna oz. je edn bolši za neki druga pa za neki drzga tko kt amd in intel.
_________________
www.khamikaze.net
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andro_
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 21, 2008 7:43 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Feb 2006 20:39
Prispevkov: 537


samo za info... jaz mam sony vaio in ti povem daq je bil to najslabši nakup mojega življenja!
_________________
Sezona 2016/17
Serre Chevalier 6x
Cerkno 2x
Stari vrh 1x
Rudno 1x
Bad Kleinkirchheim1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
samokham
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 21, 2008 7:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Maj 2007 11:47
Prispevkov: 349


Hm, res je da jest nepoznam nobenga z vaiotom, pa sm mislu da sony je pa že zihr stvar, pa zgleda da ni. Ma ja to je ta trapasta Vista. Upam da jo bo sp 1 kej rešu. Itk se strinjam da so mac kul tale ta nov macbook air http://www.apple.com/macbookair/ ma kr hude fore, sam škoda k ni optične enote.
_________________
www.khamikaze.net
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja Stran 4 od 5

Kazalo po Smucisca.net forumu » Čvek » vaš računalnik
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB