Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » Kam za 1. maj

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Kam za 1. maj « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
borgul
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 24, 2008 9:36 pm    Naslov sporočila: Kam za 1. maj Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2006 16:27
Prispevkov: 53


Letos sem se odločil, da bom prvomajsko surfanje in morje zamenjal za smuči. Zanima me, kam mi najbolj priporočate: Tignes z Valdiserom, Val Thorens ali Les2alpes? Sem ljubitelj strmejših prog, pa tudi južnih prog ne maram. Zato prosim, da mi svetujete, kje se da najbolje nasmučati po strmih in še trdih terenih?
_________________
Sezona 05/06: 33
Sezona 06/07: 34
Sezona 07/08: 35
Sezona 08/09: 40
Sezona 09/10: 11
Sezona 10/11: 15
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 25, 2008 8:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Bil sem že na vseh 3 omenjenih smučiščih čez 1. maj, na tvojem mestu pa bi izbral Tignes z Val d'Iserom. Zakaj?

- največje od omenjenih treh smučišč (3 doline so pozimi sicer večje, vendar čez 1. maj navadno obratuje le še Val Thorens)
- L2A ima sicer velik ledenik, večji kot Tignes, zato pa za 1. maj razmeroma malo ponudbo v 'spodnjem' delu, kar zna biti nerodno ob slabem vremenu
- VT ima obratno situacijo, sicer lepa ponudba med 2000 in 3000 metri, ledenika pa skoraj ni (več), kar pomeni, da nimaš res višinskih prog za vroče dneve
- Tignes nudi oboje - velikansko smučišče na srednji višini za dopoldan ali slabo vereme, pa še kar velik ledenik za popoldansko toploto
- preparacija prog je v Tignesu definitivno boljša kot v Thorensu, v Valu pa še za odtenek boljša od Tignesa

Če se boš odločil za Tignes, absolutno priporočam tistih nekaj evrov več za karto Tignes + Val d'Isere, ne bo ti žal. Pa še nekaj: ne ponovi napake ki jo naredi marsikdo, namreč da se 'zakoplje' za cel dan na ledenik Grande Motte. Res je tam najboljši sneg, ampak peljati se v Francijo zato da boš smučal na petih progah je res škoda. Tistim, ki smučajo samo na ledeniku, proporočam katerega od tirolskih ledenikov, npr. Hintertux ali Stubai, ki so večji od tistega v Tignesu, bolje urejeni in pol bližje. Pravi čar Tignesa in Val d'Isera je ravno v smuki iz ene doline v drugo, iz Tignesa v Le Daille, na Bellevarde, v Val, pa gor na Solaise in dalje na valdiserski ledenik, pa spet nazaj v Tignes . Seveda bo na tej poti kakšna proga malo južna, ampak če boš dovolj zgoden, se da vsaj v eno stran priti še po trdih progah. Mimogrede, iz meni neznanih razlogov je ob zelo toplem vremenu sneg na valdiserskem ledeniku boljši kot na Grande Motte nad Tignesom, pa še ljudi je manj. Edino povratek čez Val d'Isere nazaj v Tignes zna biti popoldan malo čoftast.

Tudi jaz razmišljam o prvomajskem Tignesu - javi na ZS, kako se boš odličil!
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Frenk
PrispevekObjavljeno: Sre Apr 07, 2010 1:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 21:52
Prispevkov: 558
Kraj: Šoštanj

Evo. Sem že mislil da letos ne bo nič iz prvomajske smučarije v Fr., pa se tudi ti zgodi.
24.4 bomo v Valdizeru.
LP Frenk
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Borut
PrispevekObjavljeno: Sob Apr 10, 2010 5:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Dec 2009 15:49
Prispevkov: 25


Hmm, tud jest bi sov za 1.maj v Tignes, so cene zelo vredu pri ski and fun. Sm nevem ce mi bo bilo tako vsec kot konc januarja k sm biv tam. Takrat je bilo fantasticno. 1.maja bo pa najbrs bilo ze malo pretoplo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » Kam za 1. maj
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB